تور بلغارستان

تور بلغارستان هنوز در لیست سفرهای بسیاری از گردشگران قرار ندارد؛ شاید برخی حتی در پیدا کردن این سرزمین بر روی نقشه هم به مشکل برخورند. تا آنجایی که به مقصدهای محبوب گردشگری در جهان مربوط می‌شود، این کشور همچنان از تیررس رادارهای پر قدرت گردشگران پنهان مانده است. به همین دلیل است که شما باید این سرزمین زیبا را در لیست سفرهای امسالتان قرار دهید، قبل از این که خیلی دیر شود و محبوبیت آن در میان عاشقان سفر از کنترل خارج شده و شما مجبور شوید در همه جا با خیل عظیمی از توریست‌ها همسفر باشید. در تور بلغارستان شما می‌توانید رشته‌کوه‌های فوق‌العاده زیبا، سواحل خارق‌العاده و شهرهای تاریخی ساکت و آرام را بدون ازدحام جمعیت تجربه کنید، تجربه‌ای که در کمتر شهری در اروپا پیدا خواهید کرد. این سرزمین یک تجربه منحصربه‌فرد را برای آنهایی که به دنبال دور شدن از مسیرهای معمول توریستی و ماجراجویی‌های جدید هستند کنار گذاشته است؛ جایی که در سایه بسیاری از همسایه‌های اروپاییش مانده است. در این سفر شما با برخی از خونگرم‌ترین و مهمان‌نوازترین مردم محلی از میان تمام سفرهایتان برخورد خواهید کرد. ممکن است زبان شما را ندانند (بسیاری از آنها تنها به سیریلیک صحبت می‌کنند)، اما با هر آن چه که در توان دارند سعی می‌کنند تور بلغارستان یک سفر فراموش‌نشدنی برایتان باشد.

چرا به تور بلغارستان برویم؟

بسیاری از مسافران تور بلغارستان سفر خود را با بازدید از پایتخت شروع می‌کنند. سوفیا اتمسفر و حال و هوای شهرهای اروپای شرقی را دارد؛ اما هر طرف را که نگاه می‌کنید نشانه‌هایی می‌بینید از این که این شهر هم به سرعت در حال تطبیق خود با دنیای مدرن است. بیشتر جاذبه‌های شهر در مرکز آن قرار دارند، جایی که می‌توانید خرابه‌های باستانی رومی سردیکا را در داخل ایستگاه‌های مترو ببینید. بازدید از کلیسای جامع الکساندر نوسکی را به هیچ عنوان در تور سوفیا از دست ندهید. این کلیسا به افتخار کمک‌رسانی روسیه به این کشور در زمان جنگ استقلال و بیرون راندن عثمانی‌ها در دهه 1870 ساخته شده است.

 بلغارستان

مشهورترین جاذبه توریستی در کل این سرزمین، در فاصله یک ساعت و نیمی رانندگی به سمت جنوب از سوفیا قرار گرفته است. در  میان مناظر خارق‌العاده و نفس‌گیر کوهستانی، صومعه‌ای با نام ایوان ریلسکی قرار گرفته است. این صومعه به نام قدیس محافظ بلغاری که در غاری در اینجا سکونت می‌کرده نامگذاری شده است. کلیسای اصلی با ستون‌های سیاه و سفید تزئین و دیوارهای بیرونیش با نقاشی‌هایی از داستان‌های مسیحی پوشیده شده است. داخل کلیسا تاریک است، اما میزبان خیل عظیمی از زائرانی است که به اینجا می‌آیند تا شمع روشن کرده و دعا کنند. بازدید از این صومعه و طبیعت اطرافش را در تور بلغارستان به هیچ عنوان از دست ندهید.

