تور اروپا

به لطف قرن‌ها تاریخ، ادبیات افسانه‌ای، فیلم‌های فوق‌العاده محبوب و البته برق نگاه مسافران در زمان تعریف خاطراتشان از این سفر فراموش‌نشدنی، تور اروپا سال‌ها است که عاشقان سیاحت و ماجراجویی و دوستداران تاریخ، فرهنگ و طبیعت را اسیر و پابند دلبری پایان‌ناپذیرش کرده است. اروپا کوچکترین عضو هفت قاره است و سیستم حمل و نقل عمومی دسترس‌پذیرش، در قدم به قدم این جغرافیای کوچک پخش شده است. شبکه ریلی این قاره از شهرهای بزرگ و شلوغ تا روستاهای آرام گسترده شده و مسافران کنجکاو و جستجوگر را به پاسخ‌های غافل‌گیرکننده در هر لحظه‌ای از سفرشان می‌رساند. یک بلیت چند سفره تهیه کنید، پشت پنجره قطار بنشینید و از هر سانتی‌متر از منظره پیش رویتان، از کوه‌های برف گرفته آلپ تا دشت‌های سرسبز اسلوونی، قبل از رسیدن به سواحل طلایی مونته نگرو لذت ببرید. حتی یک بازدید کوتاه از اروپا، مسافران را با دنیای گوناگونی از کشورها، زبان‌ها، فرهنگ‌ها و تاریخ، معماری و غذاهای متنوع روبه‌رو می‌کند. می‌توان دلایل زیادی برای رفتن به این سفر برشمرد، اما واقعیت این است که شما تنها به یک بهانه کوچک برای شروع نیاز دارید. هر لحظه‌ای از عمرتان که شده تجربه تور اروپا را از دست ندهید، سفری که شاید با شما کاری کند که با همان ریتم دلنواز، قلبتان را نه در سان فرانسیسکو بلکه در رم و پاریس جا بگذارید.

تورهای اروپا

برای مشاهده جزئیات تور های اروپا روی هر یک کلیک کنید.
MSC Opera Cruise تور کشتی اروپا مدیترانه شرقی Opera شناسه تور: 54 تور کشتی اروپا مدیترانه شرقی Opera تور ایتالیا، مونته نگرو، یونان 8روز شروع قیمت: € 1,680 + مبلغ ریالی 14 و 21 مهر ماه 1398 اقامت دائم و شهروندی کشور یونان (شنگن) شناسه تور: 163 اقامت دائم و شهروندی کشور یونان (شنگن) تمکن مالی FIP و خرید ملک Golden Visa شروع قیمت: € 25,000 مدت زمان اخذ 4 الی 6 ماه MSC Poesia Cruise تور کروز شمال اروپا MSC Poesia شناسه تور: 37 تور کروز شمال اروپا MSC Poesia تور ایتالیا، دانمارک، آلمان، نروژ 9روز شروع قیمت: € 1,790 + مبلغ ریالی 8 شهریور 1398 MSC Orchestra Cruise تورکشتی کروز جزایر قناری13روز*نوروز97* شناسه تور: 52 تورکشتی کروز جزایر قناری13روز*نوروز97* ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، پرتغال و مراکش شروع قیمت: 22,890,000 تومان 6 فروردین (نوروز 1397) تور ایتالیا نوروز 99 شناسه تور: 59 تور ایتالیا نوروز 99 تور رم 3شب+ فلورانس 2شب+ ونیز 2شب شروع قیمت: € 1,190 + مبلغ ریالی 27 اسفند الی 10 فروردین هر روز (نوروز 99) تور ایتالیا اسپانیا *نوروز 99* شناسه تور: 65 تور ایتالیا اسپانیا *نوروز 99* تور رم 4شب + تور بارسلون 3شب شروع قیمت: € 1,650 + مبلغ ریالی 27 اسفند الی 10 فروردین هر روز(نوروز 99) تور ایتالیا فرانسه *نوروز 99* شناسه تور: 66 تور ایتالیا فرانسه *نوروز 99* تور رم 4شب + تور پاریس 3شب شروع قیمت: € 1,590 + مبلغ ریالی 27 اسفند الی 10 فروردین هر روز(نوروز 99) تور فرانسه (تور پاریس) شناسه تور: 68 تور فرانسه (تور پاریس) تور پاریس 5 روز (تور فرانسه) شروع قیمت: € 490 + مبلغ ریالی 18،25 فروردین و 1 اردیبهشت و...(فروردین 99)
تعداد: (64)

چرا تور اروپا؟

اروپا تاریخی طولانی دارد و البته کلی بنا و ساختمان برای اثباتش. قدم زدن در شهرهای این قاره همانند پا گذاشتن در تاریخ زنده است. قدمت برخی از سازه‌ها در جاهایی مانند رم حتی به حدود 2000 سال قبل بر می‌گردد. پانتئون، فوروم رمی، کلیسای جامع فلورانس، میدان سینت مارک ونیز، کلیسای نوتردام پاریس و کولوسئوم تنها موردهای اولی این لیست بی‌انتها هستند. در تور اروپا از تماشای این شاهکارهای معماری لذت ببرید، به بازدید موزه‌ها بروید و هر چه قدر که می‌توانید عکس بگیرید. این شهرها زنده‌اند، نفس می‌کشند و گذشته پر از فراز و نشیبشان را به امروزی‌ها نشان می‌دهند. خود را به آکروپولیس در بالای کوه برسانید و در جایی بنشینید که زمانی سقراط نشسته و فکر کرده است و در خیابان‌های سنگ‌فرش پراگ قدم زده و دنیای پنهانش را کشف کنید. در تور اروپا به هر کجا که بروید و روی هر منطقه‌ای که دست بگذارید، تجربه‌ای از تاریخ خواهید داشت که در هیچ جای دیگری در جهان پیدا نخواهید کرد.

