16 جاذبه گردشگری برتر نیاگارا فالز - قسمت اول

شهر «نیاگارا فالز» (Niagara Falls) کانادا روی لبه ژرف‌دره «Niagara Gorge» در موقعیت آبشارهای نیاگارا واقع است که این آبشار یکی از بزرگترین جاذبه های کانادا می باشد. خود شهر هم سرگرم کننده و جالب توجه با جوی کارناوال طور است. سرگرمی های خانوادگی این شهر، آن را به مکان مناسبی برای تفریحات خانوادگی تبدیل می کنند. بازدید از این شهر خاص به گردشگران تور کانادا پیشنهاد می شود.

 

1. آبشارهای نیاگارا

Niagara Falls

آبشارهای نیاگارا را می توان در فهرست بزرگترین، زیباترین و معروف ترین آبشارهای جهان قرار داد. این آبشارها جز در دسترس ترین آبشارهای جهان هم هستند. شما می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای تا لبه آبشارها حرکت کنید که در این حالت تنها چیزی که شما را از آبشارها جدا می کند، یک ریل است. اگر می خواهید نمای کمی متفاوتی از آن ها را تجربه کنید، می توانید با قایق به پای آبشارها بروید یا به پشت آن ها بروید و سرازیری آب را با نگاه به بالا تماشا کنید. آبشارهای نیاگارا متشکل از 3 بخش هستند: 1. «آبشار نعل اسب» (Horseshoe Falls) که 640 متر از ساحل کانادا تا آمریکا جریان دارد 2. «آبشار آمریکایی» (American Falls) که 330 متر می باشد و در نیویورک واقع است، اما بهترین نماهای آن را از سمت کانادا می توان دید 3. بخش سوم که به آن «آبشار نقاب عروس» (Bridal Veil Fall) می گویند، بین 2 آبشار دیگر قرار دارد.

Niagara Falls

در سمت کانادایی آبشارها، مسیری از بالای آبشارها تا لبه ژرف‌دره هست که چشم انداز خیره کننده ای را در اختیارتان قرار می دهد. آبشارها شب هنگام به رنگ های متفاوتی منور می شوند. ناحیه اصلی تماشا، لبه آبشار نعل اسب پشت «مرکز خوش آمدگویی تیبل راک» (Table Rock Welcome Centre) می باشد. در این ساختمان رستورانی مشرف بر آبشار وجود دارد و در جاهای دیگه آن می توانید اطلاعات کسب کنید و یا برای بازدید از جاذبه های آبشار، بلیت و تور تهیه کنید. «رودخانه نیاگارا» (Niagara River) زیر آبشار از دیواره های عمیق ژرف‌دره می گذرد و در جایی که عرض ژرف‌دره کم است، «گرداب نیاگارا» (Niagara Whirlpool) را شکل می دهد. این آب ها در نهایت به «دریاچه انتاریو» (Ontario Lake) سرازیر می شوند.

 

2. سفر به پشت آبشار

Journey Behind the Falls

«سفر به پشت آبشار» (Journey Behind the Falls) نمای نزدیکی از آبشار نعل اسب را از پای آن به شما ارائه می دهد. از مرکز خوش آمدگویی تیبل راک سوار یک آسانسور شوید که 45 متر شمار را به پایین می برد و به تونل هایی می رساند. در این تونل ها، پورتال های مشاهده در پشت آبشار و یک سکوی بازدید در نزدیکی لبه پایینی آن وجود دارند. از آنجا می توانید جریان موج بزرگ آب بر آبشار نعل اسب را در بالا ببینید و مه را روی صورت تان احساس کنید. این نما، دید منحصر به فردی را به شما ارائه می دهد و در مقایسه با تماشای آبشار از بالا، تجربه کاملا متفاوتی است.

 

3. برج اسکایلان

16 جاذبه گردشگری برتر نیاگارا فالز - قسمت اول

«برج اسکایلان» (Skylon Tower) که بیش از 235 متر از سطح آبشارهای نیاگارا ارتفاع دارد، نمای خیره کننده جامعی از این آبشارها، «دیواره نیاگارا» (Niagara Escarpment) و شهر نیاگارا فالز را ارائه می دهد. این برج شامل یک ناحیه مشاهده در داخل/خارج و 2 رستوران می شود. «Revolving Dining Room» یک رستوران گردان لوکس است، درحالیکه رستوران «Summit Suite Buffet» بیشتر روی خانواده های طبقه متوسط متمرکز است. اگر در برج غذا بخورید، به صورت رایگان می توانید به سکوهای بازدید دسترسی داشته باشید.

