جشنواره ادینبورگ فرینج

ادینبورگ فرینج چیست؟

«جشنواره ادینبورگ فرینج» (Edingurgh Festival Fringe) قرار بود که یک رویداد حاشیه ای برای «جشنواره بین المللی ادینبورگ» (EIF) باشد. هر دو رویداد در سال 1947 آغاز شدند؛ EIF که بزرگ و تحت تامین مالی دولت بود، داشت اولین نسخه خود را برگزار می کرد و 8 شرکت تئاتر وارد شهر شدند تا از حضورش سود ببرند. EIF به شکلی نسبی 76 سال پیش خود همچنان برگزار می شود، اما جشنواره ادینبورگ فرینج که معمولا به آن فقط «فرینج» می گویند، بسیار بزرگتر شده و دیگر حاشیه هیچ چیز دیگری نیست و هر ساله هزاران نمایش در سرتاسر این شهر از اسکاتلند برگزار می شود. با اینکه تئاتر جزئی حیاتی از فرینج باقی مانده، این روزها این جشنواره بیشتر بخاطر استندآپ کمدی شناخته می شود.

جشنواره ادینبورگ فرینج

ادینبورگ فرینج در چه زمانی برگزار می شود؟

فرینج همیشه به صورت رسمی 3 هفته به طول می انجامد که پایان آن، آخر هفته تعطیل رسمی در ماه آگوست است. این جشنواره در سال 2023 از 4 آگوست شروع شده و تا 28 آگوست ادامه خواهد داشت، اما خیلی از نمایش ها از 2 آگوست پیش نمایش داشته اند و نمایش های معدودی در 28 آگوست برگزار می شوند.

Edinburgh Festival Fringe 2

ادینبورگ فرینج کجاست؟

همانطور که از اسم آن پیداست، محل برگزاری این جشنواره در شهر ادینبورگ است. اما اگر جزئیات بیشتری می خواهید، باید گفت که فرینج در مکان های بسیار زیادی برگزار می شود که آن ها از یک دانشکده پزشکی سابق به نام «Summerhall» تا یک اتحادیه دانشجویی به نام «Pleasance Dome» و بارهای کوچکتر بی شماری را شامل می شوند. آن ها معمولا در منطقه نسبتا کوچکی متمرکز هستند، اما بیشتر مکان ها در فاصله پیاده روی 15 دقیقه ای از یکدیگر هستند.

Edinburgh Festival Fringe 3

هزینه آن چقدر است؟

هزینه بلیت های آن با اینکه به میزان قابل توجهی متغیر است، معمولا بیشتر از 20 پوند نمی شوند و بیشتر آن ها به مقدار چشمگیری ارزانتر (12 تا 15 پوند) هستند. تقریبا هرگز هیچ رزرو صندلی وجود ندارد، پس اگر به موقع در صف بایستید، می توانید بهترین صندلی ها را انتخاب کنید. فرینج بی تردید بسیار گرانتر از گذشته شده. این اتفاق به رشد «فرینج رایگان» (Free Fringe) انجامیده؛ یک جشنواره درون جشنواره کمدی محور که در آن نمایش ها مجانی هستند (اما در پایان به انعام دادن تشویق می شوید). هزینه اقامت موقت در ادینبورگ در سال های اخیر رشد شدیدی داشته و احتمالا بیشترین هزینه تان خواهد بود.

Edinburgh Festival Fringe 4

چرا باید به این جشنواره بروم؟

تا اوقات خوبی را سپری کنید! فرینج که بزرگترین جشنواره هنر جهان است، تنوع بی پایانی از تئاتر، کمدی و حوزه های دیگر را به عرصه نمایش می گذارد و با اینکه افراد معروفی در آن شرکت می کنند، در این جشنواره افسانه ها هم به وجود می آیند؛ «تام استاپارد»، «فیبی والر-بریج» و کمدین های متعددی که با اجراهای هیجان انگیز در ادینبورگ، به شهرت زیادی رسیده اند.

Phoebe Waller-Bridge

چطور بلیت بخرم؟

یک سیستم بلیت فروشی مرکزی وجود دارد و شما می توانید همه چیز را از طریق وبسایت رسمی ادینبورگ فرینج بخرید. بیشتر مکان های اجرای جشنواره وبسایت خود را دارند که از طریق آن ها می توانید بلیت تهیه کنید. برای آن هایی که می خواهند به صورت فیزیکی بلیت تهیه کنند که تعدادشان هم کم نیست، کارکنان گیشه در همه محل ها در طول روز حضور چشمگیری دارند.

  Body Show starring Frankie Thompson and Liv Ello                                          

آیا جشنواره های دیگری هم به صورت همزمان در ادینبورگ برگزار می شوند؟

بله، جشنواره های زیادی برگزار می شوند. علاوه بر جشنواره بین المللی ادینبورگ (4 تا 27 آگوست) که پیشتر به آن اشاره شد، جشنواره بسیار محبوب «Royal Edinburgh Military Tattoo» (4 تا 26 آگوست) که مجموعه ای از رژه های پر زرق و برق نظامی است و جشنواره «Edinburgh International Film Festival» (18 تا 23 آگوست) هم برگزار می شوند. همچنین می توانید از جشنواره های «Edinburgh Art Festival» (11 تا 27 آگوست) و «Edinburgh International Book Festival» (12 تا 28 آگوست) در ادینبورگِ اسکاتلند در تور اروپا لذت ببرید.

به "جشنواره ادینبورگ فرینج" امتیاز دهید

1 کاربر به "جشنواره ادینبورگ فرینج" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره ادینبورگ فرینج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021