فرهنگ و آداب و رسوم (256)

نبود سیاست مناسب عامل اصلی توسعه نیافتگی در بحث گردشگری

نمایندە مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این کە ایران بە لحاظ تنوع اقلیمی و جاذبەهای گردشگری پنجمین کشور دنیا است اما متاسفانه در بحث گردشگری در مقایسە با کشورهای دیگر وضعیت مطلوبی ندارد.

10 آذر 1398

نشست توسعه گردشگری ایران و چین در پکن برگزار گردید

نشست توسعه گردشگری ایران و چین امروز پنجشنبه 7 آذر 98 هم زمان با سفر دکتر مونسان در هتل مارکوپولو پکن برگزار گردید.

9 آذر 1398

صنعت گردشگری مصر دوباره رونق گرفت

باوجود حملات تروریستی مکرر، گردشگران به صورت توده ای به کشور مصر برمی گردند و با توجه به اطلاعات دولت مصر، تعداد گردشگران این کشور در 7 ماه اول سال حدود 54 درصد افزایش داشته باشد و به 3/4 میلیون نفر رسیده است. این در حالی است که تعداد گردشگران کشورهای آلمان...

9 آذر 1398

دیوار سفارت ایتالیا بار دیگر نقاشی شد

سفارت ایتالیا در ایران که تصمیم دارد در یک پروژه فرهنگی با همکاری مشترک میان هنرمندان ایرانی و ایتالیایی و ارائه آثار آنها روی دیوار خارجی این سفارت­خانه به زیباسازی شهر تهران و پیوند هنر دو کشور یاری کند، عصر امروز (7 آذر ماه) دومین آثار این پروژه را...

9 آذر 1398

نتایج آزمون مشخص سطح توانمندی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اعلام شد

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نتایج آزمون مشخص سطح توانمندی زبان انگلیسی این دانشگاه را اعلام نمود.

5 آذر 1398

همکاری ایتالیا و ژاپن در طرح مقاوم سازی موزه ملی

رئیس کل موزه ملی ایران از همکاری مسئولان حوزه میراث فرهنگی ایتالیا و ژاپن برای مقاوم سازی بخش موزه ایران باستان این مجموعه اطلاع داد.

4 آذر 1398

جشنواره اقوام گلستان بازتابی ویژه در توسعه گردشگری استان دارد

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری گلستان گفت: با تعاملات و همکاری های زیادی که در جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام با انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان داشتیم، در آینده شاهد بازتاب ویژه ای در توسعه گردشگری استان گلستان خواهیم بود.

27 آبان 1398

خسارتی که گردشگری اندونزی ازآتشفشان دید

حتما مدتی قبل اخبار مربوط به فوران آتشفشانی که در کوه بالی رخ داد را شنیدید، واقعه ای که باعث شد تا گردشگران زیادی که در این جزیره بودند، زودتر بار سفرشان را ببندند و از آن خارج شوند. این واقعه همچنین باعث شد تا صدها خانه ای که در نزدیکی این کوه و در شعاع...

25 آبان 1398

توسعه گردشگری کشاورزی و دریایی بین ایران و ویتنام

در دیدار معاون رییس جمهور با سفیر ویتنام در تهران، افزایش تعامل و روابط دو کشور در بخش گردشگری، بویژه گردشگری کشاورزی و دریایی، مورد تأکید و توافق نهاده شد.

25 آبان 1398

برگزاری جشنواره های فرهنگی راهکاری مناسب برای توسعه متوازن گردشگری در استان اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: برپایی جشنواره های فرهنگی و بومی راه کاری مناسب برای توسعه متوازن گردشگری در پهنه استان اصفهان است.

25 آبان 1398

دادگاه اسپانیا حکم بازداشت 3 مقام کاتالونیا را به جریان انداخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دادگاه عالی اسپانیا حکم بازداشت 3 رهبر جدایی طلب کاتالونیا در اروپا که اکنون در خارج از مرزهای این کشور به سر می برند، را بار دیگر به جریان انداخت.

15 آبان 1398

نمایشگاه نقش و ترنج هنر ایرانی در عمان

نمایشگاه نقش و ترنج هنر ایرانی در پایتخت عمان برپا شد.

14 آبان 1398

آغوش باز چین و روسیه به روی ماینرهای ایرانی

مجوز فراوری بیت کوین از هفته جاری صادر می گردد. این خبری است که به تازگی از سوی معاونت وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) رسانه ای شده است. طبق این خبر باید گفت فعالیت رسمی بیت کوین در ایران شروع شده است و این در حالی است که فعالان حوزه ارز دیجیتالی معتقد هستند...

14 آبان 1398

گردشگران بالی از این پس باید نفری 10 دلار برای تمیز کردن سواحل بپردازید

خبرنگاران: مقامات جزیره بالی برای مدیریت زباله های این جزیره اندونزیایی خودشان را آماده می نمایند. سازمان محیط زیست بالی می گوید که در این جزیره روزانه 3 هزار و 500 تن زباله فراوری می گردد.

11 آبان 1398

انتقام به سبک ایتالیایی

این فوتبالی است که همه دوست دارند. فوتبالی که لذت می دهد. البته اگر ناسزاهای هدفمند بعضی طرفداران تراکتور که آشکار تعیین است اهداف دیگری را در سر دارند و گزارش آزاردهنده گزارشگر بازی را به یاد نیاوریم!

11 آبان 1398

زاپاس و سالوادور... در ترکیه

وب سایت آی سینما: چند روز پیش خبر اکران فیلم من سالوادور نیستم به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کنندگی امیر پروین حسینی و منصور سهراب پور در ترکیه منتشر شد و همزمان این کشور کودتای ناموفقی را نیز تجربه کرد. با این حال این فیلم در حال حاضر در 30 سینمای این...

6 آبان 1398

فیلم های مستند و پویانمایی اکران می شوند، نشست فیلمساز ایتالیایی

به گزارش خبرنگاران، در سومین روز از سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، 23 فیلم داستانی در بخش ملی، در پردیس سینمایی ملت اکران می گردد.

1 آبان 1398

همکاری ایران و اتریش در حوزه گردشگری

معاون فرهنگی سفارت اتریش گفت: تبادل اساتید و گردشگر در زمره بخش هایی است که تحریم ها نمی توانند آن را تحت تاثیر قرار دهند و ما هیچ مسئله ای در این حوزه نداریم.

28 مهر 1398

سومین درخواست اسپانیا از بلژیک برای بازداشت پیگدمون

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دیوان عالی اسپانیا از بلژیک درخواست کرد تا کارلوس پیگدمون رهبر پیشین استقلال طلبان کاتالونیا را در این کشور بازداشت نمایند.

28 مهر 1398

حضور خبرنگاران 19 کشور در ایران ، ترافیک خبرنگاران اسپانیایی

خبرنگاران آنلاین:اداره کل رسانه های خارجی معاونت مطبوعاتی اظهار داشت در شهریور ماه برای خبرنگاران 44 رسانه خارجی از 19 کشور مجوز فعالیت مطبوعاتی صادر نموده است.

27 مهر 1398
تعداد: (256)
تلفن: 75284-021