تور مادرید

مادرید پایتخت اسپانیا و بزرگترین شهر منطقه مادرید اسپانیا است. جمعیت شهر مادرید حدود 3.2 میلیون نفر و جمعیت ابرشهری مادرید (مادرید و حومه مادرید) تقریبا 6.5 میلیون نفر است. مادرید سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا بعد از لندن و برلین است. منطقه ابرشهری مادرید نیز سومین منطقه ابرشهری بزرگ در اتحادیه اروپا بعد از لندن و پاریس است. مادرید که در جنوب غرب اروپا قرار گرفته است، حدود 604 کیلومتر مربع وسعت دارد. به عنوان پایتخت اسپانیا، محل استقرار دولت و محل اقامت خانواده سلطنتی اسپانیا، مادرید همچنین مرکز اقتصادی، فرهنگی و سیاسی اسپانیا نیز هست، مادرید سومین تولید ناخالصی بزرگ در اتحادیه اروپا را دارد. تاثیر مادرید در سیاست، تحصیل، سرگرمی، محیط زیست، رسانه، مد، علم، فرهنگ و هنر همگی دست به دست هم داده اند و یکی از مهمترین شهرهای اروپا و البته دنیا را به وجود آورده اند. مادرید خانه دو تیم فوتبال فوق العاده مشهور اسپانیا یعنی رئال مادرید و اتلتیکو مادرید است. به خاطر خروجی اقتصادی اش، استاندارد بالای زندگی و اندازه بازار، مادرید به عنوان یک مرکز مهم مالی در جنوب اروپا در نظر گرفته می شود. مادرید محل استقرار دفتر مرکزی سازمان جهانی توریسم (UNWTO) است.

گشت و گذار در مادرید در مدت تور اسپانیا

استفاده از حمل و نقل عمومی مادرید در مدت تور اسپانیا

مادرید به داشتن یکی از بهترین شبکه های حمل و نقل عمومی دنیا افتخار می کند. مادرید بعد از لندن دومین شبکه بزرگ مترو اروپا را دارد. اتوبوس ها و مترو مادرید یک شبکه در هم تنیده و گسترده را شکل داده و با یک نوع بلیت قابل دسترس هستند. در مدت تور اسپانیا در مادرید می توانید بلیت های نامحدود تهیه کنید. این بلیت ها برای تعداد روزهای متناسب با آن بلیت، دسترسی نامحدود به شبکه حمل و نقل عمومی مادرید را در اختیارتان قرار می دهند. برای مثال بلیت یک روزه 8 یورو، بلیت دو روزه 13.4 یورو و بلیت سه روزه مادرید 17.4 یورو قیمت دارند. کودکان زیر چهار سال در شبکه حمل و نقل عمومی مادرید نیازی به بلیت ندارند. بلیت کودکان زیر 11 سال شامل 50 درصد تخفیف است. بلیت ها را می توانید از ایستگاه های مترو مادرید و باجه های فروش روزنامه تهیه کنید.

مترو مادرید یکی از بهترین و ارزان ترین متروها در اروپا است. به علاوه، بودن در تونل های زیرزمینی مترو مادرید به شما فرصت این را می دهد که از گرمای هوا بر روی سطح زمین فرار کنید. دستگاه های فروش بلیت مترو مادرید چند زبانه هستند و دستورالعمل هایی به زبان های اسپانیایی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی دارند. وقتی به ایستگاه های فرودگاه می روید یا از این ایستگاه ها به سمت شهر می آیید، باید 3 یورو بیشتر بپردازید. با بلیت های چند روزه مادرید نیازی به پرداخت این هزینه نیست، چرا که در قیمت بلیت محاسبه شده است. ساعت رسمی توقف فعالیت مترو، ساعت 1.30 شب است، با این حال در بعضی ایستگاه ها تا 2 شب نیز می توانید مترو سوار شوید. اعلان های مترو در بیشتر خطوط مترو مادرید به زبان انگلیسی و اسپانیایی هستند. در کنار این، تمام ایستگاه های مترو مادرید، نقشه خروجی ها و منطقه اطراف ایستگاه را نیز دارند.

