پارک دیزنی لند شانگهای

«پارک دیزنی‌لند شانگهای» (Shanghai Disneyland Park) یک شهربازی در منطقه «پودونگ» شانگهای و بخشی از «استراحتگاه دیزنی شانگهای» (Shanghai Disney Resort) است. این پارک در 17 جون 2016 افتتاح شد؛ پارکی که شروع ساخت آن به 8 آپریل 2011 برمی گردد. مالکیت این پارک و اداره آن به صورت مشترک در اختیار «شرکت والت دیزنی» و «Shanghai Shendi Group» قرار دارد. بازدید از این جاذبه مفرح و سرگرم کننده شانگهای به گردشگران تور چین پیشنهاد می شود.

پارک دیزنی لند شانگهای

 

نقشه پارک

Map of Shanghai Disneyland Park

پارک دیزنی‌لند شانگهای نسخه جدیدی از شهربازی های دیزنی‌لندطور سنتی در سرتاسر جهان است و شامل خیلی از ویژگی های بیشتر پارک های دیزنی‌لند دیگر نمی شود. این پارک که از طراحی «قطب و اقماری» (hub & spoke) سنتی بهره نمی برد، دارای یک ناحیه هاب مرسوم نیست و بخاطر مضامین منفی از دنیا رفتن مهاجران چینی در ساخت «اولین راه‌آهن بین‌قاره‌ای» و همچنین شاید قوانین سختگیرانه چین در زمینه انتشار آلاینده های هوا، شامل یک جاذبه ریلی که دور پارک را می زند، نمی شود. بجای یک هاب، مرکز پارک در عوض دارای مجموعه ای حدودا 4.5 هکتاری از باغ هاست. برای اولین بار در تاریخ پارک های دیزنی، جاذبه های «کاروسل» و «Dumbo» (دامبو) پارک در جلوی قلعه آن واقع هستند و نه پشتش. برخلاف دیگر پارک های دیزنی‌لندطور، به دلیل پر تنش بودن روابط سیاسی بین آمریکا و چین، پارک دیزنی‌لند شانگهای نه یک «Frontierland» (سرزمین غرب وحشی) دارد و نه یک ناحیه «.Main Street U.S.A» (خیابان اصلی ایالات متحده آمریکا) تا عناصر آمریکایی خیلی زیادی نداشته باشد. پارک دیزنی‌لند شانگهای در روز افتتاحش 7 ناحیه تم دار داشت: «Mickey Avenye» (خیابان میکی)، «Fantasyland» (سرزمین فانتزی)، «Gardens of Imagination» (باغ های تصورات)، «Tomorrowland» (تومارولند یا سرزمین فردا)، «Treasure Cove» (خلیج گنج) و «Adventure Isle» (جزیره ماجراجویی). «Toy Story Land» (سرزمین داستان اسباب بازی) در سال 2018 به بخش های دیگر اضافه شد.

Donald Duck

 

Micky Avenue

بجای .Main Street U.S.A، پارک دیزنی‌لند شانگهای یک ناحیه ورودی جدید به نام Mickey Avenue دارد که مجموعه ای از مغازه ها و رستوران ها با تم دوره های متفاوت تاریخچه دیزنی است. «Carthay Circle Theater» که در «پارک ماجراجویی دیزنی کالیفرنیا» (Disney California Adventure Park) وجود دارد، در این ناحیه از این پارک هم حاضر است. نسخه متفاوتی از مجسمه «شرکا» (مجسمه والت دیزنی و میکی ماوس) بر اساس مجسمه ای که در مرکز هاب بیشتر پارکهای دیزنی وجود دارد هم در این پارک واقع است. در این مجسمه والت دیزنی دست میکی ماوس را می گیرد (در این نسخه والت کنار میکی ایستاده) و دیگر شخصیت های دیزنی، از جمله «مینی ماوس»، «آریل»، «فلوندر»، «موشو»، «پانگو»، «پردیتا»، «بالو»، «گوفی»، دامبو، «تیمون»، «پومبا» و «بامبی»، هم در این بخش حضور دارند.

Storytellers Statue

جاذبه ها:
Walt Disney Theater

رستوران ها:
Club 33
Mickey & Pals Market Cafe
Remy's Patisserie
Sweethearts Confectionery

فروشگاه ها:
Whistle Stop Shop

Walt Disney Theater

 

