فرهنگ و هنر

فیلم کوتاه گورمردها به ایتالیا رفت

به گزارش خبرنگاران، فیلم کوتاه گورمردها به کارگردانی علی مردمی در دومین حضور بین المللی خود به بخش مسابقه هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ساردینیا ایتالیا راه یافت و به عنوان تنها نماینده ایران با فیلم هایی از ایتالیا، ترکیه، امریکا، انگلیس،...

23 مهر 1398

حضور فیلم کوتاه هفت سلام در بخش مسابقه جشنواره هندوستان

به گزارش خبرنگاران، هفت سلام فیلم مستند تجربی درباره آیین تهیه آب متبرک زعفران (آب دعا) برای تبرک سفره هفت سین نوروزی مردمان منطقه شاهرود در استان سمنان است.

21 مهر 1398

نمایش مردان در جشنواره گوا هندوستان

به گزارش خبرنگاران، فیلم سینمایی مردان اولین فیلم بلند بتین قبادی، فیلم برگزیده کشور عراق برای حضور در هشتاد و هفتمین دوره مراسم جوایز سینمایی آموزشگاه اسکار در سال 2015، در تازه ترین حضور بین المللی خود، 6 آذرماه جاری در بخش سینمای دنیا در چهل و پنجمین...

21 مهر 1398

می خواهیم هنر ایران و ایتالیا را پیوند بزنیم

سفیر ایتالیا در تهران بر این باور است که مردم کشورهای دنیا با وجود همه تفاوت ها و مسائل دنیای موجود، خواسته های مشترکی همچون صلح، دوستی، سفر و... دارند. او می گوید: مردم می خواهند راحت و آرام زندگی نمایند و به همین خاطر هم فکر می کنم همه ما همانند هم هستیم....

16 مهر 1398

70 ساعت آموزش تخصصی گردشگری در تهران برگزار گردید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران گفت: با مشارکت انجمن مؤسسات گردشگری برای نخستین سال، بیشترین سطح نشست ها و کارگاه های آموزش تخصصی در هفته گردشگری (5 الی 12 مهرماه) در استان برگزار شده است.

15 مهر 1398

اجرای 93 پروژه بزرگ گردشگری در استان کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: مراحل ساخت 93 پروژه بزرگ گردشگری شامل هتل، هتل آپارتمان، مجتمع تفریحی، پذیرایی و... با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 16هزار و 658میلیارد ریال در استان کرمان شروع شده است.

15 مهر 1398

فرانسه، آلمان و اسپانیا پیشتازان ارسال اثر به جشنواره فیلم کوتاه

به گزارش خبرنگاران، در بین آمار فیلم های کوتاه رسیده به دبیرخانه بخش بین الملل سی و دومین جشنواره فیلم کوتاه تهران از 9 کشور بیش از صد فیلم ارسال شده است. در این بین کشورهای فرانسه، آلمان و اسپانیا با بیش از دویست فیلم صدرنشین هستند.

14 مهر 1398

عدم استفاده از اتومبیل شخصی در ایتالیا، پاداش دارد

افراد با عدم استفاده از اتومبیل شخصی در شهر بولونیا ایتالیا، پاداش دریافت می نمایند.

13 مهر 1398

سه جایزه جشنواره اسپانیایی برای سینمای ایران

هجدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ایمجین ایندیا 2019 در کشور اسپانیا با برگزیده شدن سینماگران ایرانی در سه بخش به کار خود سرانجام داد.

11 مهر 1398

می خورد بر بام خانه و یک هیچ به جشنواره اسپانیا رفتند

به گزارش خبرنگاران، جشنواره MICE اسپانیا که با تمرکز بر فیلم هایی درباره بچه ها و نوجوانان برگزار می گردد، در سومین دوره اش میزبان دو فیلم ایرانی است.

11 مهر 1398

محقق ایرانی: اندیشه های غربی حائل شناخت متقابل ملت های ایران و چین است

به گزارش خبرنگاران، نهمین سمینار آنالیز سالانه ادبیات دنیا، با موضوع آنالیز آخرین تحولات ادبیات و هنر کشورهای مختلف از جمله ایران، یکشنبه شب، 21 دی با حضور محققان و دانشجویان در دانشگاه بزرگ پکن برگزار گردید.

9 مهر 1398

گزینه مدنظر استقلال از سری C ایتالیا سر درآورد!

نسخه ایتالیایی سایت گل اطلاع داد که درامه 34 ساله با باشگاه پاگانزه ایتالیا به توافق رسیده و فوتبالش را نه در سری A و نه در سری B، بلکه در سری C ایتالیا با این تیم ادامه خواهد داد

8 مهر 1398

نمایش 9 فیلم ایرانی در بارسلون اسپانیا

هفتمین دوره جشنواره فیلم های آسیایی بارسلون اسپانیا، 9 فیلم از سینمای ایران را در بخش های مختلف این رویداد سینمایی به روی پرده می برد.

7 مهر 1398

6 کشته در سیل اسپانیا

سیل هم اکنون مناطقی را در جنوب شرقی اسپانیا فرا گرفته است. بارش باران 2 روز ادامه داشته و آمار تلفات تاکنون 6 نفر اعلام شده است.

7 مهر 1398

بازدید دانش آموزان از نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا رایگان است

رئیس موزه ملی ایران گفت: بازدید دانش آموزان در قالب اردوهای آموزشی به وسیله مدارس (با هماهنگی قبلی) رایگان است.

6 مهر 1398

عدم تمایل چین به بازی تاج و تخت با ترامپ

وزیر خارجه چین در واکنش به صحبت های رئیس جمهوری آمریکا در سازمان ملل به این کشور هشدار داد تجربه جنگ شبه جزیره کره را تکرار نکند.

4 مهر 1398

شروع نمایش تاریخ اسپانیایی ها در ایران

نمایشگاه باستان شناسی اسپانیا با حضور نخستین وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در موزه ملی ایران کار خود را شروع کرد.

3 مهر 1398

همکاری دانشگاه تهران با دانشگاه های ایتالیا افزایش می یابد

سفیر ایتالیا و رئیس دانشگاه تهران در دیداری بر گسترش همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاه تهران و دانشگاه های ایتالیا تأکید کردند.

3 مهر 1398

نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا با حضور دکتر مونسان افتتاح شد

نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا، با حضور دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سفیر اسپانیا در ایران، عصر امروز یکشنبه 31 شهریور 98، در محل موزه ملی ایران به صورت رسمی گشایش یافت.

1 مهر 1398

اظهار علاقه مندی پادشاه اسپانیا برای سفر به ایران

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اظهار علاقه مندی پادشاه اسپانیا برای سفر به ایران و بازدید از جاذبه های گردشگری کشورمان اطلاع داد.

30 شهریور 1398
تعداد: (224)
تلفن: 75284-021