22 جاذبه گردشگری برتر شنزن - قسمت سوم

در دو مطلب قبلی به معرفی 14 جاذبه گردشگری برتر شهر شنزن پرداختیم و در این مطلب هم این رویه را با معرفی 8 جاذبه دیگر ادامه داده تا این سلسله مقالات پایان یابند. مطالعه جزئیات مربوط به همه این جاذبه ها می تواند برای گردشگران تور چین و مشتاقان سفر به شنزن مفید و حائظ اهمیت باشد.

22 جاذبه گردشگری برتر شنزن - قسمت سوم

 

15. پرندگان مهاجر و کرناها در خلیج شنزن

Shenzhen Bay

در کوچکترین پارک ملی چین می توانید زیر سایه درختان نارگیل پیاده روی کنید و لانه سازی زمستانی پرندگان و مهاجرت آن ها از سیبری را ببینید. با اینکه برنامه هایی برای ساخت آزادراهی از میان این زیستگاه وجود داشت، فعالان محیط زیستی با اعتراض های خود توانستند که این آزادراه را 200 متر به شمال منتقل کنند.

 

16. موسیقی جز

Jazz Festival in OCT Loft

شنزن که شهر جوانان، جسوران و بی باکان است، بعنوان مکانی پر از خلاقیت برای هنرهای غیرمتعارف به اندازه کافی به آن توجه نمی شود، اما این موضوع در حال تغییر است. جشنواره موسیقی جَز این شهر که برگزاری اش یک ماه طول می کشد را «هنرگردان های» (curators) سالن موسیقی «B10 Livehouse» در مجتمع «OCT Loft» میزبانی می کنند؛ مجتمعی که قبلا یک کارخانه بوده است. موفقیت آن نشانی از تقاضای رو به افزایش برای محصولات و خدمات فرهنگی در شنزن است.

 

17. دهکده ساحلی هاکا

Shenzhen Hakka house

تعدادی ساحل در شنزن وجود دارد، اما جذاب ترین آن ها دهکده متعلق به یک اقلیت نژادی می باشد که ارزش بازدید را دارد. «Na’nao» که به معنی «خلیجک جنوبی» (southern inlet) است، یکی از آبادی های مردم «هاکا» (Hakka) می باشد. این اقلیت نژادی، فرهنگ و گویش خود در چین را دارد.

 

18. دژ داپنگ

Dapeng Fortress

«دژ داپنگ» (Dapeng Fortress) که در سال 1349 برای مقابله با دزدان دریایی غارتگر ژاپنی ساخته شده بود، تصویر نادری از تاریخچه ارتش جنوب چین را به نمایش می گذارد. این دژ بعدها در سلسله های مینگ و چینگ به یک شهر توسعه یافت. خیابان های تاریخی آن ارزش بازدید را دارند؛ خیابان هایی که حاوی عمارت هایی هستند که برای دریاسالاران دیرین ساخته شده بودند.

 

19. سالن موسیقی Brown Sugar Jar

Brown Sugar Jar

با اینکه شاید ترجیح دهید که زمان خود را صرف بازدید از بارهای معروف کنید، سفر به سالن های موسیقی زیرزمینی می تواند شما را با دنیای سلیقه ها و خرده فرهنگ های موسیقی محلی آشنا کند. سالن موسیقی «Brown Sugar Jar» که اسم چینی آن «Hong Tang Guan» است، به ارائه اجراهای آزمایشی معروف است که مرزهای موسیقی را جابجا و افراد جالبی را به خود جذب می کنند. این سالن دو شعبه دارد: آن هایی که به موسیقی پانک راک علاقه مند هستند، بهتر است که از شعبه آن در منطقه «Chegongmiao» بازدید کنند تا شب پرطراوتی را سپری کنند.

 

20. دژ قدیمی چیوان

Chiwan Old Fort

شنزن شاید کمتر از نیم قرن قدمت داشته باشد، اما این موضوع به معنی این نیست که این شهر تاریخچه خاصی ندارد. پیدا کردن «دژ قدیمی چیوان» (Chiwan Old Fort) که قلعه منزوی و کوچکی است، شاید خیلی راحت نباشد، اما برای آن هایی که به «جنگ های تریاک» (Opium Wars) و دژهای نظامی علاقه مند هستند، ارزش بازدید را دارد. این دژ در سال 1717 در سلسله چینگ برای محافظت از رود مروارید در مقابل بریتانیایی ها ساخته شده بود. با این حال، تنها چیزی که از آن باقی مانده، دژ چپ است که حاوی یک توپ و یک مجسمه از «لین زشو» (Lin Zexu) می باشد؛ سیاستمدار دانش پژوهی که با تجارت تریاک مبارزه کرد و به کاتالیزگری برای شروع اولین جنگ تریاک تبدیل شد.

 

21. پارک خلیج شنزن

Shenzhen Bay Park

«پارک خلیج شنزن» (Shenzhen Bay Park) که در امتداد ساحل جنوبی شنزن 13 کیلومتر طول دارد، مکان محبوبی برای استراحت روزانه است و بخشی از حیات در دلتای رود مروارید را به شما نشان می دهد که از شلوغی های شهر به دور است. در نزدیکی آن می توانید یک پارک بوم شناسی و منطقه حفاظت شده را هم پیدا کنید که خانه بسیاری از پرندگان در معرض خطر انقراض و کرناهاست.

 

22. دهکده شهری Baishizhou

Baishizhou

«Baishizhou» یکی از دهکده های شهری شنزن است. این منطقه پرجمعیت خانه کارگران مهاجری است که سعی می کنند تا در این شهر دوام بیاورند؛ شهری که ترکیبی از جهان های متضاد است. دهکده های شهری جنبه های جذابی از زندگی در شنزن هستند؛ تاریخچه آن ها بعنوان دهکده های اولیه آن مناطق و شیوه های منحصر به فرد و طبیعی توسعه یافتن شان، عامل این جذابیت هستند.

 

قسمت دوم جاذبه های گردشگری برتر شنزن به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت قبلی مطالعه فرمایید.

به "22 جاذبه گردشگری برتر شنزن - قسمت سوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "22 جاذبه گردشگری برتر شنزن - قسمت سوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021