خیابان خرید ناکامیسه (توکیو)

بازار نوعی ژاپنی کنار معبد سنسوجی

خیابان خرید ناکامیسه (توکیو)

اگر می خواهید حس و حال توکیوی سنتی را احساس کنید، به یکی از قدیمی ترین خیابان های خرید ژاپن، «خیابان خرید ناکامیسه» (Nakamise Shopping Street یا Nakamise-dori)، بروید که ساخت آن به قرن هفدهم برمی گردد. بیشتر مغازه ها در این بازار نسل هاست که توسط خانواده های یکسانی اداره می شوند؛ مغازه هایی که سوقاتی، غذاهای خیابانی درجه یک و اسنک های وسوسه انگیزی می فروشند. بازدید از این بازار فوق العاده برای گردشگران تور ژاپن توصیه می تواند تجربه ای فراموش نشدنی را رقم بزند.

Nakamise-dori

 

وارد قلب آساکوسای قدیم شوید

Nakamise-dori

بعد از گذر از دروازه «Kaminarimon»، خیابان خرید ناکامیسه را خواهید دید که تا دروازه «Hozomon» امتداد دارد. در زمان قدم زدن در این خیابان، 90 غرفه متفاوت برای توجه شما با هم رقابت می کنند و همه چیز، از شمشیرهای سامورایی گرفته تا بستنی چای سبز، می فروشند. این بازار در طول تعطیلات مختلف با چیزهای مربوط به آن فصل تزئین می شود: زردآلوهای ژاپنی مصنوعی و بادبادک ها در سال نو، برگ های درخشان در پاییز و شکوفه های گیلاس در بهار. این خیابان که پر از بازدیدکنندگان کیمونوپوش و فانوس است، یکی از رنگارنگ ترین مکان های توکیو می باشد.

Nakamise-dori

 

خوراکی های شیرین و خرید

Nakamise-dori

فرصت امتحان کردن تعدادی از بهترین غذاهای خیابانی توکیو در یکجا را از دست ندهید. «Ningyoyaki» کیک های اسفنجی کوچکی پر از «آنکو» (anko یا red bean paste) هستند و ظاهری شبیه بناهای برجسته منطقه «آساکوسا» (Asakusa) دارند. Ningyoyaki به همراه تردک های برنجی «سنبی» (senbei) دو خوراکی موردعلاقه محلی ها هستند. آرایه های خوشبوی غذاهای خوشمزه ای که به مشام تان می خورد را دنبال کنید تا کوفته های گوشت سوخاری آبدار، نان طالبی شیرین یا بستنی چای سبز خنک را بین غرفه ها پیدا کنید. سوقاتی های محبوب این بازار شامل مجسمه های کوچک گربه شانس «مانکی نکو» (maneki-neko)، لوازم موی سر، بادبزن های ظریف در همه رنگ و اندازه ای و چترهای ژاپنی دست ساز می شوند.

Nakamise-dori

 

نوری در تاریکی

Nakamise-dori

با اینکه معبد و مغازه ها حدود ساعت 17 بسته می شوند، بازدید از خیابان خرید ناکامیسه برای دیدن و تحسین کرکره هایی که با مناظر فصلی رنگ آمیزی شده اند، جشنواره ها و صحنه هایی از ژاپن قدیم، ارزشش را دارد. تالار اصلی و پاگودای معبد «سنسوجی» (sensoji) هم بعد از غروب آفتاب روشن می شوند، پس شما می توانید از این بناهای شاخص به دور از جمعیت بازدید کنید.

Nakamise-dori

به "خیابان خرید ناکامیسه (توکیو)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابان خرید ناکامیسه (توکیو)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021