پارک سافاری فوجی (ژاپن)

«پارک سافاری فوجی» (Fuji Safari Park) یک پارک حیات وحش واقع در دامنه های جنوبی کوه فوجی است که در آن بازدیدکنندگان می توانند با استفاده از سافاری از زیستگاه های شبیه سازی شده حیوانات آزادی چون شیرها، ببرها، خرس ها، زرافه ها، یوزپلنگ ها، فیل ها، کرگدن ها، گورخرها و گاومیش های کوهان دار دیدن کنند. این یکی از بزرگترین و محبوب ترین پارک های سافاری در ژاپن است.

پارک سافاری فوجی (ژاپن)

چندین راه برای کاوش «منطقه سافاری» (safari zone) این پارک وجود دارد: با ماشین خودتان، ماشین اجاره ای، اتوبوس یا به صورت پیاده. اگر با ماشین خودتان وارد منطقه سافاری شوید، نیازی به پرداخت کارمزد اضافه ای نیست. کاوش این منطقه بطور میانگین حدود یک ساعت طول می کشد، اما جاده ای که از پارک می گذرد آنقدر پهن است که هر کسی با سرعتی که ترجیح می دهد، بتواند حرکت کند.

Fuji Safari Park

تورهای اتوبوس حدود یک ساعت طول می کشند و از اتوبوس های بزرگ نرده داری بهره مند هستند که طوری طراحی شده اند تا شبیه حیوانات متفاوت پارک باشند. در این تور شرکت کنندگان اجازه غذا دادن به خرس ها، شیرها و شترها را با تکه هایی از سبزیجات، میوه و گوشت قرمز از میان نرده ها دارند. این تورها به همراه غذا به ازای هر نفر 1500 ین دیگر هزینه می برند و ممکن است که در روزهای شلوغ کاملا فروخته شوند.

Fuji Safari Park

در پارک می توان خودروهای چهارچرخ محرکی را اجاره کرد که به رنگ الگوی راه راه گورخر درآمده اند و به یک سامانه ناوبری مجهز هستند که شما را قادر می سازد تا در منطقه سافاری توری با راهنمایی شخصی خودتان را تجربه کنید. اجاره این ماشین ها که 7 نفر ظرفیت دارند، 6500 ین است. در طول راه می توانید به گیاهخواران بزرگ پارک مثل شترها و آهوها از میان نرده ها غذا دهید. یک گواهینامه رانندگی معتبر مورد تایید ژاپن برای اجاره این ماشین ها ضروری است.

Fuji Safari Park

کاوش پیاده پارک در امتداد یک مسیر طبیعی 2.5 کیلومتری هم گزینه عالی دیگری است که شما را نزدیک منطقه سافاری می برد. این مسیر از اواخر مارچ تا نوامبر باز است و با احتساب توقف هایی در مخفی گاه ها و سکوهای مشاهده گوناگون در طول مسیر حدود 2 ساعت طول می کشد؛ مکان هایی که در آن ها می توانید حیوانات را در زیستگاه هایشان ببینید. در نقاطی از این مسیر می توانید غذاهایی چون برگ، گوله های غذا و مرغ خام را برای غذا دادن به حیوانات بخرید. سافاری پیاده به ازای هر نفر 600 ین بیشتر هزینه می برد و تنها برای بازدیدکنندگان 4 ساله به بالاست. قیمت غذا هم بین 100 تا 500 ین است.

Fuji Safari Park

پارک سافاری فوجی علاوه بر منطقه سافاری، از یک منطقه باغ وحش معمولی هم نگهداری می کند که در آن بازدیدکنندگان می توانند حیوانات گوناگونی چون پانداهای قرمز، میرکت ها، یوزپلنگ ها، اسب های آبی و لمورهای دم حلقه ای را مشاهده کنند. غذا دادن به چندین مورد از این حیوانات (با پرداخت هزینه اضافه کوچکی) امکان پذیر است و همچنین می توان به قفس های حیواناتی مثل کانگوروها، برگچه خوارها و میمون های سنجابی وارد شد.

Fuji Safari Park

فعالیت های پولی شامل درشکه سواری، اسبچه سواری و عکسبرداری از بچه های حیوانات (در صورت امکان) می شوند. خانه های گربه ها، سگ ها و خرگوش ها و یک ناحیه مخصوص خوکچه های هندی هم در این پارک وجود دارند که در آن بازدیدکنندگان می توانند حیوانات مختلف را در دست بگیرند و با آن ها بازی کنند. قیمت این فعالیت ها متفاوت است، اما معمولا حدود 500 ین هزینه می برند. پارک سافاری فوجی چندین رستوران و یک سوقات فروشی پر از محصول را هم در خود جا داده است. بازدید از این جاذبه تماشایی برای گردشگران تور ژاپن لحظات مفرحی را می تواند رقم بزند.

Fuji Safari Park

به "پارک سافاری فوجی (ژاپن)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک سافاری فوجی (ژاپن)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021