اخبار و مقالات گیلان

توسعه گردشگری و استفاده از ظرفیت سد ، دعوت از بخش خصوصی برای توسعه گردشگری حاشیه سدها

توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه های گردشگری پیرامون سدها و دریاچه ها یکی از مواردی است که رئیس جمهور بر آن تاکید داشته و وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی را مأمور اجرای این طرح نموده است. به تازگی نیز خبرهایی مبنی بر اعطای تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران...

25 دی 1398

گزارش CNN از پنج مقصد گردشگری ایران

برای آن ها که به دنبال تجربه های جدید هستند، ایران کشوری است مملو از جاذبه های کمتر شناخته شده که با زیبایی و قدمت تاریخی شان، دیگر مکان های مشهور را به مبارزه می طلبند.به گزارش ایسنا، این جمله آغازین گزارشی است که CNN با موضوع معرفی پنج مقصد گردشگری کم...

9 دی 1398

پی گیری وزیر گردشگری برای پس دریافت چمخاله

مدیرعامل شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی از تصرف 124 هکتار از اراضی چمخاله در استان گیلان از سوی یک نهاد نظامی اطلاع داد و گفت: با پیگیری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مذاکره برای پس دریافت این بخش از سواحل دریای خزر شروع شده است.

2 دی 1398

سرمایه گذاران بخش گردشگری خلخال حمایت می شوند

فرماندار خلخال گفت: حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران بخش خصوصی طرح های سرمایه گذاری مالی رونق گردشگری منطقه در دستور کار دستگاه های اجرایی این شهرستان واقع شده است.

2 دی 1398

10 طرح گردشگری در کمیته اشتغال گیلان غرب تصویب شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گیلان غرب از تصویب 10 طرح گردشگری با اعتبار تقریبی 200میلیارد ریال در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان اطلاع داد.

26 آذر 1398

تورهای گردشگری گیلان سامان داده می گردد

معاون گردشگری گیلان گفت: طرح سامان دهی تورهای غیرمجاز برای پیشگیری از بروز مسائل احتمالی در استان اجرایی و برای برگزارکننده تورهای غیرمجاز برخورد قضایی و جریمه های سنگین نقدی در نظر گرفته می گردد.

26 آذر 1398

گردشگری دیجیتال در اردبیل رونق می گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از معین سرفصل برنامه های گردشگری دیجیتال استان تا سرانجام امسال اطلاع داد.

24 آذر 1398

صدور 35 موافقت اصولی برای پروژه های گردشگری در گیلان

ششمین جلسه کمیته فنی آنالیز طرح های سرمایه گذاری و متقاضی صدور موافقت اصولی استان گیلان در معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان برگزار گردید.

19 آذر 1398

تصویب اجرای 11 طرح گردشگری در حاشیه آب بندان های استان گیلان

سومین جلسه کمیته هماهنگی استانی آب بندان ها با حضور اعضا کمیته تشکیل و با سه طرح اجرای تاسیسات گردشگری در حاشیه آب بندان ها موافقت شد.

18 آذر 1398

گردشگری با نمایشگاه ها؛ نمایشگاه تخصصی-صادراتی فرش دستباف در اصفهان

این هفته چراغ نمایشگاه های مختلف در هشت استان کشورمان روشن است و علاقمندان به صنایع مختلف می توانند در این شهرها به بازدید از نمایشگاه ها مورد علاقه خود بپردازند.

9 آذر 1398

گردهمایی معاونان گردشگری استان های شمال غرب کشور در اردبیل برگزار گردید

گردهمایی توسعه محور معاونان گردشگری استان های شمال غرب کشور با هدف برنامه ریزی برای معرفی و تقویت این محور امروز سه شنبه 21 آبان 98 در اردبیل برگزار گردید.

22 آبان 1398

ششمین گشت اقیانوس شناسی خلیج فارس و دریای عمان شروع می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در ششمین گشت تحقیقاتی کشتی اقیانوس پیما، در راستای برنامه پایش بلندمدت خلیج فارس و دریای عمان با حضور 14 نفر محقق و پژوهشگر از پژوهشگاه، دانشگاه های تهران، چابهار و گیلان و موسسه تحقیقات...

18 آبان 1398

آثار موزه ملی ایران از چین بازگشت

15 قلم آثار تاریخی- فرهنگی به نمایش درآمده در نمایشگاه شکوه تمدن های آسیا پس از سه ماه به سلامت به کشور بازگشت.

11 شهریور 1398

نمایشگاه ایران، مهد تمدن در آلیکانته اسپانیا شروع شد

نمایشگاه ایران، مهد تمدن با نمایش 196 اثر از بیش از 60 منطقه باستان شناسی ایران، در آلیکانته اسپانیا شروع به کار کرد.

31 مرداد 1398

برگزاری آخرین اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته در آستانه اعزام به تایلند

سومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته مردان از روز آدینه شروع می گردد.

11 خرداد 1398

ایتالیا خریدار گاومیش های کوت عبدالله، از بهرام رادان دعوت می کنیم

معصومه خنفری که تنها فرماندار زن فعلی در سطح کشور به شمار می رود در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به سلفی دریافت بهرام رادان با گاومیش های منطقه کوت عبدالله مرکز شهرستان کارون و بازتاب های فراوان آن اظهار کرد: حرکت بهرام رادان از هنرمندان برجسته کشور...

6 اسفند 1397

اعزام برترین های موی تای حرفه ای ایران به تایلند

برترین های موی تای حرفه ای کشور در هشترود شناخته گردیده و به مسابقات جهانی تایلند اعزام می شوند.

25 آذر 1397

بخش خصوصی محور گسترش تعاملات بین ایران و ارمنستان است

استاندار گیلان در دیدار با استاندار آرارات جمهوری ارمنستان با بیان اینکه بخش خصوصی محور گسترش تعاملات بین 2 کشور است، گفت: 2 کشور و 2 استان در چند محور سابقه مبادلاتی دارند.

27 شهریور 1397
تلفن: 75284-021