شهر پلوودیو یکی از قدیمی‌ترین شهرها در اروپا است؛ با یادگارها و محوطه‌های باستان‌شناسی که در مرکز شهر قرار گرفته‌اند. گذشته رومی پلوودیو را همچنین می‌توانید در آمفی‌تئاتر شهر مشاهده کنید، مکانی که هنوز برای برگزاری رویدادهای فرهنگی مختلف استفاده می‌شود. جاذبه اصلی شهر برای مسافران تور بلغارستان بخش قدیمی شهر است. با عمارت‌های رنگارنگ قرن نوزدهمی که امروزه به موزه‌ها و گالری‌ها تبدیل می‌شوند.

آن دسته از مسافران تور بلغارستان که دوست دارند تعطیلات خود را در مناطق ساحلی سپری کنند، از بودن در سواحل لوکس و شیک سانی بیچ و گلدن سندز لذت خواهند برد. البته سواحل شنی دیگری هم در نقاط مختلف به تعداد زیاد وجود دارند. دو تا از مشهورترین مقصدهای ساحلی این سرزمین که مطمئنا ارزش بازدید را دارند، شهرهای سوزوپل و نسبار هستند. نسبار همچنین منزلگاه خرابه‌های برخی از قدیمی‌ترین کلیساهای این کشور است.

رشته کوه‌های این سرزمین اسکی‌بازهای حرفه‌ای را از سراسر جهان به مناطق بانسکو، بوروتس و پامپوروو می‌کشانند. شما در تور بلغارستان همچنین می‌توانید در دامنه کوه ویتوشا هم اسکی کنید، قله‌ای که تقریبا از هر جایی در سوفیا قابل مشاهده است. طبیعت‌گردان و کوهنوردان هم به دریاچه‌های ریلا می‌روند، مقصد فوق‌العاده محبوبی که ممکن است حتی در فصل بهار هم با یخ پوشیده شده باشد.

دهکده‌های خوش‌منظره و زیبا در مناطق بیرون شهری این سرزمین به شما این حس را می‌دهند که انگار این کشور از زمان‌های دور تا به حال تغییرات زیادی نداشته است. در کوپریوشتیتسا (یک دهکده کوچک در فاصله یک ساعت رانندگی به سمت شرق سوفیا)، مسافران تور بلغارستان می‌توانند نمونه‌هایی از معماری رنسانسی قرن نوزدهمی این سرزمین را ببینند. بسیاری از خانه‌های زیبا و قدیمی این دهکده حالا به موزه‌های قوم‌نگاری تبدیل شده‌اند.

دانستن در مورد تاریخ جالب توجه این سرزمین یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفرتان خواهد بود. قدیمی‌ترین طلاجواهر دنیا در نزدیکی شهر وارنا کشف شده است و شما در تور بلغارستان می‌توانید آن را در موزه شهر ببینید. در بسیاری از مناطق کشور پشته‌های خاکی عجیبی وجود دارند که در واقع محل دفن مردمان تراکیان بوده‌اند. تراکیان قومی جنگجو بودند که تا قبل از حکمرانی رومی‌ها بر این منطقه تسلط داشتند. در رشته‌کوه‌های بالکان می‌توانید بوزلودژا را ببینید؛ یک یادبود ناتمام که از دور مانند یک سفینه فضایی به نظر می‌آید و توسط حکومت کومونیستی این کشور ساخته شده بوده است. امروزه این یادبود یکی از جاذبه‌های توریستی محبوب منطقه است.

یکی دیگر از جذابیت‌های تور بلغارستان آشنا شدن با فرهنگ بی‌نظیر مردمان این سرزمین است. فستیوال سالانه گل رز یکی از جذاب‌ترین فستیوال‌های این کشور است. این کشور پیشروترین تولیدکننده روغن گل رز در جهان است، روغنی که در ساخت عطرها و دیگر محصولات آرایشی و زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فستیوال‌های متعدد دیگری هم در مناطق مختلف برگزار می‌شوند. در این جشن‌ها مردم لباس‌های محلی منطقه خودشان را می‌پوشند. آوازهای و نمایش‌های سنتی، بخش‌هایی جدایی‌ناپذیر از این مراسم هستند.

