تور ویتنام

از عاشقان غذا و ساحل‌روها تا علاقه‌مندان به هنر و فرهنگ و جویندگان هیجان و تفریح، تور ویتنام برای هر کسی چیزی برای ارائه دارد. با داشتن 3000 کیلومتر خط ساحلی گرمسیری، غذاهای خوشمزه و فرهنگ جالب توجه و خاص، این سرزمین شگفت‌انگیز چشم‌انتظار کشف شدن توسط توریست‌های مشتاق از سراسر جهان است. مردمان اینجا یکی از قدیمی‌ترین فرهنگ‌های جنوب شرق آسیا را دارند که تاریخش به 2000 سال قبل از میلاد بر می‌گردد. این کشور با فرهنگ‌های چینی، خِمِری، هندی و همچنین استعمارگران فرانسوی تحت تاثیر قرار گرفته است. رفتار دوستانه را می‌توانید در تمامی لحظه‌های تور ویتنام خود حس کنید، چه در شهرهای بزرگ باشید چه در مناطق روستایی. غذاهای خیابانی به نشان ویژه این سرزمین تبدیل شده‌اند؛ در یکی از دکه‌های خیابانی توقف کرده، بر روی یک چهارپایه پلاستیکی نشسته و برخی از خوشمزه‌ترین غذاهای عمرتان را نوش جان کنید، غذاهایی که تازه و سالم هستند. سواحل تایلند و فیلیپین شهرتی جهانی یافته‌اند، اما در اینجا سواحلی به همان زیبایی وجود دارند که همچنان بکر و دست‌نخورده باقی مانده‌اند. ساپا در شمال کشور نه تنها مسافران تفریحی بلکه بسیاری از کوهنوردان آماتور و حرفه‌ای را هم به خود جلب می‌کند. همین حالا قبل از این که این سرزمین دوست‌داشتنی بیشتر از این شهره و محبوب شود، به تور ویتنام بروید و خاطره‌هایی به‌یادماندنی برای خودتان به یادگار بگذارید.

تورهای ویتنام

برای مشاهده جزئیات تور های ویتنام روی هر یک کلیک کنید.
تورهای ترکیبی شرق آسیا20روز*نوروز99* شناسه تور: 180 تورهای ترکیبی شرق آسیا20روز*نوروز99* تایلند، ویتنام، فیلیپین، مالزی و.... شروع قیمت: $ 1,490 + مبلغ ریالی از 21 اسفند تا 3 فروردین (نوروز 99) تورهای ترکیبی شرق آسیا15روز*نوروز99* شناسه تور: 183 تورهای ترکیبی شرق آسیا15روز*نوروز99* تایلند، ویتنام، فیلیپین، سنگاپور، مالزی و.... شروع قیمت: $ 990 + مبلغ ریالی از 23 اسفند تا 3 فروردین (نوروز 99) تور ویتنام 8روز *نوروز 99* شناسه تور: 188 تور ویتنام 8روز *نوروز 99* تور سایگون(هوشی مین)+ ناترنگ (ناترانگ) شروع قیمت: $ 569 + مبلغ ریالی 29 اسفند، 2 و 3 فروردین (نوروز 99) تور هوشی مین+موئینه 8روز *نوروز 99* شناسه تور: 189 تور هوشی مین+موئینه 8روز *نوروز 99* تور سایگون(هوشی مین) + فانتیت(مویینه) شروع قیمت: $ 449 + مبلغ ریالی 29 اسفند 2 ، 3 و 7 فروردین(نوروز 99) تور هانوی+هالونگ+سایگون*نوروز 99* شناسه تور: 190 تور هانوی+هالونگ+سایگون*نوروز 99* تور هانوی+هالونگ+سایگون(هوشی مین) شروع قیمت: $ 599 + مبلغ ریالی از 28 اسفند تا 5 فروردین(نوروز 99) تور ویتنام 10 روز * نوروز 99 * شناسه تور: 176 تور ویتنام 10 روز * نوروز 99 * تور ھوشی مین + ناترنگ+ ھانوی+ ھالونگ شروع قیمت: $ 749 + مبلغ ریالی پرواز عمان ایر (نوروز 99) تور ویتنام + کامبوج 10روز *نوروز 99* شناسه تور: 177 تور ویتنام + کامبوج 10روز *نوروز 99* تور ھانوی+ھالونگ+ھوشی مین+کامبوج شروع قیمت: $ 1,149 + مبلغ ریالی از 28 اسفند تا 5 فروردین(نوروز 99) تور ویتنام 8روز *عمان ایر* شناسه تور: 151 تور ویتنام 8روز *عمان ایر* تور سایگون(هوشی مین) + فانتیت(مویینه) شروع قیمت: $ 499 + مبلغ ریالی 8 ، 15 و 22 اسفند...(زمستان 98)
تعداد: (13)

