تور سوچی

در تور سوچی شما می‌روید با شهری آشنا شوید که تصویر ذهنی‌تان از روسیه را برای همیشه تغییر دهد. در حالی که بسیاری از بخش‌های این کشور پهناور در وقتی از سال یخبندان‌ها و سرماهای شدید را تجربه می‌کنند، این شهر آب و هوایی معتدل با تابستان‌هایی طولانی و آفتابی دارد. همین وضعیت عالی آب و هوا باعث شده تور سوچی سفری ایده‌ال برای هر کسی باشد که دوست دارد از یک تعطیلات ساحلی بی‌نظیر لذت ببرد. این شهر در کنار دریای سیاه قرار گرفته و با کوه‌های قفقاز در پشت سرش محافظت می‌شود. برای بسیاری از روس‌ها این شهر برای سواحل فوق‌العاده زیبایش معروف است اما مردم دیگر کشورها احتمالا آن را با میزبانی بازی‌های زمستانی المپیک به یاد می‌آورند. سوچی یکی از زیباترین شهرهای روسیه است؛ خیابان‌های آرامش ساختمان‌هایی قدیمی و تماشایی را در خود جای داده‌اند. مسافران تور سوچی در اینجا به گستره متنوعی از گزینه‌های خرید و سرگرمی دسترسی دارند. جاذبه‌های شهر فراوان هستند و تمام سلیقه‌ها را راضی خواهند کرد. در میان معروف‌ترین جاذبه‌ها، پارک دندراریوم، دلفیناریوم و تئاتر شهر قابل اشاره هستند.

بهترین کارها برای انجام دادن در تور سوچی

شهرت و محبوبیت این شهر در میان روس‌ها، بیشتر از هر چیزی مدیون موقعیت عالیش در کنار دریای سیاه است؛ و البته این واقعیت که این شهر در تمام طول سال هوایی گرم و مطبوع دارد. شما هم، چه به دنبال آفتاب گرفتن در سواحل بسیار شلوغ شهر مانند ساحل شهر سوچی (Sochi City Beach) یا ساحل آفتابی (Sunny Beach) باشید یا لذت بردن از سواحلی مانند سولینکی یا روزا بیچ، یک چیز حتمی خواهد بود: تور سوچی و شنا کردن در دریای سیاه به بالای لیست سفرهایتان در آینده صعود خواهد کرد.

سوچی

در تور سوچی می‌توانید به دوران گذشته و به زمان استالین بروید. با این که بسیاری از مسافران تور روسیه این شهر را با بازی‌های زمستانی سال 2014 به یاد می‌آورند، اما سوچی در واقع یک شهر شکوفا شده در دوران شوروی بوده است. شهرت و اهمیتش در زمان حاضر تا حد زیادی مدیون یک بازسازی اساسی در سال 1934 است، بازسازی که توسط استالین انجام شد. او در اینجا یک خانه تابستانی داشت که می‌توانید در مدت اقامت‌تان در شهر از آن دیدن کنید. برخی دیگر از سازه‌های مشهور مربوط به دوران شوروی، ایستگاه راه‌آهن و تئاتر زمستانی هستند.

اگر این مقدار برگشت به گذشته برایتان کافی نبود، می‌توانید به خیلی عقب‌تر هم برگردید. سوچی خیلی قبل‌تر از جنگ جهانی دوم، اتحاد جماهیر شوروی یا هر پادشاهی دیگری در روسیه، محل سکونت انسان بوده است. ساختمان‌هایی مانند قلعه گودلیک و معبد لو از دوران بیزانس به یادگار مانده‌اند. این ساختمان‌ها در واقع برخی از شگفت‌انگیزترین نمونه‌ها از معماری ماقبل روسی در کل این فدراسیون هستند.

در تور سوچی با دلفین‌های بانمک دوست شوید. مانند ولادی وستوک در شرقی‌ترین بخش روسیه، این شهر نیز منزلگاه یک مکان اختصاصی برای نزدیک شدن به دلفین‌ها و شناختن آنها است. دلفیناریوم این شهر نه تنها خانه این حیوانات، بلکه یک شهربازی با امکانات کامل است، یک شهربازی عالی که با سواری‌ها و نمایش‌های مختلفش می‌تواند اوقاتی خوش برای شما و خانواده‌تان به همراه آورد.

