تور گوانجو

گوانگجو (Guangzhou) یکی از مشهورترین شهرهای جنوبی کشور چین است. گوانجو مرکز استان گوآنگدونگ (Guangdong) و پر جمعیت‌ترین شهر این استان است. در ایران این شهر با نام‌های گوانگجو، گوانجو، گوانژو و گوانگژو شناخته می‌شود، اما تلفظ کانتونی نام این شهر گوآنگجائو و تلفظ ماندارین آن گوآنگجو است. این شهر یکی از مهمترین شهرهای تجاری چین و قطب اصلی اقتصادی این منطقه از کشور است. شهر بدون زمستان گوانگجو، تاریخ و فرهنگی غنی دارد؛ تاریخی که قدمت آن به بیش از 2800 سال پیش باز می‌گردد. گوانگجو را شهر گل‌ها می‌خوانند، چرا که آب و هوای معتدل گرمسیری، امکان شکوفا بودن گل‌های زیبا و رنگارنگ را در سراسر سال در این شهر فراهم می‌کند. زیبایی‌های طبیعی و مهمان‌نوازی مردم این شهر باعث شده تا توریست‌ها و بازرگانانی که از دورترین نقاط دنیا به تور گوانگجو آمده‌اند، تن خسته خود را به دست آرامش‌‌بخش این شهر بسپارند و خستگی سفر را فراموش کنند.

تورهای گوانجو

برای مشاهده جزئیات تور های گوانجو روی هر یک کلیک کنید.
تور گوانجو *ماهان* شناسه تور: 161 تور گوانجو *ماهان* تور گوانجو چین 6 روز شروع قیمت: $ 299 + مبلغ ریالی جمعه ، 3شنبه و 5شنبه (زمستان 98) تور گوانجو فاز 2 نمایشگاه *ماهان* شناسه تور: 87 تور گوانجو فاز 2 نمایشگاه *ماهان* تور گوانگجو 6 الی 9 روز نمایشگاه Canton شروع قیمت: $ 409 + مبلغ ریالی 26 و 30 مهر و 2 آبان (پاییز 98) تور گوانگجو فاز 3 نمایشگاه *ماهان* شناسه تور: 81 تور گوانگجو فاز 3 نمایشگاه *ماهان* تور گوانگجو 6 و 8 روز نمایشگاه Canton شروع قیمت: $ 379 + مبلغ ریالی 7 و 9 آبان (پاییز 98) تور ارزان گوانجو *با پرواز CZ* آفر، تخفیف ویژهشناسه تور: 82 تور ارزان گوانجو *با پرواز CZ* تور گوانگجو نمایشگاه CantonFair شروع قیمت: $ 469 + مبلغ ریالی 21 و 28 مهر و 7 آبان (پاییز 98) تور گوانجو فاز 1 نمایشگاه *پرواز ماهان* شناسه تور: 79 تور گوانجو فاز 1 نمایشگاه *پرواز ماهان* تور گوانجو 6 تا 9 روز نمایشگاه Canton شروع قیمت: $ 479 + مبلغ ریالی 21 و 23 مهر (پاییز 98) تور نمایشگاه چاینا پلاس 2019 شناسه تور: 9 تور نمایشگاه چاینا پلاس 2019 تور چایناپلاس گوانجو ChinaSouthern شروع قیمت: $ 490 + مبلغ ریالی 29 اردیبهشت 98 (19 می 2019) تور گوانجو فاز 2+1 نمایشگاه *ماهان* شناسه تور: 94 تور گوانجو فاز 2+1 نمایشگاه *ماهان* تور گوانگجو 8 الی 16 روز نمایشگاه Canton شروع قیمت: $ 550 + مبلغ ریالی 12 ، 13 ، 15 و 17 اپریل 2017 (بهار 97) تور گوانجو فاز 3+2+1 نمایشگاه *ماهان* شناسه تور: 95 تور گوانجو فاز 3+2+1 نمایشگاه *ماهان* تور گوانجو 18 و 20 روز نمایشگاه Canton شروع قیمت: $ 600 + مبلغ ریالی 15 و 17 اپریل 2018 (بهار 97)
تعداد: (23)

