تور رم

رم را می توان به هفت منطقه تقسیم کرد. مرکز تاریخی رم خیلی کوچک است و تنها حدود 4 درصد مساحت رم را تشکیل می دهد؛ ولی این بخش از شهر رم جایی است که بیشتر جاذبه های توریستی رم در آن قرار گرفته اند. منطقه مدرن رم، جایی است که بیشتر هتل های رم به علاوه ی مراکز خرید رم و غذاخوری های رم در آن جا قرار گرفته اند. برای دو هفته در ماه آگوست، سابقا بسیاری از شهروندان رم، مغازه های خود را بسته و به تعطیلات می رفتند. امروزه البته شرایط تغییر کرده و بسیاری از مغازه ها و رستوران های رم (مخصوصا آنهایی که در مراکز تاریخی رم قرار دارند و به مسافران تور ایتالیا خدمت می کنند) در تابستان تمام مدت باز هستند. البته آنهایی که در مناطق مسکونی رم قرار دارند در این مدت مغازه های خود را می بندند. دمای هوا در این ماه در رم آن چنان مطبوع نیست. اگر در این مدت به تور اروپا و بازدید از رم رفتید، تابلوهای بسته روی مغازه ها را زیاد خواهید دید. البته در این زمان نیز رم بسیار زیبا است و همچنان می توانید جایی برای خوردن یک غذای عالی ایتالیایی پیدا کنید.

لیست قیمت تورهای رم

برای مشاهده جزئیات تور های رم روی هر یک کلیک کنید.
MSC Poesia Cruise تور کروز شمال اروپا MSC Poesia شناسه تور: 37 تور کروز شمال اروپا MSC Poesia تور ایتالیا، دانمارک، آلمان، نروژ 9روز شروع قیمت: € 1,790 + مبلغ ریالی 8 شهریور 1398 MSC Orchestra Cruise تورکشتی کروز جزایر قناری13روز*نوروز97* شناسه تور: 52 تورکشتی کروز جزایر قناری13روز*نوروز97* ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، پرتغال و مراکش شروع قیمت: 22,890,000 تومان 6 فروردین (نوروز 1397) تور ایتالیا نوروز 99 شناسه تور: 59 تور ایتالیا نوروز 99 تور رم 3شب+ فلورانس 2شب+ ونیز 2شب شروع قیمت: € 1,190 + مبلغ ریالی 27 اسفند الی 10 فروردین هر روز (نوروز 99) تور ایتالیا اسپانیا *نوروز 99* شناسه تور: 65 تور ایتالیا اسپانیا *نوروز 99* تور رم 4شب + تور بارسلون 3شب شروع قیمت: € 1,650 + مبلغ ریالی 27 اسفند الی 10 فروردین هر روز(نوروز 99) تور ایتالیا فرانسه *نوروز 99* شناسه تور: 66 تور ایتالیا فرانسه *نوروز 99* تور رم 4شب + تور پاریس 3شب شروع قیمت: € 1,590 + مبلغ ریالی 27 اسفند الی 10 فروردین هر روز(نوروز 99) MSC Grandiosa Cruise تور کشتی کروز نوروز 99 اروپا Grandiosa شناسه تور: 38 تور کشتی کروز نوروز 99 اروپا Grandiosa مسیر کشتی:ایتالیا، مالتا، اسپانیا و فرانسه شروع قیمت: € 1,590 + مبلغ ریالی 3 و 10 فروردین (نوروز 99) MSC Orchestra Cruise تور کشتی کروز 12روز اروپا *نوروز 97* شناسه تور: 49 تور کشتی کروز 12روز اروپا *نوروز 97* ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، مالتا، یونان شروع قیمت: 14,890,000 تومان 25 اسفند (نوروز 97) تور ایتالیا شناسه تور: 63 تور ایتالیا تور رم 5 روز شروع قیمت: € 690 + مبلغ ریالی 18 و 25 فروردین و ... (بهار 99)
تعداد: (22)

گشت و گذار در رم

پیشنهاد می کنیم در مدت تور ایتالیا خود در رم، نقشه همراه داشته باشید. بسیاری از هتل های رم نقشه هایی دارند که توسط تبلیغات کننده ها آماده شده اند. جاده های رم می توانند گیج کننده باشند و پیدا کردن جهت ها بدون نقشه سخت است.