اروپا

اروپا پر شده از غذاهای خوشمزه و این بار غذاهایی که بیشترشان را می‌شناسید. کسانی که غذا خوردن را دوست دارند، تور اروپا را هم دوست خواهند داشت. تصورش را بکنید: در حال قدم زدن در یک شهر کوچک فرانسه هستید، از آن شهرهایی که انگار از قصه‌های پریان بیرون آمده است؛ بوی خوش نان داغ شما را به آن سوی خیابان و مغازه کوچکی می‌رساند. در چوبی را که باز می‌کنید صدای زنگ به صدا در می‌آید و رایحه خوش کروسانت‌های داغ و Pain au chocolat وجودتان را پر می‌کند. در ایتالیا روی صندلی‌های بیرون رستوران نشسته‌اید و منظره پیش رویتان آب‌های شفاف دریای مدیترانه و قایق‌های رنگارنگ ماهیگیری هستند. نسیم خنک دریا می‌وزد و شما مطمئن هستید که غذای دریایی لذیذی که میل می‌کنید همین امروز توسط ماهیگیران محلی به شما رسیده است. یک جلاتو در دستانتان است و در خیابان‌های رم قد می‌زنید و خنکی این بستنی، گرمای آفتاب بالای سرتان را محو می‌کند. در خیابان‌های باریک ناپل قدم می‌زنید و از زیبایی اطرافتان لذت می‌برید، اما ظهر شده، کلی جا برای دیدن مانده و شما باید انرژی خود را دوباره به دست آورید. جای نگرانی نیست چرا که احتمالا یک پیتزا فروشی جمع و جور درست روبه‌رویتان قرار دارد. بخار بلند شده از اصیل‌ترین پیتزای جهان و طرح زیبای برگ‌های ریحان بر روی صفحه سفید و قرمز گوجه و پنیر پیتزای داخل بشقاب، حتی قبل از خوردن هم کلی انرژی را به شما بر می‌گرداند و به همین جا ختم نمی‌شود، در تور اروپا در هر شهر و کشوری، کلی خوردنی و نوشیدنی برای امتحان کردن و لذت بردن وجود دارد.

اروپا با مناظر طبیعی خیره‌کننده و نفس‌گیر پر شده است؛ به هر کشوری که می‌روید آن چه که پیش رویتان می‌بینید تصویر یک کارت پستال خاطره‌انگیز خواهد بود. حتی مناظر شهری هم افسون خاص خودشان را دارند. مهم نیست در تور اروپا به کدام کشور می‌روید، در هر حال مبهوت و شیفته زیبایی می‌شوید که شما را احاطه کرده است. درست است که شهرهای بزرگ، سر خط خبرها را پر کرده‌اند اما این مناطق روستایی هستند که مسافران را عاشق می‌کنند. فرش شده با برف درخشان در زمستان و سرسبز و پر از گل در بهار، کوه‌های آلپ سوئیس رویای هر کسی است که طبیعت‌گردی را دوست دارد. در چینکو تره ایتالیا، یک مسیر پیاده‌روی رویایی، 5 شهر کوچک فوق‌العاده خوش‌منظره را به همدیگر متصل می‌کند؛ شهرهایی که روی صخره‌ها، رو به دریای همیشه آبی مدیترانه جا خوش کرده‌اند. دریاچه‌های ایتالیا هیچ وقت فرصت افسون کردن مسافران تور اروپا را از دست نمی‌دهند؛ جایی که آرزو می‌کردید کاش هر روز زندگی‌تان به همین شکل بود: در تراس یک خانه روستایی سنگی بازسازی‌شده، زیر آفتاب توسکانی دراز می‌کشیدید، یک نوشیدنی گوارای محلی می‌نوشیدید و کتاب می‌خواندید. البته تجربه چند روزه این طبیعت اعجاب‌انگیز هم خاطره‌ای شیرین برای تمام عمر به یادگار می‌گذارد. یک کلبه روستایی در مزارع ارغوانی رنگ پروونس فرانسه اجاره کنید تا متوجه شوید این دنیا چه تاثیری بر جان ونگوگ داشته است. حتی می‌توانید به جستجوی بابانوئل تا لپلند فنلاند پیش بروید و محو جادوی شفق قطبی در آسمان شوید.

کشورهای اروپایی کلی زمان داشته‌اند تا برنامه‌ریزی شهری خود را کامل کنند و سیستم حمل و نقل عمومی را در کنترل کامل خود در آورند. مسافران تور اروپا می‌توانند بسیاری از جاذبه‌های گردشگری شهرها را در زمانی کوتاه ببینند. یک روز گردش در شهر می‌تواند شامل دیدن کارهای هنری در موزه‌ها، خرید کردن، بازدید از ساختمان‌های معروف، خوردن غذاهای لذیذ، دیدن معماری قرون وسطایی و استراحت باشد. البته که در بسیاری از این شهرها پیاده‌روی و گشتن در خیابان‌ها و کوچه‌ها، خودش یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که می‌توان در تور اروپا انجام داد. به علاوه مرزهای باز منطقه پیمان شنگن، سفر به تمام نقاط اروپا را با یک مهر در پاسپورت در زمان ورود و خروج به این قاره ممکن کرده است. کشورهای عضو شنگن بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهایی مانند سوئیس را شامل می‌شوند. در محدوده کشورهای عضو پیمان شنگن شما می‌توانید ماشین کرایه کنید و در امتداد جاده‌های رویایی ایتالیا خود را به فرانسه برسانید. سوار قطار پر سرعت شوید و در کمتر از چند ساعت از آلمان به اتریش بروید. گاهی حتی می‌توانید با پای پیاده بدون این که لازم باشد توقف کنید از مرز یک کشور عبور کنید.

