با توجه به ادامه بحران پاندمی ویروس کرونا Covid-19 و عدم امکان سفر توریستی به بیشتر کشورهای دنیا، شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان تا اطلاع ثانوی بصورت دور کاری فعال می‌باشد. درصورت داشتن هر گونه پرسش و یا پیگیری قرارداد خود فقط از طریق ارسال پیغام بصورت دایرکت در اینستاگرام رسمی شرکت booralan@ با ذکر شماره قرارداد و شرح کامل درخواست اقدام و پیگیری بفرمایید، بدیهی است مراجعه حضوری فقط در موارد بسیار ضروری و با هماهنگی از یک هفته قبل از همین طریق امکان پذیر خواهد بود.

تور آفریقای جنوبی

در چه سفری در دنیا غیر از تور آفریقای جنوبی می‌توانید نهنگ‌ها را نه از داخل کشتی و در داخل آب، بلکه از کنار ساحل، از رستوران یا کافه‌ای که در آن غذا می‌خورید یا حتی از پنجره هتل‌تان ببینید؟ اگر به این سوال جواب دهید می‌بینید پاسخ‌هایتان آن چنان زیاد نخواهند بود. حالا فرصت دیدن تعدادی زیادی از گونه‌های مختلف حیوانات مانند شیر، بوفالو، پلنگ، کرگدن، اسب آبی، زرافه، گورخر، شترمرغ و حتی پنگوئن را هم اضافه کنید و آن وقت می‌بینید گزینه‌هایتان همین طور کمتر و کمتر می‌شوند. در تور آفریقای جنوبی شما گریزی از نزدیکی به طبیعت ندارید، حتی در شهر بزرگی مانند کیپ تاون. شما در این سفر می‌توانید برخی از زیباترین مناطق طبیعی در دنیا را دیده، به گشت‌های سافاری بروید و ماجراجویی‌هایی را داشته باشید که کمتر گردشگری در زندگیش انجام داده است. جاذبه‌های منحصربه‌فرد، مختص طبیعت این سرزمین نیستند؛ برای اقامت و هتل‌تان هم انتخاب‌هایی خاص در پیش رو دارید. می‌توانید در خانه سابق نلسون ماندلا بمانید که چند وقت پیش به عنوان یک هتل لوکس به روی عموم مردم باز شد. این هتل در 200 کیلومتری شمال ژوهانسبورگ قرار گرفته است. یا شاید هم دوست داشته باشید در یکی از باحال‌ترین خانه‌های درختی تمام دنیا چند شب را سپری کنید. مهمانان این هتل در پارک ملی کروگر به بالای این کلبه درختی رفته و شب را در محیط طبیعی و در زیر نور ستاره‌ها سپری می‌کنند. تاریخ غنی، غذاهای خوشمزه و گزینه‌های بی‌شمار خرید را در کنار این همه جذابیت‌های منحصربه‌فرد قرار دهید و آن وقت می‌بینید که باید مدت‌ها قبل‌تر از این به تور آفریقای جنوبی می‌رفتید.

دلایلی برای رفتن به تور آفریقای جنوبی

آیا فردی ماجراجو هستید؟ یا دوست دارید کمی از پیله زندگی روزمره بیرون آمده و هیجان را تجربه کنید؟ خب اگر جوابتان مثبت است، تور آفریقای جنوبی برای خود خود شما آماده شده است. در این سرزمین پر از هیجان و فعالیت‌های تفریحی و سرگرم‌کننده، می‌توانید در غار کوسه‌ها غواصی کنید، از بالای کوه با پاراگلایدر بر فراز پایتخت پرواز کنید یا در ساحل، بلوکارت سوار شوید. اگر هم وقتی شد که کمی به آرامش و سکون نیاز داشتید می‌توانید در همان سواحل با شن‌های طلایی و آب‌های گرمشان استراحت کرده و از آفتاب لذت ببرید.

آفریقای جنوبی

کشورهای زیادی وجود دارند که در آنها شما می‌توانید به یک گشت سافاری بروید. برخی از کشورها مانند سنگاپور محیط‌های طبیعی را شبیه‌سازی می‌کنند تا بتوانند این فرصت بی‌نظیر را به گردشگران ارائه دهند. اما اگر کل دنیا را بگردید جایی مانند پارک ملی کروگر را پیدا نمی‌کنید. این پارک یکی از بزرگترین حفاظتگاه‌های حیوانات در دنیا است، آن قدر بزرگ که علاوه بر این کشور، بخش‌هایی از زیمباوه و موازمبیک را هم پوشش می‌دهد. در تور آفریقای جنوبی شما می‌توانید خودتان با اتومبیل از میان پارک عبور کنید یا در تورهای خصوصی شرکت کنید. تعداد زیادی اقامتگاه هم وجود دارند که شما می‌توانید شب را در آنها بمانید و این فرصت را داشته باشید که به بخش‌های مختلف رفته و جانداران گوناگون و جالب توجهی را ببینید.

