اخبار سیاسی

توسعه گردشگری و استفاده از ظرفیت سد ، دعوت از بخش خصوصی برای توسعه گردشگری حاشیه سدها

توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه های گردشگری پیرامون سدها و دریاچه ها یکی از مواردی است که رئیس جمهور بر آن تاکید داشته و وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی را مأمور اجرای این طرح نموده است. به تازگی نیز خبرهایی مبنی بر اعطای تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران...

25 دی 1398

تهیه برنامه ضربتی برای اعتمادسازی گردشگری ایران

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری با اشاره به تحولات اخیر ایران و منطقه، از اقدام برای تدوین برنامه ضربتی اعتمادسازی بازاریابی و تبلیغات در بازارهای هدف گردشگری اطلاع داد.

25 دی 1398

مصاحبه، تحلیلگر ایتالیایی: ترامپ تنها به عنوان تقویت کننده مجتمع های نظامی آمریکا فعالیت می نماید

یک تحلیلگر سیاسی مستقر در ایتالیا بر این باور است که رئیس جمهور آمریکا توجه ناچیزی به دیپلماسی دارد و تنها به عنوان یک تقویت کننده برای مجتمع های صنعتی-نظامی فعالیت می نماید.

24 دی 1398

روزهای سیاه گردشگری ایران، پرواز اوکراین؛ خاتمه رویای گردشگری ورودی

خبرنگاران: گردشگری ایران روزهای سیاهی را پشت سر می گذارد. فعالان صنعت گردشگری به رسانه ها اعلام نموده اند که تنها در سه هفته اخیر که تنش ها میان ایران و آمریکا بالا گرفت و دو کشور به آستانه جنگ با یکدیگر نزدیک شدند، تردید سفر به ایران در میان گردشگران...

23 دی 1398

جانشین پادشاه عمان کیست؟

پادشاه عمان که به میانجیگری میان طرف های بین المللی مشهور بود، بامداد امروز در 79 سالگی درگذشت.

21 دی 1398

حضور 20 شرکت فعال گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور 2020

جلسه هم اندیشی و تشریح برنامه های نمایشگاه فیتور 2020 روز سه شنبه 17 دی ماه 98 با حضور شرکت ها و فعالان حوزه گردشگری در کانون دنیا گردی و اتومبیل رانی برگزار گردید.

20 دی 1398

یونسکو به تهدید ترامپ در خصوص آثار باستانی و فرهنگی ایران واکنش نشان داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به تهدیدات ضدایرانی و ضدفرهنگی رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

17 دی 1398

چگونه چین صدرنشین اقتصاد دیجیتال دنیا شد؟

خبرنگاران: برای بسیاری از سیاست گذاران داخلی که موافق محدود کردن اینترنت یا فیلتر بعضی سایت ها و اپلیکیشن های خارجی در کشور هستند، چین نمونه ای از یک کشور پیروز است که توانسته با وجود محدود کردن فعالیت سایت های خارجی در این کشور به یکی از قدرت...

16 دی 1398

اسلام آباد در حال برداشت محصول لغو سفر عمران خان به مالزی؛ ولیعهد امارات هم به پاکستان می رود

لغو سفر نخست وزیر پاکستان به مالزی که با واکنش های بسیاری در داخل و خارج کشور همراه بود باعث خشنودی امارات و عربستان شده است.

15 دی 1398

درجه امنیت ایران در سال 2020 برای گردشگران

مخاطرات 4 گانه کشورها برای گردشگران در سال جدید میلادی سنجش شد. نتایج مطالعات یک موسسه بین المللی نشان می دهد درجه امنیت ایران در سال 2020 برای توریست های خارجی، هم تراز کشورهای پرگردشگر همچون فرانسه، چین و آمریکا است و دارای خدمات امنیتی موثر است. امنیت...

12 دی 1398

مشاور سازمان جهانی گردشگری برای تدوین برنامه جامع گردشگری به ایران آمد

خبرنگاران: روند اجرایی تهیه و تنظیم برنامه جامع گردشگری کشور با حضور مشاور سازمان جهانی گردشگری در ایران، شروع شد.

12 دی 1398

ابلاغ ضوابط آموزش گردشگری به استان های سراسر کشور

خبرنگاران: چارچوب و ضوابط تهیه شده توسط دفتر آموزش و مطالعات گردشگری معاونت گردشگری با موضوع آموزش کارشناسان ارزیاب و مدیر فنی طرح تطبیق ضوابط تاسیسات گردشگری از سوی علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان ها ابلاغ شد.

12 دی 1398

گلایه تورگردان ها از تاثیر قطع اینترنت بر صنعت گردشگری، جامعه تورگردان ها به شورایعالی امنیت ملی نامه نوشت

خبرنگاران: جامعه تورگردانان ایران در نامه به شورایعالی امنیت ملی تاثیر قطعی اینترنت بر صنعت گردشگری ایران را به اطلاعه آن شورا رسانده است. در همین رابطه ابراهیم پورفرج رییس جامعه تورگردانان ایران به ایسنا خبر داده است که در این نامه به شورایعالی امنیت...

12 دی 1398

مشاور تجاری کاخ سفید: توافق تجاری با چین هفته آینده امضا می گردد

خبرنگاران: مشاور تجاری کاخ سفید گفت فاز نخست توافق تجاری آمریکا و چین، هفته آینده یابا گذشت کمی بیش از یک هفته به امضا خواهد رسید

10 دی 1398

تحقق توسعه مالی با سیاست گذاری متناسب با گردشگری

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان گفت: صنعت گردشگری نیازمند توجه ویژه است و جا دارد سرمایه گذاری متناسب در این بخش صورت پذیرد.

9 دی 1398

پیشنهاد ایجاد اولین منطقه آزاد گردشگری کشور در سواحل مکران

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفر خود به بندرعباس گفت: سواحل مکران ظرفیت ایجاد اولین منطقه آزاد گردشگری کشور را دارد.

9 دی 1398

برند ملی گردشگری ایران دهه فجر رونمایی می گردد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه برند ملی گردشگری ایران دهه فجر رونمایی می گردد، گفت: همکاری بسیار خوبی با سازمان جهانی گردشگری و یونسکو داریم.

7 دی 1398

وقتی صنعت نوپای گردشگری در نبود حمایت از تب و تاب می افتد

خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی نشستی 4 ساعته با فعالان حوزه گردشگری استان داشت و برای حل مسائل این حوزه و حمایت بیشتر از ایده های مطرح شده در جلسه دستوراتی صادر کرد.

7 دی 1398

انتخاب بانوی ایرانی به عنوان مدیر شایسته در عرصه گردشگری

اتحادیه اروپا برای نخستین بار جایزه شایستگی مدیریت را به یک بانوی ایرانی کارآفرین در حوزه گردشگری اعطا می نماید.

7 دی 1398

روسیه: نگرانی اصلی آمریکا رشد توان مالی و نظامی چین است، آمریکا در امور داخلی اروپا مداخله نکند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه انگیزه واقعی آمریکا از خارج شدن از توافقات مهم بین المللی، کاهش محدودیت های قانونی برای اقدامات این کشور است، تأکید کرد که خط لوله جریان شمالی -2 هیچ ارتباطی به آمریکا ندارد.

7 دی 1398
تعداد: (1198)
تلفن: 75284-021