آیا می‌دانستید که ایتالیا بیشتر از هر کشوری روی زمین شاهکار هنری به ازای هر متر مربع دارد؟ یا این که موزه لوور پاریس 380 هزار قطعه و 35 هزار کار هنری دارد؟ اروپا برخی از بهترین تئاترهای دنیا را دارد و هر طرف که سر می‌چرخانید، یک موزه هنری را خواهید دید. عاشقان فرهنگ و هنر در تور اروپا به منزل مقصودشان می‌رسند. برای بسیاری از اروپایی‌ها مهمان‌نوازی طریقت زندگی است. مهم نیست به کجا سفر می‌کنید مطمئنا با آغوش باز پذیرایی خواهید شد. اروپا را با تقویم منحصربه‌فرد فستیوال‌هایش می‌شناسند؛ از فستیوال‌های مهم از نظر تاریخی (مانند هفته مقدس سمانا سانتا در سویا یا کارناوال ونیز) گرفته تا فستیوال‌های مسخره (مانند مسابقه سالانه پنیر قل دادن در گلاسترشر). احتمال همزمان شدن تور اروپا شما با یکی از این فستیوال‌های جذاب زیاد است. موسیقی، فیلم، کمدی، غذا، نوشیدنی، مد و هر چیزی که فکرش را بکنید؛ شما تنها نامش را ببرید، یک فستیوال در اروپا وجود دارد که آن را جشن بگیرد.

و آخرین دلیل برای رفتن به تور اروپا در هر لحظه‌ای که امکانش را داشتید، این است که زندگی کوتاه است. آیا واقعا می‌خواهید تا زمان بازنشستگی صبر کنید تا از لذت سفر به شهرهای بزرگی مانند پاریس، لندن، رم، استکهلم، بارسلون، لیسبون، وین، آمستردام، پراگ و خیلی‌های دیگر لذت ببرید؟ مکان‌هایی روی این کره خاکی وجود دارند که باید در طول عمرتان، یکبار هم که شده آنها را ببینید؛ مکان‌هایی مانند کولوسئوم رم، کانال‌های ونیز، قلعه ادینبورگ، برج ایفل، آلپ سوئیس، شهرهای قرون وسطایی آلمان، پارتنون و خیلی‌های دیگر. شاید در نگاه اول سخت به نظر آید اما شدنی است. تور اروپا یک رویای دست‌نیافتنی نیست، چرا که رویاها تنها به اندازه مقدار تلاشمان از ما فاصله دارند.

خرید در تور اروپا

اروپا مقصدی ایده‌آل برای خرید کردن و بهشت دوستداران مد و پوشاک است. برخی از بهترین شهرهای دنیا برای خرید را در این قاره پیدا خواهید کرد. در سفرتان به این گوشه از زمین، گزینه‌هایتان از شهرهای بزرگ مانند پاریس، میلان و لندن تا مناطق روستایی مانند پروونس فرانسه و رینه‌لند آلمان را شامل می‌شوند. در این کشورها شما می‌توانید برخی از بهترین خریدهای عمرتان را در فروشگاه‌های برندهای معروف، بازارهای کالاهای دست دوم، مال‌ها، اوت‌لت‌ها، بازارهای معروف غذا و بازارهای سنتی انجام دهید. جذاب‌ترین تجربه خرید در تور اروپا و البته مفرح‌ترین روش برای درک حال و هوای مردم محلی، خرید کردن در بازارهای سرزنده و روباز شهرها است. به سراغ جاده Portobello، یکی از هیجان‌انگیزترین بازارهای خیابانی لندن، بروید و مردمی را ببینید که کالاهای دست دوم خود را برای فروش آورده‌اند یا در فلورانس بازار پر جنب و جوش سن لورنزو را پیدا کنید که در آن تعداد بی‌شماری دکه، انواع لوازم جانبی و خرده‌ریزهای مختلف را می‌فروشند.

کریسمس در اروپا مترادف با برف، سنت‌های قدیمی، آوازهای شنیدنی از کلیساها و چراغانی‌های زیبا و چشم‌نواز در سرتاسر شهرها است؛ اما زمستان زمانی عالی برای خرید کردن در بازارهای زیبای کریسمسی نیز هست. قرنها قبل از این که فروشگاه‌های چندبخشی شروع به درست کردن دکورهای بسیار مجلل کریسمسی کنند و مال‌ها بابانوئل استخدام کنند، بازارهای کریسمس مقصد بسیاری از مردم برای خریدهای عالی بودند. در این بین بازارهای کریسمسی برخی از شهرها تاریخی چند صد ساله دارند و حال و هوایشان تجربه‌ای منحصربه‌فرد در تور اروپا برایتان به یادگار می‌گذارد. بازار کریسمس لایپزیگ از سال 1458 شروع به کار کرده است، این بازار نه تنها بزرگترین بلکه قدیمی‌ترین بازار آلمان است و در آن بیش از 250 غرفه چراغانی‌شده، انواع کالاهای جالب توجه را می‌فروشند. بازار کریسمس منچستر اصیل‌ترین، بزرگ‌ترین و بدون شک بهترین بازار در کل بریتانیا و یک مقصد عالی برای گشت و گذار در زمان جشن‌ها و تعطیلات این دوره از سال است. بهترین بازار جمهوری چک، یعنی بازار کریسمسی پراگ، هر سال به مسافران تور اروپا از سراسر جهان خوشامد می‌گوید؛ کسانی که با دیدن زیبایی شهری که با رنگ‌های تماشایی یکپارچه آذین شده است، شگفت‌زده خواهند شد. یکی از بهترین این بازارها در کل قاره، بازار کولمار فرانسه است، جایی که در آن چراغ‌های چشمک‌زن، هدایت‌گر شما به بازارها و هزارتویی از خیابان‌های کوچکی هستند که با ساختمان‌های قدیمی پر شده‌اند.