با اقامت در مرکز شهر خیلی زود متوجه خواهید شد که دریای سیاه چه قدر برای این شهر اهمیت دارد. اما اگر می‌خواهید در تور سوچی حسی واقعی از عظمت جغرافیایی این دریا به دست آورید، باید به جایی بلند بروید. بهترین گزینه برای این کار هم یک سفر یک روزه به قله آخون است، جایی که در یک روز آفتابی و صاف شما می‌توانید منظره‌های همه‌جانبه و نفس‌گیر از دریای سیاه و شهر را ببینید. از آن ارتفاع سوچی همانند یک شهر مینیاتوری به نظر می‌آید.

سوچی برای بیشتر ایام سال هوایی گرم و مطبوع دارد، اما اگر زمانی پیش آمد که خواستید از گرمای خیلی شدید یا سرمای غیر فصلی فرار کنید، موزه‌های شهر با دماهای کنترل‌شده‌شان بهترین گزینه برایتان خواهند بود. از موزه هنر سوچی (یکی دیگر از سازه‌های به جا مانده از دوران استالین) تا موزه افتخارات ورزشی (که در زمان برگزاری بازی‌های المپیک 2014 افتتاح شده)، این شهر کسب اطلاعات مفید و جالب توجه در تور روسیه را برایتان آسان می‌کند.

بدون تاکید و یادآوری هم می‌توان حدس زد که تور سوچی فرصتی عالی برای خوردن ماهی و دیگر غذاهای دریایی است. با این که رستوران‌های شیک و سطح بالا مانند Sinee More غذاهای دریایی خوشمزه سرو می‌کنند اما در رستوران‌هایی که تخصصشان ارائه غذاهای مربوط به جمهوری‌های شوروی سابق است، می‌توانید تجربه لذت‌بخش‌تری از غذاهای دریایی داشته باشید. در زمان گشت و گذار در شهر، چشمتان به دنبال این رستوران‌ها باشد تا این تجربه بی‌نظیر را از دست ندهید.

صحبت از غذاهای دریایی شد؛ چطور است که در تور سوچی کمی هم ماهیگیری کنید، البته نه در دریای سیاه (با این که تجربه‌ای فوق‌العاده مفرح خواهد بود)، بلکه در یک پرورشگاه ماهی نزدیک به آدلر. این پرورشگاه یک موزه واقعی زیست‌شناسی است، جایی که نه تنها به شما اجازه می‌دهند در آن ماهیگیری کنید بلکه شما را با فرایند فوق‌العاده پیچیده پرورش ماهی هم آشنا می‌کنند.

در تور سوچی شما گزینه‌های فراوانی دارید تا از آبشارهای فوق‌العاده زیبا و آماده برای گرفتن عکس‌های بی‌نظیر دیدن کنید. در حالی که آبشارهای کوچک در دره آگورسکویی نزدیکترین‌ها به شهر هستند اما مسافران واقعا ماجراجوی تور روسیه می‌توانند اتومبیل کرایه کرده و تا منطقه لازاروسکویی پیش بروند، جایی که بیشتر از 33 آبشار شگفت‌انگیز انتظارشان را می‌کشند. البته وجود این تعداد به مقدار بارش باران قبل از سفر شما بستگی دارد.

اگر تماشای بازی‌های المپیک زمستانی را از دست دادید، یک خبر خوب و یک خبر خوب‌تر برای شمایی که به تور سوچی می‌روید داریم. خبر خوب این است که بیشتر بخش‌های دهکده المپیک که درست در کنار دریای سیاه قرار دارند، دست‌نخورده باقی مانده‌اند. از سازه‌هایی مانند گنبد یخی بولشوی تا ایستگاه راه‌آهن سوچی، قدم زدن در محوطه المپیک همانند سفر به زمان برگزاری بازی‌ها است، با این تفاوت که این بار خبری از اتاق‌های ناتمام هتل‌ها نیست (این خبر بهتر بود).