Skylon Tower

 

4. آژانس Niagara City Cruises

Niagara City Cruises

«Niagara City Cruises» که قبلا «Hornblower Niagara» نام داشت، تورهایی نزدیک به پای هر سه آبشار را در قایق های دوبدنه ای با ظرفیت 700 نفر ارائه می دهد. این تورها از صبح تا غروب که آبشارها منور هستند، انجام می شوند. این کروزها حدود 20 دقیقه طول می کشند و به شما اجازه می دهند تا جریان سریع و شدید آب را از نزدیک ببینید. این تجربه مرطوبی است و برای آن بارانی در اختیارتان قرار می گیرد. از زمان تعطیلی فعالیت آژانس «Maid of the Mist» در کانادا، Niagara City Cruises تنها گزینه تور قایق از سمت کاناداست که بازدیدکنندگان را به پای آبشارها می برد. اسلکه های خروج را در نزدیکی محل تقاطع خیابان «Clifton Hill» و جاده «Niagara Parkway» پیدا خواهید کرد.

 

5. چرخ و فلک Niagara Skywheel

Niagara Skywheel

یکی از جدیدترین جاذبه هایی که به نیاگارا فالز اضافه شد، «Niagara Skywheel» است. این چرخ و فلک با ارتفاع 53.3 متر، یکی از بزرگترین چرخ و فلک های جهان است. نماهایی که Niagara Skywheel از آبشارهای خروشان نیاگارا و نواحی روستایی اطرافش از آن ارتفاع در اختیارتان قرار می دهد، شگفت زده تان خواهند کرد. آگر آسمان صاف باشد، می توانید آسمان خراش های تورنتو در آن سوی دریاچه انتاریو را از روی آن ببینید. واگن های این چرخ و فلک بر اساس آب و هوا تنظیم می شوند و درنتیجه از Niagara Skywheel در تمام طول سال می توان لذت برد. هر سواری بین 8 تا 12 دقیقه طول می کشد و می توانید طی روز یا شب از آن بهره مند شوید. شب ها می توانید چراغ های شهر را به همراه منور شدن آبشارهای نیاگارا به رنگ های متفاوت ببینید.

Niagara Skywheel

 

6. تله کابین Whirlpool Aero Car

Whirlpool Aero Car

«Whirlpool Aero Car» یک تله کابین قدیمی است که از سال 1916 به صورت مداوم عملیاتی و در بالای آب های متلاطم گرداب نیاگارا معلق است. سوار این تله کابین شوید و در 10 دقیقه از این بخش از رودخانه نیاگارا با طی مسافت حدودا 1 کیلومتر بگذرید تا در حین این موضوع، چشم انداز منحصر به فردی از چرخش جریان های قدرتمند در یک گرداب عظیم را از ارتفاع 73 متری تماشا کنید. تله کابین Whirlpool Aero Car از یک طرف ژرف‌دره به طرف دیگر آن می رود و در هر سواری می تواند 35 نفر را به صورت ایستاده در خود جا دهد. شما در حقیقت در این مسیر وارد ایالات متحده آمریکا می شوید، اما از آنجایی که در آن فرود نمی آیید، نیازی به پاسپورت آن ندارید.

 

7. خیابان Clifton Hill

Clifton Hill

بخشی از جذابیت شهر نیاگارا فالز، جو شاد و نشاط آور آن است. با پایین رفتن از «Clifton Hill» که به «خیابان سرگرمی نیاگارا» (Niagara’s Street of Fun) هم معروف است، از Niagara Skywheel، مسیر کارتینگ «Niagara Speedway»، رستوران ها و جاذبه های این منطقه خواهید گذشت. در امتداد این مسیر مغازه هایی را پیدا خواهید کرد که بستنی، پشمک، «فاج» و خوراکی های دیگری می فروشند. این ناحیه کمی بالاتر از آبشارهاست. حتی اگر تصمیم گرفتید که نمی خواهید زمان زیادی را در اینجا بگذرانید، برای نمایش های سطح پایینش هم که شده، Clifton Hill ارزش نیم نگاهی را دارد.

 

8. نیروگاه پارک های نیاگارا

Niagara Parks Power Station

مردم طی سال های گذشته در جاده Niagara Parkway قدم زده اند یا در آن رانندگی کرده اند و بعد از گذر از آبشارها، یک ساختمان قدیمی زیبا را دیده اند که متروکه به نظر می آمد. اما بعد از گذشت سال ها، این نیروگاه سابق که ساخت آن به سال 1905 برمی گردد، کاملا نوسازی شده است. «نیروگاه پارک های نیاگارا» (Niagara Parks Power Station) حالا ساختمان درخشان و جاداری است که تجهیزات قدیمی زیادی در آن وجود دارد و دارد به سرعت به یکی از برترین جاذبه های نیاگارا فالز تبدیل می شود. تورهای خود راهبر و با راهنما در این مکان در دسترس هستند و هر کسی که حتی علاقه کمی به شیوه تولید برق دارد، حتما از این بازدید لذت خواهد برد. برنامه هایی در دست کار است تا در آینده بتوانید به اعماق زمین و تونل های سرریز سابق بروید و از آنجا به جایی برسید که این آب ها به رودخانه نیاگارا تخلیه می شوند.

 

قسمت اول جاذبه های گردشگری برتر نیاگارا فالز به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت بعدی مطالعه فرمایید.

به "16 جاذبه گردشگری برتر نیاگارا فالز - قسمت اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 جاذبه گردشگری برتر نیاگارا فالز - قسمت اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021