چند تا از بهترین شهرها برای خرید در تور اروپا

میلان نبض تجارت، مد و آینده‌نگری در ایتالیا است. اگر قصد خرید پوشاک در تور اروپا را دارید، میلان یکی از بهترین انتخاب‌هایتان خواهد بود. میلان یکی از بزرگترین مراکز مد در کل دنیا است و برای هر سلیقه‌ای کالایی عالی برای ارائه دارد. از خیابان Corso Buenos Aires که بیشترین نسبت تعداد مغازه در متر مربع را در کل اروپا دارد گرفته تا خیابان پر زرق و برق Corso di Porta Ticinese و منطقه شیک و سطح بالای Via Montenapoleone، جایی که محدودیتی برای پولی که می‌توانید خرج کنید وجود ندارد؛ در این شهر شما یکی از هیجان‌انگیزترین تجربه‌های خرید عمرتان را خواهید داشت. ناگفته نماند که میلان خانه غول‌های بین‌المللی صنعت مد مانند آرمانی، پرادا و ورساچی است.

مراکز افسانه‌ای خرید در پاریس، مردم را از سراسر جهان به تور اروپا می‌کشاند. خیابان‌های شانزه لیزه و Rue Saint-Honoré مقصدهای بی چون و چرای مسافران هستند، اما جاهایی کمتر شناخته‌شده نیز وجود دارند که شما را به عمق دنیای پر از جذابیت پاریس می‌برند. اسکله‌های شهر، محله‌هایی پنهان و خیابان‌های خرید بسیاری را در اطراف خود جای داده‌اند. هر کدام از آنها سبک خاص خود را دارند و بازتاب‌دهنده شخصیت آن بخش شهر هستند. در بیرون از Marais، خیابان Rue Oberkampf قرار گرفته که در بین جوان‌ها برای حال و هوای شیک و مجلل و در عین حال غیر متعارفش شناخته می‌شود.

می‌گویند در رم کارهای رمی‌ها را انجام دهید؛ و رمی‌ها عاشق خرید کردن هستند. هر چه باشد این همان شهری است که گوچی، فندی و ولنتینو را به دنیا معرفی کرده است. در مرکز شهر رم آن قدر بوتیک‌های کوچک با کالاهایی با کیفیت بالا وجود دارد که مطمئن باشید با گردش در میان آنها، حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید بالاخره چیزی نظرتان را جلب خواهد کرد. کالاهای چرمی دست‌ساز برخی از بهترین چیزهایی هستند که می‌توانید در تور اروپا در این شهر بخرید. هنر دست بی‌نقص و توجه فراوان به جزئیات، باعث شده شما بتوانید کت‌ها، کفش‌ها، دستکش‌ها و کیف‌های دستی چرمی فوق‌العاده زیبایی را در اینجا پیدا کنید.

تنها دیدن ویترین مغازه‌های فلورانس مانند سر زدن به یک گالری بسیار بزرگ هنر معاصر است. بسیاری از بزرگ‌ترین هنرمندان امروز ایتالیا طراح لباس هستند و بیشترشان هم در فلورانس فروشگاه دارند. برترین برندهای پوشاک را در مرکز شهر پیدا خواهید کرد. فروشگاه‌های شیک و سطح بالا هم اکثرا در خیابان‌های Via Tornabuoni و Via della Vigna Nuova پخش شده‌اند. پونته وکیو منزلگاه جواهرفروشی‌های گران‌قیمت است؛ همان‌طور که از قرن شانزدهم به این سو بوده است. منطقه نزدیک به سانتا کروچی، راسته چرم‌سازان شهر است. کالاهای ارزان‌قیمت را در بازارهای محلی پیدا خواهید کرد، اما به یاد داشته باشید که نباید به هیچ عنوان کالاهای تقلبی و کپی را از فروشندگان خیابانی خریداری کنید. این کار غیرقانونی است و اگر پلیس دستگیرتان کند، جریمه سنگینی در انتظارتان خواهد بود (شما جریمه را پرداخت خواهید کرد نه فروشنده).

بهترین زمان برای رفتن به تور اروپا

انتخاب بخشی از سال برای رفتن به تور اروپا، می‌تواند یکی از سخت‌ترین بخش‌های فرایند تصمیم‌گیری برای سفر باشد، مخصوصا اگر اولین بار است که به این قاره سفر می‌کنید. وقتی بحث از یک قاره با این وسعت باشد، تنها یک زمان خوب برای سفر وجود ندارد، چرا که هر مسافری برنامه و علایق خاصی دارد و کشور مقصد نیز مهم است. برخی از افراد سبک زندگی و شغل‌هایی با انعطاف‌پذیری بالا دارند و هر زمان که بخواهند می‌توانند تعطیلات خودشان را برنامه‌ریزی کنند. خوشبختانه اروپا تمام 365 روز سال به مهمانان خود خوشامد می‌گوید. هر فصل در این قاره حال و هوای مخصوص به خودش را دارد و تجربه منحصربه‌فردی را در اختیار توریست‌ها قرار می‌دهد. البته در تقویم گردشگری به جای 4 فصل، 3 فصل وجود دارد: فصل پرگردشگر (نیمه‌های ژوئن تا آگوست)، فصل نیمه‌خلوت (آوریل تا نیمه ژوئن و سپتامبر تا اکتبر) و فصل کم‌گردشگر (نوامبر تا مارس). هر کدام از این فصل‌ها مزایا و معایب خودشان را دارند.