خیلی واضح است که در هر کشوری در دنیا شما نمی‌توانید به ساحل بروید و انتظار دیدن پنگوئن‌ها را داشته باشید؛ خبر خوب این که در تور آفریقای جنوبی می‌توانید. اجتماع‌های متشکل از حدود 3000 پنگوئن در سواحل صخره‌ای کیپ تاون زندگی می‌کنند. در ضمن اگر این موجودات بانمک را خیلی دوست دارید می‌توانید به SANCCOB بروید؛ یک مرکز توانبخشی پرندگان دریایی که اکثریت ساکنانش را پنگوئن‌ها تشکیل داده‌اند. شما می‌توانید یک گشت بازدید از پشت صحنه این مجموعه را هم برای خودتان ترتیب دهید. همچنین ممکن است این شانس را پیدا کنید که یک پنگوئن را نوازش کرده و حتی می‌توانید یکی را به فرزندخواندگی قبول کنید. البته هزینه‌هایش به عهده شما خواهد بود و اجازه ندارید آن را همراه خودتان به خانه ببرید.

قطار آبی یکی از لوکس‌ترین قطارها در جهان است. سوار بر این قطار شما می‌توانید مسیر 27 ساعته از پرتوریا تا کیپ تاون یا برعکس را طی کنید و یکی از خاص‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین خاطرات تور آفریقای جنوبی را برای خودتان رقم بزنید. کابین‌های این قطار انواع مختلفی دارند و در داخلشان دو تخت یک نفره یا یک تخت بزرگ دو نفره قرار داده شده است. برخی از آنها سرویس حمام بزرگ با وان و بقیه دوش‌های معمولی دارند. هر بخش قطار پیشخدمت خودش را دارد. در فروشگاه هدیه قطار که برای رفتن به آن باید از قبل هماهنگی‌های لازم را انجام دهید، تنها الماس فروخته می‌شود.

اگر به زبان انگلیسی آشنایی دارید در تور آفریقای جنوبی مشکل خاصی نخواهید داشت، چرا که تقریبا همه انگلیسی صحبت می‌کنند، آن هم در کشوری که به طور رسمی 11 زبان مختلف دارد. شما احتمالا متعجب خواهید شد وقتی بدانید مردم نه تنها به انگلیسی صحبت می‌کنند بلکه بسیاری می‌توانند به دو یا سه زبان و یا حتی بیشتر صحبت کنند. این چند زبانی احتمالا ریشه در تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین دارد. اگر شما هم به تاریخ علاقه دارید این کشور داستان‌هایی را برای شما دارد که شگفت‌زده‌تان خواهند کرد. تاریخ این سرزمین پر آشوب و در بخش‌هایی مصیبت‌بار بوده است، چیزی که هر کسی که به اینجا سفر می‌کند باید در موردش بداند. در ژوهانسبورگ شما می‌توانید از موزه آپارتاید، موزه مزرعه گل نیلوفر و و دادگاه قانون اساسی دیدن کنید.

ژوهانسبورگ بزرگترین شهر در این سرزمین است و بزرگترین شهر در دنیا که در کنار یک رودخانه، اقیانوس یا دریاچه قرار نگرفته است. یک واقعیت جالب در مورد ژوهانسبورگ این است که این شهر 10 میلیون درخت دارد (بیشتر از ساکنینش) و منزلگاه بزرگترین جنگل مصنوعی در کل کره خاکی است. در میان مسافران تور آفریقای جنوبی این شهر برای غذاها و فرصت‌های عالی خریدش شناخته می‌شود. بزرگترین فرودگاه قاره آفریقا هم در این شهر قرار گرفته و بسیاری از گردشگران سفر خود در این کشور را از این شهر شروع می‌کنند.

غذاهای این سرزمین از مکان‌های مختلفی مانند اروپا و آسیا و از زمان‌های استعمار تاثیرات فراوانی گرفته‌اند. برخی از خوشمزه‌ترین گوشت‌های دنیا را می‌توانید در تور آفریقای جنوبی مزه کرده و برای مدتی فراتر از گوشت گاو و گوسفند تجربه‌هایی جدید داشته باشید. گوشت شترمرغ و غزال آفریقایی در منوی بسیاری از رستوران‌ها به چشم می‌خورند؛ اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید گوشت بز کوهی کودو را هم مزه کنید.

در میان بزرگترین شهرهای این سرزمین، کیپ تاون یکی از زیباترین و خوش‌منظره‌ترین آنها است، شهری در کنار دریا با منظره پارک ملی کوهستان تیبل در پس‌زمینه. برترین مقصد گردشگری این سرزمین در میان مسافران تور آفریقای جنوبی، خطوط ساحلی فوق‌العاده زیبا در اطرافش دارد، اما جاذبه‌های کیپ تاون محدود به ساحل‌ها نیستند؛ در اینجا شما می‌توانید به گشت‌های تماشای نهنگ‌ها بروید، از دیدن مناظر طبیعی زیبا لذت ببرید و در منطقه کنار ساحل پیاده‌روی کرده و از ده‌ها گزینه از رستوران‌های عالی و فروشگاه‌ها بهره ببرید.

