موزه نژادشناسی ویتنام

موزه نژادشناسی ویتنام (Vietnam Museum Of Ethnology) در شهر هانوی قرار گرفته و به مسافران تور ویتنام این فرصت بی‌نظیر را می‌دهد تا در مورد 54 گروه قومی مختلف در این سرزمین اطلاعاتی جالب‌توجه کسب کنند. این موزه تلاشی قابل ارج برای حفظ میراث فرهنگی و ترویج گوناگونی قومی و فرهنگی در این جامعه را انجام می‌دهد. در موزه نژادشناسی هانوی به صورتی جامع و همه‌جانبه جزئیات سبک زندگی سنتی ویتنامی‌ها به نمایش در آمده است. از رویدادهای مذهبی گرفته تا آداب و رسوم نمادین اقلیت‌های قومی، این موزه تصویری روشن و کم‌نظیر از تنوع فرهنگی در این سرزمین را به بازدیدکنندگانش ارائه می‌دهد، به همین خاطر است که موزه نژادشناسی یکی از مهم‌ترین و جالب‌توجه‌ترین مکان های دیدنی ویتنام است.

موزه نژادشناسی ویتنام

محوطه نمایشگاهی فضای باز موزه نژادشناسی یکی از جذاب‌ترین بخش‌های موزه برای مسافران تور ویتنام است. در این محوطه خانه‌های سنتی ویتنامی در اندازه‌های واقعی نمونه‌سازی شده‌اند و در باغ‌های زیبا و آرامش‌بخش قرار داده شده‌اند. به سبک‌های متفاوت معماری و چیدمان در این خانه‌ها توجه فراوانی شده است. تئاتر سنتی عروسک‌های آبی و خطاطی از دیگر بخش‌های جالب‌توجه موزه هستند. چشم‌انداز موزه نژادشناسی ویتنام برای آینده، نمایش بیشتر آداب و رسوم فرهنگی و تمدن‌های سرتاسر جنوب شرق آسیا است.

موزه نژادشناسی ویتنام بیشتر از 15 هزار اثر را در خود جای داده است. این آثار شامل عکس‌ها و دیگر آثار چندرسانه‌ای مانند نوارهای صوتی هم می‌شوند. در کنار وسایل مورد استفاده هر روز مانند سبدها، چاقوها و پیپ‌ها، وسایل آنتیک فوق‌العاده ارزشمند و غیر قابل قیمت‌گذاری هم به نمایش عموم در آمده‌اند. مسافران تور ویتنام در اینجا می‌توانند گستره شگفت‌انگیزی از وسایل مختلف را ببینند، از جمله لباس‌های سنتی ویتنامی، جواهرات و وسایلی که به مراسم ازدواج و ترحیم مرتبط می‌شوند. در این موزه می‌توانید تصویری گویا و بی‌نظیر از تاریخ، میراث و هویت فرهنگی حدود 54 اقلیت قومی ساکن در این سرزمین را به دست آورید.

موزه نژادشناسی ویتنام

در محوطه بیرونی سرسبز و پر از درخت موزه نژادشناسی ویتنام، چندین خانه مسکونی سنتی ویتنامی قرار داده شده‌اند. هر کدام از این خانه‌ها با یک نهر کوچک از هم جدا شده‌اند و از طریق پل‌های کوچک قابل دسترس هستند. یکی از اصلی‌ترین جذابیت‌های موزه برای مسافران تور ویتنام نمایش آثار مختلف به ساده‌ترین شکل ممکن است، در نتیجه بازدیدکنندگان می‌توانند از دیدنشان لذت ببرند، بدون این که از توجه به جزئیات بی‌پایان خسته شوند. این موزه برای بچه‌ها هم مناسب است. تمام اسناد و تابلوهای اطلاعات به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی هم ترجمه شده‌اند.

موزه نژادشناسی ویتنام در خیابان نگوین وان هوین در منطقه کائو جیای شهر هانوی و در حدود 8 کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته است. بهترین راه برای رسیدن به موزه استفاده از تاکسی است. طی این مسیر از مرکز شهر تا اینجا با تاکسی حدود 20 دقیقه زمان می‌برد. البته شما می‌توانید با مینی‌بوس‌های شماره 14 از خیابان دین تین هوانگ (شمال دریاچه هوان کیم) هم به اینجا برسید.

وبسایت
vme.org.vn
ساعات بازدید
8.30 تا 17.30

به "موزه نژادشناسی ویتنام" امتیاز دهید

4 کاربر به "موزه نژادشناسی ویتنام" امتیاز داده اند | امتیاز: 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه نژادشناسی ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021