اگر بعد از تور سوچی هنوز چند روزی از تور روسیه باقی مانده بود، می‌توانید یک سفر به‌یادماندنی به جمهوری آبخاز (که از نظر سیاسی بخشی از روسیه است) داشته باشید. در اینجا می‌توانید از جاذبه‌هایی مانند غار و صومعه آخالی آتونی و دریاچه ریتسا دیدن کنید. اگر زمان بیشتری در اختیار داشتید می‌توانید از این نقطه سفر خود را به کشورهای دیگری مانند گرجستان، ارمنستان و آذربایجان ادامه دهید، کشورهایی که در کنار هم منطقه قفقاز را شکل می‌دهند.

خرید در تور سوچی

سوچی یک شهر ساحلی است که هر کسی که خواهان تجربه یک زندگی خوب و آرامش‌بخش است را به سمت خودش جذب می‌کند (حتی اگر برای زمان کوتاه تعطیلاتش باشد). این واقعیت بر فروشگاه‌ها و سوغاتی‌های محلی هم تاثیرگذار بوده است. به عنوان یک قاعده کلی در زمان خرید در تور سوچی، این نکته را مد نظر داشته باشید که حتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ از برندهای معروف هم لباس‌های رنگارنگ و روشن تابستانی را می‌فروشند. سوغاتی‌های محلی نیز بیشتر از این که کارهای هنری پر زرق و برق باشند، شامل خرده‌ریزهای بامزه و ارزان‌قیمت هستند؛ سوغاتی‌هایی مانند صدف‌های دریایی، سنگ‌های نقاشی شده یا تی‌شرت‌ها، کلاه‌ها و اسباب‌بازی‌های مربوط به المپیک. با این وجود برای لذت بردن از خرید در این شهر در تور روسیه، هیچ چیزی سر راه‌تان وجود ندارد.

خرید در مال‌های لوکس و شیک در تور سوچی

مال 14 طبقه الکساندریا برای بازی‌های المپیک ساخته شد و هم‌اکنون منزلگاه فروشگاه‌های برندهای گران‌قیمت و همچنین برندهایی با قیمت‌های رده‌متوسط است. در اینجا مسافران تور سوچی می‌توانند به فروشگاه‌های بسیاری از برندهای بین‌المللی دسترسی داشته باشند. البته به تازگی چندین فروشگاه از برندهای ارزان قیمت مانند سلا هم جای خود را در این مال پیدا کرده‌اند. در الکساندریا مسافران تور روسیه می‌توانند انواع لوازم آرایش، زیورآلات و پوشاک را بخرند. یک فروشگاه جالب توجه با هدیه‌های غیر معمول هم در این مال قرار دارد.

در طبقه همکف مرکز خرید ملودیا فروشگاه‌های برندهای نام‌آشنای لوکس مانند گوچی، فراری و ورساچی قرار گرفته‌اند. در طبقه‌های اول و دوم مال ملودیا لباس‌های جوان‌پسند ارائه می‌شود. گستره قیمتی، از برندهای گران تا برندهای با قیمت‌های رده‌میانی را شامل می‌شود. مسافران تور سوچی در اینجا می‌توانند هدیه‌های لوکس از چاقوهای دارای حکاکی تا نمادهای ارتودوکس را پیدا کنند. یک منطقه خرید کالای لوکس و گران قیمت دیگر در شهر، نزدیک به بندر قرار گرفته است. نزدیک به ساختمان‌های خیابان کورورتنی پراسپکت و در امتداد خیابان وویه‌کووا نزدیک به اسکله، تعداد زیادی فروشگاه لوکس از برندهای محبوب بین‌المللی جای گرفته‌اند. حتی اگر برنامه‌ای برای خرید نداشته باشید، قدم زدن در اینجا در امتداد دریا، یک تجربه عالی از تور روسیه برایتان به یادگار خواهد گذاشت.