بهترین مکان‌ها برای خرید در تور آفریقای جنوبی

مردم این سرزمین عاشق خرید و البته فروش هستند. مراکز خرید بزرگ در شهرهای بزرگ و کوچک سراسر کشور پیدا می‌شوند، از فروشگاه‌های زنجیره‌ای بسیار بزرگ تا بوتیک‌های کوچک با محصولات خاص. البته هیچ کدام از این نوع فروشگاه‌ها باعث نشده‌اند بازارهای سنتی به کل حذف شوند و در نتیجه بازارهای سنتی و دست‌دوم فروشی همچنان در بسیاری از شهرها پیدا می‌شوند. و وقتی فروشنده‌ها فروشگاه نداشته باشند بساط خود را به خیابان می‌آورند؛ دست‌فروش‌ها در محله‌های پر ترافیک، ایستگاه‌های اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها و در پیاده‌روها حضور دارند و همه چیز از شیرینی و میوه تا مجسمه‌های جالب توجه و لوازم دکوری منزل را می‌فروشند. حتی وقتی از شهرهای بزرگ به سمت مناطق روستایی بروید گزینه‌های خریدتان کم نمی‌شوند. با رفتن به مناطق روستایی در تور آفریقای جنوبی این فرصت را پیدا می‌کنید که از بازارهای هنری و صنایع دستی و فروشگاه‌های سنتی، کارهایی خاص و منحصربه‌فرد بخرید.

خرید صنایع دستی و سوغاتی در تور آفریقای جنوبی

برخی از بهترین کالاهایی که می‌توانید در تور آفریقای جنوبی بخرید، کارهای هنری محلی و صنایع دستی هستند. مجسمه‌های سیمی در همه شهرها پیدا می‌شوند اما بهترین‌هایشان را می‌توانید در کیپ شرقی پیدا کنید. در اینجا می‌توانید آسیاب‌های بادی با 2 دو متر بلندی را پیدا کنید که از سیم و دیگر ضایعات مانند قوطی‌های مواد غذایی ساخته شده‌اند. این هنرمندان خلاق هواپیماهایی با پروانه‌های قابل چرخش هم می‌سازند. در مرکز فروش صنایع دستی و دکه‌های خیابانی در سراسر کشور شما می‌توانید گستره شگفت‌انگیزی از کالاها مانند ظروف، سبدها، گلدوزی‌ها، مهره‌دوزی‌ها و کنده‌کاری‌های روی چوب را پیدا کنید.

خرید لباس در تور آفریقای جنوبی

صنعت پوشاک این سرزمین گستره متنوعی از لباس‌ها از لباس‌های سطح بالا و خاص تا لباس‌های سافاری و ورزشی را درست می‌کند؛ همگی با قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه و ارزان. طراحان لباس‌های سطح بالا تمایل دارند ترکیبی از سبک‌های کلاسیک اروپایی را در کارهایشان به کار ببرند، به اضافه برخی ریزه‌کاری‌های محسوس یا نامحسوس از سبک‌های آفریقایی. نتیجه کار لباس‌هایی فوق‌العاده خاص  هستند که می‌توانید با خود از تور آفریقای جنوبی به عنوان سوغاتی برگردانید. قبل از رفتن به سافاری بهتر است لباس‌های مخصوصش را بخرید. این لباس‌هایی نیستند که مسافران برای یک بار گشتشان بپوشند؛ این لباس‌ها برای کشاورزان و شکارچیان ساخته می‌شوند و آنها خوب می‌توانند کیفیت‌شان را گواهی دهند. در معدن‌های این سرزمین بخش بزرگی از طلا، الماس و پلاتینیوم جهان استخراج می‌شود، به همین دلیل خیلی حیف خواهد بود اگر بدون خرید یک جواهر زیبا از سفر برگردید.

خرید در بازارها در تور آفریقای جنوبی

اگر تمایل ندارید در تور آفریقای جنوبی ولخرجی کنید و کالاهای لوکس بخرید، باز هم کلی گزینه در پیش رو دارید. تقریبا تمام شهرها بازارهای سنتی خودشان را دارند. در بازارهای سنتی شهرهای بزرگ شما می‌توانید لباس‌های دست‌دوز و خاص، صنایع دستی، جواهرات و کارهای کلکسیونی را با قیمت‌های فوق‌العاده پایین بخرید. بازار بروما در ژوهانسبورگ را یکی از بزرگترین بازارهای این بخش کشور می‌دانند. در اینجا شما هر آنچه فکر کنید را پیدا خواهید کرد. منطقه رزبنک در ژوهانسبورگ محل قرارگیری بازار صنایع دستی آفریقا است، جایی که شما می‌توانید لباس‌ها، پارچه‌ها و صنایع دستی از کل قاره آفریقا را بخرید. گرین مارکت اسکوئر در کیپ تاون شهرتی افسانه‌ای دارد. در این بازار شما می‌توانید لباس‌های دست‌دوز، کفش، جواهرات و خیلی چیزهای دیگر را پیدا کنید. دیگر بازارهای دست‌دوم‌فروشی و سنتی در کیپ تاون شامل پن افریکن، میلنرتون و خایلیتشا می‌شوند.

