جاذبه های گردشگری تیانجین (چین)

«تیانجین» (Tianjin) که از قرون وسطی یک مرکز تجاری شهری بوده، شخصیت منحصر به فردی دارد. تیانجین مدت زیادی است که یکی از بنادر کلیدی چین بوده و جریان ورودی مداوم مردم و کالا به این شهر باعث ایجاد فرهنگ محلی متمایزی در آن شده است. غنای میراث معماری، فرهنگی و غذایی امروزه تیانجین را به جای مناسبی برای توسعه و یکی از مراکز مالی اصلی چین تبدیل کرده است. در این مقاله با بهترین جاذبه های گردشگری این کلان شهر آشنا می شویم؛ امری که برای گردشگران تور چین بطور ویژه ای می تواند جذاب باشد.

جاذبه های گردشگری تیانجین (چین)

 

1. چشم تیانجین

Tianjin Eye

چرخ و فلک «چشم تیانجین» (Tianjin Eye) که بر فراز یک پل راه شلوغ روی «رودخانه های» (Hai River) واقع است، با چرخش تدریجی قطر عظیم 120 متری اش، نماهای هیجان انگیزی از دورنمای شهری پوشیده از آسمان خراش این شهر را آشکار می کند. هر چرخش کامل حدود 30 دقیقه طول می کشد و هر واگن آن ظرفیت 8 مسافر را دارد. بهترین زمان برای سوار شدن به این چرخ و فلک، بلافاصله بعد از غروب خورشید است؛ زمانی که یک نور ملایم شهر را دربرمی گیرد و تابلوهای نئونی چشمک می زنند تا بازتاب های پر زرق و پرق خود را به آنسوی رودخانه بیاندازند.

 

2. خیابان سبک ایتالیایی

Italian Style Street

46 هکتار از مرکز تیانجین در سال 1901 بعنوان مقر بازرگانی به ایتالیا داده شد. این ناحیه در حال حاضر بعنوان «خیابان سبک ایتالیایی» (Italian Style Street) شناخته می شود و مکان فوق العاده ای برای معاشرت با مردم از سرکار برگشته است. در این خیابان ها قدم بزنید و از خوردن پاستا یا پیتزا بعنوان شام لذت ببرید. خیابان ها و فواره های این منطقه با چراغ های رنگی شب ها روشن می شوند که زیبایی خاصی به آن می بخشند. رستوران ها هم در این زمان پر از مشتری هستند.

 

3. ورزشگاه Minyuan

Minyuan Stadium

بخشی از «ورزشگاه Minyuan» توسط «اریک لیدل» ورزشکار طراحی شده بود؛ کسی که اسمش با فیلم «ارابه های آتش» به شهرت جهانی رسید و بعنوان مبلغ مذهبی در تیانجین در دهه 1920 فعالیت می کرد. طراحی او که با نمایش بزرگی از سایه گذرهای باشکوه همراه بود، از ورزشگاه «استمفورد بریج» تیم فوتبال چلسی الهام گرفته بود. این ورزشگاه سابق، خانه «تیم فوتبال تیانجین تایگرز»، یکی از تیم های سوپرلیگ چین، بود تا اینکه در سال 2004، این تیم به ورزشگاه جدید و مجلل «TEDA» نقل مکان کرد. ورزشگاه Minyuan از آن زمان تغییر کاربری داده و بعنوان یک پارک عمومی و مرکز خرید بوتیک فعالیت می کند.

Minyuan Stadium

 

4. خیابان غذای نانشی

Nanshi Food Street

«خیابان غذای نانشی» (Nanshi Food Street) بیشتر از اینکه یک خیابان غذا باشد، یک بازار بزرگ غذا می باشد که جوری ساخته شده تا شبیه یک ارگ دیوارکشی شده کهن چینی باشد. یک فواره موزیکال در مرکز این بازار، همه چیز را کامل می کند. بیش از 100 غرفه غذا برای کاوش وجود دارد که این بازار را به مکان ایده آلی برای تست طیفی از غذاها از همه جای چین تبدیل می کنند. محبوب ترین این غرفه ها، خوراکی های ویژه محلی را می فروشند: نان بان بخارپزشده «Goubuli» حاوی گوشت قرمز، پنکیک «Jianbing» پر از گشنیز و پیازچه و غذاهای دریایی بشدت تازه.