Fantasyland

این پارک شامل نسخه جدیدی از Fantasyland می شود. قلعه پارک که «Enchanted Storybook Castle» (قلعه کتاب قصه افسون شده) نام دارد، همه پرنسس های دیزنی را نشان می دهد و بزرگترین و تعاملی ترین قلعه از بین 6 قلعه دیزنی‌لندطور است. Fantasyland شانگهای به 2 بخش تقسیم می شود که ناحیه سنتی Fantasyland پشت قلعه و ناحیه جدید به نام Gardens of Imagination در جلوی آن واقع است. Fantasyland شامل نسخه جدیدی از «Peter Pan’s Flight» (فرار پیتر پن) و یک کپی از جاذبه «Seven Dwarfs Mine Train» (قطار معدن هفت کوتوله) می شود که مورد دوم در «تفریحگاه والت دیزنی ورلد» (Walt Disney World Resort) هم حضور دارد. بجای جاذبه سنتی «Tea Cups» (فنجان های چای)، پارک شانگهای «Hunny Pot Spin» را دارد؛ یک سواری چرخنده در قابلمه های عسل بزرگ بر مبنای کارتون «وینی پو» (Winnie the Pooh). سواری تاریک «The Many Adventures of Winnie the Pooh» (ماجراجویی های بسیار وینی پو) هم به همراه یک هزارتو با تم «آلیس در سرزمین عجایب» در این پارک موجود می باشد که مورد دوم شبیه نسخه موجود در دیزنی‌لند پاریس است.

Alice in Wonderland Maze

جاذبه ها:
Alice in Wonderland Maze
ناحیه بازی Evergreen Playhouse
Hundred Acre Wood
Hunny Pot Spin
Once Upon a Time Adventure
Peter Pan’s Flight
Seven Dwarfs Mine Train
محل ملاقات با شخصیت های Storybook Court
نمایش Sword in the Stone
The Many Adventures of Winnie the Pooh

رستوران ها:
Corner Market
Merlin's Magic Recipe
Royal Banquet Hall
Tangled Tree Tavern
Troubadour Treats

فروشگاه ها:
Bibbidi Bobbidi Boutique
Castle Gifts
Hundred Acre Goods
Mountain Treasures

Seven Dwarfs Mine Train

 

Gardens of Imagination

Enchanted Storybook Castle

Gardens of Imagination یک مجموعه حدودا 45 هکتاری از باغ ها و جاذبه ها در مرکز پارک و جلوی قلعه آن و جایگزینی برای هاب پارک های دیزنی دیگر است. این ناحیه جدید تم 12 حیوان زودیاک چینی را دارد و شامل دیوارنگاره ای با کاشی های معرق کاری شده از شخصیت های گوناگون دیزنی می شود. جاذبه کاملا جدید و منحصر به فردی به نام «Voyage to the Crystal Grotto» (سفر دریایی به کریستال گروتو) هم در این پارک وجود دارد. این تور روی قایق و با راهنما شما را به درون قلعه و دور Fantasyland می برد. یک کاروسل با تم فیلم «فانتازیا» (Fantasia) به همراه جاذبه کلاسیک «Dumbo The Flying Elephant» (دامبو فیل پرنده) هم در این ناحیه واقع است؛ جاذبه ای که در پارک های دیزنی دیگر هم حضور دارد.

Voyage to the Crystal Grotto

جاذبه ها:
Dumbo The Flying Elephant
Fantasia Carousel
Enchanted Storybook Castle
Voyage to the Crystal Grotto
محل ملاقات با شخصیت های Meet Mickey & Friends
نمایش Storybook Castle Stage Spectacular
Melody Gardens
Garden of the Twelve Friends

رستوران ها:
Chip & Dale's Treehouse Treats
Fairy Godmother's Cupboard
Picnic Basket
Pinocchio Village Kitchen
Timothy's Treats
Teahouse of the Wandering Moon

فروشگاه ها:
Be Our Guest Boutique
Casey Jr. Trinket Train
Melody Time Gifts
Mickey & Minnie's Mercantile

Voyage to the Crystal Grotto

 

Tomorrowland

پارک دیزنی‌لند شانگهای شامل یک نسخه جدید از Tomorrowland هم می شود که تغییراتی را به نسبت جاذبه های سنتی Tomorrowland به خود دیده است. برای اولین بار در پارک های دیزنی است که Tomorrowland سمت چپ پارک را بجای سمت راست آن اشغال می کند و طراحی چند سطحی جدیدی دارد که بین پارک های دیزنی منحصر به فرد است. بجای جاذبه سنتی «Space Mountain» (کوه فضایی)، یک ترن هوایی با تم فیلم «ترون: میراث» (TRON: Legacy) در این بخش وجود دارد که «Tron Lightcycles Power Run» نام دارد. همچنین بجای جاذبه موشک های چرخشی، پارک شانگهای یک سواری چرخشی به نام «Jet Packs» دارد. نسخه جدیدی از سواری تاریک و محبوب «باز لایتیر» دیزنی به نام «Buzz Lightyear Planet Rescue» (نجات سیاره باز لایتیر) هم در این پارک واقع است که از فناوری جدیدی در مقایسه با سواری یکسان در پارک های دیگر دیزنی استفاده می کند. Tomorrowland یک کپی از نمایش تعاملی زنده و محبوب «Stitch Encounter» (برخورد با استیچ) را هم در خود جا داده که در «دیزنی‌لند هنگ کنگ» (Hong Kong Disneyland) و «پارک استودیوهای والت دیزنی» (Walt Disney Studios Park) در پاریس هم موجود است.

