خیابان پیاده روی دونگ من (شنزن)

«خیابان پیاده روی دونگ من» (Dongmen Pedestrian Street) یک منطقه خرید متشکل از فروشگاه های بزرگ، سوپرمارکت ها و غرفه ها می باشد. این منطقه شامل دو خیابان پیاده روی موازی با چندین خیابان و کوچه کوچکتر در میان آن ها می شود که هزارتویی را ایجاد می کنند که در آن از هر فضای در دسترسی برای فروش چیزی استفاده می شود. از مغازه های کوچک گرفته تا خرده فروشی های زنجیره ای مثل «Baleno» و «Giordano» و همچنین فروشگاه های برند خارجی معدود مثل آدیداس، طیف گسترده ای فروشگاه های این منطقه را تشکیل می دهند. لباس های مد روز، لباس های ورزشی، جواهرات، کفش، کیف دستی، اسباب بازی، سی دی، دی وی دی، بازی های کامپیوتری، طب سنتی و چیزهای بسیار بیشتری را در دونگ من پیدا خواهید کرد. مشتریان به سمت سالن های ماساژ، خدمات ناخن و خالکوبی راهنمایی می شوند. گهگاهی راهب ها پیشنهاد می دهند تا با خواندن کف دست تان، طالع تان را ببینند. به جز در خرده فروشی های زنجیره ای که اجناس شان قیمت خورده، برای بقیه کالاها و خدمات باید چک و چانه زد.

خیابان پیاده روی دونگ من (شنزن)

منطقه تجاری دونگ من 300 سال پیش تاسیس شده بود و بخاطر همین به آن خیابان قدیمی هم می گویند. وقتی در این خیابان قدم می زنید، همچنان می توانید از زیبایی های ساختمان های قدیمی اش لذت ببرید. «خیابان نمای قدیمی» (Old View Street) که بین خیابان های «Yiheng» و «Erheng» واقع است، بازدیدکنندگان را به شهر کوچکی می برد که اغلب در سریال های تلویزیونی چینی نمایش داده می شود. خیلی ها مسحور دونگ من مدرن می شوند، طوری که بعضی ها شاید بازار قدیمی در آنسوی پل عابر پیاده دونگ من را به یاد نیاورند؛ بازاری که برای تجربه سبک زندگی سنتی شنزن مکان فوق العاده ای است. عابران پیاده و موتور سیکلت سواران در امتداد خیابان های خیس و گلی مسیر خود را ادامه می دهند. بوی تند بنزین در هوا می پیچد. دستفروش ها روی چهارپایه می ایستند و با تکان دادن دست های خود و فریاد زدن، به مردم می گویند که فرصت خرید چیزهای ارزان قیمت را از دست ندهند. فروشگاه های بزرگی که اسم شان برای هنگ کنگی ها آشناست، مثل «مرکز خرید Mongkok»، بین فروشگاه های کوچکتر قرار دارند.

Dongmen Pedestrian Street

حتی اگر برنامه دیگری هم در شنزن ندارید، حتما از دونگ من بازدید کنید. این منطقه سرزنده پاتوق جوانان شنزن است. این مکان می تواند در هر زمانی شلوغ شود، اما آخر هفته ها و تعطیلات بسیار شلوغ هستند چون انگار کل جمعیت شهر می خواهد خود را در چند خیابان کوچک جا دهد. تمرکز خرید در این منطقه روی اجناس چینی و تقلبی است. خدمات سالن های زیبایی در دونگ من محبوبیت خاصی دارند و فروشگاه بزرگ «Maoye» در هر دو انتهای خیابان واقع است. شلوغی این خیابان در شب ها، آخر هفته ها و تعطیلات به آن حس و حالی مثل خیابان نانجینگ در شانگهای را می دهد. بازدید از این خیابان کاربردی به گردشگران تور چین پیشنهاد می شود.

به "خیابان پیاده روی دونگ من (شنزن)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابان پیاده روی دونگ من (شنزن)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021