برای عاشقان غذا، غذاهای بلغاری می‌توانند یک انگیزه عالی برای رفتن به تور بلغارستان باشند. مشهورترین غذای این سرزمین شوپسکا سالاتا است؛ یک نسخه متفاوت از سالاد سنتی یونانی که در اینجا همراه با پنیر سفید نمکی سرو می‌شود. ماست‌های بلغاری احتمالا بهترین و سالم‌ترین ماست‌های روی زمین هستند. شاید همین غذاهای سلامت باشند که باعث می‌شوند روستانشینان این سرزمین طول عمر بالایی داشته باشند.

اما آن چه که به هر کسی با هر سلیقه‌ای انگیزه انجام این سفر را می‌دهد به احتمال زیاد قیمت تور بلغارستان است. سفر به این سرزمین به شکل غافلگیرکننده‌ای مقرون‌به‌صرفه است. حتی هتل‌های لوکس هم ارزان به نظر می‌آیند، به خصوص اگر قیمت‌ها را با دیگر کشورهای اروپایی مقایسه کنید. دلایل بسیار بیشتری هم برای بستن چمدان‌ها و رفتن به این سرزمین دوست‌داشتنی وجود دارند، دلایلی که بیشترشان را خودتان در این سفر پیدا خواهید کرد.

در تور بلغارستان چه چیزی بخریم؟

از میوه‌ها وسبزی‌های تازه تا پنیر و ماست محلی، بازارهای محلی در این سرزمین یک بهشت واقعی برای عاشقان خوراکی هستند. از هزارتوی بی‌پایان ژنسکی پازار در سوفیا گرفته تا بازار سوزوپول در ساحل دریای سیاه، در تور بلغارستان شما نمونه‌هایی عالی از این نوع بازارها را پیدا خواهید کرد. اگر به دنبال خرید سوغاتی هستید به سراغ بوتیک‌ها و فروشگاه‌های کوچکی بروید که در تمام خیابان‌های سوفیا و دیگر شهرها پیدا می‌شوند. در ادامه بهترین گزینه‌های خرید در این سرزمین را به شما معرفی می‌کنیم.

پایتخت برخی از متنوع‌ترین و جذاب‌ترین مناطق خرید در کل کشور را دارد؛ محله‌هایی که با فروشگاه‌های جذاب صنایع دستی و بوتیک‌های لوکس پر شده‌اند. یکی از محبوب‌ترین خیابان‌ها برای خرید و گشت و گذار در میان مسافران تور بلغارستان خیابان ویتوشکا است، یک بلوار بسیار پهن و مختص عابران پیاده که با فروشگاه‌های کلاسیک و رستوران‌های عالی پر شده است. سابورنا یکی دیگر از خیابان‌های شیک خرید شهر است. در این خیابان فروشگاه‌های برندهای لوکس و فروشگاه‌های طراحان معروف لباس وجود دارند. برای داشتن یک تجربه خودمانی‌تر و آشنا شدن با زندگی روزمره مردم محلی بد نیست سری به خیابان تزار شیشمان بزنید. این بخش کوچک اما پر جنب و جوش شهر، تعدادی زیادی فروشگاه‌های عطر، لوازم آرایش، صنایع دستی و لباس را در خود جای داده است.

