8 هتل منحصر به فرد جهان در سال 2024

حتی فریبنده ترین عناصر تجربه اقامت در هتل هم بعد از دمده یا قابل پیشبینی شدن، بخشی از جذابیت خود را از دست می دهند. اینترنت این روزها جهان را هرچه بیشتر به یک اجتماع جهانی تبدیل می کند و درنتیجه کشف چیزهای کاملا متفاوت به امر دشوارتری بدل گردیده است. اما هتل ها و اقامتگاه هایی وجود دارند که در آن ها چیزهای غیر قابل پیشبینی معمول هستند و معیار کاملا جدید بودن است. «محمد هاک» (Mohamed Huck)، رئیس فروش جهانی «کروگر شلاتی» (Kruger Shalati)، که یک هتل لوکس ریلی در آفریقای جنوبی است، می گوید: «تقاضا برای تجربه های منحصر به فرد و غیر متعارف افزایش یافته است. درنتیحه هتل ها خود را مجبور به سازگار شدن با شرایط جدید، عبور از مرزها و بکارگیری نوآوری می دانند. فراتر از انتظارات عمل کردن باعث تمایز یک هتل می شود.»

8 هتل منحصر به فرد جهان در سال 2024

موجی از تجربه های مهمان نوازی منحصر به فرد به دنبال همین موضوع هستند. در سال 2024 موارد زیر را داریم و خواهیم داشت: هتل سلامت محور «SHA Mexico» در سواحل «Costa Mujeres» در قالب یک ژنوم یا DNA انسان افتتاح شد. یک فروشگاه بزرگ و بنای تاریخی در آکسفورد انگلیس توسط هتل داران شیک کرانه چپ پاریس به هتل 101 اتاقه «The Store Oxford» تبدیل شده است. در محله هنری «Fishtown» شهر فیلادلفیا، «Hotel Anna & Bel» در یک تیمارستان قرن هجدهمی زنان افتتاح گردیده که هیچ دو اتاق آن یکسان نیستند. در کرانه رودخانه ای در منطقه مسکونی «پائولی» در ایالت ویسکانسین، «The Inn at Seven Acre Dairy Company» یک هتل 8 اتاقه واقع در یک کارخانه پنیر سال 1888 است و یک کارخانه لبنیات کوچک روی زمین آن افتتاح خواهد شد. ما در حال حاضر 8 مقصد واقعا دور از انتظار در جهان را جمع آوری کرده ایم که می توانید از آشنایی با آن ها لذت ببرید.

 

1. The Interlude Hotel at Pentridge در ملبورن، استرالیا

The Interlude Pentridge

هتل «Interlude» که در شمال ملبورن واقع است، معنای جدیدی به عبارت «فرار از زندان» می بخشد. این هتل و مقصد سلامتی در آپریل 2023 در «زندان پنتریج» (Pentridge Prison) افتتاح شد؛ زندانی که از سال 1851 تا 1997 فعال بود. تجربه هایی که درون دیوارهای سنگی سنگین و 19 سوئیت در بندهای سابق این مکان رخ می دهند، ذهن ها را باز و حس ها را تحریک می کنند. وعده های غذایی مهمانان برگرفته از مواد غذایی محلی مزارع است. این هتل برنامه های شخصی سازی شده ای را برای مهمانان ایجاد می کند که این برنامه ها می توانند شامل تورهای تست نوشیدنی در محله «Colburg»، جلسات طراحی با ذغال، کلاس هایی مبتنی بر جنبش ذهن آگاهی یا پرواز هلیکوپتر، مراسم های حمام نیمچه راهنمایی شده در یک استخر چشمگیر زیرزمینی و حتی جمع شدن دور آتش اردوگاه در زمان غروب آفتاب در باغ «Reflection Garden» باشند که در مورد آخر، صنعتگران، کارشناسان و قصه گویان، به تعریف داستان ها و حکایت های محلی می پردازند.

