فرهنگ و آداب و رسوم (236)

در مدارس به جای زبان انگلیسی، چینی یاد بگیرید!

برترین ها: طرح یک فوریتی با امضای 57 نماینده خبرساز شده و سر و صدای زیادی به پا نموده است، طرح برطرف انحصار زبان انگلیسی از نظام آموزشی کشور. بر اساس آن آموزش زبان انگلیسی از برنامه مدارس حذف و اختیاری اعلام شده و دانش آموزان می توانند دیگر زبان ها از جمله...

23 مهر 1398

می خواهیم هنر ایران و ایتالیا را پیوند بزنیم

سفیر ایتالیا در تهران بر این باور است که مردم کشورهای دنیا با وجود همه تفاوت ها و مسائل دنیای موجود، خواسته های مشترکی همچون صلح، دوستی، سفر و... دارند. او می گوید: مردم می خواهند راحت و آرام زندگی نمایند و به همین خاطر هم فکر می کنم همه ما همانند هم هستیم....

16 مهر 1398

تاکید سفیر اندونزی بر همکاری های گردشگری دو کشور

به گزارش خبرنگاران، اوکتاویان علیم الدین سفیر اندونزی در ایران که در ضیافت آغازین دوره آموزشی تشریفات و پذیرایی سخن می گفت، با اشاره به تجربه های خود در خصوص رستوران های ایرانی که کوشش نموده اند تا هویت خاص خود را حفظ نمایند و پذیرایی متفاوتی از میهمانان...

15 مهر 1398

محقق ایرانی: اندیشه های غربی حائل شناخت متقابل ملت های ایران و چین است

به گزارش خبرنگاران، نهمین سمینار آنالیز سالانه ادبیات دنیا، با موضوع آنالیز آخرین تحولات ادبیات و هنر کشورهای مختلف از جمله ایران، یکشنبه شب، 21 دی با حضور محققان و دانشجویان در دانشگاه بزرگ پکن برگزار گردید.

9 مهر 1398

بازدید دانش آموزان از نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا رایگان است

رئیس موزه ملی ایران گفت: بازدید دانش آموزان در قالب اردوهای آموزشی به وسیله مدارس (با هماهنگی قبلی) رایگان است.

6 مهر 1398

نمایشگاه اسپانیایی ها در موزه ملی سانسور شد؟ ، حذف اثر در دقیقه 90 ؛ پوشش یک زن در میان است؟

رسانه های اسپانیایی از حذف یک اثر از نمایشگاه موزه آلیکانته در ایران خبر دادند.

6 مهر 1398

شروع نمایش تاریخ اسپانیایی ها در ایران

نمایشگاه باستان شناسی اسپانیا با حضور نخستین وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در موزه ملی ایران کار خود را شروع کرد.

3 مهر 1398

همکاری دانشگاه تهران با دانشگاه های ایتالیا افزایش می یابد

سفیر ایتالیا و رئیس دانشگاه تهران در دیداری بر گسترش همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاه تهران و دانشگاه های ایتالیا تأکید کردند.

3 مهر 1398

پکن: دولت چین از حفاظت سایت های باستان شناسی جاده ابریشم حمایت می نماید

نماینده کشور چین با بیان اینکه سایت های جنوب شرق آسیا حفاظت شده است، گفت: دولت چین از حفاظت و بازآرایی سایت های باستان شناسی جاده ابریشم حمایت می نماید.

3 مهر 1398

نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا با حضور دکتر مونسان افتتاح شد

نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا، با حضور دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سفیر اسپانیا در ایران، عصر امروز یکشنبه 31 شهریور 98، در محل موزه ملی ایران به صورت رسمی گشایش یافت.

1 مهر 1398

حمل و نقل عمومی در شانگهای؛ چین

شهر شانگهای یکی از قطب های اصلی گردشگری کشور چین محسوب می گردد که به سهولت می توان با انواع وسایل نقلیه نظیر هواپیما، قطار، اتوبوس و غیره به آن سفر کرد.

27 شهریور 1398

اطلاعات کاخ موزه سبز، به زبان چینی ترجمه شد

پس از نیازسنجی های اجرا شده در کاخ موزه سبز و با توجه به تعدد بازدیدکنندگان چینی در این موزه، اطلاعات این کاخ موزه زیبا، این بار به زبان چینى ترجمه شده و در اختیار بازدیدکنندگان نهاده شد.

24 شهریور 1398

اجرای کنسرت شهرام و حافظ ناظری در سونی سنتر کانادا

کنسرت ناگفته با حضور شهرام ناظری و حافظ ناظری در تورنتو کانادا برگزار گردید.

21 شهریور 1398

ساخت مدارس ایرانی در آمریکا و کانادا برای حفظ هویت ایرانی، 100هزار خیردر خارج از ایران

خبرنگاران: رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با اشاره به فعالیت 500 هزار خیرمدرسه ساز در داخل کشور و ساخت 30 درصد مدارس توسط آنها گفت: در حال ساخت مدرسه در خارج از کشور برای ایرانیان مقیم هستیم.

16 شهریور 1398

آثار موزه ملی ایران از چین بازگشت

15 قلم آثار تاریخی- فرهنگی به نمایش درآمده در نمایشگاه شکوه تمدن های آسیا پس از سه ماه به سلامت به کشور بازگشت.

11 شهریور 1398

کتاب برنده جایز اسپانیایی در ایتالیا هم برنده شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت این جایزه، کتاب صدای چیزهایی که می افتند نوشته خوان گابریل واسکوئز با ترجمه سیلیوا سیشل پیروز شد تا جایزه معتبر ایتالیا را کسب کند.

10 شهریور 1398

تاسیس مرکز ادبیات کودک در کانادا، ورود جدی به منتورینگ ادبی

به گزارش خبرنگاران، فریبا کلهر نویسنده ایرانی مقیم کانادا، به منظور ارتقای سطح کیفی و کمی ادبیات کودک ایران و یاری به حفظ و گسترش زبان مادری برای بچه ها فارسی زبان مقیم کانادا اقدام به تاسیس مرکز ادبیات کودک در این کشور نموده است.

9 شهریور 1398

تشدید جنگ تجاری چین و آمریکا، قیمت نفت را کاهش داد

افزایش تعرفه های واردات نفت خام آمریکا که برای نخستین بار توسط چین اعمال شد، قیمت نفت را تا چهار درصد کاهش داد و به کمترین میزان در دو هفته اخیر رساند.

7 شهریور 1398

همایش ایران: مهد تمدن در موزه آلیکانته در والنسیای اسپانیا برگزار شد

مهد تمدن با حضور متخصصان اسپانیایی، ایرانی و آمریکایی در موزه باستان شناسی آلیکانته در استان والنسیا اسپانیا برگزار گردید که با استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه ایران و پژوهشگران، دانشجویان و علاقه مندان اسپانیایی همراه بود.

7 شهریور 1398

نمایشگاه آثار موزه ای ایران در اسپانیا برگزار می گردد

در نشست رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان با مسئولان موزه باستان شناسی آلیکانته، برگزاری نمایشگاه آثار تاریخی ایران در اسپانیا مورد توافق نهاده شد و این نمایشگاه به زودی در اسپانیا برگزار خواهد شد.

4 شهریور 1398
تعداد: (236)
تلفن: 75284-021