خرید از فروشگاه‌های با قیمت‌های رده‌متوسط در تور سوچی

مرکز خرید و سرگرمی مورمال یکی از جدیدترین و محبوبترین مراکز خرید، هم در میان مردم محلی و هم مسافران تور سوچی است، کسانی که عقیده دارند این مال در مقایسه با بهترین‌های مسکو چیزی کم و کسر ندارد. مورمال اولین مرکز خرید ساخته شده در سوچی در این ابعاد است، در نتیجه بسیاری از مردم از شهرهای اطراف برای خرید به اینجا می‌آیند. محوطه 169 هزار متر مربعی مال، فروشگاه‌های تقریبا تمام برندها مشهور (اکثرا در رده قیمتی متوسط) و برندهای روسی را میزبانی می‌کند. در اینجا مسافران تور روسیه می‌توانند انواع لباس، اسباب‌بازی، وسایل ورزشی، وسایل منزل، هدیه‌ها و دیگر کالاهای جالب توجه را بخرند. یک فود کورت بزرگ با تعداد زیادی رستوران‌های ارزان قیمت هم در این مال وجود دارد. جوان‌ها برای وقت گذراندن و تماشای فیلم‌های روز دنیا به اینجا می‌آیند و در طبقه همکف در محل نمایشگاه خودروهای فرمول وان عکس‌های سلفی می‌گیرند.

خیابان ناواگینسکایا یکی از اصلی‌ترین خیابان‌های مخصوص عابران پیاده در شهر و مکانی عالی برای خرید در تور سوچی است. در مرکز خرید معروف تورگووایا گالریا شما می‌توانید فروشگاه‌هایی با گستره متنوع قیمت‌ها را پیدا کنید. غیر از تورگووایا گالریا تعداد زیادی مرکز خرید دیگر هم در این خیابان قرار دارند از جمله آتریوم، لاکستار و زنیث، به اضافه فروشگاه‌های برندهای مختلف با گستره قیمتی متنوع. خرید کردن در خیابان ناواگینسکایا برای مسافران تور روسیه تجربه‌ای لذتبخش است، چرا که هر زمانی که خواستند می‌توانند در یکی از چندین رستوران اطراف یک وعده غذای عالی نوش جان کنند.

فروشگاه تسوم سوچی یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه‌ها در شهر است. این فروشگاه نزدیک به ایستگاه راه‌آهن قرار گرفته، در نتیجه همیشه شلوغ است. در 5 طبقه این فروشگاه مسافران تور روسیه می‌توانند انواع لباس‌های ارزان قیمت از تولیدکنندگان روسی، لوازم ورزشی، کیف، لوازم آرایش و سوغاتی‌های مختلف را بخرند. حتی اگر به قصد خرید نباشد، گشت و گذار و وقت گذراندن در این فروشگاه هم لذت خاص خودش را دارد. با این که ساختمان فروشگاه 50 سال پیش ساخته شده اما افسون و جذابیتش را از دست نداده است.

خرید از فروشگاه‌های ارزان قیمت در تور سوچی

مرکز خرید سان سیتی در شمال ایستگاه راه‌آهن قرار گرفته است؛ در اینجا مسافران تور سوچی می‌توانند انواع لباس‌های زنانه، پارچه، لباس بچه، لوازم ورزشی، لوازم آرایش و هدیه‌های گوناگون را با قیمت‌های فوق‌العاده ارزان بخرند. مرکز خرید سان سیتی همچنین یک شعبه از سوپرمارکت‌های معروف روسی پرک‌رستوک را در خود جای داده است. در بین مردم محلی و آن دسته از مسافران تور روسیه که به دنبال خرید کالاهای با کیفیت بالا با قیمت‌های مقرون‌بهصرفه هستند، مرکز خرید مگنولیا جایگاه ویژه‌ای دارد. مسیرهای باریک و فضای متراکم مگنولیا از لذت خرید می‌کاهند اما با این وجود شما همچنان می‌توانید کالاهایی عالی را در اینجا پیدا کنید.

بازار آوانگارد یکی از ارزان‌ترین بازارهای شهر است، جایی که مسافران تور سوچی می‌توانند انواع لوازم آرایش روسی، زیورآلات ارزان قیمت و هدیه‌های مختلف را پیدا کنند. گستره متنوعی از انواع پوشاک و کفش هم در اینجا در دسترس‌تان قرار دارند. در میان‌شان هم کالاهای بی‌کیفیت و هم فوق‌العاده عالی پیدا می‌شوند. امکان چانه زدن وجود دارد اما قیمت‌ها در حالت عادی بسیار ارزان و قابل قبول هستند.