رفتن به تور اروپا در فصل پرگردشگر

تابستان زمانی عالی برای رفتن به تور اروپا است، البته اگر جمعیت زیاد توریست‌ها و دمای بالای هوا را در نظر نگیریم. روزهای آفتابی و طولانی و زندگی شبانه پر انرژی و پر هیجان، اروپا را در این وقت سال به یک آهنربای مسافران تبدیل می‌کنند. خانواده‌هایی که بچه مدرسه‌ای دارند، معمولا گزینه‌ای غیر از تابستان برای رفتن به سفر ندارند. راه‌های زیادی وجود دارد که بتوانید در این زمان از سفرتان بهترین بهره را برده و تور اروپا را برای خودتان به‌یادماندنی کنید. همیشه به یاد داشته باشید که ممکن است جاذبه‌های گردشگری مشهور حسابی شلوغ شوند، بنابراین صبح زود یا دیر وقت به سراغشان بروید. شهرهای محبوب برای سفرهای یک روزه و مناطق ساحلی نزدیک به شهرهای بزرگ، شب‌ها محیطی آرامش‌بخش و ساکت پیدا می‌کنند، زمانی که انبوه مسافران یک روزه به سمت هتل‌هایشان بر می‌گردند. مقصدهای محبوب کشتی کروز مانند ونیز و دوبرونیک هم شب‌ها با خروج کشتی‌ها حسابی دلپذیر می‌شوند. در زمان سفر به اروپا در تابستان، خود را برای گرمای زیاد آماده کنید. حتی رستوران‌ها در مناطق خنکی مانند مونیخ و آمستردام در این دوره از سال فضای نشستن در بیرون آماده می‌کنند. بین جولای تا آگوست انتظار دماهای بالا به خصوص در جنوب اروپا را داشته باشید.

درست است که این ماه‌ها فصل پرگردشگر این قاره به حساب می‌آیند اما استثناهایی هم وجود دارد. برای نمونه پاریس در جولای و آگوست تقریبا خالی است، اما در ژوئن و سپتامبر و با برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌ها حسابی شلوغ می‌شود. هتل‌های سطح تجاری در کشورهای اسکاندیناوی در تابستان ارزان‌تر هستند، چرا که خبری از مسافران تجاری نیست. توجه کنید که جولای و آگوست همچنین ماه‌هایی هستند که مردم بسیاری از شهرها به خصوص در ایتالیا و فرانسه به تعطیلات تابستانی می‌روند. البته این موضوع بر سفر مسافران تور اروپا آنچنان تاثیری ندارد؛ شاید دندان‌پزشک در دسترس نباشد، اما بیشتر مکان‌های توریستی آماده خدمت‌رسانی به مهمانان هستند. بهترین وقت برای رفتن به برخی از بخش‌های اروپا همین فصل پرگردشگر است. در کشورهای اسکاندیناوی، بریتانیا و اسکاتلند شما بهترین هوا و طولانی‌ترین ساعت‌های روشنایی در روز را خواهید داشت. در این کشورها خبری از جمعیت‌های انبوه در جاذبه‌های گردشگری نیست. بسیاری از جاذبه‌ها در فصل نیمه‌خلوت تعطیل یا نیمه‌فعال هستند.

رفتن به تور اروپا در فصل نیمه خلوت

فصل نیمه‌خلوت (Shoulder Season) مزایای فصل پرگردشگر و کم‌گردشگر را ترکیب می‌کند. در این دوره از سال شما می‌توانید از آب و هوای مناسب، روزهای نسبتا بلند و جمعیت کمتر توریست‌ها لذت ببرید، در حالی که صنعت توریسم محلی همچنان آماده خدمت‌رسانی به مسافران تور اروپا است. بسته به مقصدتان، فصل نیمه‌خلوت زمان‌های متفاوتی دارد. از آنجا که پاییز و بهار آب و هوای خنک را به منطقه مدیترانه می‌رسانند، فصل نیمه‌خلوت در بیشتر بخش‌های ایتالیا، جنوب فرانسه، اسپانیا، کرواسی و یونان تقریبا شرایط مشابهی از نظر شلوغی و قیمت‌ها با فصل پرگردشگر دارند. برای مثال در ایتالیا (به جز شهرهای ساحلی) فصل شلوغ از نظر گردشگر به جای جولای و آگوست، ماه‌های می، ژوئن، سپتامبر و اکتبر هستند. به شکل غافل‌گیرکننده‌ای پاریس در جولای و آگوست بسیار خلوت است.

اگر می‌خواهید بعد یا قبل از تابستان به تور اروپا بروید، باید با توجه به آب و هوای کشور مقصدتان تصمیم‌گیری کنید. هم میزان جمعیت و هم وضعیت آب و هوا در پاییز و بهار تقریبا به یک شکل هستند. اروپای مدیترانه بهارهای سرسبز و پاییزهای خشک دارد. آنهایی که در سفرشان می‌خواهند کوه‌نوردی و طبیعت‌گردی کنند باید توجه داشته باشند که برای رفتن به کوه‌های آلپ، اوایل پاییز بهترین انتخاب است چرا که در اواخر بهار بسیاری از مسیرهای مناسب پیاده‌روی هنوز با برف پوشیده شده‌اند. یک نکته که می‌تواند روی قیمت تور اروپا تاثیر داشته باشد، زمان رفت و برگشت است. برای مثال اگر شما در فصل پرگردشگر به سفر بروید و در فصل نیمه‌خلوت برگردید همچنان باید قیمت‌های فصل پرگردشگر را پرداخت کنید.

