آبشارهای بن گیوک دیتین (ویتنام)

پنهان در گوشه‌ای از شمال شرق این کشور که به ندرت توسط مسافران تور ویتنام بازدید می‌شود، یکی از باشکوه‌ترین و خارق‌العاده‌ترین مجموعه آبشارهای این کشور از میان دیواره‌های صخره‌آهکی و احاطه شده با جنگل‌های متراکم به جوش و خروش مشغول است. مجموعه آبشارهای بن گیوک (Ban Gioc Waterfall) که در واقع از دو آبشار بن گیوک و دیتین (Ban Gioc Detian Falls) تشکیل شده، در مرز ویتنام و چین قرار گرفته و حدود 30 متر ارتفاع دارد. این آبشار، رودخانه کوای سون در بالا را به شالیزارهای پایین دره متصل می‌کند.

آبشارهای بن گیوک دیتین (ویتنام)

وقتی از بخش ویتنامی به آبشارهای بن گیوک دیتین نزدیک می‌شوید، یک جاده سنگ‌فرش‌شده بسیار عالی در امتداد دامنه تپه پیچ خورده است، قبل از این که به سمت رودخانه پایین برود. از این بخش مسافران تور ویتنام می‌توانند منظره‌هایی عالی از آبشار را ببینند. آن‌هایی که با موتورسیکلت به این محل می‌رسند می‌توانند در پایین جاده خاکی به سمت چپ پیچیده و در محوطه نزدیک به پایین آبشار و با پرداخت 10 هزار دونگ یک جای پارک بگیرند. از آنجا می‌توانید بلیت‌های ورودی خود را به مبلغ 40 هزار دونگ ویتنامی خریداری کنید. یک مسیر سرپوشیده بتنی حدودا 100 متری، گردشگران را از میان تعدادی غرفه فروش انواع سوغاتی و خوراکی‌های ساده عبور می‌دهد تا به آبشار برساند.

آن چه که آبشارهای بن گیوک دیتین را این‌چنین خاص می‌کند، نه ارتفاع آن‌ها بلکه پهنای این مجموعه آبشار است. این آبشار به حق یک شگفتی طبیعی است که با عرض بیشتر از 300 متر در مرز ویتنام و چین قرار گرفته است. در بخش‌هایی از این آبشار، آب با شدت فراوان به پایین می‌ریزد و در بخش‌هایی هم به نرمی و آرامی جریان دارد. آبی که به آسمان پاشیده می‌شود یک مه بی‌نظیر در اطراف آبشار پدید آورده است. در بخش ویتنامی آبشار بن گیوک، پیاده‌راه‌های چوبی مرتفع نصب شده‌اند و در بخش‌هایی مسافران را تور ویتنام را به بالای آب جاری رودخانه می‌برند. با پرداخت 100 هزار دونگ می‌توانید سوار یک قایق بامبویی شوید و به داخل حوضچه آبشار بروید. این آبشار هم در بین ویتنامی‌ها و هم در بین چینی‌ها بسیار محبوب است، اما در بین گردشگران خارجی از دیگر کشورها آنچنان شناخته شده نیست. بهترین زمان برای بازدید از آن روزهای میانی هفته است، زمانی که جمعیت بازدیدکننده محلی کمتری در منطقه حضور دارند.

آبشارهای بن گیوک

راهنمای رفتن به آبشارهای بن گیوک دیتین در تور ویتنام

بهترین مسیر برای رسیدن به آبشارهای بن گیوک دیتین در تور ویتنام رفتن به شهر کائو بانگ است. ون‌ها و اتوبوس‌های گردشگری هر روز به مقصد این آبشارها حرکت می‌کنند و از بیشتر هتل‌ها و مهمانخانه‌ها قابل رزرو کردن هستند. برای آن‌هایی که موتورسواری را برای گشت و گذار در این کشور انتخاب کرده‌اند هم یک سواری بی‌نظیر از میان جاده‌های پر پیچ و خم در دره‌های زیبا در انتظارشان قرار دارد. شما از مبدا شهر کائو بانگ و از طریق جاده‌های QL3 و بعد از آن DT206 و در مدت 2 ساعت می‌توانید به محل آبشارها برسید.

به "آبشارهای بن گیوک دیتین (ویتنام)" امتیاز دهید

3 کاربر به "آبشارهای بن گیوک دیتین (ویتنام)" امتیاز داده اند | امتیاز: 2.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشارهای بن گیوک دیتین (ویتنام)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021