پارک یوشیو (گوانگژو)

«پارک یوشیو» (Yuexiu Park) که در ابتدا «تپه یوشیو» (Yuexiu Hill) نام داشت، بزرگترین پارک گوانگژو با مساحت 920 هزار متر مربع است. درختان سرسبز و گل های رنگارنگ درون این پارک وجود دارند. هر ساله «نمایشگاه گل جشن بهار» (Spring Festival Flower Fair) در نزدیکی زمان برگزاری این جشنواره و «نمایشگاه گل داوودی» (Chrysanthemum Exhibition) در پاییز در این پارک برگزار می شود. در این پارک بازدیدکنندگان می توانند یک ورزشگاه بزرگ با ظرفیت بیش از 30 هزار نفر، «مجسمه پنج قوچ» (Five Rams Statue) که نماد گوانگژوست، «برج ژنهای» (Zhenhai Tower)، «تالار یادبود Sun Yat-sen» و دیوارهای کهن شهر که در سلسله مینگ ساخته شده بودند را ببینند.

پارک یوشیو (گوانگژو)

 

بخش های برجسته پارک

Yuexiu Park

پارک یوشیو، پارکی کوهستانی است. این پارک متشکل از تپه های یوشیو، «Muke»، «چانگیائو» (Changyao)، «لیوتو» (Liyutou) و «اسمانتوس شیرین» (Sweet Osmanthus) و 3 دریاچه مصنوعی «Dongxiu» و «Nanxiu» و همچنین «Beixiu» می باشد. دریاچه های Dongxiu و Nanxiu که چشم اندازهای شگفت انگیزی دارند، مکان های ایده آلی برای نقاشی، طراحی و ماهیگیری هستند. از زمین بازی، کبابی و سالن ورزشی آن هم نمی توان گذشت. بعلاوه، گردشگران می توانند همه نوع معماری چینی از جمله برج ها، پاویون ها، خرپشته ها، پاویون های آبی، ساختمان های 5 طبقه، برج ژنهای و مجسمه پنج قوچ را ببینند.

 

برج ژنهای

Zhenhai Tower

برج ژنهای یک پاگودای 5 طبقه است که ساخت آن به سال 1380 در سلسله مینگ برمی گردد و بعنوان یک برج دیدبان در روزهای اولیه این سلسله ساخته شده بود. این پاگودا حدودا 27 متر ارتفاع دارد، در بالای تپه یوشیو واقع است و نمای خیره کننده ای از کل شهر را در اختیارتان قرار می دهد. موزه گوانگژو که به تاریخچه این شهر اختصاص دارد و یادگارهایی از تاریخچه 2 هزار ساله آن را در خود جا داده، در این برج قرار دارد. توپ های واقع در جلوی آن به «جنگ های تریاک» (Opium Wars) برمی گردند.

 

 

مجسمه پنج قوچ

Five Rams Statue

مجسمه پنج قوچ یکی از نمادهای گوانگژو لحاظ می شود و به همین دلیل به این شهر، شهر پنج قوچ هم می گویند. این مجسمه در سال 1959 در این پارک قرار گرفته بود و افسانه چینی را نشان می دهد که در آن موجودات سوار بر قوچ ها به گوانگژو وارد شدند و با خود برنج حمل کردند. تعبیر این داستان این است که گوانگژو هرگز دچار قحطی نخواهد شد.

 

موزه هنر گوانگژو

Guangzhou Museum of Art

«موزه هنر گوانگژو» (Guangzhou Museum of Art) در تپه Muke پارک واقع است. این موزه در سال 1959 ساخته شده بود و بعنوان یکی از نمادهای گوانگژو لحاظ می شود. این موزه پر از نمونه های زیبایی از نقاشی و خوشنویسی چینی، «جوهردان های سنگی» (inkstones)، چوب های طلایی، ظروف چینی و چیزهای بسیار بیشتری است. بازدید از این جاذبه دیدنی گوانگژو به گردشگران تور چین پیشنهاد می شود.

Yuexiu Park

به "پارک یوشیو (گوانگژو)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک یوشیو (گوانگژو)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021