رفتن به تور اروپا در فصل کم گردشگر

با رفتن به تور اروپا در فصل کم‌گردشگر می‌توانید انتظار داشته باشید که در بیشتر موارد قیمت کمتری را پرداخت کنید. قیمت پروازها در این دوره گاهی تا چند صد دلار هم ارزان‌تر می‌شوند. با کم شدن توریست‌ها شما می‌توانید هتل‌هایی با قیمت‌های پایین‌تری هم پیدا کنید. بسیاری از هتل‌های عالی اروپا قیمت‌های خود را پایین می‌آورند و هتل‌های ارزان‌قیمت هم کلی جای خالی خواهند داشت. برخی از هتل‌های خیلی کوچک یا اقامتگاه‌های مناطق روستایی ممکن است بسته باشند، اما آنهایی که باز هستند معمولا خالی و در نتیجه راحت هستند. البته برعکس این گزاره در مورد شهرهای بزرگ تجاری به خصوص برلین، بروکسل و پایتخت‌های کشورهای اسکاندیناوی درست است. در این زمان مسافران تجاری تور اروپا شهرها را شلوغ کرده و در نتیجه قیمت هتل‌ها حسابی بالا می‌رود.

مسافران تور اروپا در فصل کم‌گردشگر می‌توانند از دیدن جاذبه‌ها در محیطی خلوت لذت ببرند. می‌توانند بدون هیچ مزاحمتی در خانه لئوناردو داوینچی بچرخند، فوروم رم را به تنهایی و در سکوت کامل ببینند و در سواحل دریای آدریاتیک حس بودن در یک جزیره دورافتاده را داشته باشند. در زمستان در ونیز می‌توانید به بالای برج ساعت سینت مارک رفته و از آن بالا ابرهای نفس‌هایتان را ببینید که روی گنبدهای بیزانتی کلیساها تا کوه‌های آلپ در افق پیش می‌روند. در پایین در میدان سینت مارک، کبوترها با شگفتی فراوان از خودشان می‌پرسند پس آن همه توریست کجا رفته‌اند؟ با این که بسیاری از پارک‌ها، نمایش‌ها و تورهای مختص گردشگران در این دوره فعالیت نمی‌کنند اما این فصل هم فستیوال‌ها و جشن‌های مختص خودش را دارد.

از آنجایی که بیشتر کشورهای اروپایی دور از خط استوا و بالای آن قرار دارند، هوا در زمستان سرد و پر باد است و ساعت 5 بعدازظهر هوا تاریک می‌شود. اگر در این دوره به تور اروپا رفتید، لباس‌های گرم فراوان با خود ببرید. چند لایه لباس، کت بارانی، دستکش، کلاه پشمی، کفش‌های ضد آب و چتر لازمتان می‌شوند. هتل‌های ارزان قیمت هم ممکن است وسایل گرمایش مناسب نداشته و سرد باشند. حواستان به ساعت‌های محدود روشنایی روز هم باشد و طوری برنامه‌ریزی کنید که بتوانید حداکثر استفاده را از این ساعت‌ها داشته باشید. بعضی از جاذبه‌های گردشگری به طور کامل در فصل کم‌گردشگر بسته خواهند بود و بیشترشان هم در ساعت‌های محدود فعالیت می‌کنند. در ماه دسامبر بیشتر شهرهای ساحلی عملا به طور کامل بسته می‌شوند. در حالی که جنب و جوش و حال و هوای گرم شهرها بعد از غروب، در تمام سال در بخش‌های جنوبی اروپا وجود دارد، اما در شهرهای شمالی خیابان‌ها بعد از تاریکی هوا خالی می‌شوند.

قیمت تور اروپا

اروپا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای سفر در کل دنیا است و بسته به این که کجا می‌روید و چگونه سفر می‌کنید، این تور می‌تواند برای‌تان نسبتا ارزان یا خیلی گران تمام شود. ولی سوال این است که تور اروپا چه قدر پول نیاز دارد؟ واقعیت این است که به عوامل زیادی بستگی دارد اما مشخص است که سفر به صورت کوله‌پشتی‌گردی در کشورهای شرقی این قاره، هزینه به مراتب کمتری از یک سفر لوکس در لندن دارد. در ادامه به برخی از هزینه‌ها به صورت حدودی اشاره می‌کنیم تا دیدی کلی نسبت به هزینه‌های سفرتان به دست آورید. در این بین توصیه‌هایی هم برای کم کردن هزینه‌هایتان در سفر به شما ارائه می‌دهیم.

قیمت هتل در اروپا

برای آنهایی که فکر می‌کنند 100 دلار برای اقامت در اروپا رقم زیادی است باید بگوییم این عدد در بسیاری از موارد ارزان‌ترین حالتی است که نصیبتان می‌شود. واقعیت این است که قیمت هتل در اروپا این روزها گران است و پیدا کردن یک اتاق برای اقامت با مبلغ حدود 100 دلار برای هر شب، یک معامله خوب به حساب می‌آید. شعبه‌های هتل‌های با برندهای معروف قیمت بیشتری دارند، بنابراین اگر به دنبال گزینه‌های ارزان می‌گردید، به سراغ هتلهای مستقل و کوچکتر بروید. اگر می‌خواهید کوله‌پشتی‌گردی کنید و یک تور ارزان اروپا داشته باشید، گزینه‌های اقامتی‌تان شامل مهمانخانه‌ها می‌شوند. می‌توانید با حدود 20 تا 30 دلار برای هر شب در مهمانخانه‌ها بخوابید که کلی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌کند؛ البته دیگر راحتی و امکانات هتل‌ها را نخواهید داشت. گزینه دیگرتان هتل‌بوتیک‌ها هستند که قیمت نسبتا بالاتری دارند اما تجربه بهتری را برایتان فراهم می‌کنند چرا که این نوع هتل‌ها در رقابت با هتل‌های رده بالاتر و سیستم Airbnb هستند. در سرویس Airbnb مردم محلی شهرها، خانه‌های خود را از طریق این وبسایت و برای زمانهای کوتاه به صورت دربست به مسافران اجاره می‌دهند. اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید با استفاده از Airbnb یک آپارتمان خصوصی در موقعیتی عالی در شهر را با حدود 100 دلار برای هر شب اجاره کنید. اگر همراه با بچه‌ها یا خانواده و جمع دوستان به تور اروپا می‌روید، استفاده از این سیستم می‌تواند گزینه‌ی مطلوبی برایتان باشد، چرا که می‌توانید به راحتی جایی را پیدا کنید که ظرفیت جمعیت زیاد را داشته باشد. Airbnb هم در سال‌های گذشته با افزایش قیمت روبه‌رو بوده اما همچنان جایگزینی خوب برای هتلها به حساب می‌آید.

