49 جاذبه گردشگری برتر بارسلونا - قسمت اول

«بارسلونا» (Barcelona) از خیلی از جهت ها خود یک جاذبه بزرگ است. مرکز فرهنگی کاتالان، یکی از محبوب ترین مقصدهای جهان و شهری تماشایی پر از موزه ها، رستوران ها، مکان های دیدنی معروف و مردم زیباست. فارق از اینکه چه نوع سفری را ترجیح می دهید، در بارسلونا چیزی را برای عاشق شدن خواهید یافت. بازدید از این شهر شگفت انگیز را در تور اسپانیا از دست ندهید.

49 جاذبه گردشگری برتر بارسلونا - قسمت اول

 

1. ساگرادا فامیلیا

Sagrada Familia

کلیسای «ساگرادا فامیلیا» (Sagrada Família) که بر فراز چشم انداز شهری بارسلونا قرار دارد، در زمان پایان ساختش (که بعد از سال 2026 خواهد بود)، بلندترین کلیسای جهان خواهد شد. این کلیسا که حاصل عشق و تلاشی 130 ساله و زاده ذهنی «آنتونی گائودی» می باشد، یکی از جنجالی ترین کلیسای جهان و در عین حال، یکی از پربازدیدترینِ آن هاست. سالانه 3 میلیون گردشگر به اینجا می آیند تا به دستاورد معماری خیره شوند که طبیعت، نور و مذهب را به ترکیب خیره کننده ای تبدیل کرده است. فضای داخلی آن مثل جورچین غول آسایی می ماند که هر سبک جدیدش با بقیه بخش های طراحی آینده نگرانه گائودی ترکیب می شود.

 

2. لا رامبلا

La Rambla

«لا رامبلا» (La Rambla) بدون شک معروف ترین خیابان در بارسلوناست. این خیابان که از بندرگاه «Port Vell» تا میدان «Plaça de Catalunya» در مرکز امتداد دارد، تعداد زیادی مغازه، گل فروشی، اثر هنری و جاذبه را در خود جای داده است. فواره تزئینی «Canaletes»، بازار «Boqueria»، تالار اپرای «Liceu» و تئاتر «Teatre Principal» را از دست ندهید.

 

3. کلیسای جامع بارسلونا

Barcelona Cathedral

دیدن کلیسای جامع هر شهری که از آن بازدید می کنید، همیشه می تواند جالب باشد و بارسلونا نیز از این قاعده مستثنا نیست. «کلیسای جامع بارسلونا» (Barcelona Cathedral)، نمونه تحسین برانگیزی از معماری گوتیک می باشد که حالا یک میراث فرهنگی است و از سال 1929 یک «یادمان تاریخی ملی» (National Historic Monument) بوده. این کلیسا به «صلیب مقدس» و قدیس حامی بارسلونا، « Eulaliaقدیس»، اختصاص دارد که او توسط رومی ها به شهادت رسیده بود و بقایایش در گورابه ای قرار دارد. فارق از غنای هنری و معماری فضای داخلی آن، از صومعه این کلیسا با 13 قوی سفیدش (که هر کدام نمادی از 1 سال زندگی Eulalia هستند) و حکاکی های قدیمی روی کف نیز بازدید کنید که با جزئیات نشان می دهند که هزینه های هر کلیسای کوچک توسط کدام صنف پرداخت شده. اگر در صبح شنبه یا یکشنبه از آن بازدید می کنید، ممکن است که شاهد یک سنت کاتالونیایی دیگر، یعنی رقص «Sardana»، نیز باشید که در میدان و جلوی کلیسا اجرا می شود.

 

4. موزه پیکاسو

Picasso Museum

اگر کیفیت یک موزه را تعداد افرادی تعیین کنند که در صف ورودش قرار دارند، «موزه پیکاسو» (Picasso Museum) جایگاه اول را از آن خود می کند. این موزه توسط پیکاسو و دوست و منشی او، «Jaime Sabartès»، ایجاد شد که کلکسیون خود را به این جنبش اهدا کرد. بیش از 3800 اثر هنری، کلکسیون دائمی موزه پیکاسو را تشکیل می دهند و این موزه طیفی از نمایشگاه های موقت را نیز میزبانی می کند.

 

5. بازار La Boqueria

La Boqueria Market

غرفه داران «بازار La Boqueria» مجبور به یادگیری زبان های مختلف شده اند و دستی در روابط عمومی هم دارند چونLa Boqueria علاوه بر اینکه بازار غذایی اصلی بارسلوناست، یک مقصد گردشگری عمده نیز می باشد. La Boqueria که فاصله کمی با La Rambla دارد، با بیش از 300 غرفه و مساحت سطح 2583 متر مربع، بزرگترین بازار کاتالونیاست؛ در عمل با فروشنده های فراوان و سقف های کرباسی بسیار زیادی مواجه هستیم. هر چیز خوشمزه ای که دلتان می خواهد را بطور تقریبا تضمینی در اینجا پیدا خواهید کرد. فراورده هایی که به صورت غیر صنعتی تولید می شوند، در این بازار به فراوانی یافت می شوند.

