تعاریف و اصطلاحات

وزیر فرهنگ فرانسه: فرانسوی ها از زبان انگلیسی استفاده نکنند

وزیر فرهنگ فرانسه در جهت کوشش ها برای محافظت از زبان فرانسوی، از مردم این کشور خواست استفاده روزافزون از زبان انگلیسی را کاهش دهند.

15 مرداد 1398

نگاهی به نمونه گواهی تمکن مالی بانک های مختلف بیاندازید

نامه تمکن مالی یکی از مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت برای اخذ ویزا بوده که در این مقاله نمونه تمکن مالی از بانک‌های مختلف را گردآوری کرده‌ایم.

20 فروردین 1397

دلایل انتخاب رنگ جلد پاسپورت

پاسپورت یک سند ملی به شمار می رود اما قوانین سخت گیرانه ای برای انتخاب رنگ یا ظاهر آن وجود ندارد و کشورها بنا بر صلاحدیدهایی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت رنگ و ظاهر پاسپورت را انتخاب و  طراحی می نمایند.

19 فروردین 1397

می دانید ویزای شینگن (Schengen Visa) چیست؟

احتمالا نام ویزای شینگن (Schengen Visa) را شنیده اید مخصوصا اگر قصد سفر به اروپا را داشته باشید، ویزای شینگن سندی است که توسط مقامات مربوطه سفارتهای اروپایی برای متقاضی سفر به کشوری که در منطقه شینگن قرار دارد صادر می‌گردد. در ادامه بیشتر از این نوع ویزا خواهیم...

15 اسفند 1396

جعبه سیاه هواپیما چیست؟

احتمالا بارها در مورد جعبه سیاه در سوانح هوایی یا دریایی شنیده اید، اما این جعبه دقیقا چه کاربردی دارد؟ چطور است که تنها بازمانده حوادث و افشاکننده اطلاعات یک سانحه همین جعبه است؟ برای پاسخ این سوالات همراه ما باشید.

6 اسفند 1396

بلیت چارتر چیست؟

حتما برایتان پیش آمده که آگهی یا پیامکی برای تورهای لحظه آخری و چارتر برایتان ارسال شده است که سفری ارزانتر را به شما پیشنهاد میدهد، اما چطور این قیمت ها ارزانتر شده است؟ اصطلاح چارتر یعنی چه؟

5 اسفند 1396

آشنایی با ماندالا (هنر نقاشی تبتی با ماسه)

اگر سریال خانه پوشالی (House of Cards) را دنبال کرده باشید در قسمتهایی از آن دیده اید که راهبال مشغول نقاشی با ماسه هستند، اما این هنر که ماندالا نام دارد چیست؟ 

19 بهمن 1396
تلفن: 75284-021