برجام (112)

روایت اسکای نیوز از اختلاف شدید آمریکا و فرانسه درباره ائتلاف دریایی در خلیج فارس

فارس نوشت: شبکه اسکای نیوز به نقل از منابع فرانسوی گزارش داد که پاریس هیچ میلی برای مشارکت در ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا ندارد و به اروپایی ها توصیه نموده است به ائتلاف آمریکا ملحق نشوند.

21 مرداد 1398

اسکای نیوز، اختلاف شدید آمریکا و فرانسه درباره ائتلاف دریایی در خلیج فارس

شبکه اسکای نیوز به نقل از منابع فرانسوی گزارش داد که پاریس هیچ میلی برای مشارکت در ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا ندارد و به اروپایی ها توصیه نموده است به ائتلاف آمریکا ملحق نشوند.

20 مرداد 1398

نظر وزارت خارجه چین درباره راکتور آب سنگین اراک

سخنگوی وزارت خارجه چین بار دیگر ضمن محکوم کردن تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران درباره پروژه بازسازی راکتور آب سنگین اراک توضیحی ارائه داد.

12 مرداد 1398

موضع گیری مجدد چین درباره تحریم های آمریکا علیه ایران

ایرنا نوشت: سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در آخرین کنفرانس خبری پیش از تعطیلات تابستانی این کشور بار دیگر ضمن حمایت از برجام، تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.

12 مرداد 1398

ترامپ: ایران و چین منتظر پیروزی دموکرات ها در انتخابات هستند

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر مدعی شد بعضی کشورها منتظر پیروزی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا هستند تا به توافق مورد نظر خود با آنها دست یابند.

11 مرداد 1398

درخواست رسمی آمریکا از آلمان، فرانسه و انگلیس برای تشکیل ائتلاف در خلیج فارس

خبرگزاری آلمان از درخواست رسمی واشنگتن از برلین، پاریس و لندن برای مشارکت در ائتلاف این کشور در آبهای خلیج فارس اطلاع داد.

9 مرداد 1398

چین خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد

وزارت خارجه چین روز دوشنبه از ایالات متحده خواست تا از اعمال فشار حداکثری علیه ایران دست بکشد و موانع جدید برای طرفین برجام در مورد پایبندی به تعهداتشان ایجاد نکند.

8 مرداد 1398

کرملین سفر پوتین به فرانسه در اواخر مرداد را تایید کرد

کاخ کرملین در پی اعلام رئیس جمهوری فرانسه درباره دیدار آینده خود با ولادیمیر پوتین در بندر برگانسون، سفر رئیس جمهوری روسیه به فرانسه در اواسط ماه آگوست (اواخر مرداد ماه) را مورد تایید قرار داد.

7 مرداد 1398

واکنش وزیر خارجه فرانسه به تشدید تنش بین تهران و واشنگتن

وزیر خارجه فرانسه نسبت به تشدید تنش ها بین ایالات متحده و جمهوری اسلامی ایران ابراز نگرانی نموده است.

2 مرداد 1398

فرانسه: اروپا باید در حفظ برجام متحد بماند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه امروز دوشنبه پیش از شروع نشست بروکسل، گفت اروپا باید در کوشش برای حفظ توافق هسته ای ایران متحد بماند.

31 تیر 1398

سران روسیه و فرانسه بر افزایش کوشش ها برای حفظ برجام تأکید کردند

سران روسیه و فرانسه در یک گفت وگوی تلفنی در روز پنجشنبه بر ضرورت افزایش کوشش ها برای حفظ توافق هسته ای با ایران تأکید کردند.

29 تیر 1398

وزیر خارجه آلمان: اینستکس تنها یکی از ابزارهای حفظ برجام است

به گزارش خبرنگاران، هایکوماس، وزیرخارجه آلمان در مصاحبه با اینترفاکس در پاسخ به سوالی در ارتباط با توافق هسته ای برجام ضمن تاکید بر اهمیت این توافق، اما به تأثیرات ناشی از خروج آمریکا از برجام نیز اذعان نموده است.

27 تیر 1398

اسپانیا: تمایل داریم به اینستکس بپیوندیم، تحریم های آمریکا را به رسمیت نمی شناسیم

وزیر امور خارجه اسپانیا و نامزد جایگزینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد که این کشور کوشش می نماید محدودیت های مالی اعمال شده علیه ایران را برطرف کند.

26 تیر 1398

جوزف بورل: اسپانیا در اینستکس مشارکت می نماید

به گزارش خبرنگاران، لارنس نورمن خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در پیامی توئیتری نوشت: جوزف بورل وزیر امور خارجه اسپانیا و رئیس پیشنهادی روابط خارجی اتحادیه اروپا (جانشین فدریکا موگرینی) همزمان با ورود به نشست امروز وزرای خارجه اروپا گفته...

25 تیر 1398

ابراز نگرانی چین درباره سرنوشت برجام

سخنگوی وزارت خارجه چین درباره اوضاع پیچیده مربوط به برجام ابراز نگرانی کرد و از آمریکا خواست در اجرای توافق هسته ای با ایران مانع تراشی نکند.

25 تیر 1398

آلمان، فرانسه و بریتانیا درباره تنش ها در خلیج فارس و برجام بیانیه صادر کردند

سه کشور اروپایی فرانسه، انگلیس و آلمان روز یکشنبه در حمایت از برجام و همچنین تنش ها در خلیج فارس بیانیه صادر کردند.

24 تیر 1398

توقف در برابر توقف، جزئیات طرح فرانسه برای فروش نفت ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از پالتیکو، بخشی از جزئیات طرح فرانسه برای کاستن از تنش ها میان ایران و آمریکا همزمان با سفر مشاور دیپلماتیک رئیس جمهور فرانسه به تهران منتشر شده است.

20 تیر 1398

روسیه: تجارتمان با ایران ادامه دارد، به اینستکس نیازی نداریم

نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا تاکید نمود که مسکو علی رغم تحریم های واشنگتن به تبادلات تجاری خود با ایران ادامه خواهد داد.

19 تیر 1398

رایزنی ریابکوف با سفرای فرانسه، انگلیس و آلمان درباره برجام

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وزارت امورخارجه روسیه امروز سه شنبه با صدور بیانیه ای از دیدار وگفتگوی سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه این کشور با سفرای فرانسه و انگلیس و کاردار آلمان در مسکو در مورد اجرای برجام اطلاع داد.

19 تیر 1398

آلمان با سرعت برای عملیاتی شدن اینستکس کوشش می نماید

سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز آدینه مدعی شده دولت این کشور با سرعت برای عملیاتی شدن ساز و کار موسوم به اینستکس جهت تسهیل تجارت با ایران کوشش می نماید.

15 تیر 1398
تعداد: (112)
تلفن: 75284-021