تور رودس

جزیره رودس (Rhodes, Rhodos, Rodos) جزیره‌ای است در کشور یونان، و در شمال شرقی کرت و جنوب شرقی آتن و در فاصله نزدیکی با ساحل آناتولیا در کشور ترکیه قرار گرفته است. نام مستعار رودس، جزیره شوالیه ها است، نامی که به خاطر شوالیه‌های سنت جان که زمانی بر جزیره حکم می راندند بر روی جزیره گذاشته شده است. رودس بزرگترین جزیره از نظر مساحت در میان مجموعه جزیره‌های Dodecanese و مرکز تاریخی این جزایر است. شهر اصلی جزیره و مقر شهرداری، شهر رودس است.

رودس از عهد عتیق مشهور بوده است، به عنوان محلی که غول رودس (یکی از هفت عجایب دنیای باستان) در آن جا قرار گرفته بوده است. ارگ رودس که توسط Hospitallerهای رودس ساخته شده، یکی از شهرهای قرون وسطایی اروپا است که به خوبی نگاه داشته شده است؛ مکانی که در سال 1988 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. رودس امروزه یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگران در اروپا است.

جزیره رودس 80 کیلومتر طول و 38 کیلومتر عرض دارد، با مساحت تقریبی 1400 کیلومتر مربع و خط ساحلی به طول 220 کیلومتر. رودس 363 کیلومتر با سرزمین اصلی یونان و 18 کیلومتر با ساحل جنوبی ترکیه فاصله دارد. بیرون از شهر رودس، جزیره پر شده است از روستاهای کوچک و اقامتگاه‌های چشمه‌های آب معدنی که از جمله آنها می توان به این نقاط اشاره کرد: Faliraki, Lindos, Kremasti, Haraki, Pefkos, Archangelos, Afantou, Ixia, Koskinou, Embona (Attavyros), Paradisi, Trianta

رودس جزیره‌ای است که نه تنها برای کسانی که می خواهند استراحت کنند ایده‌آل است، بلکه برای آنان که به دنبال تعطیلاتی همه جانبه می گردند عالی است. با تپه های سبز، دره های جنگلی و خط ساحلی دست نخورده، رودس واقعا یکی از بهترین مکانهای تور یونان است. تعداد زیادی اقامتگاه عالی برای توریست ها، ترکیب خاص شهری بین المللی با منطقه‌ای باستانی و قدیمی و تعداد بیشماری مکان های تاریخی و باستانی را اضافه کنید و می بینید که یک مقصد عالی برای تعطیلات در پیش رو دارید.

رودس برای کسانی که به دنبال سواحلی آفتابی و ورزشهای آبی هستند، عالی است. رودس در سال بیشتر از 300 روز آفتابی دارد. یک نکته جالب این است که دو کارخانه بزرگ تولید چتر در جزیره رودس وجود دارد و این موضوع یک جک محبوب را ایجاد کرده، سوغاتی که قرار نیست از آن استفاده شود. آفتاب گرفتن، شنا، غواصی، شیرجه و موج سواری کارهایی است که می توانید در سواحل Lindos و Kalithea و Faliraki و Ladiko و Afandou و بسیاری سواحل دیگر رودس انجام دهید.

دیدنی های باستانی زیادی در رودس وجود دارد، از میان آنها می توان Asklipio ،Cape Prasonisi، قلعه Kastellos، قلعه Monolithos ،Epta Piges، تپه Filerimos، خرابه های باستانی Kamiros، قله Tsambika و شهر قدیمی رودس را نام برد.

به "تور رودس" امتیاز دهید

3 کاربر به "تور رودس" امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور رودس"

1 دیدگاه

5 بهمن 1398

باز هم توری بدون ویزا به یونان میگذارید؟

پاسخ به عرفان
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021