اگر غیر از بوتیک‌ها و فروشگاه‌های معمولی سوفیا خواستید در فضایی متفاوت‌تر خرید کنید، به سراغ بازار بزرگ روباز ژنسکی پازار بروید. این بازار در بلوار استفان استامبولوف قرار گرفته و بزرگترین و مشهورترین بازار شهر در میان مسافران تور بلغارستان است. این بازار را همچنین با عنوان بازار خانم‌ها می‌شناسند اما به این معنی نیست که برای آقایان در اینجا چیزی پیدا نمی‌شود. بهترین زمان برای بازدید از این بازار در آخر هفته‌ها است، زمانی که بازار حال و هوایی سرزنده و پر جنب و جوش دارد. در اینجا شما می‌توانید خوراکی‌های خوشمزه مانند آجیل، عسل، میوه‌های خشک شده و همچنین گوشت تازه را تهیه کنید. فراموش نکنید که ماست‌های خوشمزه محلی این بازار را هم امتحان کنید. غیر از خوراکی نیم‌نگاهی هم به ظروف سفالی بلغاری بیاندازید که یک سوغاتی خوب برای برگرداندن از این سفر به حساب می‌آیند.

بخش قدیمی شهر ولیکو ترنوو مجموعه‌ای از کوچه‌های باریک سنگ‌فرش‌شده است. در اینجا شما می‌توانید فروشگاه‌های کوچک و بوتیک‌هایی را پیدا کنید که انواع خرده‌ریزها و سوغاتی‌ها را می‌فروشند. در این کوچه پس کوچه‌ها حتی چند فروشگاه طراحان معروف لباس هم مخفی شده‌اند. بازار میدان چارشیا یکی دیگر از جاذبه‌های شهر برای مسافران تور بلغارستان است. در این بخش نانوایی‌ها، کتابفروشی‌ها و همچنین فروشگاه‌هایی وجود دارند که صنایع دستی مانند زیورآلات دست‌ساز، کنده‌کاری‌های چوبی و ظروف بلغاری را می‌فروشند. اگر خیلی طرفدار گشت و گذار در خیابان‌ها نیستید و و بودن در یک محیط خرید سربسته را ترجیح می‌دهید به سراغ مرکز خرید سنترال مال بروید که در بیرون شهر قرار دارد. این مال با فروشگاه‌های برندهای بین‌المللی و محلی پر شده است.

شهرهای ساحلی این سرزمین تجربه‌ای متفاوت از خرید کردن در تور بلغارستان را به شما ارائه می‌دهند. در جنوب در بازار سوزوپول می‌توانید عطر، روغن رز و صابون‌های خوش‌عطر، صنایع دستی روسی و ماهی‌های تازه از دریا را بخرید. می‌توانید در کوچه پس کوچه‌های شهر بگردید و قلاب‌دوزی‌های زیبایی را بخرید که توسط زنان محلی درست شده و برای فروش بیرون خانه‌ها قرار داده می‌شوند. به سمت شمال محوطه قرون وسطایی نسبار قرار دارد که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این منطقه محلی عالی برای خرید سوغاتی است. در میان یادبودهای تاریخی دوران بیزانس بگردید و در خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده‌ای قدم بزنید که در آن‌ها همه چیز از ظروف سفالی دست‌ساز تا کارهای هنری اصیل پیدا می‌شوند.

چه زمانی به تور بلغارستان برویم؟

یک کار مهم که قبل از رفتن به تور بلغارستان باید انجام دهید اطلاع پیدا کردن از بهترین زمان سفر به این سرزمین است؛ بعدش تنها نوبت به بستن چمدان‌ها می‌رسد. بهترین زمان‌ها برای انجام این سفر در ماه‌های نیمه‌خلوت سال، از آوریل تا می و همچنین از سپتامبر تا اکتبر هستند. در این زمان‌ها وضعیت آب و هوا در دلپذیرترین حالتش قرار دارد و قیمت‌ها پایین هستند. در فصل زمستان با بارش مقدار زیادی برف این کشور خلوت‌ترین زمانش را تجربه می‌کند. مهم است بدانید چه زمانی به این سفر بروید چرا که زمانی که انتخاب می‌کنید نوع فعالیت‌های تفریحی که می‌توانید در سفر انجام دهید را مشخص می‌کند، چه طبیعت‌گردی و دیدن کوهستان‌ها و دریاچه‌ها باشد چه تماشای معماری خیره‌کننده ساختمان‌ها در شهر سوفیا. قیمت تور بلغارستان و وضعیت آب و هوا معیارهای انتخاب زمان سفرتان خواهند بود. در ادامه به طور مفصل فصل‌های مختلف را از این دو جنبه بررسی می‌کنیم.