 

5. خیابان فرهنگ کهن

Ancient Culture Street

«Guwenhua Jie» که به آن «خیابان فرهنگ کهن» (Ancient Culture Street) نیز می گویند، یک کوچه پیاده رو در کرانه های رودخانه های است. این خیابان که فانوس های رنگارنگ چینی بر فراز آن آویخته شده اند، پر از بوتیک، «اسنک بار» (snack bar) و ساختمان های تاریخی است که به زیبایی بازسازی شده اند و بیشتر آن ها به سلسله مینگ برمی گردند. این ساختمان ها شامل معبد قرن چهاردهمی «Yuhuangge Taoist» با سقف شیروانی مزین و «پاویون امپراتور جید» (Jade Emperor Pavilion) و «کاخ Tianhou» می شوند که مورد آخر، معبد یک الهه دریای محلی، «مازو» (Mazu)، می باشد. غرفه های این خیابان هم همه چیز می فروشند؛ از سکه گرفته تا پیکرک های بودایی و چای گل یاس.

 

6. پل Bei'an

BeiAn Bridge

«پل Bei'an» شبیه سازه ای تلپورت شده از رم می باشد. این پل ظریف نئوکلاسیک بر فراز رودخانه های، یادآور دوره ای است که در آن قدرت های اروپایی تیانجین را بعنوان مقر بازرگانی چینی شان اداره می کردند. در دو طرف این پل، مجسمه هایی طلایی رنگ از الهه های هنر و ادبیات وجود دارد که یکی از آن ها در حال نواختن «Guqin» است؛ یک لوت هفت تار کهن چینی. نماهای خوبی از دورنمای شهری را در وسط این پل، مخصوصا بعد از شفق، می توان دید؛ زمانی که ساختمان های تیانجین در آب منعکس می شوند.

 

7. گذرگاه Huangya در دیوار بزرگ

Huangya Pass at The Great Wall

بخش گذرگاه «Huangya» یا «پرتگاه زرد» (Yellow Cliff) از دیوار بزرگ چین از یال های پرشیبی در «ناحیه خوش منظر طبیعی گانلوشان» (Ganlushan Natural Scenic Area) می گذر که با ماشین 2 ساعت با شمال تیانجین فاصله دارد. دیوار در اینجا ابتدا در سلسله «چی شمالی» (Northern Qi) در قرن ششم پیش از میلاد ساخته شده بود و آجرهای آن حدود 700 سال بعد در سلسله مینگ بنا نهاده شدند. این گذرگاه بطور کامل بازسازی و برای گردشگران یک روزه محلی به یکی از جاذبه های بزرگ تبدیل شده است؛ مخصوصا در آخر هفته ها که در آن ها باید به صف های طولانی ملحق شوید.

 

8. پارک ملت

Peoples Park

«پارک ملت» (People’s Park) که از سایه درختان برگ ریز برخوردار است، در ابتدا یک باغ خصوصی بود. این پارک مجلل توسط یک تاجر مواد معدنی ثروتمند، «Li Chuncheng»، در دوران حکمرانی آخرین سلسله امپراتوری چین، سلسله چینگ، ساخته شده بود؛ سلسله ای که در سال 1912 منحل شد. این پارک که در دهه 1950 توسط دولت به تیانجین اهدا شده بود، مکان سرزنده ای برای قدم زدن های بعد از کار باقی مانده و در فصل تابستان هم امکان قایق سواری در دریاچه آن وجود دارد. مائو زدونگ، رهبر سابق جمهوری خلق چین، شخصا اسم این پارک را با دستش حکاکی کرد.

 

9. شهربازی Tianjin Fantawild Adventure

Tianjin Fantawild Adventure

شهربازی «Tianjin Fantawild Adventure» پاسخ این شهر به شهربازی «Disneyworld» است؛ ترکیبی از کاخ های فانتزی، پاگوداهای تک منظوره، دریاچه های مخصوص قایق سواری، سواری های آبی و ترن های هوایی. این شهربازی محبوبیت زیادی بین خانواده ها، مخصوصا در آخر هفته ها، دارد؛ زمانی که برای استفاده از سواری ها باید کمی صبر پیشه کنید. خیلی از جاذبه های این شهربازی بر فناوری سه بعدی متکی و در اتاق های سینمای عظیمی واقع هستند. البته باید به این نکته توجه کرد که توضیحات مربوطه به زبان ماندارین گفته می شوند، اما اگر نیازمند کمک بودید، کارکنان این مکان بسیار یاری رسان خواهند بود.

به "جاذبه های گردشگری تیانجین (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری تیانجین (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021