چرا تور ویتنام؟

این سرزمین یک جواهر کشف نشده واقعی است و تنها آنهایی که به تور ویتنام بروند می‌توانند آن را کشف کنند. این سرزمین از نظر تعداد مکان‌های ثبت شده در میراث جهانی یونسکو چیزی کم و کسر ندارد: غارهای فونگ نا که بان، خلیج هالونگ، خیابان باستانی هوی آن و جزیره‌های چام تنها نمونه‌هایی از این لیست بلند بالا هستند که برای زیبایی فوق‌العاده‌شان در جهان شهره شده‌اند. حتی جاذبه‌هایی که در لیست میراث جهانی قرار ندارند، شما را شگفت‌زده خواهند کرد. برای مثال شهر دالات از آن دست مکان‌هایی است که دیدنش را به هیچ عنوان نباید در تور ویتنام از دست بدهید. ساختمان‌های سبک فرانسوی شهر، در کنار یک جنگل کاج که با باغ‌های توت‌فرنگی احاطه شده، حس بودن در اروپا را می‌دهند اما بازار پر جنب و جوش و جذاب شهر، ویتنامی بودن آن را لو می‌دهد. چه یک جاذبه مشهور و محبوب باشد، چه مکانی خاص و جذاب که آن را دور از مکان‌های توریستی پیدا کنید، مطمئن باشید ناامید نخواهید شد.

مانند بسیاری از کشورهای همسایه‌اش در جنوب شرق آسیا، ویتنام یک گنجینه ارزشمند دارد: مردمش. در تور ویتنام هر کجا که بروید با لبخند و مهربانی محلی‌ها روبه‌رو خواهید شد، کسانی که در همه حال به همه کمک می‌کنند. برای مثال مردم هو در تمام کشور برای رفتار سلطنتی خود مشهور هستند: برازنده و مهربانانه. در سوی دیگر مردم هوی آن، برای راستی و صداقتشان معروف هستند. اگر در سفرتان به دلتای مونگ هم بروید، در آنجا از پذیرایی کشاورزان محلی غافلگیر و شگفت‌زده خواهید شد.

قیمت تور ویتنام است که باعث شده این کشور در بین مسافران با بودجه‌های محدود از سراسر جهان محبوبیت زیادی پیدا کند. با این که قیمت‌ها نسبت به چند سال پیش بالاتر رفته اما این سفر خیلی ارزان‌تر از سفر به قاره‌های دیگر و یا حتی برخی از کشورهای آسیایی خواهد بود. در اینجا برای هر کسی با هر بودجه‌ای گزینه‌های مناسب وجود دارد. اقامت در یک هتل 5 ستاره در دا نانگ به اندازه یک هتل 3 ستاره در یک شهر اروپایی خرج خواهد داشت. در سطح گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه هم تعداد زیادی خوابگاه و مهماخانه در بیشتر شهرها وجود دارند که باعث می‌شوند فرصت داشتن یک تور ارزان ویتنام از هیچ کسی دریغ نشود. قیمت غذا نیز پایین است و غذاهای خیابانی در میان بهترین‌های دنیا قرار دارند. حتی در شهرهای بین‌المللی و بزرگی مانند هانوی و هوشی مین سیتی هم شما می‌توانید با روزی 15 دلار سفرتان را انجام دهید.

تور ویتنام تمامی آن تجربه‌های خاص و جذاب که شما به دنبالش هستید را در اختیارتان قرار می‌دهد، تجربه‌هایی که در مسیرها و مکان‌های مشهور توریستی قرار ندارند و می‌توانند برای شما خاطره‌هایی منحصربه‌فرد به یادگار بگذارند. از اقامت در کنار یک خانواده از قوم‌های اقلیت در مناطق کوهستانی شمالی در ساپا تا عکس گرفتن از طلوع آفتاب در هوی آن و تخته‌سواری روی شن همراه با بچه‌ها در موی نه، آن قدر جاذبه خاص در این سرزمین وجود دارد که اگر چند بار هم به اینجا سفر کنید هر بار تجربه‌هایی متفاوت خواهید داشت.

شاید در سفرهایتان به کشورهای دیگر غذاهای ویتنامی را امتحان کرده باشید، اما توجه داشته باشید آنها هیچ وقت به اندازه غذاهایی که در تور ویتنام نوش جان می‌کنید اصیل نیستند، حتی اگر به بهترین شکل تهیه شده باشند. آن حس و حال خاص بودن در کنار مردم این سرزمین است که این ویژگی را به این غذاهای خوشمزه اضافه می‌کند. غذاهای ویتنامی فراتر از فو و ساندویچ‌های بهاری هستند؛ هر منطقه غذاهای خاص خودش را دارد. سبزیجات تازه اصلی‌ترین غذاهای روی میزها هستند اما محبوبیت گوشت و مرغ نیز در حال افزایش است. نزدیک مناطق ساحلی مانند نا ترانگ و دا نانگ شما می‌توانید انواع و اقسام غذاهای تازه و لذیذ دریایی را پیدا کنید. ماهی‌ها و دیگر خوراکی‌های دریایی صبح‌ها صید می‌شوند و برای ناهار و شام با قیمت‌های ارزان به مردم عرضه می‌شوند. یک خرچنگ پادشاه بزرگ تنها 8 دلار قیمت دارد و آن قدر زیاد است که می‌تواند بین 2 نفر تقسیم شود.