رفتن به تور  بلغارستان در فصل خوب بهار (آوریل تا می)

آب و هوای فصل بهار در این سرزمین به معنای واقعی کلمه خارق‌العاده است. هوا به شکلی خیلی دلپذیر معتدل است، به خصوص در امتداد مناطق ساحلی که نسیم گرم و مطبوعی را از طرف دریای مدیترانه دریافت می‌کنند. در ابتدای فصل بهار برف‌های زمستانی در حال آب شدن و خیابان‌ها و معابر عموما گل‌آلود هستند. در بهار خود را برای مواجهه با بارش‌های گاه‌به‌گاه آماده کنید، به خصوص در ماه می. قیمت‌ها در این فصل کمتر هستند چرا که هنوز تا آمدن خیل عظیم توریست‌ها در فصل تابستان زمان باقی است. فصل بهار زمانی عالی برای رفتن به تور بلغارستان برای گذراندن یک تعطیلات به‌یادماندنی در مناطق ساحلی است، بدون این که با جمعیت انبوه گردشگران مواجه شوید. از نیمه‌های آوریل به بعد بیشتر اقامتگاه‌ها و هتل‌ها باز می‌شوند و شما می‌توانید تخفیف‌های خوبی برای محل اقامتتان بگیرید. در بهار تعدادی رویدادی فرهنگی جالب توجه هم برگزار می‌شوند که شما می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید؛ یکی از آنها عید پاک ارتودوکس‌ها است. این جشن رویدادهای مختلفی در پیرامونش دارد و در تمام کشور برگزار می‌شود. از آنجا که هوا دلپذیر است، می‌توانید در پارک ملی پیرین طبیعت‌گردی کنید.

رفتن به تور بلغارستان در فصل تابستان (ژوئن تا آگوست)

ژوئن تا آگوست فصل شلوغ گردشگری در این سرزمین است. در این فصل توریست‌های زیادی به اینجا سفر می‌کنند، به خصوص به سوفیا و همچنین مناطق ساحلی. هوا اندکی گرمتر و مرطوب‌تر از فصل قبلی است. ژوئن معمولا پر باران‌ترین ماه سال است. در تابستان سواحل عموما شلوغ هستند و قیمت هتل در گران‌ترین حالتش قرار دارد. تابستان همراهش جمعیت زیادی از مسافران تور بلغارستان را به ساحل دریای سیاه می‌آورد و این منطقه را به مکانی سرزنده و پر از جشن و شادی تبدیل می‌کند. اگر می‌خواهید از شلوغی جمعیت دور باشید می‌توانید به سمت مناطق کوهستانی بروید که خنک‌تر هم هستند. مناطقی مانند ریلا و پیرین مناظر کوهستانی فوق‌العاده زیبایی دارند که مختص این سرزمین هستند. اگر می‌خواهید در تابستان کاری متفاوت انجام دهید به قلب فرهنگی این سرزمین یعنی صومعه ریلا یا اسوشتاری بروید. تعدادی فستیوال هم در تابستان برگزار می‌شوند، مانند فستیوال رز و فستیوال‌های نغمه‌های فولکلور پیرین.

