12 جاذبه گردشگری برتر اوزاکا - قسمت دوم

با اینکه ریشه های اوزاکا به روزهای اولیه امپراتوری ژاپن برمی گردد، این شهر امروزه بی تردید یکی از مدرن ترین شهرهای این کشور است که دورنمای آینده گرایانه ای را در امتداد نمونه های تحسین برانگیز بی شماری از معماری مدرن ارائه می دهد. نهادهای فرهنگی متعدد اوزاکا، کلاس جهانی اش را تثبیت می کنند. این نهادها شامل موزه ها و گالری های هنری فوق العاده به همراه سالن های سرگرمی، تئاتر و موسیقی بسیار مدرن می شوند که بازدید از آن ها برای گردشگران تور ژاپن می تواند جذاب باشد.

12 جاذبه گردشگری برتر اوزاکا - قسمت دوم

 

5. برج بندر کوبه

Kobe Port Tower

اوزاکا نه یک، بلکه دو برج بلند دارد که با خود شهر هم معنی شده اند. جدیدترین این دو برج، «برج بندر کوبه» (Kobe Port Tower)، در حومه شهر و نزدیک به بندرگاه اصلی آن قرار دارد. این برج با وجود اینکه کمی دورتر از مرکز شهر است، گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این ساختار مقاوم در برابر زلزله که در سال 1963 با فولاد قرمز ساخته شده بود، 108 متر ارتفاع دارد و ظاهر مدرن خود را حفظ کرده است. صرف زمان روی سکوی بازدید می تواند از جذابیت های بازدید از برج بندر کوبه باشد که چشم اندازه فوق العاده ای از شهر و ناحیه بندر کوبه را ارائه می دهد. حتی بهتر از آن این است که اگر گرسنه بودید، می توانید یک وعده غذایی را در رستوران گردان برج رزرو کنید که نماهای خیره کننده یکسانی را در اختیارتان قرار می دهد و مخصوصا در شب تجربه سرگرم کننده ای خواهد بود.

Kobe Port Tower

 

6. برج Tsūtenkaku

Tsūtenkaku

قدیمی ترین برج بلند اوزاکا، «Tsūtenkaku»، در مرکز شهر واقع است و یکی از شناخته شده ترین نمادهای اوزاکاست. این برج در حقیقت در محوطه یک کپی از برج ایفل برپا شد که در سال 1912 ساخته و در جنگ جهانی دوم نابود شده بود. ساختار فعلی که در سال 1956 تکمیل شده بود، همچنان یکی از بهترین چشم اندازها از اوزاکا را ارائه می دهد. بهترین نمای آن را می توان از سکوی بازدیدش در طبقه پنجم دید و از آن لذت برد که در آنجا می توانید معبدی از «خدای شادی» (God of Happiness) را نیز ببینید. شب ها برج Tsūtenkaku با نمایش شگفت انگیزی از چراغ های نئون روشن می شود که دیدنش می تواند لذت بخش باشد.

Tsūtenkaku

 

7. موزه ملی هنر اوزاکا

National Museum of Art, Osaka

«موزه ملی هنر اوزاکا» (National Museum of Art, Osaka یا NMAO)، موزه هنر زیرزمینی منحصر به فردی است که فقط چند دقیقه با مرکز شهر این شهر فاصله دارد و در «Nakanoshima»، جزیره کوچکی بین رودخانه های «Tosabori» و «Dōjima»، واقع است. این گالری مهم که در سال 1977 افتتاح شده بود، حاوی کلکسیون بزرگی از تعدادی از هنرمندان بین المللی پیشرو در دوره پساجنگ است؛ از جمله آثاری از «پیکاسو» و «سزان» و همچنین «کونی‌یوشی» و «فوجیتا» ژاپنی. یادگارها و مجسمه های مهم زیادی هم در این موزه قرار دارند. حتی اگر به هنر علاقه ای نداشته باشید، این موزه بخاطر ساختار فولادی تماشایی بیرونش هم که شده ارزش بازدید را دارد؛ ساختار عظیمی که طوری طراحی شده تا مثل نِی هایی باشد که نسیمی خم شان کرده. «موزه شهری هنرهای زیبای اوزاکا» (Osaka City Museum of Fine Arts) که کلکسیون کهنی از خوشنویسی های چینی و آثار هنری مورد احترام ترین هنرمندان ژاپن را در خود جا داده هم ارزش بازدید را دارد.

National Museum of Art, Osaka

 

8. پارک و باغ وحش تنوجی

Tennōji Park

بزرگترین فضای سبز اوزاکا، «پارک تنوجی» (Tennōji Park) امکان تنفسی را در این شهر شلوغ فراهم می کند. کاوش این پارک که بخاطر باغ گل های خوشبوی متعدد خود، و در فصل تابستان بخاطر شکوفه های گیلاسش، مورد توجه قرار می گیرد، لذت بخش است که این کاوش به لطف مجسمه ها، برکه ها و پل های زیادش لذت بخش تر هم می شود. تعدادی از مهم ترین جاذبه های گردشگری اوزاکا، مثل «باغ وحش تنوجی» (Tennōji Zoo)، هم در این پارک قرار دارند. این باغ وحش که در سال 1915 افتتاح شده بود، حیوانات گوناگونی مثل شیرها، زرافه ها و فیل ها را در خود جا داده که همگی به گونه لی در این باغ وحش زندگی می کنند که انگار در حال گشت و گذار در گرم دشت آفریقایی هستند. استخر کرگدن و خانه خزندگان هم ارزش بازدید را دارند. سعی کنید که بازدیدتان را طوری زمانبندی کنید که بتوانید از گلخانه های پارک و سایر نواحی که معمولا در دسترس عموم نیستند، بازدید کنید.

Tennōji Zoo

 

قسمت دوم جاذبه های گردشگری برتر اوزاکا به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت های قبلی و بعدی مطالعه فرمایید.

به "12 جاذبه گردشگری برتر اوزاکا - قسمت دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 جاذبه گردشگری برتر اوزاکا - قسمت دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021