 

2. کروگر شلاتی در پارک ملی کروگر، آفریقای جنوبی

Kruger Shalati

وقتی «پارک ملی کروگر» در دهه 1920 به صورت رسمی پذیرای بازدیدکنندگان شد، قطارهای آن شب ها روی «پل سلاتی»، مشرف بر «رودخانه سابی»، توقف می کردند. حالا کروگر شلاتی که اسم آن از یک ملکه جنگجوی آفریقای برگرفته شده، به صورت دائمی در اینجا واقع است و حرکت نمی کند و 31 اقامتگاه «لوکوموتیو»طور به رنگ های طبیعی را ارائه می دهد. این اتاق ها دیوارهای شیشه ای دارند و حیواناتی چون فیل، پلنگ و بوفالو که در دوردست مشغول به گشت و گذار هستند را نمایش می دهند. بازدیدکنندگان از کروگر شلاتی می توانند همه چیز، از سافاری و غذاهای آفریقای گرفته تا استراحت در وان بعد از فیشال در اتاق یا استخر، را تجربه کنند، در حالیکه بر فراز حیات وحش این منطقه معلق هستند.

 

3. The Hotel Chalet در چاتانوگا، تنسی

The Hotel Chalet at the Choo Choo

عاشقان ریل و قطار به وجد بیایید: شما حالا می توانید شب را در یک ایستگاه قطار آمریکایی تاریخی اقامت کنید. این هتل که پس از یک نوسازی 19 میلیون دلاری در اکتبر 2023 افتتاح شده بود، در خیابان «Choo Choo Avenue» در محوطه ایستگاه قطار سابق «Chattanooga Choo Choo» واقع است که در فهرست «ثبت ملی مکان‌های تاریخی» قرار دارد. 25 اتاق آن در واگن های بازسازی شده متعلق به دوره ویکتوریا واقع هستند که به سبک هتل های «Pullman» با نورپردازی دکو، تودوزی مخمل و درهایی با پنجره های مات پرده دار طراحی شده اند. «The Hotel Chalet» در مرکز شهر «چاتانوگا» قرار دارد، اما از آنجایی که نزدیک به «رودخانه تنسی» است، هم برای شهرنشین ها و هم برای عاشقان طبیعت، چیزهایی را برای ارائه دارد.

 

4. Henn na Hotel Kyoto Hackijoguchi در کیوتو، ژاپن

Henn na Hotel Kyoto Hackijoguchi

کتاب رکوردهای گینس، «Henn na Hotel Kyoto Hackijoguchi» را اولین هتل رباتی تاریخ نامیده است. راهنمایان رباتی هتل و دایناسورهای رباتی (که بعضی از آن ها در قالب پیشخدمت، چمدان تحویل می دهند) اینجا در مرکز کیوتو خوش‌آمدگوی بازدیدکنندگان هستند. عناصر مبتنی بر فناوری های پیشرفته هتل به موارد اشاره شده محدود نمی شوند: تشک ها با یک ساختار سه بعدی کاملا جدید برای افزایش میزان راحتی طراحی شده اند، بالشت ها اقدام به طب فشاری می کنند و ماساژور پای واقع در اتاق بعد از پیاده روی های طولانی طی روز خیلی به کار می آید. اگر به دنبال سرگرمی می گردید، این هتل حاوی بیش از 700 عنوان «مانگا» است که از خواندن آن ها می توانید لذت ببرید.

 

5. The Muraka در جزیره رنگالی، مالدیو

The Muraka at Conrad Maldives Rangali Island

در هتل «Conrad Maldives Rangali Island»، «The Muraka» یک اقامتگاه دو طبقه بسیار لوکس است که دارای چندین اتاق خواب، یک وان حمام با نمای اقیانوس و یک استخر بی انتهای خصوصی در طبقه بالا می باشد. البته نمی توان از خدمات پیشخدمتی 24 ساعته، یک آشپز خصوصی و تراپیست های اسپای آن هم گذشت. اما جاذبه اصلی این هتل، اتاق خواب master و حمام در پایین یک راه پله مارپیچی یا آسانسور هستند که به مهمانان اجازه می دهند تا در مجاورت آب های فیروزه ای بخوابند. حدود 5 متر زیر سطح اقیانوس هند و زیر یک گنبد اکریلیک شفاف با انحنای 180 درجه، مهمانان می توانند در تخت خواب دراز بکشند و نمایش خصوصی خود از حیات دریایی، از جراح‌ماهیان آبی گرفته تا کوسه های باله سیاه آب‌سنگی، را زیر آب به صورت زنده تماشا کنند.

