با توجه به ادامه بحران پاندمی ویروس کرونا Covid-19 و عدم امکان سفر توریستی به بیشتر کشورهای دنیا، شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان تا اطلاع ثانوی بصورت دور کاری فعال می‌باشد. درصورت داشتن هر گونه پرسش و یا پیگیری قرارداد خود فقط از طریق ارسال پیغام بصورت دایرکت در اینستاگرام رسمی شرکت booralan@ با ذکر شماره قرارداد و شرح کامل درخواست اقدام و پیگیری بفرمایید، بدیهی است مراجعه حضوری فقط در موارد بسیار ضروری و با هماهنگی از یک هفته قبل از همین طریق امکان پذیر خواهد بود.

گردشگری مجازی چیست ؟

فناوری جدید تور مجازی امکان گردشگری مجازی در یک محیط واقعی را با استفاده از قابلیتی مابین عکس و فیلم فراهم نموده و شما کارگردان این فیلم هستید به عبارتی دوربین (چشمانتان) در اختیار خودتان است.

گردشگری مجازی چیست ؟

بارها و بارها برایتان پیش آمده، سایتی گردشگری را باز نموده اید و یا در حال جستجو در اینترنت هستید و یا نه اصلاً از رادیو و تلوزیون می شنوید که: در گردشگری مجازی امروز می خواهیم به دیدن …برویم و یا جملاتی از این دست. در خصوص رسانه نمی توانم بگویم دانسته و یا نادانسته است. اما می توانم بگویم: بله، بعضی از مقالات اینترنتی نمی دانند درباره مقوله ای صحبت می نمایند که اتفاقاً یکی از شاخه های مهم صنعت گردشگری است.

گردشگری مجازی که چیزی نزدیک به دو دهه است باب شده و خیلی ها فقط اسم آن را می دانند و یا فقط آنقدر اطلاع دارند که: این رشته گردشگری یعنی: ما به عنوان مسافر به مقصد گردشگری نرویم و فقط در خانه هایمان بنشینیم و راجع به آن مقصد، بخوانیم، ببینیم و بشنویم! اگر با خبرنگاران همراه شوید با شما خواهیم گفت که تا چه حد این تصور درست و تا چه حد غلط است.

گردشگری مجازی (virtual-tourism)

گردشگری مجازی مقوله جالبی است که شاید آرزوی بر آورده شده کسانی است که نمی توانستند به سفر واقعی بروند. پولش را نداشتند، اطلاعاتش را نداشتند، وقت نداشتند و چه و چه و چه که امروزه می توانند با یک کلیک به دور دنیا سفر نمایند. حدود دو دهه از پدید آمدن آن نمی گذرد، از حضور در سرزمین دیجیتالی وب و مشاهده اطلاعات نوشتاری، تصویری و صوتی از دنیای اطراف و همه نقاط دنیا، هر جایی که شما نمی توانید یا نمی خواستید به آن سفر کنید.

چیزی شبیه با کاری که شاید شما هر روز در مجلات اینترنتی می کنید. در همین خبرنگاران شما به صفحه گردشگری مان مراجعه و از جای جای کره زمین دیدن می کنید. جاذبه های گردشگری تمام دنیا را می بینید، به کویرها سرک می کشید و حتی در سفرتان می توانید همراه نوشته، به آب و هوای آن منطقه هم دست پیدا کنید.

شما در این گردشگری مجازی کاخ موزه ها، اماکن باستانی دنیا، از اولین نقطه شرق کره زمین تا آخرین نقطه غرب کره زمین را می گشت و در هر سفرتان شاید فقط 4یا 5 دقیقه وقت سپری می کنید.

صنعت گردشگری، مدیون فناوری

آنچه گردشگری مجازی را کامل می نماید و با دنیای اطلاعات متنی و تصویری شما را مثلاً به تاریخ باستان پیوند می دهد، یاری دریافت از تصاویر ویدیویی و عکس های سه بعدی از چشم اندازهای زیبای محل سفر است.

گردشگری مجازی در یک جمله یعنی سفر به دور دنیا با یک کلیک

صفحات گردشگری که من آن ها را در این مطلب، مجریان تورهای مجازی می نامم معمولاً عکس های اینترنتی محل انتخابی را بسیار باکیفیت و با تمام جزییات به نمایش می گذارند. به این صورت که چندین عکس را از قسمت های مختلف فضای مورد نظر تهیه می نمایند و آن ها را به صورت خلاقانه و کاملاً حرفه ای در کنار یکدیگر قرار می دهد که به عکاسی پانوراما معروف است.

ترکیبی از تصاویر، نماهای سه بعدی، تصاویر پانوراما (360 درجه)، ویدئو، صوت و … که یک فضای حقیقی را مدل سازی نموده و به کاربر، امکان می دهد که در این فضا به صورت مجازی به گشت و گذار بپردازد و از محیط مجازی اطلاعات مورد نظر خود را کسب نمایند.

تور مجازی

فناوری جدید تور مجازی امکان بازدید مجازی از یک محیط واقعی را با استفاده از قابلیتی مابین عکس و فیلم فراهم نموده و وسعت دید در پانورامای 360 را همچون یک فیلم به شما می دهد با این تفاوت که کنترل دوربین (چشمانتان) در اختیار خودتان است. می توانید تصور کنید در فضایی ایستاده و به هر طرف که می خواهید می چرخید و به هر جا که دلتان بخواهد وارد می شوید.