رفتن به تور بلغارستان در پاییز (سپتامبر تا اکتبر)

پاییز در این سرزمین فوق‌العاده تماشایی و زیبا است. هوا همچنان گرم است، اما در بعدازظهرها و شب‌ها سردتر می‌شود. این وقت از سال زمان خوبی برای رفتن به تور بلغارستان و بودن در سواحل است. شما همچنین می‌توانید به مناطق کوهستانی بروید و طبیعت‌گردی کنید. اکتبر که برسد بارش‌ها هم شروع می‌شوند، در نتیجه برای بیرون‌گردی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید. با کاهش تعداد توریست‌ها قیمت‌ها هم در این فصل کاهش می‌یابند. اگر می‌خواهید در این سفر شهر سوفیا را بگردید سپتامبر تا اکتبر می‌تواند بهترین انتخابتان باشد؛ وضعیت آب و هوا ایده‌ال است و خبری هم از جمعیت انبوه گردشگران در شهر نیست. در این زمان می‌توانید با خیال راحت از کلیسای جامع الکساندر نوسکی دیدن کنید و در باغ‌ها و موزه‌های شهر بگردید. به پلوودیو یکی از مهم‌ترین پایتخت‌های فرهنگی اروپا بروید، جایی که می‌توانید از هوای دلپذیر و هنر منحصربه‌فرد این سرزمین لذت ببرید.

رفتن به تور بلغارستان در زمستان (نوامبر تا مارس)

در زمستان‌ها هوا می‌تواند فوق‌العاده سرد شود، سرمایی که در روزهای انتهایی ماه دسامبر شروع می‌شود. از دسامبر به آن سو مقدار زیادی بارش برف وجود خواهد داشت، بارشی که تقریبا در تمام کشور اتفاق می‌افتد. با این وجود اگر می‌خواهید با هیچ گردشگری مواجه نشوید، زمستان‌های واقعی اروپا را تجربه کنید و یک تور ارزان بلغارستان داشته باشید، باید در این زمان به سفر بروید. به یاد داشته باشید در بسیاری از شهرهای کوچک خدمات و فعالیت‌های توریستی تعطیل شده‌اند و بعضی نیز ممکن است به خاطر وضعیت آب و هوا خارج از دسترس باشند. در این زمان در تور بلغارستان شما همچنین می‌توانید اسکی کنید. بهترین ماه‌ها برای اسکی از دسامبر تا فوریه است. به بانسکو یا رازلوگ بروید، مکان‌هایی که مطمئنا خاطراتی فراموش‌نشدنی برایتان یادگار خواهند گذاشت.

قیمت تور بلغارستان چه قدر است؟

روی هر بخشی که دست بگذارید، از فرهنگ، مناظر طبیعی و سواحل تا زندگی شبانه و جاذبه‌ها، این سرزمین یک مقصد عالی برای گردشگری است. در این بین چیزی که باعث می‌شود این سفر بیشتر از هر چیز دیگری به شما مزه دهد قیمت تور بلغارستان است. هزینه‌های پایین در این کشور دوست‌داشتنی باعث شده مردم بسیاری از سراسر دنیا آن را به عنوان مقصد مورد علاقه‌شان برای سفر انتخاب کنند. البته این سرزمین آن توجهی که لیاقتش را دارد را هنوز به دست نیاورده و در سایه برخی دیگر از کشورهای اروپایی مانده است. بهتر است شما هر چه زودتر و قبل از مشهور شدن بیشتر این کشور دست به کار شده و تا وقتی که امکان‌پذیر است یک تور ارزان بلغارستان داشته باشید.

قیمت هتل در بلغارستان چه قدر است؟

خوابگاه‌ها جایگاه ویژه‌ای در میان گزینه‌های اقامتی در شهرهای اروپایی دارند. در اینجا هم اگر می‌خواهید یک تور ارزان بلغارستان داشته باشید می‌توانید به سراغ خوابگاه‌ها با اتاق‌های مشترک بروید. قیمت‌ها از 15 لو (یا لیو، واحد پول این کشور) برای هر شب شروع می‌شود اما تقریبا در تمام کشور قیمت متوسط در حدود 19 لو است. قیمت متوسط برای اتاق‌های خصوصی در حدود 52 لو برای یک اتاق دو تخته است. بیشتر خوابگاه‌ها وای‌فای و صبحانه را در قیمت‌هایشان در نظر گرفته‌اند. گزینه‌های بعدی برای پایین نگه داشتن قیمت تور بلغارستان هتل‌های مقرون‌به‌صرفه هستند. قیمت یک هتل ارزان قیمت با سرویس بهداشتی اختصاصی از حدود 40 لو شروع می‌شود. هتل‌هایی که در این رده قیمتی قرار دارند عموما وای‌فای رایگان ارائه می‌دهند؛ برخی از آنها صبحانه رایگان هم دارند. اجاره آپارتمان به گردشگران کمک کرده بتوانند در بیشتر کشورهای این قاره یک تور ارزان اروپا داشته باشند. قیمت اتاق‌های مشترک Airbnb در محدوده 20 لو قرار دارد، در حالی که هزینه اجاره یک خانه به صورت کامل در حدود 50 لیو در می‌آید.

