برج پودر پراگ (جمهوری چک)

برج پودر (Powder Tower) که آن را با نام‌های دروازه پودر یا برج باروت هم می‌شناسند، یکی از شگفت‌انگیزترین و جذاب‌ترین مکان های دیدنی جمهوری چک است. از جهات بسیاری، این برج برای شهر پراگ به عنوان یکی از نمادهایش تلقی می‌شود. برج پودر محل شروع خیابان سلتنا (بخشی از مسیر سلطنتی) را مشخص می‌کند؛ این مسیر از میان مرکز تاریخی شهر پراگ عبور کرده و دادگاه سلطنتی سابق را به قلعه پراگ متصل می‌کند، مسیری که همیشه نقشی مهم در مراسم تاجگذاری پادشاهان چک داشته است. برج پودر در عمل دروازه‌ای است که شهر جدید و شهر قدیمی پراگ را از هم جدا می‌کند. در قرن یازدهم این دروازه یکی از 13 دروازه‌ای بود که از طریق آنها شهروندان می‌توانستند وارد بخش قدیمی شهر شوند. بازدید از برج پودر به مسافران تور جمهوری چک این فرصت را می‌دهد تا با تاریخ این شهر بیشتر آشنا شوند، در نتیجه شما هم در سفرتان این فرصت ارزشمند را از دست ندهید.

برج پودر پراگ (جمهوری چک)

تاریخ برج پودر پراگ به سال 1475 بر می‌گردد، زمانی که پادشاه ولادیسلاوس دوم از امپراتوری بوهمیا، شخصا سنگ‌گوشه آن را قرار داد. کار او به وسیله نوشته‌هایی بر روی سیمان جاودانه مانده است؛ این کلمات در بخش غربی برج حک شده‌اند: "و اینک این ساختمان عظیم در پیش روی شما است؛ ساختمانی که با دستان خود والا حضرت ولادیسلاوس پایه‌گذاری شده، پادشاهی که از خون نجیب‌زادگان است". تامین مالی ساخت برج توسط شورای شهر پراگ انجام شد. نماد این شورا را می‌توانید در بخشی از برج ببینید. در قرن هفدهم میلادی برج پودر پراگ به عنوان انبار باروت استفاده می‌شد؛ به همین دلیل است که در زمان حال حاضر آن را با این نام می‌شناسند. در اصل نامش برج جدید بود؛ احتمالا به این خاطر که در آن زمان برج پل شهر قدیمی در سوی دیگر شهر قرار داشت. برج پودر با سبک اواخر گوتیک ساخته شد؛ در واقع طراحی آن به گونه‌ای انجام شد که شبیه به کار پیتر پالر در پل چارلز باشد. این برج 65 متر ارتفاع دارد و مسافران تور جمهوری چک برای بالا رفتن از آن باید از 186 پله بالا بروند.

برج پودر

راهنمای بازدید از برج پودر در تور جمهوری چک

مسافران تور جمهوری چک می‌توانند با یک پیاده‌روی کوتاه از ایستگاه مترو نامیستی ریپابلیکی یا یک پیاده‌روی کمی طولانی‌تر از میدان ونسسلاس و در امتداد خیابان نا پریکوپه که با فروشگاه‌های مختلف پر شده، به برج پودر پراگ برسند. در داخل برج شما می‌توانید یک فیلم کوتاه در مورد تاریخ پل چارلز و جنبه‌های نجومی و اخترشناسی آن را تماشا کنید. شما همچنین می‌توانید به سکوی تماشای منظره در ارتفاع 44 متری بالاتر از سطح زمین بروید و از آنجا منظره‌هایی تماشایی از شهر را ببینید.

برج پودر پراگ هر روز هفته باز است. از ماه نوامبر تا فوریه، برج از ساعت 10 صبح تا 5 بعدازظهر باز است. در ماه مارس ساعات کاری برج از ساعت 10 صبح آغاز شده و تا ساعت 6 بعدازظهر ادامه خواهد داشت. ساعت پایانی کار برج برای ماه‌های آوریل، دوره بین ماه‌های می تا سپتامبر و ماه اکتبر به ترتیب 7 بعدازظهر، 10 شب و 7 بعدازظهر است. قیمت بلیت ورودی برج پودر برای مسافران تور جمهوری چک 90 کورونا است. بلیت‌ها را می‌توانید به صورت مستقیم از دفتر فروش بلیت برج که در طبقه همکف قرار گرفته تهیه کنید.

وبسایت
en.muzeumprahy.cz/210-the-powder-tower
ساعات بازدید
10 صبح تا 5 بعدازظهر
هزینه ورودی
90 کورونا

به "برج پودر پراگ (جمهوری چک)" امتیاز دهید

5 کاربر به "برج پودر پراگ (جمهوری چک)" امتیاز داده اند | امتیاز: 2.6 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برج پودر پراگ (جمهوری چک)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021