خرید از مال‌ها و مجتمع‌های تجاری در تور آفریقای جنوبی

مردم این کشور عاشق مال‌ها و مراکز خرید هستند؛ مجتمع‌های تجاری در همه جا به چشم می‌خورند. برخی آن قدر بزرگ هستند که می‌توانند یک روز کامل از تور آفریقای جنوبی شما را به خودشان اختصاص دهند. در ژوهانسبورگ ایست گیت و کرستا را دارید. در Umhlanga در بیرون از دوربان مرکز خرید بسیار بزرگ گیت‌وی قرار دارد، با بیشتر از 400 فروشگاه در فضایی به مساحت 166 هزار متر مربع. مرکز خرید ویکتوریا و آلفرد در کیپ تاون با داشتن بیشتر از 450 فروشگاه تمام نیازهای شما را در زمینه خرید برطرف خواهد کرد، با گستره متنوعی از قیمت‌ها، مناسب برای هر بودجه یا سلیقه‌ای. دیگر مراکز خرید عالی شهر ژوهانسبورگ شامل سندتون سیتی، نلسون ماندلا اسکوئر و هاید پارک می‌شوند.

چه زمانی به تور آفریقای جنوبی برویم؟

تور آفریقای جنوبی، سفری برای تمام طول سال است؛ و در هر زمانی شما کلی بهانه و دلیل برای این سفر خواهید داشت. البته توجه داشته باشید که وضعیت آب و هوا در این سرزمین وسیع بسته به هر منطقه و هر ماه از سال خیلی متغیر است. به طور کلی کیپ غربی آب و هوایی به سبک مدیترانه با تابستان‌های خشک و گرم (از نوامبر تا مارس) و زمستان‌های پر باران و سردتر (از ماه می تا آگوست) دارد. مناطق اطراف پورت الیزابت و حفاظتگاه‌های حیوانی کیپ شرقی همانند کیپ غربی هستند، با این تفاوت که زمستان‌هایشان به اندازه آن بخش پر باران نیستند. هر چه به سمت شمال بروید الگوهای بارش‌ها تغییر می‌کنند و مناطقی را پیدا می‌کنید که در آن تابستان‌ها عموما گرم، شرجی و پر باران و زمستان‌ها خشک و خنک هستند. این الگو در مناطقی مانند کروگر و ژوهانسبورگ قابل مشاهده است. در مناطق شمالی با ارتفاع بالا از سطح دریا مانند ژوهانسبورگ، در ماه‌های زمستانی اختلاف دما در طول روز بالا است. مواجهه با شب‌های یخبندان و روزهایی به اندازه کافی گرم برای پوشیدن تی‌شرت در این مدت خیلی معمول است.

بهترین زمان برای رفتن به کیپ غربی در تور آفریقای جنوبی

در مناطقی مانند کیپ تاون، هرمانوس و گاردن روت، حال و هوای روزها در تابستان فوق‌العاده دلپذیر است و دمای هوا در بازه بین 14 تا 26 درجه سلسیوس قرار دارد. در بیشتر روزها شما 11 ساعت یا حتی بیشتر تابش آفتاب دارید که منتهی به غروب‌های گرم همراه با بارش‌های گاه‌به‌گاه می‌شود. بادهای تابستانی از جنوب شرق می‌توانند به شکل ناراحت‌کننده‌ای شدید شوند، به خصوص در مناطق ساحلی. در ماه‌های زمستانی (ژوئن تا آگوست) دمای متوسط در طول روز به بازه 8 تا 18 درجه کاهش پیدا می‌کند. نسیم‌های دریایی می‌توانند هوا را حتی خنک‌تر از این هم بکنند. زمستان برای این بخش از کشور فصل اصلی بارانی است. در امتداد گاردن روت همانطور که به کیپ تاون نزدیک‌تر می‌شویم دمای هوا تفاوت آنچنانی بین تابستان و زمستان نمی‌کند و بارش‌ها هم بین تمام ماه‌های سال تقسیم می‌شوند، به این معنی که در تابستان رگبارها بیشتر و در زمستان‌ها توفان‌های کمتری را شاهد خواهید بود. همانطور که مشخص است ماه‌های تابستانی زمانی خوب برای رفتن به تور آفریقای جنوبی برای بازدید از این مناطق هستند اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای برنامه‌ریزی سفرتان ماه‌های معتدل‌تر زمستانی را هم در نظر داشته باشید، چرا که مقدار زیادی فعالیت تفریحی در کیپ تاون وجود دارند که به وضعیت آب و هوا بستگی ندارند. زمستان همچنین وقتی است که نهنگ‌ها به نزدیکی خلیج هرمانوس می‌آیند؛ این منطقه یکی از بهترین مکان‌ها در تمام دنیا برای دیدن وال‌ها است. در زمستان هم شما می‌توانید انتظار مقدار زیادی آفتاب در کیپ تاون را داشته باشید؛ دمای متوسط 18 درجه، آنچنان هم سرد به حساب نمی‌آید. در زمستان قیمت هتل در کیپ تاون نسبت به تابستان کمتر است و منطقه کروگر در یکی از بهترین وقت‌هایش برای سافاری قرار دارد.

