رودخانه مادو گانگا (بنتوتا)

«رودخانه مادو گانگا» (Madu Ganga River) در فاصله تقریبی 20 کیلومتری شهر بنتوتا قرار دارد که این فاصله را می توان در حدود نیم ساعت طی کرد. این رودخانه دومین تالاب بزرگ سریلانکاست و حداقل 600 هزار متر مربع خشکی را پوشش می دهد. این تالاب شامل 300 گونه گیاهی و حدود 250 گونه حیوانی می شود؛ امری که آن را به بهشتی برای بوم شناسان و گیاه شناسان تبدیل می کند.

رودخانه مادو گانگا (بنتوتا)

گشت قایق سواری یکی از فعالیت های جذاب این رودخانه است که خود تور، گردشگران را به منطقه مربوطه برده و از آن باز می گرداند (هزینه هر گشت قایق سواری 18 دلار برای کل مسافران قایق و ظرفیت هر قایق 6 نفر است). این قایق سواری بین 1 تا 2 ساعت طول می کشد که گردشگران در آن می توانند فرصت دیدن حیوانات زیادی مثل تمساح ها، مارهای آبی، مارهای درختی و گرازهای وحشی را در زیستگاه طبیعی خود پیدا کنند.

رودخانه مادو گانگا 2

این رودخانه از کنار 25 جزیره می گذرد، اما تنها 15تا از آن جزیره ها برای بازدید امن هستند. یکی از جزیره هایی که قایق موتوری گشت در کنار آن می ایستد، «جزیره Cinnamon» است که درخت های دارچینی بسیاری دارد و زمان شکل گیری کلان کشتزارهایش به دهه 1900 برمی گردد. در اینجا می توانید اطلاعاتی را درباره فرایند برداشت دارچین کسب کنید. «جزیره Koth Duwa» هم جزیره دیگری است که با آن مواجه می شوید. یک معبد بودایی کهن در این جزیره هست که ساختمان های زیادی دارد و کل جزیره را پوشش می دهد. بازدید از این جاذبه طبیعی بنتوتا و سریلانکا به عاشقان طبیعت توصیه می شود.

به "رودخانه مادو گانگا (بنتوتا)" امتیاز دهید

2 کاربر به "رودخانه مادو گانگا (بنتوتا)" امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رودخانه مادو گانگا (بنتوتا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021