بهترین زمان برای رفتن به تور گوانجو

شهر پر جنب و جوش گوانجو، در تمام طول سال پر از گردشگر است. محبوبیت این شهر در فصل‌های مختلف سال، یک دلیل ساده دارد: این شهر در منطقه آب و هوایی نیمه گرمسیری قرار می‌گیرد و دما در کل سال معتدل و مطلوب است. این دسته‌بندی اقلیمی، گوانجو را از نظر آب و هوایی در کنار مناطقی مانند شهرهای جنوبی ایالات متحده و منطقه شمال ایتالیا و خط ساحلی Italian Riviera قرار می‌دهد. مانند هر جای دیگری در دنیا، بهترین زمان برای رفتن به گوانگجو نیز به علایق شما و کارهایی که می‌خواهید در این شهر انجام دهید بستگی دارد. داشتن انگیزه‌های تجاری یا توریستی، در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، بهره بردن از قیمت‌های پایین‌تر فصل کم گردشگر و بسیاری دیگر، جواب‌های متفاوتی برای سوال بهترین زمان برای رفتن به تور گوانجو ارائه می‌دهند. با بررسی فصل به فصل، می‌توان تصویر درست‌تری از بهترین زمان برای این سفر به دست آورد.

بررسی فصل به فصل آب و هوای گوانجو

بهار گوانجو که از اواخر فوریه شروع شده و تا نیمه‌های می ادامه دارد، روزهای ابری، مه‌آلود و مرطوب زیادی را به خود می‌بیند. بهار، فصل بارانی گوانجو است و پر بارش‌ترین روزها متعلق به ماه‌های می و ژوئن هستند. درست است که بهار پر باران و شرجی است، اما این زمان از سال بهترین وقت برای لذت بردن از دیدن گل‌های رنگارنگی است که در گوشه گوشه شهر به چشم می‌خورند. برای تور گوانجو در بهار، ژاکت و لباس‌های سبک با خود ببرید، البته بهتر است برای روزهای گرمتر لباس‌های خنک‌تر هم همراه داشته باشید. اول تا سوم می تعطیلات رسمی روز کارگر است؛ به خاطر شلوغی بیش از حد این روزها، بهتر است در این ایام در چین نباشید.

گوانجو تابستان‌هایی طولانی دارد؛ تابستان‌هایی که حدود 5 ماه به طول می‌انجامند. برای گوانجو معمولا از اواخر می تا اوایل سپتامبر، تابستان است. گرم‌ترین ماه‌های سال جولای و آگوست هستند؛ دما در این زمان در گوانگجو بین 25 تا 36 درجه سانتیگراد است. در تابستان توفان‌های گرمسیری و توفان‌های تندری گه‌گاه اتفاق می‌افتند. در این فصل اگر به تور گوانجو رفتید، چتر همراه داشته باشید. ورزش‌های آبی در تابستان فوق‌العاده محبوبند و پارک‌های آبی شهر بهترین مکان‌ها برای گذراندن لحظاتی خنک و مفرح در هوای گرم تابستانی هستند.

بدون هیچ تردیدی بهترین فصل برای رفتن به تور گوانگجو فصل پاییز است. پاییز گوانگجو از اواخر اکتبر شروع شده و در نوامبر و تا نیمه‌های دسامبر ادامه دارد. آسمان، روشن و صاف است و هوا خنک و معتدل. پاییز فرصتی عالی برای خرید در گوانجو، در یک روز آفتابی دلپذیر را در اختیارتان قرار می‌دهد. در پاییز شما می‌توانید بدون نگرانی از تغییر ناگهانی وضعیت هوا، به هر گوشه شهر که می‌خواهید سر بزنید. همین آب و هوای دلپذیر باعث شده پاییز به فصل پر گردشگر سال برای گوانگجو تبدیل شود. نمایشگاه کانتون یا نمایشگاه واردات و صادرات چین هم در نوبت دوم برگزاریش در هر سال، گردشگران و تاجران بسیاری را از سراسر دنیا به این شهر می‌کشاند.