برای رفتن به این سرزمین نیاز به ویزا دارید. برای گرفتن ویزای ویتنام علاوه بر مدارک معمول، شما به گواهی تمکن مالی یا گواهی اشتغال و مدارک سفر از جمله بلیت رفت و برگشت، وچر هتل‌های رزرو شده و بیمه سفر نیاز دارید. نیاز است که مدارک‌تان ترجمه شود اما به تایید وزارت دادگستری نیازی نیست. مراحل انجام صدور ویزای ویتنام را آژانس هواپیمایی انجام داده و نیازی به حضور شخصی در سفارت نیست. ویزای توریستی بر اساس مدت سفرتان و حداکثر یک ماهه صادر می‌شود. اگر پاسپورت کشورهای اروپایی و یا آمریکایی را دارید می‌توانید از طریق وبسایت سفارت این کشور برای گرفتن ویزا اقدام کنید. ویزا برای شما ایمیل شده و در بدو ورود به کشور صادر می‌شود.

وقتی نام این سرزمین شنیده می‌شود بسیاری آن را به شکل یک کشور ویران شده از جنگ تصور می‌کنند. این کشور خیلی بیشتر از یک خاطره جنگی است: طبیعت زیبا و خارق‌العاده آن مطمئنا شما را در تور ویتنام حیرت‌زده خواهد کرد. پارک‌های ملی زیاد هستند و شما می‌توانید از انواع فعالیت‌های تفریحی متنوع مانند چادر زدن در طبیعت، تماشای پرندگان در جنگل‌های گرمسیری کوک فونگ یا کات با، اجاره یک جیپ و گشت و گذار در پارک ملی کات تین و بسیاری دیگر لذت ببرید. خبر بد این است که توریسم، فعالیت‌های تجاری بسیاری را به طبیعت راه داده است؛ خبر خوب این است که همچنان مکان‌هایی بکر و دست‌نخورده برای دیدن وجود دارند.

به لطف تاریخ طولانیش، سنت‌های غنی و تاثیرات فرهنگ بودایی، تمامی کشور در تمام طول سال محل برپایی فستیوال‌های رنگارنگ و مختلف است. بسیاری از آنها را مسافران تور ویتنام نمی‌شناسند و در نتیجه اطلاعات کسب کردن در موردشان بسیار مفرح و جذاب است. در تعطیلات تت برای مثال شما این فرصت بی‌نظیر را خواهید داشت که ببینید خانواده‌ها چگونه عشق خود را به اجداد و همدیگر نشان می‌دهند. جشن تت را نباید با جشن سال نوی چینی اشتباه گرفت؛ تت در سال جدید قمری جشن گرفته می‌شود اما حس و حال کاملا ویتنامی دارد؛ برای مثال در مناطق روستایی مردم شب را بیدار می‌مانند و بر روی آتش کیک چانگ درست می‌کنند. حتی شرکت در مراسم تعطیلات عمومی هم جذاب است؛ اگر سفرتان با دوم سپتامبر همزمان شود، می‌توانید یک رژه سراسری ملی را ببینید. تمام خیابان‌ها با پرچم‌های قرمز رنگ شده و آتش‌بازی‌های خیره‌کننده آسمان شب‌ها را روشن می‌کنند.

چه چیزی می‌تواند آرامش‌دهنده‌تر از وقت گذراندن در آب‌های آبی دریا و زیر نور آفتاب باشد؟ اجازه دهید در تور ویتنام موج‌های سواحل بی‌نظیر این کشور مانند دا نانگ، نا ترانگ و موی نه تمام استرس‌های زندگی امروزی را از شما دور کنند. این سرزمین برخی از بهترین و برترین سواحل دنیا را دارد. بیشترشان برای شنا امن بوده و فرصت‌هایی عالی برای ورزش‌های آبی مفرح به مسافران ارائه می‌دهند. در نا ترانگ برای مثال شما می‌توانید بادبادک‌بازی و چترسواری روی آب انجام دهید. در دا نانگ شما می‌توانید از اقامتگاه‌ها و مناطق ساحلی در سطح جهانی لذت برده و یک سفر رمانتیک عالی یا سفری مفرح همراه با خانواده داشته باشید. برای کسانی که سواحل را دوست دارند، سفر به این سرزمین زیبا باید در اولویت‌هایشان باشد.

خرید در تور ویتنام

دوست دارید در تور ویتنام سوغاتی‌های خوب و کالاهایی ارزشمند بخرید؟ آخرین تغییرات در صحنه خرید در این سرزمین شما را خوشحال خواهند کرد، چرا که حالا به برندهای شیک و مد روز طراحان محلی و همچنین مال‌های لوکس و سطح بالا هم دسترسی دارید. این‌ها در کنار بازارهای سنتی، یک تجربه خرید همه جانبه را به شما ارائه می‌دهند. اعمال سخت‌تر قوانین در مورد حق نشر هم باعث شده کالاهای غیر اصلی و قلابی کمتر شوند. در ادامه برخی از بهترین مکان‌ها برای خرید در این سرزمین را به شما معرفی می‌کنیم.