بهترین زمان برای رفتن به پورت الیزابت در تور آفریقای جنوبی

پورت الیزابت در مقایسه با دیگر شهرهای ساحلی در داخل کشور، آب و هوای بهتر و آفتاب بیشتری دارد. در ماه‌های تابستانی (نوامبر تا آوریل) متوسط بالاترین دما بین 20 تا 30 درجه قرار دارد. حتی در زمستان متوسط دما در روز در محدوده 20 درجه باقی می‌ماند. موقعیت جغرافیایی این شهر در کنار ساحل باعث می‌شود بعدازظهرها آنچنان سرد نشوند. بارش باران هم به صورت معتدل در تمام طول سال وجود دارد. کمی بیشتر به سمت خشکی و دور از دریا در منطقه حفاظتگاه‌های حیوانی کیپ شرقی دما تقریبا مشابه پورت الیزابت است، با این تفاوت که دمای متوسط در روزها در تابستان کمی بالاتر و در زمستان پایین‌تر است. ماه‌های تابستانی (دسامبر تا مارس) گرم‌ترین ماه‌ها هستند؛ دمای هوا در این زمان به 30 درجه هم می‌رسد اما رگبارهای بعدازظهری گرمای روزها را کاهش داده و هوا را خنک می‌کنند. پاییز (آوریل تا می) زمانی خوب برای رفتن به تور آفریقای جنوبی و این مناطق است؛ در این فصل هوا دلپذیر است و دمای متوسط در حدود 25 درجه قرار دارد. البته صبح‌های زود و غروب‌ها هوا کمی سرد می‌شود پس بهتر است یک کاپشن سبک برای گشت‌های سافاری و یا طبیعت‌گردی همراه داشته باشید. در طول ماه‌های زمستانی (ژوئن، جولای و آگوست) دمای هوا در شب‌ها می‌تواند تا نزدیک صفر درجه هم برسد. در سپتامبر و اکتبر هوا شروع به گرم شدن می‌کند، البته غروب‌ها تا رسیدن تابستان همچنان سرد هستند.

بهترین زمان برای رفتن به ژوهانسبورگ در تور آفریقای جنوبی

ژوهانسبورگ در تمام طول سال آب و هوایی معتدل دارد. به لطف ارتفاع 1750 متری بالاتر از سطح دریا این شهر روزهای تابستانی گرم با بعدازظهرهایی دلپذیر دارد. با این که تابستان فصل بارانی است اما هوا به ندرت شرجی می‌شود. در ماه‌های زمستانی دمای متوسط روزها در حدود 16 تا 20 درجه قرار دارد و شب‌ها آسمان صاف و پر ستاره است. جاذبه‌های زیادی برای مسافران تور آفریقای جنوبی در فاصله چند ساعت رانندگی از شهر ژوهانسبورگ قرار دارند. حفاظتگاه‌های سافاری واتربرگ در شمال شرق و سان سیتی و پارک ملی پیلانسبرگ هم در کنار هم و در شمال غرب شهر قرار گرفته‌اند. برای هر سه این مناطق تابستان (نوامبر تا مارس) فصل بارانی است. بارش‌های فراوان در محل این جاذبه‌ها با رعد و برق‌های فراوان همراه هستند. روزها گرم و مرطوب هستند و دمای هوا تا 30 درجه سلسیوس هم بالا می‌رود. آوریل تا سپتامبر ‌ماه‌های خشکی هستند و آسمانی صاف و آفتابی دارند؛ روزها گرم هستند و غروب‌ها خنک. در نیمه‌های زمستان (ژوئن تا آگوست) هوا می‌تواند حسابی سرد شده و دمای هوا به 2 یا 3 درجه هم برسد.