 

6. Alila Fort Bishangarh در جایپور، هند

Alila Fort Bishangarh

هتل «Alila Fort Bishangarh» روی یک تپه در حالی قرار گرفته که دیوارهای ضخیم کهن با برجک های برآمده مثل یک کتاب داستان آن را احاطه کرده اند. این هتل که در یک قلعه 233 ساله پیشین و از بهترین نمونه های معماری «Jaipur Gharana» واقع است، 59 سوئیت به رنگ های طبیعی دارد که مکمل چشم انداز، کف های مرمر و پنجره های شاه نشین بزرگ مشرف بر «تپه های آراوالی» و روستای اطراف هستند. مهمانان می توانند از دهکده ای در نزدیکی این هتل بازدید کنند تا صنایع دستی اش را ببینند، اسب سواری کنند یا در محل برای خوردن غذا (که با مواد ارگانیک باغ آماده شده)، شنا، یوگا در زمان طلوع آفتاب، حمام های گیاهی یا اسپای کهن «Ayurvedic» اقامت کنند.

Alila Fort Bishangarh

 

7. خانه های درختی Twin Farms در برنارد، ورمانت

Twin Farms Treehouse

اگر در زمان بچگی از درخت بالا رفته باشید، احتمالا حس جادویی به پایین نگاه کردن از آن بالا را به یاد دارید. آن نما همان چیزی است که هتل «Twin Farms» در زمان طراحی 8 سوئیت خانه درختی جدیدش در ذهن داشت. این سوئیت ها اولین اقامت هایی هستند که Twin Farms در 30 سال گذشته به زمین بیش از 120 هکتاری خود اضافه کرده است. این هتل 74 متر مربعی که بین 4 تا 6 متر بالای سطح زمین در جنگل واقع است، بر اساس اصولی ژاپنی «wabi-sabi» یا گرامیداشت نقص های طبیعت طراحی شده است. هدف از همه چیز این هتل، از مواد چوبی و شومینه های شناور گرفته تا پنجره های شیشه ای کف تا سقف، آوردن طبیعت به خانه و لذت بردن از آرامش آن است.

Twin Farms Treehouse

 

8. Shipwreck Lodge در پارک ملی ساحل اسکلت، نامیبیا

Shipwreck Lodge

در هتل «Shipwreck Lodge»، ده کلبه کوهستانی در قالب کشتی های چوبی مینیاتوری از تلماسه های «ساحل اسکلت» (Skeleton Coast) نامیبیا بیرون آمده اند؛ اسم تسخیرکننده ای که تا حدی ریشه در بقایای صدها کشتی به گل نشسته در آنجا دارد. مه غلیظ اغلب این کابین های چوبی را دربرمی گیرد که همگی به اجاق های چوب، کاناپه های تخت خواب شو و پنجره های بزرگ کجی مجهز هستند که نماهای گسترده ای از آسمان ها و دریاها دائما در حال تغییر را ارائه می دهند. هر تعامل با حیات دیگری در این زمین متروک مثل یک معجزه کوچک می ماند. در زمان سافاری سواری ممکن است که با گله ای از فیل های بیابانی مواجه شوید که صدای آرام پاهای شان در سکوت محیط اطراف کرکننده است.

به "8 هتل منحصر به فرد جهان در سال 2024" امتیاز دهید

2 کاربر به "8 هتل منحصر به فرد جهان در سال 2024" امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 هتل منحصر به فرد جهان در سال 2024"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021