خرید در هانوی در تور ویتنام

برای آنهایی که کلی پول برای خرج کردن دارند و کلی فضای خالی در چمدان‌هایشان، هانوی می‌تواند بهشت روی زمینشان باشد. ابریشم‌های با کیفیت بالا، وسایل لاکی رنگارنگ، جواهرات، نقره، عروسک‌های آبی، روسری، یادگار غیر اصلی جنگ و لباس‌های دست‌دوز و خیلی سوغاتی‌های دیگر را می‌توانید با قیمت‌هایی مقرون‌به‌صرفه در مرکز شهر پیدا کنید. در محله قدیم شهر، خیابان ابریشم با تعداد زیادی از فروشگاه‌های عالی و بی‌نظیر ابریشم قرار گرفته است. در خیابان نا تو مسافران تور ویتنام می‌توانند لباس‌هایی عالی، کیف‌های دستی و وسایل دکوری منزل را بخرند. در مال‌های مدرن و دارای تهویه مطبوع شهر می‌توانید محصولات الکترونیکی، لباس‌ها و لوازم آرایش از برندهای معروف را پیدا کنید، مکان‌هایی که به لطف نسل جدیدی از خریداران ویتنامی بازاری پر رونق پیدا کرده‌اند.

خرید در هوی آن در تور ویتنام

وقتی صحبت در مورد خرید در تور ویتنام باشد، نمی‌توانید رفتن به هوی آن را از قلم بیاندازید. این شهر برای خیاطی‌هایش مشهور است و جایی است که می‌توانید یک لباس شیک و منحصربه‌فرد برای خودتان سفارش دهید. اگر کمی محدودیت زمانی دارید می‌توانید لباس‌های آماده شده را پرو کرده و بخرید، اما اگر زمان و چند صفحه بریده شده از مجلات مد را همراه دارید، می‌توانید یک لباس عالی با خود به عنوان سوغاتی برگردانید. شهر قدیمی هوی آن برخی از بهترین فروشگاه‌های کشور را دارد. در حالی که خیاطی بخشی مهم در اقتصاد این شهر است اما در سال‌های اخیر تعداد زیادی فروشگاه سوغاتی به این بازار پر رونق اضافه شده‌اند. بازار مرکزی هوی آن روبه‌روی معبد کوآنگ کونگ در انتهای خیابان گوین هوئه قرار گرفته است. در اینجا می‌توانید سوغاتی‌هایی با قیمت‌هایی حتی ارزان‌تر از فروشگاه‌های داخل شهر پیدا کنید.

خرید در دالات در تور ویتنام

با رفتن به بازار مرکزی دالات در تور ویتنام فرصت این را خواهید داشت که گستره متنوعی از کالاها شامل انواع سوغاتی‌ها را بخرید. این ساختمان 3 طبقه (غذا در طبقه میانی و سوغاتی و لباس در طبقات بالایی و زیرزمین) در سال 1958 ساخته شده است. دالات برای رزها و گل‌های دیگرش مشهور است که در طبقه همکف فروخته می‌شوند. توت‌فرنگی فراوان پیدا می‌شود. کنگرفرنگی هم در این منطقه کشت می‌شود که مردم محلی با آن چای خوش‌نوشی با نام آکتیسو درست می‌کنند.

خرید در هو شی مین سیتی در تور ویتنام

در سال‌های اخیر شرایط خرید در شهر هوشی مین فوق‌العاده بهبود یافته است. این شهر در حال بالا رفتن از پله‌های ترقی، با سرعتی زیاد برای تبدیل شدن به اصلی‌ترین مرکز خرید و طراحی مد آسیا است. با این که همچنان مسافران تور ویتنام می‌توانند انبوهی از کالاهای ارزان را در این شهر پیدا کنند اما پایتخت خرید این سرزمین حالا فروشگاه‌هایی شیک را میزبانی می‌کند که کالاهایی مد روز و با کیفیت را با قیمت‌هایی فوق‌العاده ارزان ارائه می‌دهند. طراحان با استعداد محلی وسایل منزل، مبلمان، وسایل نورپردازی، کارهای هنری مدرن و لباس‌هایی با طراحی‌هایی استثنایی خلق می‌کنند. بسیاری از طراحان خلاق تکنیک‌های هنری باستانی را با طراحی‌های معاصر مخلوط کرده‌اند و کالاهایی مناسب مخاطبان خارجی دنیا دیده و مردم محلی جویای کارهای نو خلق کرده‌اند. سوغاتی‌هایی مانند جعبه‌های سنگی مرمری، ظروف چایخوری سرامیکی، فانوس‌های ابریشمی و خیلی چیزهای دیگر در بی‌شمار فروشگاه سوغاتی شهر در امتداد خیابان‌های دونگ خوی و له لوی فروخته می‌شوند. بازار بن تان شناخته‌شده‌ترین بازار سربسته شهر است. در اینجا انواع و اقسام سوغاتی‌های ارزان و جالب توجه و صنایع دستی فروخته می‌شوند. شب‌ها این بازار به محلی پر طرفدار برای خوردن غذا تبدیل می‌شود که تا دیر وقت هم باز است.

چانه زدن در زمان خرید در تور ویتنام

قیمت‌ها در بازارهای این کشور معمولا قابل چانه زدن هستند. این قاعده در مورد سوپرمارکت‌ها و مال‌هایی که در آنها کالاها قیمت‌های مشخص‌شده دارند صادق نیست. در زمان چانه زدن در هنگام خرید در تور ویتنام مهم است که لبخند بزنید و مودب بمانید. اگر قیمت به نظرتان زیاد می‌آید 50 درصد پایین‌تر پیشنهاد دهید و چانه بزنید تا قیمت مورد نظرتان را به دست آورید. به یاد داشته باشید که برای چند هزار دونگ، خیلی خودتان را به آب و آتش نزنید چرا که آن کالا در مقیاس‌های کشور خودتان خیلی ارزان خواهد بود. مهمترین اصل در چانه زدن رسیدن به قیمتی است که هر دو طرف با آن راضی باشند، نه رسیدن به ارزان‌ترین قیمت ممکن.

