!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

استعمال دخانیات در سواحل تایلند ممنوع شد

به گزارش آوای بورالان، سیگار نه تنها برای بدن مضر است برای طبیعت نیز مفید نیست، با توجه به الودگی هایی که ته سیگار در سواحل تایلند ایجاد میکند، استعمال دخانیات در بیست ساحل مشهور گردشگری این کشور ممنوع شده و جریمه سنگینی بهمراه خواهد داشت.

استعمال دخانیات در سواحل تایلند ممنوع شد

این ممنوعیت به دنبال گزارشاتی که از آلودگی های سواحل پاتونگ ارائه شده است انجام می گیرد. بر اساس این گزارشات ، در این ساحل که توسط میلیون ها گردشگر بازدید می شود به طور متوسط 0.75 ته سیگار در هر مترمربع یافت می شود که با احتساب 2.5 کیلومتری طول آن ، 101,058 ته سیگار خواهد شد.

این گزارش توسط دپارتمان منابع ساحلی و دریایی این کشور ارائه شده که آن را یک "مشکل جدی" توصیف کرده است. ته سیگار سومین زباله ای است که در این ساحل بسیار به چشم می خورد و توسط این دپارتمان در پاکسازی ساحل جمع آوری می شود.

مدیر کل این سازمان در اینباره می گوید "سیگار تاثیر مستقیم به روی محیط زیست دارد. زمانیکه سیگار به مدت طولانی زیر شن های ساحلی باقی بماند تاثیر بسیار مخربی به روی اکوسیستم خواهد داشت و پس از آن وقتی مواد شیمیایی موجود در ته سیگار به آب وارد شود موجب مسموم شدن آن برای موجودات دریایی خواهد شد."

این ممنوعیت از ماه نوامبر در 20 ساحل تایلند انجام گرفته است که از جمله معروف ترین های آنها می توان به ساحل پاتونگ ، کو خای نوک ، کو خای نای (پوکت) ؛ هوا هین ، چا آم ، خائو تاکیاب ؛ پاتایا ، جومتین ، بانگسائن (شرق چونبوری) و سامیلا (شهر سونگخلا) اشاره کرد.

پس از یک دوره کوتاه آزمایشی، این ممنوعیت به روی تمامی سواحل تایلند ، همچنین مسافران و قایق های گردشگری نیز اعمال خواهد شد تا از آسیب هایی که ته سیگار به طبیعت و دنیای زیر آب میزند جلوگیری شود.

بر اساس این ممنوعیت در حال حاضر هر کسی در سواحل نامبرده حین سیگار کشیدن مشاهده شود مشمول پرداخت 100000 بات (برابر با 2285 یورو یا چیزی حدود 14 میلیون تومان) خواهد شد و یا به یکسال حبس محکوم می شود.

به "استعمال دخانیات در سواحل تایلند ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعمال دخانیات در سواحل تایلند ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021