هزینه جابه‌جایی در تور اروپا

بخش اصلی از قیمت تور اروپا را هزینه پرواز تشکیل می‌دهد. بسته به این که قرار است سفر خود را از چه شهری آغاز کنید و در چه زمانی به این سفر بروید، قیمت بلیت هواپیما می‌تواند از چند صد دلار تا بالاتر از 1000 دلار هزینه داشته باشد. در فصل کم‌گردشگر قیمت‌ها پایین‌تر آمده و در تابستان و با بالا رفتن تقاضا برای سفر به این مقصد محبوب گردشگری به بالاترین حد خود می‌رسد. با توجه به زمان معتبر بودن ویزای اروپا و روزهایی که می‌توانید در این قاره اقامت داشته باشید، انعطاف‌پذیر بودن و پیدا کردن ارزان‌ترین پروازها در آن بازه‌ی مشخص کار مشکلی می‌شود. شاید آنچنان معمول نباشد اما ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که رفتن با پرواز به یک شهر ثانویه و بعد از آن استفاده از قطار برای رسیدن به شهر مقصد، هزینه کمتری از پرواز مستقیم به آن شهر داشته باشد. پروازهای داخلی در اروپا نسبتا ارزان هستند، شاید گاهی بتوانید با 50 دلار برای مثال یک پرواز از بارسلون به دوبلین پیدا کنید.

درست است، با قطار زمان بیشتری را در سفر خواهید بود اما این نوع سفر مزایای خودش را هم دارد. ایستگاه‌های قطار برخلاف فرودگاه‌ها معمولا در مراکز شهرها قرار دارند و در نتیجه دسترسی به آنها نسبت به فرودگاه‌های بیرون شهر فوق‌العاده راحت‌تر است. علاوه بر زمان رسیدن به فرودگاه، تشریفات پرواز در هنگام سوار شدن و پیاده شدن از هواپیما هم به مجموع زمان سفرتان اضافه می‌کند. با سوار شدن به قطار، در مسیر سفرتان می‌توانید از طبیعت و مناظر زیبای شهرها لذت ببرید؛ مهمتر از همه بلیت قطار ارزانتر از پرواز است. بلیت‌های چند سفره با قیمت‌های تخفیف‌خورده هم وجود دارند که چندین شهر را پوشش می‌دهند. در بسیاری از شهرهای اروپا استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی مانند مترو، تراموا و اتوبوس یا حتی پیاده‌روی بهترین راه برای گشت و گذار در شهر است. بهتر است قبل از رفتن به هر شهری در مورد سیستم حمل و نقل عمومیش تحقیق کنید، چرا که در بیشتر موارد تاکسی گرفتن مقرون‌به‌صرفه نیست.

هزینه غذا و بازدید از جاذبه‌ها در تور اروپا

هزینه غذا در مدت سفر در تور اروپا برای هر نفر می‌تواند حدود 30 دلار در روز باشد. بسیاری فکر می‌کنند این مقدار خیلی کم است در حالی که عده‌ای عقیده دارند شما می‌توانید هزینه خورد و خوراکتان را از این هم پایین‌تر بیاورید. یک راه خوب برای کاهش هزینه‌های غذا خوردن در سفر به این قاره، ایجاد تعادل بین غذاهای خیابانی و فست‌فودها و رستوران‌های سطح بالاتر است. شما همچنین می‌توانید از سوپرمارکت‌ها و خواربارفروشی‌ها، تنقلات و صبحانه خود را تهیه کنید و به این صورت یک تور ارزان اروپا را برای خودتان امکان‌پذیر کنید. البته این هزینه در مقابل مخارج سفر درصد بالایی را شامل نشده و شاید بهتر باشد در این مورد به خودتان سختی ندهید و از غذاهای خوشمزه شهرها و بخش‌های مختلف اروپا نهایت لذت را ببرید.

بازدید از جاذبه‌های گردشگری، معادلات را کمی متفاوت می‌کند. جاذبه‌ها به خودی خود گران نیستند اما اگر بخواهید در تور اروپا تمامشان را ببینید، باید به بودجه سفرتان اضافه کنید. در شهرهای مختلف تحقیق کنید و ببینید آیا بلیت‌های چند منظوره برای بازدید از جاذبه‌ها وجود دارد یا نه. این نوع بلیت‌ها به شما اجازه می‌دهند در تعداد روزهای مشخصی، از جاذبه‌های مشهور شهرها دیدن کنید؛ در این حالت تخفیف زیادی نسبت به حالتی که مجبور هستید تک تک آنها را جداگانه تهیه کنید نصیبتان می‌شود و می‌توانید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. نکته مهم این است که خیلی در مورد دیدن همه چیز وسواس به خرج ندهید. چند تا از بهترین‌ها یا آنهایی را که مورد علاقه‌تان هستند را انتخاب کرده و از آنها دیدن کنید. در ضمن بسیاری از شهرهای اروپایی بافت تاریخی خود را حفظ کرده و در نتیجه تنها قدم زدن در خیابانها هم جذاب و لذتبخش است.