زمستان در گوانگجو معمولا از اواخر دسامبر شروع شده و تا نیمه‌های فوریه ادامه دارد. زمستان گوانگجو سرد اما کوتاه است؛ هوا می‌تواند حسابی سرد شود اما به خاطر ارتفاع پایین شهر به ندرت برف می‌بارد. زمستان گوانگجو با زمستان بخش‌های شمالی چین تفاوت زیادی دارد؛ گوانجو در زمستان دریایی از گل می‌شود، بنابراین این وقت از سال بهترین زمان برای علاقه‌مندان به گل و گیاه خواهد بود. گل رسمی گوانگجو، کاپوک، در زمستان شکوفه می‌دهد.

چند نکته در مورد بهترین زمان برای تور گوانجو

نکته‌ای که باید در مورد رفتن به تور گوانگجو و به طور کلی تور چین در نظر داشته باشید، تعطیلات رسمی چین و فصل پر گردشگر این کشور یعنی تابستان است. بخش عمده‌ای از گردشگران چین را مردم این کشور تشکیل می‌دهند؛ مردمی که در معدود تعطیلاتی که در طول سال در اختیار دارند سفر می‌کنند. تعطیلات روز کارگر، تعطیلات روز ملی و سال نوی چینی این تعطیلات هستند. تابستان نیز برای بیشتر نقاط چین فصل پر گردشگر به حساب می‌آید؛ در این ایام وسایل حمل و نقل عمومی فوق‌العاده شلوغ هستند، هتل‌ها قیمت‌های بالاتری دارند و معمولا از روزها قبل پر شده‌اند.

در مورد شهر گوانجو نکته‌ای اضافی نیز وجود دارد: نمایشگاه گوانجو یا همان نمایشگاه کانتون در هر سال در دو دوره (بهار و پاییز) برگزار می‌شود. این نمایشگاه میزبان هزاران تاجر و فعال در حوزه‌های اقتصادی از سراسر دنیا است. هتل‌های شهر در زمان برگزاری نمایشگاه پر هستند و بعید است بتوانید بدون این که از چند هفته قبل رزروهای خود را انجام داده باشید جایی برای اقامت در شهر پیدا کنید.

گشت و گذار در گوانجو

سیستم حمل و نقل عمومی شهر گوانجو یکی از کارآمدترین و گسترده‌ترین شبکه‌های خدمت‌رسانی به مسافران در سراسر جهان است. شبکه در حال گسترش مترو گوانجو در کمترین زمان شما را به گوشه گوشه شهر می‌رساند. بیشتر ایستگاه‌های مترو در مکان جاذبه‌ها و نقاط معروف شهر قرار دارند و با نام همان جاذبه‌ها نامگذاری شده‌اند. فرودگاه و ایستگاه‌های راه آهن به راحتی با مترو و اتوبوس‌های اختصاصی در دسترس هستند. تاکسی‌های شهر نیز با قیمت‌های بسیار پایین مسافران را جابه‌جا می‌کنند. یک نقشه نیاز دارید و کمی حس ماجراجویی تا در تور گوانجو یکی از بهترین تجربه‌های زندگیتان را داشته باشید.

