49 جاذبه گردشگری برتر بارسلونا - قسمت دوم

در قسمت اول این سلسله مقالات به معرفی 10 جاذبه گردشگری برتر بارسلونا پرداختیم. در این قسمت، کار را با معرفی 10 جاذبه دیگر این شهر ادامه داده تا هرچه بهتر با نقاط دیدنی گوناگون بارسلونا آشنا شوید. این شهر که پایتخت ایالت خودمختار کاتالونیاست، در عرصه گردشگری حرف های زیادی برای گفتن دارد.  بازدید از جاذبه های تماشایی بارسلونا را در تور اسپانیا از دست ندهید.

49 جاذبه گردشگری برتر بارسلونا - قسمت دوم

 

11. حلقه المپیک

Olympic Ring

بارسلونا در سال 1992 جهان را با بازی های المپیک مجذوب خود کرد و «حلقه المپیک» (Olympic Ring) روی تپه «Montjuïc» ساخته شد. این مکان که بیش از 40 هکتار را پوشش می دهد، شامل برج مخابراتی «Calatrava»، «ورزشگاه المپیک کمپانی لوییس» (Lluís Companys Olympic Stadium)، تالار ورزشی «Palau Sant Jordi»، استخرهای شنای «Picornell»، دفتر مرکزی «بنیاد تربیت بدنی کاتالان» (Catalan Institute for Physical Education) و همچنین «موزه المپیک و ورزش خوان آنتونی سامارانش (Joan Antoni Samaranch Olympic and Sports Museum) می شود که مورد آخر در سال 2007 افتتاح شده بود. استادیوم المپیک و تالار ورزشی Palau Sant Jordi در حال حاضر علاوه بر میزبانی از رویدادهای ورزشی، میزبان تالارهای موسیقی عمده ای نیز هستند. از لحاظ ظاهری این حلقه بیشتر شبیه یک سوزن خیاطی است.

 

12. مرکز فرهنگی CaixaForum

CaixaForum

«CaixaForum» نمونه دیگری از یک ساختمان است که به زیبایی بازسازی شده. «پوچ ای کادافالچ» (Puig i Cadafalch) این کارخانه پارچه پیشین را در پایه Montjuïc برای کارآفرینی به نام «Casimir Casaramona» ساخت. بعد از سال ها متروکه بودن، «Fundació La Caixa» این ساختمان را خرید و نقش فرهنگی، اجتماعی و آموزشی جدیدی را به آن داد. علاوه بر مجموعه های دائمی هنر معاصر، 3 فضا برای نمایشگاه های موقت و یک برنامه وجود دارد که شامل کنسرت ها، سخنرانی ها، نمایش های ویدئو، تورهای دارای راهنما و فعالیت های مناسب کودکان می شود. پس این مکان با اینکه ممکن است شبیه یک شرکت دارویی به نظر برسد، اما جای فوق العاده ای برای بازدید است و چشم انداز طبیعی بی نظیری دارد. آثار هنری درون آن نیز تحسین برانگیز هستند.

 

13. میدان Plaça de Sant Felip Neri

Placa de Sant Felip Neri

خیلی از بارسلونایی ها «Plaça de Sant Felip Neri» را زیباترین میدان شهر می دانند که دلیل آن شاید سادگی کامل آن باشد. این میدان روی قبرستان قرون وسطایی «Montjuïc del Bisbe» ساخته شده و کلیسا و مدرسه ای همنام، تعدادی ساختمان دوره رنسانس و دفاتر مرکزی پیشین صنف های بند زنان  و کفش سازان را در خود جای داده که مورد دوم در حال حاضر محل «موزه کفش» (Shoe Museum) است. اگر به نمای کلیسای Sant Felip Neri با دقت نگاه کنید، ممکن است که متوجه ترکش بمبی شوید که نیروهای فرانکو طی جنگ داخلی پرتاب کرده بودند. این بمب متاسفانه باعث کشته شدن 42 نفر شد که بیشتر آن ها کودک بودند.

 

14. موزه دریایی

Maritime Museum

کارخانه های کشتی سازی بارسلونا که در سال 1976 یک «یادمان تاریخی-هنری» اعلام شدند، بهتر از همیشه به نظر می رسند. «موزه دریایی» (Maritime Museum) مسئول حفظ، مطالعه و مطلع ساختن مردم از یکی از مهم ترین مجموعه های میراث دریایی در مدیترانه است. آن ها برای معماری شان هم که شده، ارزش دیدن را دارند. این موزه، نمایشگاه های گوناگونی را میزبانی می کند و باغ و کافه آن برای استراحت کاملا خوشایند هستند.

 

15. بلوک ناسازگاری

Illa de la Discordia

در تنها یک بلوک در بارسلونا، یعنی بخش خیابان «Passeig de Gràcia» بین گذرگاه «Carrer d'Aragó» و خیابان «Carrer del Consell de Cent»، 5 ساختمان از دوره مدرنیست کاتالونیا وجود دارد: «Casa Lleó Morera» اثر «لوییز دومانچه ای مونتانر»، «Casa Mulleras» اثر «انریک ساگنیر»، «کازا بونت» اثر «Marceliano Coquillat»، «Casa Amatller» اثر «جوزپ پوچ ای کادافالچ» و «کازا باتیو» اثر «آنتونی گائودی». اسم آن را به دلیل رقابت بین 5 معمار، «بلوک ناسازگاری» (Block of Discord) گذاشتند. با دوستان تان از آن بازدید و ساختمان مورد علاقه تان را انتخاب کنید.

