تپه خرطوم فیل (گویلین)

«تپه خرطوم فیل» (Elephant Trunk Hill) که در آغوش «پارک Xiangshan» قرار دارد، در کرانه غربی رودخانه لی در ناحیه جنوب مرکزی شهر گویلین واقع است. اسم این تپه به این خاطر به آن داده شد چون تصویر واضحی از آب نوشیدن فیلی از رودخانه با خرطومش را نشان می دهد. این تپه نماد گویلین و چشم انداز «کارست» (karst) آن است. بازدید از این جاذبه دیدنی گویلین به گردشگران تور چین پیشنهاد می شود.

Elephant Trunk Hill

 

افسانه تپه خرطوم فیل

تپه خرطوم فیل (گویلین)

تپه خرطوم فیل افسانه خود را دارد. بر اساس این افسانه، یکی از فیل های «امپراتور جید» (Jade Emperor) که امپراتور بهشت بود، به زمین آمد تا به مردم در کارهای شان کمک کند. این امر باعث خشم امپراتور شد و او به پشت فیل در زمان نوشیدن آب در کرانه رودخانه خنجر زد و آن را به سنگ تبدیل کرد. در حقیقت، این تپه یک سازند کارست آهکی است که 3.6 میلیون سال قدمت دارد.

 

غار ماه آب

Water Moon Cave

بین بدن و خرطوم فیل یک حفره نیمه گرد به نام «غار ماه آب» (Water Moon Cave) واقع است که 10 متر ارتفاع و 20 متر عمق دارد. این مکان مثل ماه کاملی می ماند که با بازتاب مهتاب روی امواج، روی سطح آب شناور است. بیش از 70 حکاکی از سلسله های تانگ و سونگ روی دیوارهای داخل غار کشف شده که از زیبایی این تپه و آب های نزدیک به آن تعریف می کنند.

 

پاگودای پوشیان

Puxian Pagoda

در بالای تپه خرطوم فیل، «پاگودای پوشیان» (Puxian Pagoda) قرار دارد که در سلسله مینگ ساخته شده بود. مردم می گفتند که این پاگودای دوطبقه به شکل دسته خنجری است که بوسیله اش آن فیل کشته شده بود. بازدیدکنندگان از بالای تپه می توانند از نمای پانورامایی زیبای گویلین و رودخانه لی رویایی اش لذت ببرند.

 

نمایش شبانه افسانه فیل

Elephant Legend

پارک Xiangshan یک نمایش بزرگ ابررسانه ای به نام «افسانه فیل» (Elephant Legend) را از مارچ 2013 اجرا کرده است. این نمایش شبانه که بدن فیل را بعنوان پس زمینه خود دارد، از نورهای رنگارنگ، موسیقی شگفت انگیز و نماهای طبیعی برای نشان دادن چشم انداز زیبا و فرهنگ گویلین استفاده می کند. افسانه فیل 4 بخش دارد که آن ها «گویلین بدوی» (Primitive Guilin)، «دهکده رازآلود» (Mysterious Village)، «تئاتر شبح» (Phantom Theater) و «افسانه خدای فیل» (Legend of God Elephant) هستند. هیچ جای مشخصی برای نشستن وجود ندارد و حضار باید دور پارک قدم بزنند و در 4 نقطه توقف کنند تا بتوانند تمام اجرا را پوشش دهند.

 

در پارک می توانید به سراغ رودگردی روی رودخانه دور تپه خرطوم فیل بروید که جای خوبی برای گرفتن تصویر کاملی از تپه هم می باشد.

 

هزینه ورود: برای بزرگسالان و بچه های بلندتر از 1.2 متر 70 یوآن؛ برای کودکان کمتر از 1.2 متر رایگان.

ساعت های شروع: 07:00 تا 18:30 (از 1 نوامبر تا 31 مارچ)؛ 06:30 تا 19:00 (از 1 آپریل تا 31 اکتبر).

به "تپه خرطوم فیل (گویلین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تپه خرطوم فیل (گویلین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021