نکته‌هایی برای خرید در تور ویتنام

یک نکته که در زمان خرید در تور ویتنام باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر آن کالا در این کشور ساخته شده ارزان است، اگر وارداتی است خیلی گران است. مخاطب اصلی مال‌ها توریست‌ها و کسانی هستند که پول زیاد دارند. اگر به دنبال گرفتن تخفیف و خرید کالاهای خیلی ارزان هستید آنها را در مال‌های شیک و سطح بالا پیدا نمی‌کنید. وقتی نوبت به پرداخت پول برسد، پرداخت با واحد پول ویتنام یعنی دونگ خیلی ارزان‌تر از دلار و یورو برایتان تمام خواهد شد؛ بانک‌ها در اینجا تنها اسکناس قبول می‌کنند بنابراین شما تنها می‌توانید از 5 یورویی و 1 دلاری برای پرداخت استفاده کنید؛ انتظار دریافت بقیه را هم نداشته باشید. برای کسانی که به دنبال یک تور ارزان ویتنام هستند، تبدیل پول یکی از واجبات سفر است. بهترین زمان برای خرید صبح زود یا اواخر غروب است. فروش کپی‌های کالاهای برندهای معروف ممنوع است اما همچنان در بسیاری از مناظق پیدا می‌شوند. به طور عمومی جنوب کشور ارزان‌تر از شمال است. شما در هو شی مین سیتی کالاهای ارزانتری را نسبت به هانوی پیدا می‌کنید.

بهترین زمان برای رفتن به تور ویتنام

وضعیت آب و هوا در ویتنام را می‌توان بر اساس مناطق مختلف به صورت جداگانه بررسی کرد. در هانوی و شمال کشور، می تا اکتبر گرم و شرجی است و بارش‌ها زیاد هستند. نوامبر تا آوریل، خنک‌تر و خشک‌تر است. در شمالی‌ترین مناطق، اکتبر و ژانویه می‌توانند حسابی سرد شوند. مرکز ویتنام بین ماه‌های ژانویه تا آگوست آب و هوایی گرم و خشک را تجربه می‌کند، زمانی که دمای هوای تا 30 درجه هم بالا می‌رود. بخش‌های مرکزی بیشترین بارش‌ها را در سپتامبر، اکتبر و نوامبر تجربه می‌کنند. جنوب ویتنام از نوامبر تا آوریل عموما گرم و خشک است. آب و هوای گرم و بارانی هم مربوط به دوره زمانی بین ماه می تا اکتبر است. بیشترین بارش‌ها در جنوب در ژوئن، جولای و آگوست اتفاق می‌افتند.

از همه این‌ها که بگذریم واقعیت این است که زمان درست یا غلطی برای رفتن به تور ویتنام وجود ندارد. در بیشتر ماه‌های سال شما هم آفتاب و هم باران را تجربه می‌کنید، اما این نسبت‌ها هستند که متفاوت می‌شوند. در حالی که این سرزمین آب و هوایی گرم و شرجی دارد اما این شرایط می‌تواند منطقه به منطقه تغییر کند چرا که کشور طول زیادی دارد. زمان‌هایی در کوهستان‌ها در شمالی‌ترین مناطق، حتی ممکن است برف هم ببارد و همزمان سواحل از دمای حدودا 30 درجه و آفتاب بهره ببرند. شما می‌توانید کشور را به سه بخش مجزا تقسیم کنید. در ادامه آب و هوای این بخش‌ها را بررسی می‌کنیم تا شما بتوانید بهترین برنامه‌ریزی را انجام دهید.

رفتن به مناطق کوهستانی شمال در تور ویتنام

ساپا و مناطق شمال غربی این سرزمین شامل مو کانگ چای عملا دو فصل دارند: فصل خشک از دسامبر تا اواخر مارس و فصل بارانی از آوریل تا سپتامبر. در دسامبر و ژانویه هوا ممکن است حسابی سرد شود، به خصوص شب هنگام. بهترین ماه‌ها برای رفتن به تور ویتنام و سفر در مناطق شمال شرقی در میانه فصل خشک است (از اکتبر تا آوریل). توصیه می‌کنیم در فصل بارانی (می تا سپتامبر) به ها جیانگ سفر نکنید. بهترین شرایط برای طبیعت‌گردی و پیاده‌روی در ساپا و مناطق اطراف مو کانگ چای در دوره‌های زمانی بین سپتامبر و نوامبر و مارس تا می در دسترس هستند. دمای هوا در روزها از 15 تا 28 درجه متغیر است؛ دمای شب‌ها هم از حدود 10 تا 18 درجه خواهد بود. پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در طبیعت این مناطق در تمام طول سال ممکن است اما توجه داشته باشید که زمستان‌ها می‌توانند سرد و تابستان‌ها شرجی و بارانی باشند.

