شالیزارهای کرت بندی شده لانگجی (گویلین)

«شالیزارهای کرت‌بندی‌شده لانگجی» (Longji Rice Terraces) که به آن ها شالیزارهای کرت‌بندی‌شده «لانگشنگ» (Longsheng) هم می گویند، در شمال گویلین واقع هستند و رسیدن به آن ها با ماشین از مرکز شهر 2 ساعت طول می کشد. این شالیزارها که احتمالا 650 سال پیش ساخته شده بودند، در حال حاضر بخاطر منظره زمین های بزرگ تماشایی خود روی کوه معروف هستند. شالیزارهای کرت‌بندی‌شده لانگجی حاوی سه دهکده هستند: «دهکده پینگان» (Ping’an Village)، «دهکده جینکنگ» (Jinkeng Village) و «دهکده گوژوانگ» (Guzhuang Village). تورهای گردشگری بیشتر از دهکده پینگان بازدید می کنند، اما دهکده جینکنگ بزرگتر است، در ارتفاع بالاتری قرار دارد و دارای تله کابین می باشد. بازدیدکنندگان در زمان صعود به قله کوه می توانند سبک زندگی روستایی دهکده های محلی را تجربه کنند که بیشتر ساکنین آن ها از اقلیت های «یائو» (Yao) و «ژوانگ» (Zhuang) هستند. خانه های روستایی چوبی در میان کرت ها هم از نماهای برجسته این مکان هستند.

شالیزارهای کرت بندی شده لانگجی (گویلین)

 

دهکده پینگان

Pingan Village

دهکده پینگان بخاطر وضعیت نسبتا خوب جاده منتهی به آن و مسافت کوتاه ترش، محبوب ترین دهکده این منطقه است. طی یک روز می توان این دهکده را از گویلین بازدید کرد. این دهکده تجاری ترینِ این 3 دهکده هم می باشد. دهکده پینگان حدود 17 کیلومتر از کیوسک بلیت فروشی تله کابین فاصله دارد و با ماشین طی 30 دقیقه می توان به آن رسید. اقلیت ژوانگ در این دهکده زندگی می کنند. دهکده پینگان 2 چشم انداز دارد. بازدیدکنندگان به لطف تابلوهایی که از ورودی تا چشم اندازها وجود دارند و با دنبال کردن نقشه سنگی طی مسیر به راحتی می توانند اولین چشم انداز به نام «نه اژدها و پنج ببر» (Nine Dragons and Five Tigers) و دومین چشم انداز به نام «هفت ستاره دور ماه» (Seven Stars around the Moon) را پیدا کنند. هر کدام از این چشم اندازها زاویه فوق العاده ای را برای عکس گرفتن در اختیارتان قرار می دهند. بیشتر بازدیدکنندگان ترجیح می دهند که اول از چشم انداز دوم بازدید کنند و سپس به چشم انداز اول بروند تا سپس از طریق مسیر راحت تری از تپه پایین بروند. اتمام این فعالیت حدود یک و نیم ساعت طول می کشد.

 

دهکده جینکنگ

Jinkeng Village

اگر کسی یک یا دو شب را در لانگشنگ سپری می کند، جینکنگ بهترین دهکده برای بازدید اوست. از سال 2014 این تنها دهکده ای است که تله کابین دارد. اندازه خود این دهکده و مقیاس کرت های آن بسیار بزرگ است. جینکنگ از پینگان دورتر است و از کیوسک بلیت فروشی 22 کیلومتر فاصله دارد که طی این مسافت 40 دقیقه با ماشین طول می کشد. این موضوع به روستایی تر و آرام تر شدن این دهکده منجر شده است. اقلیت یائو در این ناحیه زندگی می کنند. ورودی های دهکده و کیوسک بلیت فروشی تله کابین هر دو در نزدیکی پارکینگ قرار دارند. پس از گذر از گِیت باید مسیر کوتاهی را پیاده روی کنید تا به یک پل سرپوشیده برسید. از این پل بگذرید و شروع به بالا رفتن کنید.

Dazhai Cable Car

این دهکده سه چشم انداز دارد. چشم انداز سوم جایی است که تله کابین در آن می ایستد و نمای پانورامایی زیبایی را به شما ارائه می دهد. کوهنوردان در زمان صعود به سمت این چشم انداز از چشم اندازهای اول و دوم می گذرند که نماهای متفاوتی را برای عکس گرفتن ارائه می دهند. اگر قصد کوهنوردی از پایین به قله کوه را دارید، باید بین یک و نیم تا دو ساعت زمان صرف کنید. قله دیگری که ارتفاعش کمی بیشتر است و چشم انداز محشری را ارائه می دهد، «Tiantou Zhai» نام دارد که صعود به آن دو ساعت طول می کشد. عکاسان می توانند از زوایایی متفاوتی روی این قله عکسبرداری کنند.

 

رفتن از دهکده پینگان به جینکنگ

Longji Rice Terraces

بازدیدکنندگانی که به کوهنوردی علاقه دارند می توانند از دهکده پینگان تا دهکده جینکنگ بالا بروند؛ امری که چهار یا پنج ساعت طول می کشد. کوهنوردان در مسیرشان می توانند در دهکده کوچکی به نام «دهکده ژونگلیو» (Zhongliu Village) برای رفع خستگی و تهیه غذا و نوشیدنی توقف کنند. بهتر است تا یک راهنمای محلی را در ازای هزینه کمی استخدام کنید تا در کوه گم نشوید.

Longji Rice Terraces

 

بهترین زمان بازدید

Longji Rice Terraces

به موقع از این شالیزارها بازدید کنید چون گیاهان روی شالیزارها هستند که کرت ها را زیباتر می کنند. خبر خوب این است که این مکان در هر فصل جذابیت منحصر به فرد خود را دارد. بازدید از این شالیزارهای تماشایی به گردشگران تور چین پیشنهاد می شود.

 

بهترین زمان بازدید چیزهایی که با آن ها مواجه می شوید
آخر ماه مارچ پوشیده شدن تمام کوه توسط گل های کلزا
از آخر ماه آپریل تا اوایل ماه می پراکندگی کودهای قرمزرنگ در شالیزارها
اوایل ماه جون (هشتم تا دهم) آبیاری شالیزارها/جشنواره Kaigeng
ماه جولای تا ماه آگوست (تعطیلات تابستانی چین) هوای تازه و آب و هوای خوب/کرت های سبزرنگ
یک (روز ملی چین) تا هشت اکتبر بهترین زمان ممکن/کرت های طلایی رنگ. بهترین زمان بازدید روزهای 7 و 8 اکتبر است
سال نو چینی برفی شدن شالیزارها

Longji Rice Terraces

به "شالیزارهای کرت بندی شده لانگجی (گویلین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شالیزارهای کرت بندی شده لانگجی (گویلین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021