Tron Lightcycle Power Run

جاذبه ها:
نمایش Arena E Stage
Buzz Lightyear Planet Rescue
Jet Packs
Stitch Encounter
Tron Lightcycle Power Run

رستوران ها:
Spiral Snacks
«Stargazer Grill
The Light Stuff

فروشگاه ها:
Intergalactic Imports

Buzz Lightyear Planet Rescue

 

Toy Story Land

درست مثل پارک استودیوهای والت دیزنی در پاریس و دیزنی‌لند هنگ کنگ، دیزنی‌لند شانگهای شامل یکToy Story Land می شود که در سال 2018 افتتاح شده بود. مثل دو نسخه دیگر این جاذبه، این نسخه هم 3 سواری دارد، اما جاذبه «Toy Soldiers Parachute Drop» (فرود سربازان اسباب بازی با چتر نجات) آن پارک ها در این پارک حاضر نیست. بجای آن، یک «سواری شلاقی» (whip ride) با تم نمایش خیمه شب بازی «Woody’s Roundup» در انیمیشن «داستان اسباب بازی 2» در آن ساخته شده. همچنین سواری «RC Racer» به «Rex’s Racer» تغییر نام داده که در آن رکس و تریکسی در نزدیکی سواری قرار گرفته اند. تنها سواری که تغییر آنچنانی را به خود ندیده، «Slinky Dog Spin» است. رستوران «Toy Box Cafe» هم نسخه بهتری از «Woody’s Lunch Box» می باشد که در سال 2018 در Toy Story Land «استودیوهای هالیوود» (Hollywood Studios) افتتاح شد.

Woodys Roundup

جاذبه ها:
Rex's Racer
Slinky Dog Spin
Woody's Roundup

رستوران ها:
Toy Box Café

فروشگاه ها:
Al’s Toy Barn

Als Toy Barn

 

Treasure Cove

Pirates of the Caribbean: Battle for Sunken Treasure

Treasure Cove یک سرزمین کاملا جدید است که در هیچکدام از پارک های دیگر دیزنی وجود ندارد و تم آن مجموعه فیلم های «دزدان دریایی کارائیب» است. این سرزمین دارای یک نسخه منحصر به فرد از جاذبه کلاسیک دزدان دریایی کارائیب به نام «Pirates of the Caribbean: Battle for Sunken Treasure» (دزدان دریایی کارائیب: نبرد برای گنیجه غرق شده) می شود که از فناوری و افکت های جدیدی استفاده می کند که در هیچ نسخه دیگری از این سواری موجود نیست. یک نمایش بدلکاری با بازی «کاپیتان جک اسپارو» و نسخه ای از جاذبه کلاسیک «Explorer Canoes» (قایق های کاشف) هم در Treasure Cove وجود دارند که مورد دوم در دیگر پارک های دیزنی هم موجود است و از مهمانان در برنامه خود بهره می برد.

Pirates of the Caribbean: Battle for Sunken Treasure

جاذبه ها:
Pirates of the Caribbean: Battle for Sunken Treasure
Explorer Canoes
نمایش El Teatro Fandango
نمایش Stunt Theater

رستوران ها:
Pintel and Ragetti's Grub to Grab
The Snackin' Kraken
Tortuga Treats

فروشگاه ها:

Barbossa's Bounty
Doubloon Market

Explorer Canoes

 

Adventure Isle

Camp Discovery Challenge Trail

پارک دیزنی‌لند شانگهای شامل ناحیه ای شبیه به «Adventureland» در دیگر پارک های دیزنی به نام Adventure Isle می شود. درست مثل Adventureland در دیزنی‌لند پاریس، Adventure Isle هم جاذبه «Jungle Cruise» (گشت‌وگذار در جنگل) را ندارد و بجای آن، یک جاذبه محبوب تندآبی با تم دایناسور به نام «Roaring Rapids» و نسخه جدید جاذبه محبوب «Soarin' Over California» در پارک های آمریکایی دیزنی به نام «Soaring Over the Horizon» را در خود جا داده است. یک ناحیه بازی تعاملی به نام «Camp Discovery Challenge Trail» هم در این بخش واقع است که شبیه جاذبه «Redwood Creek Challenge Trail» در پارک ماجراجویی دیزنی کالیفرنیا می باشد.

Camp Discovery Challenge Trail

جاذبه ها:
Camp Discovery Challenge Trail
Roaring Rapids
Soaring Over the Horizon

رستوران ها:
Piranha Bites
Tribal Table

فروشگاه ها:
Adventure Supplies
Laughing Monkey Traders
Rainbow Frog Trinkets
Storehouse Stage
Roaring Rapids

 

هتل ها

Toy Story Hotel

بیرون از پارک، استراحتگاه دیزنی شانگهای 2 هتل دارد. یکی از این هتل ها، هتل 5 ستاره «Shanghai Disneyland Hotel» و دیگری یک هتل با تم داستان اسباب بازی به نام «Toy Story Hotel» است.Shanghai Disneyland Hotel در نزدیکی دریاچه روبروی پارک واقع است و از معماری سبک هنر نو بهره می برد.

به "پارک دیزنی لند شانگهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک دیزنی لند شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021