پرورشگاه فیل های پیناوالا (کندی)

«پرورشگاه فیل های پیناوالا» (Pinnawala Elephant Orphanage) موسسه ای برای زادآوری و حفظ فیل های آسیایی در دهکده پیناوالاست که فاصله ای 40 کیلومتری با شهر کندی دارد؛ فاصله ای که طی حدود 1 ساعت و نیم می توان پیمود. در سال جاری، 71 فیلم از 3 نسل متفاوت در پیناوالا زندگی می کنند که 30 زنجیر از آن ها نر و 41 زنجیر دیگر ماده هستند.

پرورشگاه فیل های پیناوالا (کندی)

این پرورشگاه برای مراقبت و محافظت از فیل های وحشی یتیم متعددی تاسیس شد که در جنگل های سریلانکا سرگردان بودند. «وزارت حفظ حیات وحش سریلانکا» در سال 1975 آن را بنا نهاده بود. پیناوالا در آن زمان ناحیه بسیار دورافتاده ای بود که کشت نارگیل در آن رواج داشت و فیل بانان زیادی در آن حضور داشتند.

پرورشگاه فیل های پیناوالا 3

موفقیت این موسسه، شهرت آن را ورای مرزهای سریلانکا برده، تا جاییکه پیناوالا برای خیلی ها مترادف «فیل سریلانکایی» شده. مقدار آب فراوان مورد نیاز فیل ها توسط رود «Ma Oya» که در نزدیکی این پرورشگاه است، تامین می شود. بر اساس گزارش سالانه «اداره باغ وحش های ملی» سریلانکا در سال 2017، هر سال حدود 1 میلیون نفر از این جاذبه طبیعی کندی و سریلانکا بازدید می کنند که دو سوم آن ها را بازدیدکنندگان محلی و یک سوم را گردشگران خارجی تشکیل می دهند.

به "پرورشگاه فیل های پیناوالا (کندی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرورشگاه فیل های پیناوالا (کندی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021