مثلا اگر شما با مجریان تور مجازی به تخت جمشید بروید، با استفاده از قابلیت های آن می توانید این امکان را بدون احتیاج به صرف زمان، هزینه و حضور در مجموعه تخت جمشید در دنیای مجازی به بازدید از آنجا رفته و نقطه نقطه آن را بگشت.

اما آنچه شما از گردشگری مجازی نمی دانید

آنچه شما از گردشگری مجازی نمی دانید این است که همواره هم این طور نیست که کاربر یا گردشگر حضور فیزیکی در مقصد گردشگری نداشته باشد؛ بلکه در بسیاری کشورهایی که محدودیت های تحریمی، اینترنتی و فیلترینگ ندارند، زمانی که شما به صورت فیزیکی هم در یک بنای تاریخی وارد می شوید، بنایی مثل کولوسئوم رم که سالیان است از آن می گذرد، دیوارهایش فرو ریخته و دیگر شکل اولیه خود را ندارد؛ مجریان تورهای گردشگری مجازی نیمی از درآمد صنعت گردشگری را به وسیله همین قابلیت های مابین عکس و فیلم و تصاویر پانوراما از بازدید نمایندگان کسب می نمایند.

آنها عینک هایی مجهز (VR) را به بازدید نمایندگان می دهند که زمان ورود به این بنا تا زمان خروج بتوانند به هر سو که نگاه می نمایند، واقعیت اولیه این بنا را ببینند. با این تفاوت که آن ها به صورت فیزیکی هم در بنا حاضرند و با دست خودشان در های ورودی را هل می دهند و با پاهای خودشان وارد جای جای مقصد مورد نظر خود می شوند. در تخت جمشید خودمان هم چیزی شبیه به این اما با ظرفیت کمتری را انجام می دهند.

ویژگی های گردشگری مجازی

در واقع تعریف مرز در گردشگری مجازی معنا ندارد، از همین روست که بعضی سایت های گردشگری و مجلات و ابرقدرت های مجری صنعت توریسم در هر لحظه به فکر شاخص شدن در فضای مجازی می افتند و قاعدتا این بازی سرمایه داری را کسی برده که بتواند صنعت توریسم مجازی را حسابی رهبری کند.

 • عدم محدودیت زمانی

  می توانید به جای خریدن بلیط مثلاً یک ساعته موزه ای، ساعت ها در نقاط مختلف آن بگشت و همه سالن ها و راه رو ها و بخش های پر از آثار عتیقه و دیدنی اش را ببینید.

 • عدم محدودیت ورود و خروج

  اینجا از هر در که بخواهید داخل شده و از هر جا که بخواهید می توانید خارج شوید، به عبارتی کارگردانی دست خودتان است. هرجا را خودتان بخواهید می توانید دوربین را همانجا برده و نماهای مختلفی با آن بگیرید.

 • عدم محدودیت مکانی

  شما هر نقطه از دنیا را که بخواهید می توانید بگشت و جای جای آن را ببینید.

 • عدم محدودیت فضا

  شما می توانید با تور مجازی، حتی وارد اتاق هایی از یک خانه تاریخی شوید، که به صورت حقیقی نگهبان دارد و اگر خودتان آنجا بودید اجازه داخل شدن به آن را نداشتید.

 • عدم روبرو با موارد غیرقابل پیش بینی

  شما در ترافیک نمی مانید، دیر نمی رسید، شرایط آب و هوا خراب نمی گردد، نگران گیر نیامدن بلیط ورودی نیستید. و …

لزوم گردشگری مجازی

امروزه خیلی از مقاصد گردشگری دنیا، توسط پرتال های وب یا کلیپ های ویدئویی در فضای مجازی، دیده شده اند و صنعت توریسم مجازی یکی از پایه های اساسی مجلات اینترنتی است. امروزه کمتر کسی به صورت سنتی هتل رزرو می نماید یا بلیط هواپیما می خرد و به تک تک جزایر مثلاً یونان یا جزایر کارائیب سفر می نماید.

بلکه به لطف گردشگری مجازی در صفحات گردشگری مجلات اینترنتی و یا سایت گردشگری، کاربر می تواند سواحل زیبای جزیره سانتورینی را ببیند و یا در جشن های کریسمس 2020 و سال نو میلادی شرکت کند.

از سویی زمانی به لزوم گردشگری مجازی پی می بریم که مثلاً با استفاده از این نوع تور شما کاربر را ترغیب و قانع کردن کنید که به نقطه ای سفر نموده و دیدنی هایش را ببیند؛ و در بهترین حالت جایی را برای او معرفی کنید که تصمیم به رفتنش را گرفته بوده اما هنوز مصر نشده است. پس با مقاله گردشگری مجازی شما بار سفرش را می بندد و برای رفتن اقدام می نماید.

در این صورت است که شما به هدف زده اید و می توانیم بگوییم که شما یک قلم موجز و شم نوشتن مطالب گردشگری مجازی را دارید و خوب است مجری تورهای مجازی (Virtual-Tourism) هم بشوید، مکان های گردشگری در سراسر دنیا را معرفی کنید و در رقابت تنگاتنگ کار آفرینی دیجیتالی، بیش از 2 میلیارد کاربر اینترنت و چیزی بالغ بر 30 میلیون پرتال اینترنت فعال را از آن خود کنید.

به "گردشگری مجازی چیست ؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "گردشگری مجازی چیست ؟" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری مجازی چیست ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021