رفتن به بخش‌های شمالی در تور ویتنام

هانوی و مناطق شمالی مانند خلیج هالونگ، تابستان‌ها و زمستان‌هایی مشخص و جدا شده دارند. زمستان‌های خنک اما تقریبا بدون باران، از نوامبر تا آوریل ادامه دارند. دما در این ایام به طور متوسط از 17 تا 22 درجه متغیر است. سردترین ماه‌ها هم ژانویه و مارس هستند. تابستان از می تا اکتبر ادامه دارد. تابستان شرجی و گرم است، اگر در این فصل به تور ویتنام رفتید خود را برای مواجهه با بارش‌های شدید آماده کنید. جولای تا سپتامبر معمولا پر باران‌ترین ماه‌های سال هستند.

رفتن به مناطق مرکزی در تور ویتنام

هوی آن، هوئه و دانانگ در مرکز کشور از نیمه‌های ژانویه تا اواخر آگوست آب و هوای خشک و گرم دارند؛ دما در این مناطق حتی گاهی تا بالای 30 درجه هم می‌رود. در طول ماه‌های زمستان بارش باران افزایش می‌یابد و در اکتبر و نوامبر به بیشترین مقدار می‌رسد. این بارش‌های گاه‌به‌گاه به صورت توفان‌های تندری اتفاق می‌افتند. هوئه معمولا خنک‌تر از هوی آن است، به خصوص در ماه‌های اولیه سال. در ضمن از آنجا که این دو شهر در طرف مقابل هم در دامنه یک رشته کوه کوچک قرار گرفته‌اند، در هر روزی از سال وضعیت آب و هوایشان می‌تواند با همدیگر به طور کامل متفاوت باشد. کوی نون (Quy Nhon) حدود 6 ساعت رانندگی در جنوب هوی آن قرار گرفته و الگوی مشابه آب و هوایی با این شهر دارد. البته به خاطر نزدیکی به سیستم اقلیمی جنوب، فصل خشک در کوی نون اندکی طولانی‌تر است. در جنوبی‌ترین بخش مرکز ویتنام، نا ترانگ قرار دارد که از فصل خشک طولانی‌تری بهره می‌برد (معمولا از ژانویه تا سپتامبر). در این منطقه در این دوره دمای هوا بالا و بارش‌ها کم هستند. فصل بارانی معمولا از اکتبر تا اوایل دسامبر ادامه دارد. تقریبا نصف بارش‌های کل سال متعلق به ماه‌های اکتبر و نوامبر هستند. دالات در بلندی‌های مرکز کشور از ژوئن تا اکتبر پر باران است و بیرون‌گردی و گشت و گذار در طبیعت برای مسافران تور ویتنام مشکل می‌شود. از نوامبر تا می به مراتب خشک‌تر است اما در دسامبر و ژانویه کمی سرد می‌شود.

رفتن به مناطق جنوبی در تور ویتنام

با وجود دمای هوا که تقریبا در تمام طول سال ثابت است، وضعیت آب و هوای جنوب را می‌توان به سادگی به دو بخش تقسیم کرد: فصل خشک و فصل بارانی. فصل خشک از نوامبر شروع شده و در آوریل و اوایل می به پایین می‌رسد. اواخر فوریه تا می اندکی گرمتر و شرجی‌تر هستند. فصل بارانی از می تا اوایل نوامبر ادامه پیدا می‌کند. ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست بیشترین بارش‌های سال را به خود می‌بیند. تقریبا در بیشتر روزهای فصل بارانی بارش‌ها شدید هستند اما خیلی کوتاه بوده و معمولا به صورت رگبارهای بعدازظهری سنگین اتفاق می‌افتند. متوسط دما در جنوب در تمام طول سال بین 25 تا 35 درجه است. شما می‌توانید در تور ویتنام از مناطق ساحلی جنوبی از جمله جزیره‌های فو کوک و کان دائو در تمام سال لذت ببرید، با احتمال داشتن تعداد زیادی روز آفتابی در مدت سفرتان. البته در زمانی غیر از فصل خشک احتمال رگبارهای بعدازظهری وجود دارد.

قیمت تور ویتنام

احتمالا شنیده‌اید که قیمت تور ویتنام می‌تواند خیلی پایین باشد؛ شاید شنیده‌اید که می‌توانید با روزی 30 دلار کل کشور را به راحتی ببینید و شاید شنیده‌اید می‌توانید با بودجه‌ای خیلی محدود خوب غذا بخورید، جایی مناسب برای خواب پیدا کنید و جاذبه‌های مختلف و جذابی را ببینید. همین ابتدا خیالتان را راحت کنیم؛ تمام چیزهایی که شنیده‌اید کاملا درست هستند. در این سرزمین زیبا شما می‌توانید تجربه‌ای عالی از یک سفر تفریحی را با خرج کردن مقدار نه چندان زیادی پول به دست آورید. علاوه بر جذابیت‌ها و جاذبه‌های دیدنی، فرصت داشتن یک تور ارزان ویتنام است که باعث شده بسیاری از توریست‌ها از سراسر جهان به خصوص کشورهای غربی به اینجا بیایند.