استفاده از Roma Pass در مدت تور رم

اگر قرار است بیشتر از سه روز در رم بمانید، Roma Pass تهیه کنید. قیمت آن 36 یورو است و به دارندگانش اجازه می دهد از دو موزه یا مکان باستان شناسی به رایگان دیدن کنند، دسترسی کامل به سیستم حمل و نقل عمومی رم داشته باشند، برای موزه ها و مکان های تاریخی (که در این برنامه قرار دارند) و همچنین نمایشگاه ها، برنامه های موسیقی، اجراهای رقص و نمایش های تئاتری، بلیت ها را با تخفیف تهیه کنند.

گشت و گذار در رم با ماشین شخصی در مدت تور ایتالیا

خلاصه کلام: این کار را انجام ندهید. خب برخی از این کار لذت می برند، ولی ترافیک مرکز شهر رم می تواند دیوانه کننده باشد. برای رانندگی در رم چند هفته ای زمان نیاز دارید تا متوجه شوید برای رسیدن به مقصدتان باید در کدام خیابان ها رانندگی کنید. وقتی در مدت تور ایتالیا، در رم رانندگی می کنید مهم است که متوجه شوید رانندگان ایتالیایی به روش خیلی خاصی رانندگی می کنند. رانندگان ایتالیا صبر کمی دارند، بنابراین اگر چراغ سبز شود و شما کمی تعلل کنید بقیه شما را حتما مطلع خواهند کرد! تغییر چراغ سبز به نارنجی به معنی گاز دادن است نه ترمز گرفتن، به همین دلیل است که در ایتالیا چراغ ها معمولا چند ثانیه ای بیشتر نارنجی می مانند. اگر در هنگام تغییر رنگ چراغ راهنمایی سریع ترمز کنید، احتمال این که از عقب به شما بزنند زیاد است. وقتی در تور رم هستید توصیه می کنیم از اتوبوس، مترو و در ناگزیرترین حالت ممکن از تاکسی استفاده کنید.

گشت و گذار در رم با تاکسی در مدت تور ایتالیا

تاکسی های رم سفید هستند. در مرکز شهر رم برای قیمت تاکسی چانه نزنید و مطمئن شوید راننده تاکسی متر خود را روشن می کند (اگر در مسیری حرکت می کنید که نرخ ثابت ندارد). قیمت ثابت کرایه تاکسی از فرودگاه Fiumicino رم تا مرکز شهر رم، 48 یورو است. اگر رانندگان تاکسی های فرودگاه پول بیشتری طلب کردند و بهانه کردند که رسیدن به مقصد شما سخت بوده است و یا مسیر طولانی تری را پیموده اند، آنها را تهدید کنید که به پلیس اطلاع می دهید، احتمالا بی خیال خواهند شد. مراقب تاکسی های غیر رسمی باشید. کسانی که جلوی شما ظاهر شده و پیشنهاد تاکسی می کنند را نادیده گرفته و مستقیم به باجه های تاکسی بروید. تاکسی های داخل شهر رم گران ترین روش سفر برای گشتن در داخل رم هستند، ولی اگر راحتی و سرعت را نیز در نظر بگیرید، گزینش آنها گاهی وزن بیشتری پیدا می کند. برای چمدانهایی که در صندوق ماشین می گذارید باید هزینه اضافی پرداخت کنید ولی اگر وسیله همراهتان آن قدر کوچک است که می توانید آن را داخل ماشین ببرید، می توانید پیشنهاد راننده برای قرار دادن آنها در صندوق عقب را رد کنید. بعضی رانندگان ممکن است شما را از مسیر طولانی تری ببرند، بنابراین از روی نقشه راجع به مسیر رسیدن به مقصد بحث کنید، اگر دیدید راننده می خواهد به شما حقه بزند.

گشتن در رم با پای پیاده

وقتی در مرکز شهر رم هستید، بهترین کار برایتان پیاده گشتن در شهر است. چه چیزی رمانتیک تر از گشتن در خیابان های رم با پای پیاده وجود دارد؟ این کاری است که در تمام اروپا کمتر رقیبی برایش پیدا خواهید کرد. در رم وقتی می خواهید از خیابان ها عبور کنید، ماشین ها اجازه عبور به شما می دهند، ولی مراقب موتورسیکلت ها و دوچرخه ها باشید.