بهترین زمان برای رفتن به دوربان در تور آفریقای جنوبی

دوربان و مناطق ساحلی اطرافش آب و هوای نیمه گرمسیری با تابستان‌های گرم و مرطوب (از نوامبر تا مارس) و زمستان‌های خشک و خنک دارند. ژوئن تا آگوست خنک‌ترین و خشک‌ترین ماه‌ها هستند. به سمت شمال در خط ساحلی کوازولو ناتال، نزدیک به مرز موزامبیک همین الگوی آب و هوایی وجود دارد با این تفاوت که متوسط دما کمی بالاتر است. بهترین راه برای مسافران تور آفریقای جنوبی برای فرار از گرمای تابستانی رفتن به سمت کوهستان‌های باشکوه دراکنسبرگ است، جایی که دمای هوا همیشه چند درجه‌ای پایین‌تر از مناطق ساحلی است. حفاظتگاه‌های حیوانات و پارک‌های ملی منطقه کوازولو ناتال آب و هوایی نیمه‌گرمسیری با تابستان‌های پر باران، شرجی و گرم (سپتامبر تا آوریل) و زمستان‌های خشک و خنک (می تا آگوست) دارند. در تابستان دمای هوا در طول روزها تا 35 درجه هم بالا می‌رود، البته متوسط دما 27 درجه است. بارش باران در ماه‌های تابستانی بسیار زیاد است؛ از سپتامبر تا آوریل این بارش‌ها با توفان‌های تندری بعدازظهری همراه خواهند بود.

بهترین زمان برای رفتن به کروگر در تور آفریقای جنوبی

در فصل بارانی تابستان (نوامبر تا آوریل) در پارک ملی کروگر، هوا فوق‌العاده گرم و شرجی است. دمای متوسط در طول روز در محدوده 32 درجه سلسیوس قرار دارد و گاهی می‌تواند تا 40 درجه هم بالا برود. در تابستان بسیاری از حیوانات بچه‌های خود را به دنیا آورده‌اند، در نتیجه این زمانی عالی برای رفتن به تور آفریقای جنوبی و گشت‌های سافاری است، چرا که می‌توانید توله‌شیرها و بچه‌های بازیگوش بزهای کوهی را ببینید. ماه‌های زمستانی به شکل قابل توجهی خنک‌تر و سردتر هستند و عموما فرصت‌های بهتری برای دیدن جانداران به شما ارائه می‌دهند. در این فصل خشک، پوشش گیاهی کم شده و به علت کاهش منابع آبی حیوانات در محل رودخانه‌ها و برکه‌های باقی‌مانده تجمع می‌کنند و در نتیجه دیدنشان راحت‌تر خواهد بود. تغییر دمای هوا در طول روز در این فصل زیاد است در نتیجه اگر به گشت‌های سافاری می‌روید لباس گرم همراه داشته باشید، چرا که صبح‌ها و بعدازظهرها هوا سرد می‌شود اما در ساعت‌های میانی روز آفتاب می‌تابد و هوا گرم است.

قیمت تور آفریقای جنوبی

با وجود گشت‌های سافاری، کوهستان‌ها، مناطق طبیعی و بی‌پایان خط ساحلی و البته شهرهایی مانند کیپ تاون، این سرزمین مکان جادویی است، جایی که هیچ مسافری از سفر به آن بدون کوله‌باری از خاطرات شیرین بر نمی‌گردد. اگر کوله‌پشتی‌گرد هستید این سرزمین مکانی عالی برای شما خواهد بود چرا که امکان رفتن به یک تور ارزان آفریقای جنوبی به هیچ عنوان کار سختی نیست. فعالیت‌های ماجراجویانه بسیاری وجود دارند که می‌توانند در تمام مدت سفرتان شما را مشغول نگه دارند. درست است، کشور بی‌نقصی نیست اما تاریخی غنی، طبیعتی زیبا و فرهنگی بین‌المللی دارد که باعث شده مسافرانی از سراسر جهان به اینجا بیایند. قیمت تور آفریقای جنوبی هم در این جذابیت بی‌تاثیر نیست؛ بیشتر هم می‌شود چرا که در ادامه می‌خواهیم راه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفرتان را هم به شما معرفی کنیم.

