تور لسبوس

لسبوس که در یونانی با نام Lesvos (لزووس) شناخته می شود و برخی اوقات به آن Mytilini نیز می گویند، جزیره‌ای یونانی است در شمال شرقی دریای اژه. لسبوس حدود 1600 کیلومتر مربع وسعت و 320 کیلومتر خط ساحلی دارد، که این جزیره را به سومین جزیره بزرگ یونان تبدیل کرده است. لسبوس با تنگه باریک Mytilini از ترکیه جدا شده است. قبل از عصر یخندان لسبوس بخشی از سرزمین آناتولی بوده است. جمعیت لسبوس حدود 86000 هزار نفر است که یک سوم آن ها در مرکز جزیره یعنی شهر Mytilene زندگی می کنند، شهری که در شمال شرقی جزیره قرار دارد. باقی جمعیت لسبوس در شهرهای کوچک و روستاهای جزیره پراکنده‌اند. بزرگترین این دهکده ها عبارتند از: Plomari, Kalloni, Gera, Agiassos, Eresos, Molyvos.

بر اساس ادیسه هومر، لسبوس بخشی از پادشاهی Priam که ترکیه امروز را تشکیل می دهد بوده است. لسبوس در سال 1462 توسط امپراتوری اتومان فتح شد. تا سال 1912، زمان اولین جنگ بالکان، لسبوس تحت حاکمیت اوتامان ها باقی ماند و بعد از آن قسمتی از قلمرو یونان شد.

لسبوس جنگلی و کوهستانی است با دو قله بلند، Lepetymnos با ارتفاع 968 متر و Olympus با ارتفاع 967 متر. جزیره، آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای دارد. دمای متوسط سالانه 18 درجه و میزان بارش متوسط سالانه 750 میلیمتر است. آفتاب استثنائی لسبوس آن را به یکی از آفتابی‌ترین جزیره های دریای اژه تبدیل کرده است. برف و دماهای پایین خیلی نادر هستند.

از دیدنی های لسبوس می توان جنگل سنگ شده لسبوس، قلعه Molyvos، قلعه Mytilene، قلعه Sigri، کلیسای Panagia Agiasos، صومعه Agios Raphael، صومعه Taxiarchis، پل روی Kremasti، معبد Klopedi، معبد مسیحی Chalinados، آکروپولیس Pyrra باستانی، صومعه Ipsilou، صومعه Limonas، موزه Ouzo و مسجد واقع در Parakila را نام برد.

به "تور لسبوس" امتیاز دهید

2 کاربر به "تور لسبوس" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور لسبوس"

* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021