هزینه غذا در تور بلغارستان چه قدر است؟

شما می‌توانید با حدود 2.5 لو یک همبرگر بخرید. یک منوی کامل در رستورانی مانند مکدونالدز هم در حدود 9 لو قیمت دارد. اگر می‌خواهید قیمت تور بلغارستان خود را پایین نگه دارید و در عین حال غذاهای محلی را هم امتحان کنید به سراغ بانیکا (تهیه شده از خمیر، پنیر و کره)، بانیتزا (غذای صبحانه‌ای) یا شوپسکا (یک نسخه بلغاری از سالاد کلاسیک یونانی) بروید که می‌توانید به ترتیب با قیمت‌های 1.5 لو، 1 لو و 5 لیو تهیه کنید. برای داشتن یک تور ارزان بلغارستان گزینه اولتان غذا خوردن در خیابان‌ها خواهد بود. غذاخوری‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید از آنها یک کباب خوشمزه با قیمت 5.5 لو تهیه کنید. مکان‌های زیادی هم وجود دارند که شما با یک دلار یا کمتر می‌توانید یک برش پیتزا بخرید. یک وعده غذای عالی با نوشیدنی در یک رستوران از 15 تا 30 لو هزینه خواهد داشت. اگر آپارتمان اجاره کنید می‌توانید برای خودتان غذا تهیه کنید. با حدود 70 لو می‌توانید خوراکی‌های ساده مانند پاستا، سبزیجات، مرغ و دیگر خوراکی‌ها را برای خوراک یک هفته تهیه کنید.

هزینه‌ی حمل و نقل در تور بلغارستان چه قدر است؟

اگر در سفرتان قرار است به نقاط مختلف کشور سفر کنید بهتر است به جای قطار از اتوبوس استفاده کنید. سفر با قطار ارزان است و می‌تواند کمک کند قیمت تور بلغارستان خود را پایین بیاورید اما کندترین روش جابه‌جایی بین شهرهای مختلف هم هست. برای مثال سواری قطار از سوفیا به بورگاس تنها 11 لو هزینه دارد، ولی بسته به نوع قطار این سفر بین 7 تا 11 ساعت طول خواهد کشید. با اتوبوس همین سفر 28 لو هزینه خواهد داشت اما مدت زمان سفرتان تنها 5 ساعت خواهد بود. اگر سوفیا مبدا اصلی سفرهایتان به شهرهای دیگر باشد گزینه‌های عالی زیادی خواهید داشت، چرا که هر ساعت اتوبوس‌های زیادی به مقصدها مختلف این کشور حرکت می‌کنند. سواری اتوبوس به شما کمک می‌کند یک تور ارزان بلغارستان داشته باشد و نقاط مختلف را در زمان‌های کوتاه ببینید. بلیت اتوبوس از سوفیا به وارنا 32 لو، به پولودیو 14 لو و به ولیکو ترنوو 22 لیو قیمت دارد. در داخل شهرها شما برای رسیدن به نقاط مختلف می‌توانید پیاده‌روی کنید. البته بیشر شهرها یک شبکه خوب اتوبوس‌های شهری دارند و تاکسی‌ها در همه جا حضور دارند. شروع قیمت تاکسی در حدود 1 لو است، در نتیجه تاکسی‌سواری هم مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