مترو گوانگجو

تا دسامبر 2016، مترو گوانجو 10 خط فعال و 184 ایستگاه داشته است. برنامه‌ریزی شده تا چند سال آینده خطوط مترو به 24 خط برسد. مترو گوانگجو بخش وسیعی از شهر را پوشش می‌دهد و بهترین گزینه برای گشت و گذار در شهر و بازدید از جاذبه‌ها در مدت تور گوانجو است. خطوط 2، 3 و 4 مترو، مسافران را به حومه‌های شهر می‌رسانند و خط Guangfo، گوانجو را به فوشان متصل می‌کند؛ این خط اولین خط قطار زیرزمینی بین شهری در چین بوده است. مترو گوانجو از 6 صبح کار خود را شروع کرده و تا نیمه شب به مسافران و گردشگران خدمت می‌کند. با 2.5 میلیارد سفر تنها در سال 2016، مترو گوانجو به یکی از پرمخاطب‌ترین متروهای دنیا تبدیل شده است.

با استفاده از مترو گوانجو شما به راحتی به پارک‌ها، مراکز خرید، بازارهای عمده‌فروشی و جاذبه‌های تاریخی شهر دسترسی دارید. مترو گوانجو شما را به راحتی به فرودگاه شهر، ایستگاه‌های قطار بین شهری و همچنین نمایشگاه کانتون، آن هم در زمانی کوتاه می‌رساند. کرایه مترو بسته به مسافتی که طی می‌کنید محاسبه می‌شود و هزینه بلیت از 2 یوان تا 14 یوان متغیر است. بلیت‌های تک سفره و بلیت‌های اعتباری، متدوال‌ترین نوع بلیت‌ها هستند. بیشتر توریست‌ها بلیت‌های تک سفره را انتخاب می‌کنند؛ این بلیت‌ها در همان روز اعتبار دارند و برای خریدشان می‌توان از دستگاه‌های خودکار فروش استفاده کرد.

تاکسی های گوانجو

برای کسانی که اولین بار به تور گوانجو می‌روند، تاکسی یکی از راحت‌ترین و بی‌دغدغه‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی است. کرایه تاکسی‌ها 10 یوان برای 2.5 کیلومتر اول و 2.6 یوان برای هر کیلومتر بعد از طی شدن مسافت اولیه است. با این نرخ کرایه، برای مثال مسیر فرودگاه تا منطقه Tianhe حدود 100 یوان هزینه دارد. در حال حاضر بیشتر از 33 هزار تاکسی از شرکت‌های مختلف در شهر رفت و آمد می‌کنند. تاکسی‌های این شرکت‌ها رنگ‌های مختلفی دارند و در نتیجه شما در گوانجو تاکسی‌ها را با رنگ‌های آبی، زرد، سرخ، سبز و طلایی می‌بینید.

قبل از پیاده شدن از تاکسی رسید خود را درخواست کنید؛ بر روی رسید شماره تاکسی و شماره خدمات مشتری شرکت تاکسی‌رانی درج شده است. بد نیست این قبض را همراه داشته باشید که اگر زمانی وسیله‌ای در تاکسی جا گذاشتید بتوانید به راحتی آن را پیدا کنید. برای راحتی خودتان پول خرد داشته باشید.

اتوبوس های گوانجو

اتوبوس‌های گوانجو اصلی‌ترین وسیله حمل و نقل برای ساکنین شهر هستند. بیشتر از 7000 اتوبوس و بیش از 350 خط در سیستم اتوبوسرانی شهر فعال هستند. کرایه اتوبوس‌های دارای تهویه مطبوع 2 یوان و کرایه اتوبوس‌های بدون تهویه 1 یوان است. در مسافت‌های طولانی‌تر، کرایه‌ها ممکن است بیشتر باشند.

یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای رسیدن به مرکز شهر از فرودگاه Baiyun، استفاده از خطوط اتوبوس‌رانی اختصاصی فرودگاه است. اتوبوس‌های اختصاصی در بیشتر هتل‌های معروف، مناطق مسکونی، ایستگاه‌های اتوبوس و مناطق تجاری توقف دارند؛ در نتیجه شما می‌توانید بعد از یک سفر طولانی با هواپیما به آسان‌ترین شکل به مقصدتان برسید. انتخاب هتلی که در مسیر توقف این اتوبوس‌ها باشد، در زمان برگشت از تور گوانجو شما را بدون دغدغه به پروازتان می‌رساند.