قیمت هتل در ویتنام

اگر کسی به شما بگوید در سفرش به این سرزمین در یک هتل با قیمت 10 دلار برای هر شب اقامت کرده احتمالا با خودتان فکر می‌کنید یا هتلش مخروبه بوده یا در منطقه خیلی بدی قرار داشته است، اما واقعیت این است که در تور ویتنام شما واقعا می‌توانید اتاق‌هایی عالی در مناطق مرکزی شهرها با آن قیمت پیدا کنید. هانوی، سایگون و ساپا معمولا کمی از بقیه گرانتر هستند اما نه آن قدر که به شما اجازه ندهند یک تور ارزان ویتنام داشته باشید. تعداد زیادی خوابگاه در این سرزمین وجود دارند، بیشترشان در هانوی و هو شی مین سیتی قرار دارند. برخی از آنها شهرت خوبی برای خودشان دست و پا کرده‌اند، اما خوابگاه‌ها تجارت بزرگی را از آن خود نکرده‌اند چرا که قیمت هتل در این کشور خیلی پایین است. در بسیاری از موارد شما می‌توانید با قیمت یک تخت در خوابگاه، یک اتاق خصوصی در یک هتل 1 ستاره بگیرید، البته اتاقی که هیچ امکانات رفاهی ندارد.

قیمت‌های واقعا ارزان را می‌توانید در هتل‌های 1 و 2 ستاره پیدا کنید. شما می‌توانید اتاق‌هایی دو تخته را با قیمت شبی 5 دلار پیدا کنید اما اگر 10 دلار برای هر شب خرج کنید، اتاقتان تهویه مطبوع، تلویزیون، یخچال کوچک و یک سرویس بهداشتی مناسب خواهد داشت. شما همچنین یک مسواک، دمپایی پلاستیکی حمام و گاهی اوقات بطری آب هم دریافت خواهید کرد. تمامی شهرهای توریستی این سرزمین یک یا چند منطقه تجمع هتل‌های ارزان قیمت دارند که کوله‌پشتی‌گردها و کسانی که به دنبال یک تور ارزان ویتنام هستند به آن مناطق می‌روند. ماندن در این مناطق به این معنی است که شما دسترسی دائم به رستوران‌ها و فروشگاه‌های محلی دارید، البته به خاطر محبوبیت این مناطق در بین مسافران خارجی تعدادی زیادی دست‌فروش و پیک موتوری هم همیشه در این مناطق به دنبال کسب و کار هستند. اقامت در بیرون از این مناطق هم می‌تواند قیمت تور ویتنام شما را پایین بیاورد و همچنین دردسرهای روزانه شما را کم کند. تمامی این هتل‌های ارزان تقریبا به یک شکل هستند، ساختمان‌های باریک 5 طبقه که در هر طبقه دو اتاق دارند و در آنها خبری از آسانسور نیست. اگر بالا و پایین رفتن از پله‌ها برایتان مشکل‌ساز خواهد بود باید به سراغ هتلهای 3 ستاره و سطح بالاتر بروید.

نوبت به هتل‌های 3 ستاره که برسد قیمت‌ها اندکی بالا می‌روند اما لزوما کیفیت، این تغییر را دنبال نمی‌کند. واقعیت این است که بسیاری از هتل‌های کوچک 2 ستاره به اندازه هتل‌های 3 ستاره خوب هستند و در عین حال قیمت‌های کمتری دارند. برای کمی راحتی بیشتر انتظار پرداخت 25 تا 60 دلار برای هر شب را داشته باشید. در این هتلها معمولا آسانسور و تعداد بیشتری امکانات رفاهی وجود دارد. مانند هر کشور دیگری در دنیا وقت نوبت به گزینه‌های لوکس و سطح بالا ببرد، قیمت‌ها تفاوت‌های قابل توجهی می‌کنند. اقامت در هتل‌های 4 ستاره و 5 ستاره، قیمت تور ویتنام شما را بالا می‌برد اما در مقایسه با بسیاری از کشورهای این هزینه‌ها همچنان پایین به حساب می‌آیند. از ماریوت تا هیلتون و اینترکنتیننتال شما حداقل باید 100 دلار یا بیشتر را برای هر شب هزینه کنید. در این سطح شاید نتوان آن را یک تور ارزان ویتنام خطاب کرد اما در مقام مقایسه با بسیاری از کشورها حتی در همین جنوب شرق آسیا ارزان هستند.

قیمت غذا در تور ویتنام

یکی دیگر از جذابیت‌های این سرزمین (مخصوصا برای آنهایی که نگران قیمت تور ویتنام خود هستند) غذاهای لذیذ این کشور هستند. گستره قیمتی بیشتر غذاها از "به شکل اعجاب‌انگیزی" ارزان تا مقرون‌به‌صرفه متغیر است. یک کاسه پر از سوپ فو را می‌توانید با قیمت حدودا 1 دلار در یک رستوران خیابانی و کمی بیشتر در یک رستوران توریستی پیدا کنید. اگر به امید یک تور ارزان ویتنام به این سفر آمده‌اید و بودجه‌ای 5 دلاری برای خورد و خوراک روزانه‌تان کنار گذاشته‌اید مطمئن باشید با شکم گرسنه سر روی بالشت هتل‌تان نخواهید گذاشت. خرج کردن 2 یا 3 دلار برای هر وعده غذا به شما گزینه‌های متنوعی از غذاهای محلی ارزان در رستوران‌های مناسب با منوهایی به زبان انگلیسی را می‌دهد. خرج کردن 5 دلار برای یک وعده غذا نوعی ولخرجی است که معمولا شما را به یک کیفیت خیلی بالا در محیطی با حال و هوای خیلی عالی می‌رساند.