قیمت هتل در آفریقای جنوبی

مانند هر کشور دیگری ارزان‌ترین گزینه‌های اقامتی خوابگاه‌ها با اتاق‌های مشترک هستند. اقامت در یک خوابگاه و در یک اتاق 10 تا 20 تخته حدود 120 تا 150 رند برای هر شب هزینه خواهد داشت. برای اتاق‌هایی با 4 تا 8 تخت، این رقم بین 250 تا 300 رند است. کسانی که دوست دارند قیمت تور آفریقای جنوبی برایشان در پایین‌ترین مقدار تمام شود و در عین حال فضایی خصوصی داشته باشند می‌توانند در اتاق‌های دو تخته خوابگاه‌ها و با پرداخت 300 تا 450 رند بمانند. وای‌فای رایگان تقریبا در تمامی خوابگاه‌ها ارائه می‌شود و بسیاری از آنها صبحانه رایگان هم دارند. اگر دوست دارید در یک هتل اقامت کنید و همچنان یک تور ارزان آفریقای جنوبی داشته باشید، هتل‌های ارزان قیمت گزینه‌های پیش رویتان خواهند بود. قیمت این هتل‌ها برای یک اتاق دو تخته در شهرهای بزرگ 750 تا 1200 رند است. در مناطق روستایی و دورافتاده‌تر این قیمت‌ها پایین‌تر هم می‌آیند. برای اقامت در یک هتل با صبحانه رایگان انتظار پرداخت شبی 900 رند را داشته باشید. در وبسایت‌هایی مانند بوکینگ شما می‌توانید علاوه بر دیدن قیمت‌ها، نظرات و رتبه‌بندی‌ها را هم بررسی کرده و انتخاب‌های بهتری داشته باشید. اجاره آپارتمان از طریق وبسایت فوق مشهور Airbnb گزینه دیگرتان برای داشتن سفری ارزان و اقامت در محیطی راحت است. Airbnb در تمام کشور در دسترس است اما در شهرهای بزرگ شما گزینه‌های خیلی بیشتری برای اجاره دارید. قیمت‌ها برای آپارتمان‌های مشترک از حدود 300 رند برای هر شب شروع می‌شوند. یک خانه یا آپارتمان را به صورت کاملا دربستی می‌توانید با پرداخت 800 رند اجاره کنید. البته این حداقل قیمت است و قیمت متوسط به 1800 رند نزدیک‌تر است. برای آنهایی که با چادر سفر می‌کنند زمین‌های چادر زدن در همه جای کشور پیدا می‌شوند؛ انتظار پرداخت 90 تا 400 رند برای هر شب بسته به امکانات و موقعیت کمپ را داشته باشید.

قیمت غذا در تور آفریقای جنوبی

رستوران‌ها در آفریقای جنوبی فوق‌العاده ارزان هستند؛ یک وعده غذا در ناندوز یا یکی دیگر از رستوران‌های زنجیره‌ای فست فود حدود 50 رند برای هر نفر هزینه خواهد داشت. در رستوران‌های بهتر یک وعده 3 بخشی شامل نوشیدنی حدود 225 رند هزینه دارد. با پرداخت 9 رند می‌توانید یک بطری آب تهیه کنید. کسانی که می‌خواهند قیمت تور آفریقای جنوبی خود را تا حد امکان پایین بیاورند یک گزینه جایگزین هم دارند و آن خرید خواربار و پخت و پز برای خودشان است. اگر خوابگاه محل اقامت‌تان یا آپارتمانی که اجاره کرده‌اید یخچال و امکانات پخت و پز داشته باشد این کار برای‌تان راحت خواهد بود. خواربار یک هفته برای یک نفر را می‌توانید با پرداخت 500 رند تهیه کنید. اگر می‌خواهید یک تور ارزان آفریقای جنوبی داشته باشید از خرید اقلام گران مانند مرغ، گوشت و پنیر خودداری کنید.

هزینه حمل و نقل در تور آفریقای جنوبی

شرکت‌های گری‌هاوند و باز باسز قابل‌اعتمادترین خدمات حمل و نقل عمومی را ارائه می‌دهند و برای کسانی که به دنبال یک تور ارزان آفریقای جنوبی هستند گزینه‌های خوبی به شمار می‌روند. قیمت‌هایشان برای جابه‌جایی بین نقاط مختلف کشور از 25 تا 700 رند متغیر است. برای مثال کرایه اتوبوس از کیپ تاون به ژوهانسبورگ حدود 500 رند است. قطارها به نسبت مقصدهای کمتری را پوشش می‌دهند اما به مراتب راحت‌تر و ایمن‌تر از اتوبوس‌ها هستند. قیمت بلیت برای یک کابین درجه یک با تخت برای خوابیدن بسته به میزان مسافت حدود 200 تا 300 رند است. یکی از بهترین راه‌ها برای گشت و گذار در این سرزمین کرایه اتومبیل است، کاری که بر خلاف بسیاری از کشورهای دنیا، در اینجا قیمت تور آفریقای جنوبی شما را بالا نمی‌برد. شما می‌توانید با مبلغ ناچیز 260 رند برای هر روز یک اتومبیل کوچک کرایه کنید. این مبلغ شامل بیمه و هزینه پس دادن اتومبیل در یک شهر دیگر هم می‌شود. در داخل شهرهای بزرگ سیستم حمل و نقل عمومی در دسترس است، البته این سیستم بدنام، فوق‌العاده غیر قابل اطمینان است. در واقع توصیه نمی‌کنیم در داخل شهرها از ون‌ها یا اتوبوس‌ها استفاده کنید. اگر در یک شهر بزرگ مانند کیپ تاون یا ژوهانسبورگ می‌خواهید داخل شهر بگردید توصیه می‌کنیم اپلیکیشن اوبر را نصب کرده و به جای تاکسی از آن استفاده کنید.

