اخبار اقتصادی

ترکیه به دنبال فتح بازار گیلاس در چین

ترکیه به دنبال آن است که بخش مهمی از بازار 1.3 میلیارد دلاری چین را به دست بگیرد.

4 تیر 1398

روسای جمهور چین، هند و روسیه دیدار سه جانبه خواهند داشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، شی جینپینگ رئیس جمهور چین در دو نشست دیگر نیز که در حاشیه گروه بیست برگزار می گردد حضور خواهد یافت.

4 تیر 1398

امارات به مدیران استارت اپ های خارجی ویزای 5 ساله می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آی تی چی، دولت امارات در سال های اخیر برنامه ریزی گسترده ای به منظور جذب نخبگان دنیای فناوری به این کشور انجام داده و میخواهد مؤسسان و مدیران استارت اپ های پیروز در دنیا را به هر شکل ممکن به این کشور بکشاند.

3 تیر 1398

مهماندوست: قرار به سیاسی بازی بود ویزای قدرت های برتر تکواندو صادر نمی شد، نه ایران، آذربایجان در سطح قهرمانی بود

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: اگر قرار بود سیاسی بازی بود باید جلوی ورود قدرت های یک جهان گرفته می شد، نه ایران که در حالت حاضر قدرت شماره یک تکواندو جهان نیست.

3 تیر 1398

زوار: عدم صدور به موقع ویزا ضربه بزرگی به تیم ملی تکواندو ایران زد، منتقدان در زمان موفقیت ها کجا هستند؟

سرمربی تیم ملی تکواندو نوجوانان گفت: برای حضور در مسابقات جهانی در این دوره تیم ملی با کارشکنی بسیاری از سوی کشور میزبان روبرو شد که این موضوع در روحیه تکواندوکاران تاثیر منفی داشت و ضربه بزرگی به تیم ملی تکواندو ایران زد.

3 تیر 1398

حمایت ویزا، مسترکارت و پی پال از ارز مجازی فیس بوک

فیس بوک انتها راه اندازی پلاتفورم ارز مجازی خود موسوم به کالیبرا را تایید نموده و شرکت های اعتباری مشهوری همچون ویزا، مسترکارت و پی پال از حمایت از آن خبر داده اند.

3 تیر 1398

خبرنگاران آمریکا و کانادا شماری از مقامات نیکاراگوئه را در فهرست تحریم قرار دادند

تهران- خبرنگاران- آمریکا و کانادا بامداد یکشنبه بعضی مقامات نیکاراگوئه را به دلیل آنچه که سرکوب اعتراضات داخلی در این کشور خواندند، در فهرست تحریم های خود قرار دادند.

2 تیر 1398

هفته 32 تجمع جلیقه زردها در فرانسه

تجمع ها و تظاهرات معترضان به سیاست های مالی دولت فرانسه روز شنبه اول تیر ماه به سی و دومین هفته متوالی رسید؛ تظاهراتی که بر پایه مطالبات مردمی علیه نظام سرمایه داری فرانسه پایدار است.

2 تیر 1398

تاکید چین بر لزوم توجه به خواسته های قانونی ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از تارنمای وزارت خارجه چین، لو کانگ سخنگوی این وزارتخانه اوضاع کنونی منطقه را حساس ارزیابی و تاکید نمود طرفین باید از هر اقدامی که موجب تشدید بحران گردد، خودداری نمایند.

2 تیر 1398

امیدهای جدید برای غول فناوری چین هواوی

خبرهایی تایید نشده از برند هواوی حکایت از آن دارند که گوشی تاشو هواوی میت ایکس تا خاتمه تابستان و در ماه سپتامبر رونمایی می گردد.

2 تیر 1398

اسپانیا هم به پروژه ساخت یک جنگنده مشترک اروپایی می پیوندد

کشورهای اسپانیا، فرانسه و آلمان روی ساخت یک جنگنده مشترک اروپایی که سال 2017 پاریس و برلین درباره آن توافق نموده بودند به تفاهم رسیدند.

1 تیر 1398

نشست اعضای اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین در شانگهای برگزار گردید

نشست اعضای اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شانگهای با حضور سفیر فوق العاده و نماینده تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در چین، در شهر شانگهای با همکاری و میزبانی این اتاق بازرگانی برگزار گردید.

1 تیر 1398

انتقال پایتخت اندونزی 30 میلیارد دلار بودجه می خواهد

تهران- خبرنگاران- دولت اندونزی که بتازگی و پیش از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2019 با لایحه جابه جایی پایتخت این کشور موافقت نموده، اعلام نموده است برای انتقال جاکارتا به مکانی دیگر احتیاج به بودجه ای بین 20 تا 30 میلیارد دلار وجود دارد.

30 خرداد 1398

آنالیز دورنمای روابط تاجیکستان و سوئیس در دوشنبه

همکاری های تاجیکستان و سوئیس در زمینه های مختلف در دیدار مقامات 2 کشور آنالیز شد.

30 خرداد 1398

جاده جدید ابریشم چین؛ راهی برای توسعه آموزش عالی

مقامات آموزش عالی چین می گویند: این کشور به دنبال بین المللی شدن است و میخواهد شمار دانشجویان خارجی خود را با بهره گیری از جاده جدید ابریشم افزایش دهد.

30 خرداد 1398

اتحادیه اروپا و چین شرکای خوبی برای یکدیگر هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رادیو آلمان، پیتر آلتمایر وزیر اقتصاد آلمان که در رأس هیأتی مالی به چین سفر نموده پس از امضای قرارداد همکاری تجاری دوجانبه گفت: چین و آلمان از دیرباز همکاری دوجانبه خوب و مستحکمی داشته اند.

30 خرداد 1398

نمایش سفال ایران در قطب سرامیک فرانسه

هنر سفال و سرامیک ایران در قطب سرامیک فرانسه معرفی گردید.

29 خرداد 1398

فرانسه دنبال استخراج اورانیوم در ازبکستان

ازبکستان و فرانسه برای اکتشافات زمین شناسی در میادین اورانیوم جینگلدی شمالی و جنوبی و ینگی قودوق در استان نوایی شرکت مشترک ایجاد می نمایند.

29 خرداد 1398

انگیزه پایین چینی ها برای داخلی سازی خودرو

یکی از دلایل اصلی نبود انگیزه خودروسازان چینی برای داخلی سازی در ایران، به رفتار وزارت صنعت، معدن و تجارت با آن ها طی یک دهه گذشته مربوط می گردد.

29 خرداد 1398

امضای 18 سند همکاری توسط رؤسای جمهور قرقیزستان و چین

رؤسای جمهوری قرقیزستان و چین در خاتمه مذاکرات دوجانبه 18 سند همکاری امضا کردند.

29 خرداد 1398
تعداد: (706)
تلفن: 75284-021