10 جاذبه گردشگری برتر مادرید - قسمت دوم

در قسمت دوم و پایانی جاذبه های گردشگری برتر مادرید، به معرفی 5 جاذبه دیگر این شهر می پردازیم تا علاقه مندان هرچه بیشتر با پایتخت اسپانیا آشنا شوند. این دو مطلب می توانند برای گردشگران تور اسپانیا بسیار مفید باشند تا آن ها برنامه سفر خود را به گونه ای تنظیم کنند که بتوانند از همه این مکان های زیبا و تماشایی نهایت لذت را ببرند.

10 جاذبه گردشگری برتر مادرید - قسمت دوم

 

6. موزه ملی مرکز هنر رینا سوفیا

Guernica in Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia

اصلا فکر ترک مادرید بدون بازدید از «موزه ملی مرکز هنر رینا سوفیا» (Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía) را هم نکنید. این موزه به همراه «موزه دل پرادو» (Museo del Prado) و «موزه تیسن-بورنمیسا» (Thyssen-Bornemisza National Museum) مثلث هنری مادرید را تشکیل می دهند. نمای تحسین برانگیز رینا سوفیا شامل سه برج آسانسور از جنس شیشه و فولاد می شود که از طریق آن ها می توان به بزرگترین موزه هنر معاصر شهر رسید. در سال 2005 قسمت پشتی آن گسترش یافت و 30 هزار متر مربع به آن اضافه شد که بیشتر بعنوان فضای نمایشگاهی موقت از آن استفاده می شود. شاهکار این موزه بدون شک «گرنیکا» (Guernica) پابلو پیکاسو است. این نقاشی، بزرگداشتی از نابودی شهر گرنیکا ایالت باسک در سال 1937 توسط بمب افکن های آلمانی است که به حمایت از نیروهای فرانکو حین جنگ داخلی اسپانیا به پرواز درآمده بودند.

 

 7. دروازه Puerta de Alcalá

Puerta de Alcala

دروازه نئوکلاسیک «Puerta de Alcalá» که روی فلکه بزرگی در میدان «Plaza de la Independencia» واقع است، یکی از 5 ورودی کهن مادرید بود. در حقیقت، دلیل نامگذاری آن، قرار داشتن در جاده ای است که به شهر «Alcalá de Henares» می رفت. ظاهرش شبیه قوس های پیروزمندانه ساخته شده توسط رومی هاست و معمار ایتالیایی «Francesco Sabatini» آن را طراحی کرده بود که ساختش در سال 1778 به پایان رسید. از آن زمان مجسمه ها، حکاکی ها و ستون هایی که پنج قوس را تزئین می کنند، 5 دوره مرمت را پشت سر گذاشته اند. این درواره در حال حاضر در وضعیت شگفت انگیزی قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری اصلی مادرید است. توصیه می کنیم که در شب از آن بازدید کنید تا بتوانید نمای آن که به شکل فوق العاده ای نورانی می شود را تحسین کنید.

 

8. معبد دبود

Temple of Debod

«معبد دبود» (Temple of Debod) گنجینه «نوبی» (Nubian) مادرید و تنها معبد مصری در اسپانیا است که کاملا حفظ شده. این یادمان که سنگ به سنگ از مصر آورده و با توجه به موقعیت اولیه اش با دقت بازسازی شده، هدیه ای از مصر و یونسکو به اسپانیا بخاطر تلاش های این کشور در نجات معبدهای «ابو سیمبل» (Abu Simbel) بود که در غیر این صورت بعد از ساخت «سد اسوان» (Aswan Dam) زیر آب دفن می شدند. در زمان ساخت سد، این معبدها مهم ترین مقاصد زیارتی در آفریقا بودند که به خدایان «آمون» (Amon) و «ایزیس» (Isis) اختصاص دارند و نقش برجسته ها و حکاکی هایی درون این حرم را تزئین می کنند. وقتی از این معبد بازدید می کنید، حتما آنقدری در آن بمانید تا بتوانید غروب خورشید را ببینید که از چشم انداز معبد، نمایی تماشایی است.

 

9. بازار ال رسترو

El Rastro

دهه هاست که هر یکشنبه، معروف ترین بازار دست دوم فروشی مادرید در اطراف میدان «Plaza Cascorro» برگزار می شود. بیش از هزار دست فروش اول صبح بساط خود را در خیابان «La Ribera de Curtidores» و خیابان های اطراف آن پهن می کنند. بازدید از بازار «ال رسترو» (El Rastro) فعالیتی ضروری برای گردشگران و محلی هاست. غرفه های های بازار عملا هر چیزی که بخواهید را ارائه می کنند که آن ها شامل موارد نادری می شوند که پیدا کردن شان در مغازه های معمولی دشوار است. صبح زود به سمت بازار بروید تا به جمعیت نیمروزی برخورد نکنید. بعد از اتمام خریدتان، سنت این است که با خوردن نوشیدنی و اسنک در یکی از بارهای محله «La Latina» در نزدیکی این بازار استراحت کنید.

 

10. میدان Puerta del Sol

Puerta del Sol

دروازه خورشید که در زبان اسپانیایی به آن «Puerta del Sol» می گویند، درست در مرکز مادرید واقع است. این میدان که در ابتدا معبر عریضی بود که معامله گران خرد در آن بساط پهن می کردند تا با بازدیدکنندگان از مرکز شهر معامله کنند، اسم خود را بخاطر نور خورشیدی دریافت کرد که به آن ناحیه می تابد. در حال حاضر مهم ترین ساختمان در اطراف این میدان، «Real Casa de Correos» است که کرسی دولت در بخش خودمختار مادرید می باشد. معروف ترین مجسمه شهر، «خرس و درخت توت فرنگی» (The Bear and the Strawberry Tree)، که 4 متر ارتفاع و 20 تن وزن دارد نیز در این میدان واقع و طبق انتظار در محاصره همیشگی گردشگران است.

The Bear and the Strawberry Tree

 

قسمت دوم و آخر جاذبه های گردشگری برتر مادرید به پایان رسید. سایر جاذبه های برتر این شهر زیبا را در قسمت اول مطالعه فرمایید.

به "10 جاذبه گردشگری برتر مادرید - قسمت دوم" امتیاز دهید

1 کاربر به "10 جاذبه گردشگری برتر مادرید - قسمت دوم" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 جاذبه گردشگری برتر مادرید - قسمت دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021