هزینه فعالیت‌های تفریحی در تور آفریقای جنوبی

در این سرزمین تعداد زیادی فعالیت تفریحی عالی مانند کوهنوردی و طبیعت‌گردی وجود دارند که مسافران مشتاق داشتن یک تور ارزان آفریقای جنوبی را حسابی خوشحال خواهند کرد چرا که عملا رایگان هستند. ورودی به حفاظتگاه‌های طبیعی معمولا از 100 تا 300 رند برای هر نفر هزینه دارند. گشت سافاری از آن دست تفریحاتی است که به هیچ عنوان نباید در این سفر از دست داد، با این حال اگر تعداد زیادی از این گشت‌ها را انتخاب کنید قیمت تور آفریقای جنوبی شما بالا خواهد رفت، چرا که یک تور یک روزه (بسته به کارهایی که می‌خواهید در طول گشت انجام دهید) می‌تواند از 400 تا 2000 رند هزینه داشته باشد. قایق‌سواری در آب‌های خروشان حداقل 550 رند هزینه خواهد داشت؛ قیمت‌ها بسته به این که چه مسافتی را جلو بروید متغیر خواهند بود، چرا که تورهای چند روزه هم در دسترس هستند. غواصی حدود 1900 رند هزینه دارد. در تمام این موارد برای این که تضمین کنید کمترین هزینه‌ها را پرداخت خواهید کرد توصیه می‌کنیم رزروهای خود را از هتل و یا مهمانخانه‌تان انجام دهید.

توصیه‌هایی برای داشتن یک تور ارزان آفریقای جنوبی

برای داشتن یک تور ارزان آفریقای جنوبی چادر بزنید. بیشتر مهمانخانه‌ها حیاطی دارند که به مسافران اجازه می‌دهند در آن چادر بزنند. هزینه‌اش خیلی کمتر از گرفتن اتاق است و  شما همچنان به امکانات مهمانخانه مانند سرویس بهداشتی و آشپزخانه دسترسی دارید. یکی از راه‌های خوب برای کم کردن قیمت تور آفریقای جنوبی خوابیدن در قطار است. قطارهای Shosholoza Meyl شهرهای ژوهانسبورگ، کیپ تاون، دوربان، پورت الیزابت، لندن شرقی و موسینا را به هم متصل می‌کنند. مسافران می‌توانند در کابین‌های کلاس توریستی سفر کرده و شب را در قطار بخوابند، به این صورت یک شب از هزینه هتل را صرفه‌جویی کرده‌اند. قیمت‌ها بسته به جایی که می‌روید متفاوت خواهند بود اما بلیت رفتن از کیپ تاون به ژوهانسبورگ حدود 700 رند قیمت دارد.

اجاره ماشین در این سفر راهی عالی برای گشت و گذار در کشور و همچنین داخل شهرها است، چرا که اتوبوس‌ها خیلی آهسته هستند. قیمت کرایه اتومبیل بسته به نوع وسیله متفاوت خواهد بود اما می‌تواند تا 260 رند برای هر روز هم پایین باشد. غذا پختن برای خودتان می‌تواند کمک بزرگی برای داشتن یک تور ارزان آفریقای جنوبی باشد. خواروبار مورد نیازتان را از سوپرمارکت‌هایی مانند پیک اند پی یا چکرز تهیه کرده و در خوابگاه یا آپارتمان‌تان برای خودتان غذا تهیه کنید. این کار می‌تواند به مقدار قابل توجهی هزینه‌ها و در نتیجه قیمت تور آفریقای جنوبی شما را کاهش دهد. اوبر به مراتب ارزان‌تر از تاکسی است و بهترین راه برای گشت و گذار داخل شهرها، اگر دوست ندارید منتظر اتوبوس‌ها بمانید. اوبر اشتراکی به شما اجازه می‌دهد در یک مسیر با شخص دیگری همسفر شده و قیمت‌های حتی پایین‌تری پرداخت کنید. در حال حاضر اوبر در ژوهانسبورگ، پرتوریا و کیپ تاون در دسترس است. می‌توانید با کد jlx6v برای اولین سفرتان 15 دلار تخفیف بگیرید.

به "تور آفریقای جنوبی" امتیاز دهید

23 کاربر به "تور آفریقای جنوبی" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آفریقای جنوبی"

3 دیدگاه

علیرضا شیرین زاده 3 اسفند 1398

سلام و عرض ادب
ممنون از مجموعه آوای بورالان بابت اطلاعات مفید که در اختیار ما قرار میده
فقط یک سوال تور هم برای آفریقا برگزار میکنید؟

پاسخ به علیرضا شیرین زاده

رضا باقرزاده6 اسفند 1398

با سلام
بله تور آفریقا جنوبی هم اجرا می‌شود، می‌توانید با مشاورین گردشگری ما جهت دریافت قیمتها و ترکیب تور در تماس باشید.

پاسخ به رضا باقرزاده

سارا 14 مهر 1398

خیلی دلم میخواد برم

پاسخ به سارا
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021