گوانجو از سال 2010 به بعد سیستم BRT خود را به راه انداخته است. اتوبوس‌های تندرو شهر، روزانه حدود 1 میلیون نفر را جابه‌جا می‌کنند. اتوبوس‌های تندرو گوانجو در مناطق Tianhe و Huangpu فعالیت می‌کنند و در مجموع حدود 260 کیلومتر مسیر را در 31 خط و 26 ایستگاه پوشش می‌دهند.

رفت و آمدهای برون‌شهری در گوانجو

با توسعه اقتصادی فوق‌العاده سریع چین، گوانجو در مدت کوتاهی به یکی از بزرگترین شهرهای این کشور تبدیل شد. نمایشگاه کانتون نقشی اساسی در توسعه این شهر داشته است، نمایشگاهی که عنوان شهر صنعتی و تجاری را به صفات گوانجو اضافه کرده و آن را در بین تمام تاجران و صنعت‌گران دنیا معروف کرده است. سیستم حمل و نقل فرامنطقه‌ای گوانجو نیز پا به پای این شهرت بزرگ شد و مجموعه ارتباطی عظیم و شایسته‌ای برای این شهر مدرن ایجاد کرد. داشتن یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن چین و همچنین سیستم حمل و نقل دریایی گسترده، گواهی بر این مدعی هستند.

فرودگاه گوانجو

فرودگاه بین‌المللی Baiyun، یکی از سه فرودگاه مسافری بزرگ در چین و اصلی‌ترین فرودگاه جنوب این کشور است. امروزه این فرودگاه میزبان 120 مسیر پرواز داخلی و 90 مسیر بین‌المللی بوده و به خاطر سیستم مدیریتی روشنفکرانه‌اش یکی از هوشمندترین فرودگاه‌های دنیا است. فرودگاه Baiyun در شمال شهر و در همسایگی مناطق Huadu و Renhe قرار گرفته است. این فرودگاه 28 کیلومتر با میدان Haizhu، مرکز جغرافیایی گوانگجو فاصله دارد.

با وجود سیستم گسترده بزرگراه‌ها و همچنین متصل بودن به شبکه مترو گوانجو، فرودگاه گوانگجو برای تمامی مسافران حاضر در این شهر و همچنین شهرهای اطراف به راحتی در دسترس است. اتوبوس‌های اختصاصی فرودگاه نیز بین برجسته‌ترین نقاط شهر و هتل‌های معروف در رفت و آمد هستند. در زمان نمایشگاه کانتون توصیه می‌شود به شکلی برنامه‌ریزی کنید که 1.5 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید؛ در این زمان احتمال وجود ترافیک و شلوغی در شهر بسیار زیاد است.

راه آهن برون شهری گوانگجو

سیستم ریلی گوانجو، خدمات مقرون به صرفه و مسیرهای گسترده‌ای را برای مسافرانش مهیا کرده است. در شبکه‌ی ریلی بین شهری گوانگجو، شما می‌توانید به دیگر شهرهای استان گوآنگدونگ و همچنین شهرهای دورتر در دیگر استان‌های چین به راحتی دسترسی داشته باشید. شهر گوانجو 4 ایستگاه راه‌آهن دارد. ایستگاه راه‌آهن گوانجو (Guangzhou Railway Station) در جاده Huanshi Xi و در شمال غرب شهر قرار گرفته است. این ایستگاه یکی از شلوغ‌ترین ایستگاه‌های جنوب چین است. قطارهای فشنگی (پر سرعت) متعلق به شرکت قطارهای پر سرعت چین (CRH)، شش بار در روز بین شنزن و گوانگجو در رفت و آمد هستند. این ایستگاه نیز مانند دیگر نقاط شهر از طریق مترو به راحتی در دسترس است. در مترو گوانگجو، ایستگاه Guangzhou Railway Station ایستگاه تقاطعی خطوط 2 و 5 است.

