پول و اقتصاد (433)

پیشنهاد آلمان برای حل مناقشات تجاری با آمریکا

وزیر اقتصاد آلمان در سفر به آمریکا پیشنهادهایی را برای حل مناقشات تجاری با این کشور از جمله همکاری تنگاتنگ تر در زمینه آموزش نیروهای متخصص را عنوان کرد.

23 تیر 1398

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه به باکو می رود

برونو لومایر وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در خاتمه ماه جاری میلادی به جمهوری آذربایجان سفر خواهد نمود.

22 تیر 1398

فرانسه قانون مالیات بر غول های تکنولوژی را تصویب کرد

مجلس فرانسه قانونی را تصویب کرد که بر شرکت های بزرگ تکنولوژی مانند گوگل و فیسبوک که به دور زدن قوانین مالیاتی دنیا معروفند، مالیات وضع می نماید.

22 تیر 1398

اعلام آمادگی تجار چینی برای سرمایه گذاری 5 میلیارد دلاری در خاک پاکستان

روسای 55 شرکت چینی با سفر به پاکستان و دیدار با نخست وزیر این کشور از سرمایه گذاری پنج میلیارد دلاری خود در خاک اسلام آباد خبر دادند.

22 تیر 1398

بازدید یک میلیون نفر از پناهگاه دانش آموزان تایلندی ، غاری که قطب گردشگری شد

یک سال پس از خاتمه معجزه آسای عملیات نجات دانش آموزان تایلندی از غار، پناهگاه فوتبالیست ها و مربی شان به قطب گردشگری شمال این کشور آسیایی تبدیل شده است.

20 تیر 1398

آلمان به روسیه وابسته نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، پیتر آلتمایر وزیر اقتصاد آلمان که به منظور حضور در یک نشست مالی به آمریکا سفر نموده در سخنانی در مورد پروژه نورد استریم 2 گفت: برخلاف آنچه که مقامات آمریکایی تاکنون مطرح نموده اند، آلمان هیچ وابستگی به روسیه ندارد.

19 تیر 1398

لغو ویزا چینی ها چگونه می تواند مفید باشد

چندی پیش معاون گردشگری ایران خاطرنشان کرد که دیگر گردشگران چینی نباید برای ورود به ایران ویزا تهیه نمایند. براین اساس، هیات دولت با لغو ویزا یک طرفه چینی ها به ایران با هدف جذب گردشگران این کشور موافقت و آن را تصویب کرد، اما این اتفاق چگونه می تواند تاثیر...

16 تیر 1398

ازبکستان و اندونزی چشم انداز روابط دوجانبه را آنالیز کردند

معاون وزیر امور خارجه ازبکستان در دیدار سفیر اندونزی در تاشکند چشم انداز روابط دوجانبه را آنالیز کردند.

15 تیر 1398

آلمان با سرعت برای عملیاتی شدن اینستکس کوشش می نماید

سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز آدینه مدعی شده دولت این کشور با سرعت برای عملیاتی شدن ساز و کار موسوم به اینستکس جهت تسهیل تجارت با ایران کوشش می نماید.

15 تیر 1398

تصمیم جدی اپل برای خروج از چین

اپل از شرکت های تامین نماینده بزرگ تجهیزات خود خواسته تا هزینه های انتقال 15 تا 30 درصد از ظرفیت فراوری خود از چین به کشورهای دیگر حوزه آسیای جنوب شرقی را ارزیابی نمایند. این شرکت در حال آماده سازی برای تغییر ساختار زنجیره تامین تجهیزات خود است.

12 تیر 1398

ماجرای ساخت خورشید مصنوعی در چین

خورشید چینی ها برایِ شبیه سازیِ واکنش های خورشیدی و به عنوان جزئی از پروژه تبدیل هیدروژن به مقدار زیادی انرژی کم هزینه طراحی شده است. درواقع چین میخواهد تا منبعی برای فراوری انرژی پاک ایجاد نماید.

11 تیر 1398

کارشناسان و دیپلماتهای سابق آمریکایی؛ سیاست ترامپ در قبال چین مخرب است

80 کارشناس آمریکایی در امور آسیا طی نامه ای سرگشاده هشدار دادند که سیاست ترامپ تنش با چین را بدتر می نماید نه بهتر.

10 تیر 1398

مقابله ایران و چین با یک جانبه گرایی آمریکا در فناوری اطلاعات

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی در آستانه سفر به دالیان با هدف شرکت در اجلاس تابستانه مجمع جهانی اقتصاد، صبح امروز با سفیر چین در تهران دیدار و مصاحبه کرد.

10 تیر 1398

تبانی خودروسازان آلمانی علیه مصرف کنندگان

تحقیقات اولیه کمیسیون نشان داده این تبانی در جلساتی موسوم به حلقه پنج اتفاق افتاده که هر سال با حضور نمایندگان شرکت های دایملر، ب ام و، فولکس واگن، پورشه و آئودی برگزار می گردد.

9 تیر 1398

عقب نشینی ترامپ: مبادلات با شرکت چینی هواوی ادامه خواهد داشت

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر گفت که بعد از دیدار با شیء جینگ پین همتای چینی خود در حاشیه نشست گروه 20 در ژاپن، تصمیم گرفته که تعرفه های گمرکی فعلی بر این کشور را افزایش ندهد.

9 تیر 1398

چین: به تعهدات در قبال رآکتور آب سنگین اراک کاملا پایبندیم

یک مقام چینی اعلام نمود که پکن به به تعهداتش در قبال راکتور آب سنگین اراک کاملا پایبند است.

9 تیر 1398

همه چیز درباره بازی های جهانی اسپانیا، ایران با 91 ورزشکار به دنبال بهترین نتیجه

بازی های جهانی ورزش کارگری با حضور حدود 3000 ورزشکار از 42 کشور به میزبانی شهر تورتوسای اسپانیا برگزار می گردد که کاروان 140 نفره ایران نیز در این رقابت ها سومین حضور در بازیهای جهانی را تجربه خواهد نمود.

8 تیر 1398

اردوغان به چین می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه پس از حضور در چهاردهمین نشست سران کشورهای گروه 20 در ژاپن، دوم ماه جولای (11 تیر ماه) برای انجام سفری رسمی به چین خواهد رفت.

6 تیر 1398

احتمال تحریم 3 بانک چینی به ادعای نقض تحریم های کره شمالی

به گزارش خبرنگاران، واشنگتن پست از احتمال قطع دسترسی 3 بانک بزرگ چینی به نظام اقتصادی آمریکا به بهانه عدم موافقت با تحقیق پیرامون نقض تحریم های کره شاقتصادی اطلاع داد.

5 تیر 1398

روسای جمهور چین، هند و روسیه دیدار سه جانبه خواهند داشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، شی جینپینگ رئیس جمهور چین در دو نشست دیگر نیز که در حاشیه گروه بیست برگزار می گردد حضور خواهد یافت.

4 تیر 1398
تعداد: (433)
تلفن: 75284-021