 

16. سایت هنر نوی سنت پائو

Sant Pau Art Nouveau Site

در فاصله نه چندان زیادی از کلیسای «ساگرادا فامیلیا»، جواهر مدرنیست دیگری وجود دارد که آن بیمارستان تماشایی اثر لوییز دومانچه ای مونتانر است. این معمار از ایده آل های بهداشتی و بیمارستان های پیشرفته اروپا در زمان خود الهام گرفته بود و به همین خاطر مرکزی را با بخش های ایزوله (هر کدام برای تخصص خاصی) طراحی کرد که در احاطه باغ ها بودند و توسط راه های زیرزمینی به هم وصل می شدند. او باور داشت که سازگاری زیبایی شناسی و اتمسفر پذیرا برای سلامتی خوب هستند. این بیمارستان بعد از 80 سال خدمت به ساختمان مدرن تری جابجا و نوسازی ساختمان قدیمی شروع شد. حالا می توانید با یا بدون تور از «سایت هنر نوی سنت پائو» (Sant Pau Art Nouveau Site) بازدید کنید تا تاریخچه یکی از قدیمی ترین بیمارستان های اروپا را کشف کنید. مثل گذشته، این مکان همچنان شهری درون یک شهر است.

 

17. پناهگاه های کارمل

The Carmel Bunkers

در تورهای بارسلونا هرگز از «پناهگاه های کارمل» (The Carmel Bunkers) بازدید نمی شود که مایه تاسف است چون نماهای فوق العاده ای از این شهر را ارائه می دهند. سلاح های ضدهوایی آن در سال 1937 و طی جنگ داخلی ساخته شده بودند؛ زمانی که بارسلونا حدودا 200 بار روزانه بمباران میشد. مردم با رشد مهاجرت از دهه 1950 در این شهر سکونت گزیدند. سپس حلبی آبادی پدیدار گشت که ساکنین آن برای بهبود برق، آب و سطل های زباله مبارزه کردند و بعدا به ساختمان هایی با شرایط بهتر منتقل شدند. بارسلونا در زمان میزبانی از مسابقات المپیک 1992، کلبه ها را ویران و این فضا را ترک کرد. محلی ها بعدا جنگیدند تا این مکان بعنوان محلی تاریخی شناخته شود.

 

18. ایستگاه قطار فرانسوی

Estacion de Franca

«ایستگاه قطار فرانسوی» (Estació de França) محصولی از نمایشگاه عمومی بین المللی بارسلونا در سال 1929 و دومین ایستگاه بزرگ در بارسلونا پس از «Sants» است. این ایستگاه از نظر ظرافت و عظمت با ایستگاه «Orsay» پیشین پاریس قابل مقایسه می باشد و قوس های آهنی وسیعش نمونه خیلی خوبی از معماری چدن هستند. لابی آن که توسط «Duran i Reynals» به سبک نوسانتیسم طراحی شده بود، امروزه از رویدادهای مختلف چون «نمایشگاه های وینتیج» (vintage fairs) میزبانی می کند.

 

19. برج Bellesguard

Bellesguard

«برج Bellesguard» که یکی از آثار کمتر شناخته شده گائودی است، در سپتامبر 2013 به صورت عمومی افتتاح شد. این ساختمان که سفارشش توسط «Jaume Figueras» به گائودی واگذار شده بود، از سبک های گوتیک و مدرنیسم تاثیر گرفته. 5 قرن قبل از آن در سال 1409، «مارتین یکم» که آخرین پادشاه از خاندان بارسلونا بود، محل اقامتش را در همین نقطه، در پایه تپه «Tibidabo» ساخت.

 

20. مرکز فرهنگ و یادبود بورن

El Born Centre de Cultura i Memoria

بعد از سال ها حفاری، نوسازی و بیش از یک نزاع با همسایه ها، «مرکز فرهنگی و یادبود بورن» (El Born Centre de Cultura i Memòria) درنهایت در سال 2013 بعنوان یک مرکز فرهنگی چندمنظوره در بازار El Born پیشین افتتاح شد. این ساختار آهنی و شیشه ای توسط «Josep Fontserè» در سال 1876 طراحی شد و اولین بازار شهر بود که به سبک پاریسی ساخته میشد. امروزه بازدیدکنندگان می توانند از باقی مانده های باستان شناسی محله «Vilanova de Mar» از سال 1700 بازدید کنند و محاصره شهر در سال 1714 را بهتر درک کنند. در حال حاضر این مرکز فرهنگی تحسین برانگیز که فضاهای نمایشگاهی، یک کتابخانه و «تالار غذا» (food hall) را هم شامل می شود، در تقاطع گذرگاه های بسیار بزرگی است. انتخاب های بسیار زیادی در اینجا در زمینه غذا، نوشیدنی و چیزهای خریدنی و دیدنی وجود دارد.

 

قسمت دوم جاذبه های گردشگری برتر بارسلونا به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت های اول، سوم، چهارم و پنجم مطالعه فرمایید.

به "49 جاذبه گردشگری برتر بارسلونا - قسمت دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "49 جاذبه گردشگری برتر بارسلونا - قسمت دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021