معبد دندان بودا (کندی)

معبد دندان مقدس بودا (Temple of the Sacred Tooth Relic)، محترم‌ترین مکان مذهبی در این کشور در بین مردم محلی و یکی از جذاب‌ترین مکان های دیدنی سریلانکا در میان گردشگران خارجی است. معبد دندان بودا که مردم محلی آن را با نام سری دالادا مالیگاوا می‌شناسند، در قرن شانزدهم ساخته شده است و نزدیک به مجموعه قصر سلطنتی متعلق به پادشاهی باستانی کندی و بالای دریاچه کندی قرار گرفته است. برای هر کسی در تور سریلانکا به شهر کندی می‌رود، بازدید از معبد دندان مقدس بودا یکی از بایدهای سفرش به حساب می‌آید، جایی که می‌تواند به شکلی عالی با فرهنگ، سنت‌ها، معماری و تاریخ این سرزمین آشنا شود.

معبد دندان بودا (کندی)

معبد دندان مقدس کندی یک مکان مذهبی خیلی مهم برای بودایی‌ها است، غیر از گردشگران و مسافران تور سریلانکا از سراسر جهان، راهبان و بودایی‌های زیادی از تایلند، چین، نپال و خیلی کشورهای دیگر برای زیارت به کندی می‌آیند. این معبد همانطور که از نامش بر می‌آید یکی از مهم‌ترین آثار مذهبی دنیا را در خود جای داده است: دندان بودا. غیر از اهمیت دندان، خود معبد یک سازه شاخص تاریخی با معماری خیره‌کننده است. دندان بودا در داخل یک محفظه به شکل یک استوپا نگهداری می‌شود. مجموعه معبد دندان مقدس کندی همچنین تعداد زیادی زیارتگاه و موزه را در خود جای داده است. بازدید از این مکان‌ها به شما تصویری روشن از فرهنگ و تاریخ این سرزمین را ارائه می‌دهد.

آن طور که افسانه‌ها می‌گویند دندان بودا در زمان‌های باستان به خانواده سلطنتی سریلانکا داده شده است. این دندان نسل به نسل بین پادشاهان و مردان روحانی بسیاری دست به دست شده است؛ کسانی که آن را پنهان می‌کردند و به دفعات زیاد در طول قرن‌های مختلف جابه‌جا کردند. حالا در این زمانه دندان در معبد اختصاص یافته به آن نگهداری می‌شود، جایی که عبادت‌کنندگان از سرزمین‌های مختلف بودایی برای زیارت به آن مراجعه می‌کنند. با این که بخش‌هایی از این معبد در زمان‌های مختلف و در اثر جنگ‌ها و بمباران‌ها تخریب و دوباره بازسازی شده اما ساختمان معبد همچنان ظاهر لوکس و خیره‌کننده خود را حفظ کرده است. شاید این دندان کوچک باشد اما در زمان بازدیدتان از معبد دندان مقدس در تور سریلانکا این حس را پیدا خواهید کرد که دندان به اندازه خود بودا اهمیت دارد.

معبد دندان مقدس بودا

راهنمای بازدید از معبد دندان بودا کندی در تور سریلانکا

معبد دندان مقدس در فاصله حدودا 2 کیلومتری ایستگاه راه‌آهن کندی قرار دارد. شما می‌توانید در مدت حدودا 3 ساعت یا کمتر با قطار یا اتوبوس از کلمبو خود را به کندی برسانید. با حدود 1000 روپیه سریلانکایی شما می‌توانید یک موتورسیکلت کوچک کرایه کرده و از دیگر جاذبه‌های شهر در نزدیکی معبد دندان بودا دیدن کنید. معبد از ساعت 5.30 صبح تا 8 شب به روی مسافران تور سریلانکا باز است. توجه داشته باشید که در زمان بازدید از معبد باید لباس‌های پوشیده به تن داشته باشید، لباس‌هایی که شانه‌ها و پاها را می‌پوشانند. قبل از ورود کفش‌های خود را از پا در بیاورید. بهترین زمان برای بازدید از معبد دندان مقدس صبح‌های زود یا بعدازظهرها است، زمانی که مردم محلی در حال دعا و یا تقدیم پیشکش‌هایشان هستند.

ساعات بازدید
5.30 صبح تا 8 شب

به "معبد دندان بودا (کندی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد دندان بودا (کندی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021