به "تور اروپا" امتیاز دهید

79 کاربر به "تور اروپا" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.6 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا"

13 دیدگاه

5 آبان 1398

با سلام من یک تور 8 یا 10 روزه فرانسه اسپانیا برای دو نفر در بهمن ماه 98 میخوام

پاسخ به جواد

25 آبان 1398

با سلام
ضمن تشکر از حسن انتخابتان در اسرع وقت مشاورین گردشگری ما با شما در تماس خواهند بود

پاسخ به رضا باقرزاده

1 آبان 1398

سلام اگه پرینت حساب بانکی و تمکن مالی نداشته باشیم نمیتونیم ویزا شینگن بگیریم؟ ایا راهی میشناسین که بشه ویزا تور اروپا رو گرفت؟ هزینه های تور رو میتونم بدم برای دو نفر. خواهشا اگه راهی میشناسید معرفی کنید خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین

پاسخ به سعید

25 آبان 1398

با سلام
گردش حساب و گواهی تمکن مالی دو تا از اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شنگن هست و بدون اون کار بسیار دشوار خواهد بود

پاسخ به رضا باقرزاده

6 مهر 1397

سلام من میخاستم اروپا به اسلوونی سفرکنم ایا تور برای این کشور دارید وهزینهاش چقدره

پاسخ به فهیمه

4 شهریور 1397

با درود وسپاس از شرح صدرتان در انتقال مطلب ،در آغاز یک چیز باعث کنجکاوی من شد وآن اینکه چرا در ثبت نام شرکت ،بورلان، با حروف لاتین از دو املائ متفاوت در عنوان و نشانی تگرامی و اینترنتی شامل booralan و buralan استفاده شده است چرا،؟و کدامیک دارای اساس واعتبار است ؟ ودیگر اینکه واژه بورلان از چه زبانی بوده وبه چه معنی میباشد؟ ازآنجا حوزه واژشناسی از تعلقات تحقیقی اینجانب است ،این واژه در زبان کردی قابل تامل است ومشابهات ساختاری بسیار دارد واز دو بخش تشکیل شده است:
1 - بور boor دلالت به نوعی رنگ مانند خاکی :کوت بور «کت خاکی رنگ» ونیز به معنی ساده و معمولی :بوره پیا«مرد معمولی ،رعیت ،زمین بایر: بور برزین «زمین بلندی بایر»
ولی اگر با تغییری از این قرار تلفظ کنیم : bawr دلالت به ببر حیوان گربه سان وحشی دارد .
2 - واما بخش دوم : لان « نسل ، نژاد ، جایگاه و منزل ومٱوا ، بنابراین در این صورت به معنی : «مٱوای ببرها» ست.مانند : مارلان ،
چرخه لان، قلالان، دالالان .
امیدوارم مفیدواقع قرارگرفته باشد ولی دوراز انتظار نیست اگر درگوشهایی جهت روشنی اذهان معنی و وجه تسمیه را قید کنید.

واما بخاطر کاهش تقاضا ی سفر در پاییز و در نتیجه راحتی وتا حدودی ارزانی که به سفری هرچند کوتاه اقدام کنیم لذا خواهشمندم هزینه کلی هر تور قید کنید .و اگر نتوان ارز یورو تهیه کرد آیا میتون به نرخ روز به تومان پرداخت کرد؟لطفآ پاسخ دهید .
با سپاس و آرزود دیدار تان
پرویز پیروزمند

پاسخ به پرویز پیروزمند

4 شهریور 1397

با سپاس از بذل توجهات حضرتعالی
1- آدرس قبلی وبسایت buralan.com بوده است که به دلایل فنی ناچار به تغییر آن به آدرس booralan.com شدیم (البته هر دو دامنه فعال هستند و دامنه قبلی فقط جنبه بلاگینگ دارد) و به همین دلیل شناسه شبکه های اجتماعی با املای دامنه قبلی بوده و تغییری نکرده اند

2- واژه بورالان از نام تالابی در ماکو گرفته شده است

3- قیمتها به دلیل نوسانی بودن ارزهای خارجی به صورت ارزی و ریالی درج شده اند و در هنگام پرداخت معادل ان به ریال از مسافر اخذ میگردد

پاسخ به کارشاس آوای بورالان

9 تیر 1397

با سلام
من و همسرم و دختر 2 ساله ام قصد رفتن به ایتالیا با تور داریم .ایا وثیقه میخواد؟

پاسخ به سمانه

8 خرداد 1397

با سلام.برای اوایل اسفند چه کشوری رو برای سفر ماه عسل پیشنهاد می کنید؟

پاسخ به فرید

8 خرداد 1397

جناب آقای فرید اکبری با سلام . برای قبل از نوروز سفر های پیشنهادی به شما از طرف این شرکت سفر ِ رویایی کروز در آبهای گرم خلیج فارس که یکی از بزرگترین کروزهای کمپانی MSC می باشد و برای نوروز سفر به شهر عشاق پاریس می باشد

پاسخ به کارشناش 205 (آوای بورالان)

8 خرداد 1397

سلام وقت بخیر میخواستم سوال کنم که برای ماه عسل کدوم تورتون رو پیشنهاد میکنید...؟
تشکر

پاسخ به محمد

16 اردیبهشت 1397

باسلام واحترام بنده یک بار تور اتریشر
را رفتم حالا می خواهم با خانواده درفصل ارزان بروم خوا هشمندم راهنمایی فرمایید متشکرم

پاسخ به ali moeinaddini

20 فروردین 1397

سلام آقا ما یهو به سرمون زد بجای گرفتن عروسی بریم فرانسه کلا هم پاسپورت اینا نداریم آیا امکانش هست تا یه ماه کار هامون رو انجام بدیم و بریم یا نه؟
باید چیکار کنیم دقیقا؟

پاسخ به محبوبه
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021