در مدت تور اسپانیا و در مادرید هر کجا که با مترو مادرید نتوانید بروید، با اتوبوس های مادرید می توانید. اتوبوس های مادرید به اینترنت بی سیم رایگان مجهز هستند. استفاده از آن راحت است و با همه نوع موبایل یا لپ تاپ می توان به آن دسترسی داشت.

مادرید یک سیستم قطار محلی دارد که مناطق حومه ای و دهکده های اطراف مادرید را به مرکز شهر متصل می کند. همزمان با این که استفاده از این قطارها یک روش خوب برای رسیدن به مناطق تاریخی و طبیعی بیرون از مرکز شهر است با این قطارها می توانید سریع و راحت از نقطه پایانی شمال شهر به نقطه پایانی جنوب شهر بروید.

گشت و گذار در مادرید با تاکسی در مدت تور اسپانیا

در مادرید در ساعات پایانی روز در آخر هفته ها و مخصوصا زمان هایی که باران می بارد، تاکسی سخت پیدا می شود. بر خلاف دیگر شهرهای اروپا، ایستگاه های تاکسی کمی در مادرید وجود دارد. برای گرفتن تاکسی در مادرید باید در کنار یک جاده اصلی یا ایستگاه اتوبوس ایستاده و با دست به تاکسی های عبوری اشاره کنید. تاکسی های رسمی مادرید سفید هستند و نوار سرخ رنگ و پرچم مادرید را بر روی درب جلویی تاکسی می توانید ببینید. بیشتر رانندگان تاکسی در مادرید انگلیسی بلد نیستند، بنابراین شما باید آدرس محلی که می خواهید بروید را به اسپانیایی داشته باشید تا به آن ها نشان دهید. بهتر است کارت هتل خود را همراه داشته باشید تا اگر زمانی در مادرید گم شدید به مشکل برنخورید.

گشت و گذار در مادرید با ماشین شخصی در مدت تور اسپانیا

در مدت تور اروپا، گشت و گذار در مادرید با ماشین شخصی می تواند یک کابوس باشد. پایتخت اسپانیا از همان مشکلی رنج می برد که بیشتر شهرهای بزرگ دنیا با آن مواجه هستند: تعداد زیادی ماشین و نبود فضای کافی برای جای دادن آنها در شهر. پیدا کردن جای پارک در مادرید می تواند فوق العاده زمان بر باشد. و البته می تواند سخت باشد اگر در پارک دوبل مهارت کافی نداشته باشید. توجه داشته باشید که بیشتر اهالی مادرید با صدا پارک می کنند. رانندگان مادرید از این که در هنگام پارک کردن با هر بار جلو و عقب رفتن به ماشین جلویی یا عقبی بزنند، هیچ نوع نگرانی نخواهند داشت؛ بنابراین اگر رنگ ماشین تان برایتان مهم است یا این که ماشین را کرایه کرده اید، بهتر است به فکر پارک در یک پارکینگ زیرزمینی باشید. خلاصه مطلب این است که اجاره یک ماشین در مادرید در مدت تور اسپانیا نه تنها غیر ضروری است بلکه توصیه هم نمی شود. بهترین راه برای گشتن در مادرید استفاده از سیستم عالی حمل و نقل عمومی مادرید است. اجاره ماشین تنها زمانی معقول است که بخواهید مادرید را ترک کنید یا به شهرهای اطراف بروید.

به "تور مادرید" امتیاز دهید

5 کاربر به "تور مادرید" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مادرید"

2 دیدگاه

18 فروردین 1398

دنبال تور کم هزینه ای برای مادرید میگردم که تاریخ 11خرداد مادرید باشم

پاسخ به امین سادات حسینی

20 فروردین 1398

سلام ویزای اسپانیا حدود دو ماه زمان لازم داره اگر شما سریعا اقدام کنید برای تاریخی که مد نظر شماست میتونید در مادرید باشید .مشاورین ما با شما تماس میگیرند و اطلاعات را کامل در اختیار شما میگذارند

پاسخ به کارشناس آوای بورالان
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021