هدف ژاپن دوبرابر کردن تعداد گردشگران خارجی است

رئیس بخش گردشگری ژاپن در روز پنجشنبه 20 جون گفت که هدف جاه‌طلبانه جذب سالانه 60 میلیون گردشگر خارجی که بیش از سطح فعلی است، با وجود افزایش نگرانی ها در رابطه با موضوع گردشگری بی‌رویه، کاملا در دسترس است. ژاپن در سال گذشته بیش از 25 میلیون گردشگر خارجی از کشورهایی مثل کره جنوبی، سنگاپور و ایالات متحده آمریکا را به خود جذب کرد که بخشی از این امر به لغو محدودیت های مرزی دوره کرونا برمی گردد.

هدف ژاپن دوبرابر کردن تعداد گردشگران خارجی است

رئیس آژانس گردشگری ژاپن، آقای «Ichiro Takahashi»، به این نکته اذعان کرد که رسیدن به هدف 60 میلیون گردشگر از پیش اعلام شده همچنان سخت است، اما بر امکان پذیر بودن آن تاکید کرد. او طی یک کنفرانس خبری در توکیو گفت: «این رقمی است که با تلاش و کوشش درست می تواند تحقق یابد. ژاپن هنوز مکان های کمتر شناخته شده ای دارد که گردشگران خارجی از آن ها بازدید نکرده اند. من باور دارم که منابع گردشگری ژاپن بی نهایت هستند.»

بر اساس آمار دولت در 19 جون، ماه مِی سومین ماه پی در پی بود که ژاپن بیش از 3 میلیون گردشگر خارجی را به خود می دید. اما افزایش ورود گردشگران به ژاپن در ماه ها اخیر نگرانی ها در زمینه گردشگری بی‌رویه را دوباره بر سر زبان ها انداخته و محلی ها نسبت به رفتارهای سرکشانه و هنجارشکنی های گهگاهی گردشگران خارجی معترض هستند. شهر «هیمه‌جی» در غرب ژاپن در بین آخرین دولت های محلی این کشور بود که نارضایتی های خود را بیان کرد. رسانه های محلی گزارش دادند که این شهر که بخاطر «قلعه هیمه‌جی» (Himeji Castle) معروف است، در نظر دارد تا هزینه ورود به این میراث جهانی برای گردشگران خارجی را به 4 برابر هزینه پرداختی توسط ساکنین محلی برساند.

شهردار هیمه‌جی، آقای «Hideyasu Kiyomoto»، به رسانه های محلی از نیاز به مبارزه با گردشگری بی‌رویه گفت: «هرچه افراد بیشتری از یک ساختار چوبی بالا بروند، آن ساختار بیشتر فرسوده و شکننده می شود». او ادامه داد که شهروندان محلی که از قلعه بعنوان یک هاب اجتماعی استفاده می کنند، نباید همان هزینه ای را پرداخت کنند که افرادی که هر 10 سال یکبار برای گشت و گذار از آن بازدید می کنند، پرداخت می کنند. یکی دیگر از موارد داغ در زمینه گردشگری بی‌رویه، «کوه فوجی» است که یک دروازه جدید برای کنترل جمعیت در روز 17 جون در امتداد مسیر محبوب آن برپا شده است. این اقدام به دنبال حرکت نادر یک شهر مستاصل ژاپنی دیگر رخ داد که عمدا جلوی نمایی از آتش فشان را با یک مانع سیاه بزرگ گرفته بود تا جلوی گردشگران تشنه عکس گرفتن را بگیرد.

به "هدف ژاپن دوبرابر کردن تعداد گردشگران خارجی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف ژاپن دوبرابر کردن تعداد گردشگران خارجی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021