بهترین زمان برای رفتن به تور سوچی

سوچی یکی از گرم‌ترین و آفتابی‌ترین اقلیم‌ها در روسیه را دارد؛ در واقع این شهر از حدود 300 روز آفتابی در سال بهره می‌برد. شهر در امتداد دریای سیاه گسترش یافته است؛ هوای گرمی که از روی دریا عبور می‌کند در شهر می‌ماند چرا که نمی‌تواند از کوهستان‌های پشت شهر عبور کند. همین موقعیت جغرافیایی ویژه است که باعث شده این شهر محیطی گرم داشته باشد و آب و هوایش در رده نیمه‌گرمسیری طبقه‌بندی شود. برای کشوری که به سرماهای شدید معروف است، این تنها منطقه‌ای است که این چنین آب و هوایی دارد؛ خبری خوب برای هر کسی که می‌خواهد به تور سوچی برود.

سوچی 3 فصل با یک تابستان طولانی دارد. از ژوئن تا اکتبر هوا و آب دریا آن قدر گرم هستند که بتوانید در دریای سیاه شنا کنید. ماه‌های تابستانی غیر از هوای گرم و مطبوع، به خاطر عرض جغرافیایی بالا  روزهایی طولانی هم دارند، در نتیجه این گرما خیلی بیشتر حس می‌شود. دمای هوا در تابستان به طور متوسط در حدود 26 درجه سلسیوس قرار دارد؛ دمای آب دریا اندکی از این مقدار متوسط کمتر است.

می‌گویند این شهر زمستان واقعی وجود ندارد که البته کمی کنایه‌آمیز است، چرا که میزبان بازی‌های زمستانی المپیک سال 2014 بوده است. البته با وجود رشته‌کوه‌های قفقاز که در نزدیکی شهر قرار دارند، به محض این که به ارتفاعات بالا بروید، مقدار زیادی برف خواهید دید. ماه‌های زمستانی همراه خود رطوبت دریای سیاه را به شهر می‌آورند. در این ایام اگر به تور سوچی رفتید، می‌توانید انتظار دماهای متوسط بین 5 تا 10 درجه را داشته باشید، همراه با مقدار زیادی آفتاب و رطوبت هوا.

فصل پر گردشگر برای این شهر تابستان‌های طولانیش است، زمانی که بیشتر مسافران تور روسیه برای لذت بردن از شنا در دریای سیاه و آفتاب گرفتن در ساحل به اینجا می‌آیند. اما هر زمانی دیگری از سال هم برای رفتن به تور سوچی مناسب است و اسپاها در تمام طول سال باز هستند. بعد از برگزاری بازی‌های المپیک این شهر امکانات بیشتری برای توریست‌ها دارد، در نتیجه بهترین زمان برای رفتن به این سفر همین حالا است.

قیمت هتل در سوچی

بعد از برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی سال 2014، سوچی در تمام دنیا شناخته شد. این اولین بار بود که روسیه میزبان بازی‌های زمستانی المپیک می‌شد؛ مسابقاتی که در آن بیشتر از 3000 ورزشکار از  90 کشور در آن شرکت کردند. برای میزبانی از رویدادی با این وسعت، از صرف هیچ هزینه‌ای برای توسعه زیرساخت‌ها دریغ نشد. 50 میلیارد دلار در ساخت و بهبود هتل‌ها، استادیوم‌ها، زیرساخت‌ها و مکان‌های ارائه‌کننده خدمات هزینه شد تا میزبانی از این جمعیت عظیم به خوبی صورت بگیرد. حالا بعد از گذشت چندین سال از برگزاری بازی‌ها، شما در تور سوچی به شهری سفر می‌کنید که از هر نظر آماده است تا یک سفر به‌یادماندنی را برای شما به یادگار بگذارد. انتخاب‌ها فراوان هستند و شما می‌توانید به راحتی قیمت تور سوچی خود را مدیریت کنید؛ چه یک سفر لوکس بخواهید، چه یک سفر ارزان قیمت. در ادامه برخی از بهترین هتل‌های شهر در رده‌های قیمتی مختلف را به شما معرفی می‌کنیم.