هزینه بازدید از جاذبه‌ها در تور ویتنام

خبر خوب برای کسانی که آمده‌اند که یک تور ارزان ویتنام داشته باشند این است که ورودی موزه‌ها و جاذبه‌هایی مانند موزه یادگار جنگ، قصر اتحاد مجدد در سایگون و همچنین زندان هانوی هیلتون در هانوی زیر 1 دلار قیمت دارند. ممکن است روزی این قیمت‌ها تغییر کنند اما برای الان این جاذبه‌های فرهنگی به شکل شگفت‌آوری ارزان هستند. بسیاری از مکان‌های معروف و دیدنی در این سرزمین کمی از شهرهای اصلی و توریستی دور هستند، مانند منطقه غیر نظامی شده (DMZ) نزدیک هوئه یا معبد پسر من نزدیک به هوی آن. برخی از مسافران موتورسیکلت کرایه می‌کنند و خودشان به این مناطق می‌روند، اما بیشتر مردم در تورهای روزانه یا نیم‌روزه شرکت می‌کنند. قیمت تورهای نیم‌روزه در حدود 4 تا 10 دلار و تورهای یک روزه در حدود 6 تا 10 دلار هستند. برای برخی از جاذبه‌ها شما باید ورودی را خودتان به صورت جداگانه حساب کنید. شما همچنین می‌توانید در تورهای کروز خلیج هالونگ شرکت کنید. برای مسافران با بودجه‌های محدود، این فعالیت تفریحی می‌تواند روی قیمت تور ویتنام آنها تاثیر بگذارد. تورها 2 روزه و یک شبه هستند و شامل جابه‌جایی، تمام وعده‌های غذایی و بیشتر فعالیت‌های تفریحی می‌شوند. قیمت برای یک کابین خصوصی در کروز یک ستاره 30 تا 40 دلار، کروز 3 ستاره 50 تا 70 دلار و کروز 5 ستاره 100 دلار یا بیشتر برای هر نفر است.

هزینه حمل و نقل در تور ویتنام

پروازها در داخل کشور می‌توانند خیلی ارزان باشند، اگر از خیلی قبل‌تر رزروهای خود را انجام دهید یا یک قیمت خوب در یک مسیر غیر محبوب نصیبتان شود. برای مثال قیمت بلیت مسیر بین هانوی و هو شی مین سیتی از حدود 60 دلار برای مسیر یک طرفه شروع می‌شود. در نتیجه اگر در سفرتان زیاد هم جابه‌جا شوید باز هم می‌توانید قیمت تور ویتنام خود را در حدی معقول و مقرون‌به‌صرفه نگه دارید. شبکه راه‌آهن نیز فوق‌العاده محبوب و با استانداردهای بین‌المللی خیلی ارزان است. شما می‌توانید مسیر هانوی تا هوشی مین را در کابین درجه یک با تخت با پرداخت حدود 65 دلار طی کنید. طی این مسیر حدود 1 روز و نیم طول می‌کشد؛ بسیاری از مسافران در چند جا در مسیر توقف می‌کنند و از جاذبه‌های هر منطقه دیدن می‌کنند. اتوبوس‌ها هم در میان کوله‌پشتی‌گردها و کسانی که می‌خواهند یک تور ارزان ویتنام داشته باشند محبوب هستند، البته بسیاری در مورد امنیت و کیفیت این اتوبوس‌های بین شهری گلایه دارند. قیمت‌ها معمولا بین 5 تا 10 دلار برای شهرهای اصلی است.

به "تور ویتنام" امتیاز دهید

68 کاربر به "تور ویتنام" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ویتنام"

3 دیدگاه

5 خرداد 1399

با سلام
من با خانمی در شهر دالات اشنا شدم که مشتاق هستن برای دیدن او بروم، منتها از نظر مالی خیلی در سطح بالایی نیستم
لطفا راهنمایی کنین به چه شکل با قیمت ارزان میتوانم به ویتنام بروم، ممنون میشم

پاسخ به هادی کاویان فر

30 شهریور 1399

با سلام
با توجه به اینکه در حال حاضر امکان سفر توریستی به ویتنام و اکثریت کشورهای دنیا وجود ندارد باید مدتی را صبر بفرمایید تا پس از فائق آمدن به بحران جهانی کرونا و بازگشت به روزهای شکوفایی صنعت گردشگری دنیا مجددا سفرها راه‌اندازی بشوند تا بتوان راهی ارزان برای سفر شما یافت. تا آن زمان برای اطلاع از آخرین وضعیت مرزها و امکان سفر و همچنین دریافت اطلاعات مفید با موضوعات صنعت گردشگری به جمع دنبال کننده‌های ما در صفحه اینستاگرام شرکت با شناسه آی دی booralan@ بپیوندید.

پاسخ به رضا باقرزاده

29 شهریور 1398

اینقدر اسم اینجا مارو یاد جنگ ویتنام میندازه چیز دیگه ای نمیدونیم ازش، بیشتر بگید از ویتنام

پاسخ به فرامرزی
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021