توصیه‌هایی برای داشتن یک تور ارزان بلغارستان

برای داشتن یک تور ارزان بلغارستان از رفتن به سانی بیچ (Sunny Beach) اجتناب کنید. با قیمت بالا و جمعیت انبوه توریست‌ها، این ساحل آنچنان جذابیتی هم ندارد. در این ساحل تعداد صندلی‌ها از شن‌ها بیشتر بوده و قیمتش هم بیشتر از حد معمول است. به جای این ساحل به سراغ دیگر سواحل بروید. اگر دوست دارید قیمت تور بلغارستان خود را تا حد ممکن پایین نگه دارید، در خوابگاه Hostel Mostel اقامت کنید. این مهمانخانه علاوه بر صبحانه رایگان، شام رایگان هم دارد. این مهمانخانه در سوفیا، پولودیو و ولیکو ترنوو شعبه دارد.

برای کاهش هزینه‌هایتان در بخش خوراک و در نتیجه کم کردن قیمت تور بلغارستان سراغ نانوایی‌ها را بگیرید. نانوایی‌ها در این سرزمین گستره متنوعی از غذاها و نان‌های خوشمزه و ارزان قیمت دارند که به شما کمک می‌کنند یک صبح خوب را شروع کنید. ژوئن تا سپتامبر فصل پرگردشگر تابستان در این کشور است، زمانی که جمعیت انبوهی از توریست‌ها به اینجا سفر می‌کنند و قیمت بلیت هواپیما و همچنین قیمت هتل در بالاترین حدشان قرار می‌گیرند. زمستان زمانی عالی برای داشتن یک تور ارزان بلغارستان است، زمانی که می‌توانید از دیدن جاذبه‌ها با حضور کم گردشگران، دیدن مناظر فوق‌العاده زیبا و اسکی کردن در کوهستان‌ها لذت ببرید. از رفتن در زمان کریسمس به این کشور خودداری کنید، چرا که تعطیلات سال نو زمانی شلوغ و گران قیمت به حساب می‌آید. در زمینه ورودی موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری هم به مقصد ارزانی سفر خواهید کرد؛ بیشتر ورودی‌ها در حدود 7 تا 18 لو قیمت دارند.

به "تور بلغارستان" امتیاز دهید

5 کاربر به "تور بلغارستان" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.6 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور بلغارستان"

4 دیدگاه

19 دی 1398

با سلام خدمت شما
آیا در بازه زمانی 15 اسفند تا 25 اسفند زمان خوبی برای مسافرت به کشور بلغارستان است یا خیر؟از لحاظ ارزان بودن

پاسخ به محسن

22 دی 1398

با سلام
با توجه به دمای هوا و ساحلی بودن کشور بلغارستان پیشنهاد من به شما سفر در اردیبهشت و خردادماه می‌باشد که درصورتی که در زمانی خارج از تعطیلات در این زمان سفر کنید هم هوای خوب و گرمی را در سفر خواهید داشت و هم از نظر قیمت با توجه به اینکه قبل از تعطیلات تابستان می‌باشد قیمتها خوب و مناسب می‌باشد

پاسخ به رضا باقرزاده

4 اردیبهشت 1398

درمورد سفر با خانواده سوال داشتم که آیا جایگزین خوبی به جای انتالیا هست یا نه؟ هم قیمتش هم زیباییش هم تفریحات

پاسخ به مهیا محمددوست

7 اردیبهشت 1398

سلام شما میتونید باقی شهر های ترکیه رو مدنظر داشته باشید مثل کوشاداسی و بدروم و یا جایگزینی مثل کشور زیبای تایلند شهر هایی مثل پوکت و سامویی ... جایگزین ها زیاد هستن

پاسخ به کارشناس آوای بورالان
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)
تلفن: 75284-021