هتل های لوکس در سوچی (شبی 150 تا 200 دلار)

در این رده هتل‌های 4 و 5 ستاره قرار دارند، با قیمت‌هایی که می‌توانند مسافران علاقه‌مند به داشتن یک تور ارزان سوچی را نگران کنند. اقامت در این هتل‌ها شاید قیمت تور سوچی شما را افزایش دهد اما مطمئنا تجربه‌ای عالی از سفر را برایتان به ارمغان می‌آورد. هتل پارک این بای رادیسون سوچی سیتی سنتر، یک هتل مدرن است؛ هتلی که منظره‌هایی خارق‌العاده را از سوئیت‌های دارای بالکونش به مسافران تور روسیه ارائه می‌دهد. این هتل در قلب شهر قرار گرفته و شما به تمام جاذبه‌های سوچی بسیار نزدیک هستید. برای خوردن بک وعده غذای عالی نیازی نیست از هتل‌تان بیرون بروید. دوست دارید در سفرتان از تفریحات ساحلی لذت ببرید؟ هتل پارک این بای رادیسون تنها به اندازه یک پیاده‌روی 15 دقیقه‌ای از ساحل فاصله دارد.

هتنل بوگاتیر با طراحی و معماری منحصربه‌فردی که فضای یک قصر سلطنتی را به ذهن می‌آورد، از مسافران تور روسیه میزبانی می‌کند. این هتل نه تنها معماری و ظاهر یک قصر، بلکه خدمات و امکاناتی را دارد که معمولا در یک قصر واقعی پیدا می‌شوند. غذاها بی‌نظیر هستند و سرآشپزها شما را به یک ماجراجویی خارق‌العاده غذایی می‌برند. هتل بوگاتیر سوچی یک اسپا و استخر سرپوشیده هم دارد.

هتل‌های با قیمت‌های رده‌میانی در سوچی (50 تا 100 دلار)

هتل‌های این رده توازنی عالی از دو تا از مولفه‌های یک سفر خوب را به شما ارائه می‌دهند: قیمت تور سوچی شما را در رده‌ای میانی نگه می‌دارند و یک اقامت راحت و مناسب را برایتان فراهم می‌کنند. در بین هتل‌های این رده شما همچنان می‌توانید گزینه‌هایی را پیدا کنید که به شما کمک کنند یک تور ارزان سوچی داشته باشید. برای مثال هتل استت در مرکز شهر قرار گرفته و از بسیاری از مهم‌ترین جاذبه‌ها به اندازه یک پیاده‌روی کوتاه فاصله دارد، در نتیجه شما در هزینه‌های حمل و نقل‌تان صرفه‌جویی خواهید کرد. برای رسیدن به دریای سیاه هم بیشتر از 10 دقیقه پیاده‌روی نیاز نیست. اتاق‌های هتل به تازگی مبلمان شده‌اند و به مسافران تور روسیه یک اقامت راحت را ارائه می‌دهند.

هتل های ارزان قیمت سوچی (کمتر از 50 دلار)

در این رده قیمتی شما داشتن یک تور ارزان سوچی را با بسنده کردن به ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین امکانات تضمین می‌کنید. البته در این رده هم گزینه‌های مناسب فراوانی وجود دارند که می‌توانند یک مکان عالی برای خواب را به شما ارائه دهند و کمک کنند قیمت تور سوچی خود را در پایین‌ترین حد نگه دارید. نیو هاستل سوچی در مرکز شهر قرار گرفته و انتخاب‌های گوناگونی برای اقامت دارد. شما می‌توانید در یک اتاق با دو تخت و یک مبل بمانید یا در اتاق‌های مشترک 9 نفره اقامت کنید. اگر به صورت خانوادگی یا همراه با دوستان‌تان سفر می‌کنید، این اتاق‌های بزرگ گزینه‌های خوبی برای کم کردن هزینه‌های سفرتان هستند.

به "تور سوچی" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور سوچی" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور سوچی"

* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021