ایستگاه راه آهن شرقی گوانجو (Guangzhou East Railway Station) در منطقه Tianhe قرار گرفته و گوانجو را به شنزن، هنگ کنگ و شانتو متصل می‌کند. در تقاطع خطوط 1 و 3 مترو می‌توانید به این ایستگاه قطار دسترسی داشته باشید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از خط 2 و 7 مترو به ایستگاه راه‌آهن جنوبی گوانگجو (Guangzhou South Railway Station) برسید. استفاده از قطار برای رفتن به شهرهای دلتای رودخانه مروارید مانند شنزن، گزینه‌ای مقرون به صرفه برای مسافران است. مسافران می‌توانند در ایستگاه‌ها و همچنین دفاتر فروش بلیت در سرتاسر شهر بلیت‌های خود را تهیه کنند.

اتوبوس های بین شهری و قایق های گوانجو

گوانگجو سیستم آزادراهی و بزرگراهی سهل‌الوصولی دارد؛ این بزرگراه‌ها بستری عالی برای تردد با اتوبوس‌های بین شهری فراهم کرده‌اند. مسافران می‌توانند بلیت اتوبوس‌های بین شهری را در بسیاری از نقاط شهر گوانگجو تهیه کنند. شرکت‌های متعددی سرویس‌های مختلفی به شهرهای همسایه گوانجو و همچنین شهرهای بیرون از استان گوانگدونگ دارند. در میان اتوبوس‌های موجود در مسیر گوانگجو و هنگ کنگ، یک مسیر توریستی ویژه وجود دارد که مسافران تور گوانگجو را از میدان Aether در جاده شمالی Jiefang، مستقیما به دیزنی‌لند هنگ کنگ می‌برد.

قایق‌ها نیز نقش مهمی در حمل و نقل شهری و بین‌شهری گوانجو بازی می‌کنند. قایق‌های مسافری بسیاری در مسیرهای گوانگجو و هنگ کنگ و همچنین مناطق حومه‌ای شهر در رفت و آمد هستند. گفتنی است که کروز روی رودخانه مروارید (Pearl River) یکی از بهترین راه‌ها برای گذراندن شبی به‌یادماندنی در تور گوانجو است.

به "تور گوانجو" امتیاز دهید

35 کاربر به "تور گوانجو" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.9 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گوانجو"

4 دیدگاه

15 شهریور 1398

با سلام
لطفا راهنمایی بفرمایید لوازم الکترونیک گوانجو بهتر است یا شنزن ؟
باتشکر مقدم

پاسخ به محسن

17 شهریور 1398

با سلام جناب آقای مقدم
شهر شنزن مرکز الکترونیک کشور چین می‌باشد ولی اگر منظور شما از شهر گوانجو نمایشگاه کانتون فیر است این نمایشگاه یکی از بزرگترین نمایشگاهها در نوع خود در جهان می‌باشدکه می‌توانید انبوهی از عرضه کنندگان و تولیدکنندگان محصول مورد نظر خود را یکجا در نمایشگاه ببینید

پاسخ به رضا باقرزاده

6 مرداد 1398

با سلام مسافر دایم به گوانگجو هستم بیشتر به نمایشگاه کانتون لطفا ارزانترین قیمت بلیط و تور را اعلام فرمائید قبلا از لطف و عنایات شما کمال تشکر را دارم

پاسخ به حسین

6 مرداد 1398

سلام با تشکر از حسن انتخاب شما،هنوز پکیج های نمایشگاهی آماده ارایه نشده، اگر الان مد نظر شما هستش میتونید به پکیج گوانجو به شماره شناسه 161 مراجعه کنید و مشاورین گردشگری ما برای ارایه جزعیات کامل تر با شما تماس میگیرند .

پاسخ به کارشناس آوای بورالان
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021