استفاده از حمل و نقل عمومی رم

در رم تمامی سیستم های حمل و نقل عمومی (شامل اتوبوس ها، ترامواها، اتوبوس های برقی، شبکه مترو رم و خطوط راه آهن Roma-Lido و Roma-Viterbo و Roma-Giardinetti) توسط ATAC مدیریت می شوند. وب سایت این شرکت (infopoint.atac.roma.it/bw.asp?lingua=ENG) یک برنامه ریز عالی مسیر دارد که می تواند در مدت تور ایتالیا و در شهر رم خیلی به کارتان بیاید. کسانی که از تلفن های اندرویدی استفاده می کنند می توانند اپ های Muoversi a Roma یا Probus Rome یا Autobus Roma را دانلود کنند. اتوبوس های رم قابل اعتماد هستند، ولی کمی شلوغند. اتوبوس های رم بهترین راه سفر در شهر هستند. نقشه های رایگان در سیستم اتوبوس رانی رم موجود هستند. در رم همیشه شخصی را پیدا می کنید که انگلیسی صحبت کند، بنابراین اگر نیاز به کمک داشتید می توانید از اهالی رم کمک بگیرید.

در رم شش خط تراموا وجود دارد. این خطوط باقی مانده شبکه بزرگتری هستند که در سال 1877 راه اندازی شده بود. سیستم تراموای رم، در دهه 1960، به خاطر سیستم توسعه یافته و خوب اتوبوس ها کم کم جمع شد. مترو رم سه خط و نیم دارد. خط A مترو رم از شمال شرق رم و از واتیکان گذشته و به سمت جنوب شرق می رود. خط B از جنوب غرب از کولسیوم گذشته و به سمت شمال شرق می رود. خط B در ایستگاه Bologna دو شاخه شده و به سمت شمال و Jonio می رود.

گشت و گذار در رم

در رم می توانید هر نوع دوچرخه ای که بخواهید را کرایه کنید. بعضی از مغازه ها در رم، فقط دوچرخه های حرفه ای و با کیفیت را کرایه می دهند، در حالی که دکه های خیابانی کرایه دوچرخه در رم، دوچرخه های ارزان و سنگین را در اختیارتان قرار می دهند. دوچرخه سواری در رم به تنهایی، به خاطر ترافیک می تواند استرس زا باشد. بهترین راه برای گشتن در رم با دوچرخه در مدت تور ایتالیا، استفاده از تورهایی است که در همان فروشگاه های کرایه دوچرخه ارائه می شوند. برنامه های سفر متفاوتی وجود دارد، از تورهای پایه ای مرکز شهر رم گرفته تا تورهای مکان های باستانی رم. مطمئن باشید کسب این تجربه در تور اروپا ارزشش را دارد و در ضمن با این کار بر محیط طبیعی رم نیز تاثیر کمتری می گذارید. یک سفر آرامش بخش و خارق العاده با دوچرخه در مدت تور ایتالیا، احتمالا رکاب زدن در خیابان via Appia Antica خواهد بود. برخی از سنگ فرش های اصلی این خیابان حتی بعد از دو هزار سال پا خوردن، همچنان در جای خود مانده اند. به خاطر ترافیک سبک در بیشتر بخش های این خیابان، می توانید با خیال راحت در طول کیلومترها مسیری پر شده با مناظر زیبا و باقیمانده های باستانی دوچرخه سواری کنید.

گشت و گذار در رم با

کرایه یک Segway (یک نوع وسیله دو چرخ الکتریکی خودتراز) برای گشتن در رم هم اکنون ممکن شده است. Segway سریع، راحت و دوستدار طبیعت و بهترین راه برای گشتن در مرکز شهر رم است. در رم شخص سوار بر Segway به عنوان عابر پیاده تلقی می شود، نه موتور سوار. بنابراین سگ وی ها تنها امکان تردد در پیاده روها را دارند؛ شما نمی توانید با این وسیله ها در خیابان و در کنار دیگر ماشین ها حرکت کنید. کرایه سگ وی بین 25 تا 50 یورو برای هر ساعت هزینه دارد.

به "تور رم" امتیاز دهید

4 کاربر به "تور رم" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور رم"

1 دیدگاه

بهروز 29 شهریور 1398

بلیت کولوسئوم رو هم میخرید برامون؟

پاسخ به بهروز
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021