 

6. بارسلونتا

Barceloneta

بارسلونا بیش از 7 کیلومتر ساحل دارد که این سواحل از ساحل «Sant Sebastià» شروع شده و تا ساحل «Llevant» ادامه دارند. خیلی از این ساحل ها در «بارسلونتا» (Barceloneta)، محله دریایی و کارگری معروفی که پیدایش آن در جزیره «Maians» در قرن هفدهم رخ داد، یافت می شوند. گشت و گذار در خیابان های بارسلونتا برای تحسین خانه های دوطبقه محقر و در عین حال فریبنده آن، ارزشش را دارد. یکی دیگر از جذابیت های آن، غذاهای فوق العاده و گوناگون آن است که طیف گسترده ای، از «تاپاس» و «ورموت» تا «پائیا» و «غذای دریایی»، را شامل می شود. همچنین می توانید چند ساعتی را صرف دیدن قایق های پر زرق و برقی کنید که در بنادری چون مجموعه «Port Olympic» به خط شده اند.

 

7. کازا میلا

Casa Mila

«کازا میلا» (Casa Milà) به چیزی شبیه به خمیر در حال ورم، گدازه مذاب و یا یک ریه سنگی توصیف شده. می توان گفت که هر کسی می تواند به توصیف خود از این محصول عجیب و تماشایی مدرنیسم برسد. کازا میلا نمونه بی پروایی از استفاده گائودی از سنگ است. وقتی آخرین پروژه شهری او، «La Pedrera»، در سال 1906 سفارش گرفت، این ساختمان به دلیل نمای ناهموار، بالکن های از جنس آهن کارشده و پنجره های وسیعش به مضحکه عام و خاص تبدیل شد. البته امروزه این ساختمان بسیار متفاوت دیده می شود و نمای بیرونی سنگی نوآورانه خودمتکی گائودی، جایی را در فهرست میراث جهانی یونسکو برای خود پیدا کرده است.

 

8. باغ گیاه شانسی

Botanical Garden

از قدم زدن در این فضای سبز جهان نمای زیبای 14 هکتاری در بارسلونا لذت ببرید. «باغ گیاه شناسی» (Botanical Garden) به پنج ناحیه مختلف تقسیم می شود که گیاهان استرالیایی، کالیفرنیایی، اقیانوس آرامی، آفریقای جنوبی و شیلیایی به خوبی در هر بخش طبقه بندی می شوند. بعلاوه اگر به دنبال چیزی ورای گونه های گیاهی هستید، می توانید از نمای فوق العاده ای از شهر لذت ببرید. حدود 1500 گونه در باغ گیاه شناسی وجود دارند، پس شروع به شمردن شان کنید.

 

9. پارک گوئل

Park Guell

در محله «Horta-Guinardó» بارسلونا، هزارتویی از دیوارها و گذرگاه هایی شامل تعداد زیادی باغ، نمایش های معماری کوچک و چیزهای دیگری وجود دارد که همگی نماهای نفس گیری از کل شهر را از دامنه تپه ارائه می دهند. قسمت های برجسته «پارک گوئل» (Park Güell) شامل «تالار صدستون» (که در واقع 86 ستون دارد)، نیمکت مار معرق کاری و سمندر روی پله های اصلی می شوند. شما می توانید به صورت رایگان وارد پارک شوید، اما اگر می خواهید به «Monumental Zone» (منطقه عظیم) بروید، حدود 10 یورو باید پرداخت کنید تا نیمکت معرق کاری، اژدها و چیزهای دیگر را ببینید.

 

10. فواره جادویی Montjuïc

Montjuic Magic Fountain

بیشتر محلی ها وقتی که بچه های کوچکی هستند یا نقش راهنمای تور را برای بازدیدکنندگان بازی می کنند، فقط رقص نور و نمایش های موسیقی و آبی را می بینند، اما چه بچه تان کنارتان باشد و چه نباشد، «فواره جادویی Montjuïc» شگفتگی کودکانه را در همه ما برمی انگیزد که به جادویی بودنش برمی گردد. این فواره که توسط «Carles Buïgas» طراحی شده بود، یکی از آخرین جاذبه های باقی مانده ای است که برای «نمایشگاه عمومی بین المللی 1929» ساخته شده بودند.

 

قسمت اول جاذبه های گردشگری برتر بارسلونا به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت دوم مطالعه فرمایید.

به "49 جاذبه گردشگری برتر بارسلونا - قسمت اول" امتیاز دهید

1 کاربر به "49 جاذبه گردشگری برتر بارسلونا - قسمت اول" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "49 جاذبه گردشگری برتر بارسلونا - قسمت اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021