اخبار و مقالات پکن

هشدار چین به آمریکا در خصوص مداخله در مسئله تایوان

عضو کمیسیون نظامی مرکزی چین در دیدار با فرمانده نیروی دریایی آمریکا بر حق حاکمیت پکن بر این منطقه تاکید نموده و گفت: چین هیچ دخالت خارجی را در این منطقه تحمل نخواهد کرد.

26 دی 1397

ترودو چین را متهم کرد

نخست وزیر کانادا، چین را به نادیده دریافت مصونیت دیپلماتیک یک نماینده سابق کانادایی در هنگام بازداشت او متهم کرد.

22 دی 1397

چگونه داده های چینی ناجی پژوهشهای پزشکی آمریکایی می شوند؟

گروهی از پژوهشگران و پزشکان آمریکایی با استفاده از داده های چینی ها موفق گردیده اند نوعی سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی را طراحی نمایند که می تواند هر نوع توده سرطانی را در سریع ترین حالت ممکن شناسایی کند.

19 دی 1397

توافق ترامپ و ترودو برای اقدام علیه چین بابت کانادایی های بازداشتی

رهبران کانادا و ایالات متحده درباره تداوم اعمال فشار علیه پکن برای آزادسازی دو شهروند کانادایی موافقت کردند. این شهروندان پس از بازداشت یک مقام اجرایی چینی در ونکوور، در چین بازداشت شدند.

18 دی 1397

طب سنتی و رونق گردشگری سلامت در چین

گردشگری سلامت با یاری طب سنتی چینی (TCM) در کشور چین در حال توسعه است.

12 دی 1397

حذف دلار از مبادلات چین و روسیه به تعویق افتاد

وزیر دارایی روسیه بیان کرد امضای موافقت نامه جایگزینی روبل و یوان به جای دلار در مبادلات دوجانبه بین چین و روسیه به تعویق افتاده است.

6 دی 1397

ضرب شست پکن به واشنگتن، چین، یک گام دیگر به ابرقدرتی

مهر نوشت: از ابتدای سال میلادی 2019، چین برای یک بازه زمانی 3 ساله، دومین تامین کننده هزینه های سازمان ملل بعد از آمریکا و قبل از ژاپن خواهد بود.

5 دی 1397

سیاست های تکنولوژیک چین محدودتر می گردد ، انتقال فناوری مطلقا ممنوع!

گزارشهای جدید از پکن حکایت از آن دارند که چینی ها قصد دارند صادرات تکنولوژی را محدودتر از همیشه پیگیری نمایند. این موضوعی است که بسیار مهم و قابل تامل است.

4 دی 1397

پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین شتاب می گیرد

وزیر خزانه داری آمریکا در مصاحبه با بلومبرگ گفت: آمریکا و چین سرگرم برنامه ریزی برای برگزاری دیدارهایی در ژانویه به منظور تهیه سند توافق در زمینه تجارت هستند.

29 آذر 1397

تسلیم استوارنامه سفیر جدید کشورمان به رئیس جمهور خلق چین

سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در پکن طی مراسمی استوارنامه خود را به رئیس جمهور خلق چین تسلیم کرد.

28 آذر 1397

روسیه و چین و شروع پروژه های مشترک بیش از 100 میلیارد دلاری

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، در بیانیه روز سه شنبه اعلام شد: یک گروه متشکل از شرکت های روسی و چینی در نظر دارند 73 پروژه مشترک را اجرا نمایند که روی هم رفته، ارزشی بیش از 100 میلیارد دلار دارند.

21 آذر 1397

چین سفیر آمریکا را احضار کرد

ایرنا نوشت: در ادامه واکنش های چین به بازداشت منگ وانژو مدیر مالی شرکت هواوی در کانادا، این بار دولت پکن سفیر آمریکا در چین را احضار و مراتب اعتراض خود را به وی گفت.

19 آذر 1397

آنالیز پرونده ماجرای مدیر مالی هوآوی در دادگاه کانادا

دادگاه کانادا اعلام نمود مدیر مالی هوآوی برای هر یک از اتهامات آمریکا درباره توطئه تا 30 سال حبس محکوم خواهد شد، این درحالی است که وزیر خارجه این کشور روابط کانادا با چین را مهم و معتبر دانست.

18 آذر 1397

چین: با تحریم ایران مخالفیم

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مدیر مالی شرکت هواوی به دلیل نقض تحریم های آمریکا علیه ایران در کانادا دستگیر گردیده است تاکید نمود ما با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کشورهای دیگر از جمله ایران خارج از چارچوب شورای امنیت،...

17 آذر 1397

تأکید رئیس جمهوری چین بر اصل احترام متقابل

رئیس جمهوری چین اظهار داشت که کشورش همواره به اصل احترام متقابل قائل خواهد بود.

17 آذر 1397

چین به اظهارات پمپئو واکنش نشان داد

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت خارجه چین نسبت به اظهارات مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا که گفته بود آمریکا اقدامات چین، ایران و روسیه در ارتباط با نقض چند پیمان و توافق نامه چند جانبه را نمی پذیرد واکنش نشان داد.

15 آذر 1397

تقویت یوآن در بلندمدت با گشایش سیستم مالی چین

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، اقتصاددانان و استراتژیست ها معتقدند، در صورتی که چین به همین ترتیب به باز کردن سیستم مالی خود ادامه دهد و بیشتر به استفاده از یوآن در معاملات بین المللی تاکید داشته باشد، در بلندمدت جریان سرمایه در ارز چین تقویت...

13 آذر 1397

دوبی برترین مرکز مالی منطقه شد

در گزارش موسسه توسعه چین، شهر دوبی در رده نخست منطقه و پانزدهم دنیا از نظر برترین عملکرد مالی نهاده شد.

30 آبان 1397

آمریکا و چین مذاکرات تجاری را شروع کردند

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت بازرگانی چین روز پنجشنبه گفت مذاکرات تجاری بین پکن و واشنگتن در سطوح بالا از سر گرفته گردیده است.

27 آبان 1397

صدای ایران را از رادیو چین می شنوید

5 خبرنگار از رادیو و تلویزیون دولتی چین ماموریت گرفتند تا صدای سرزمین ایران را به گوش مردم کشورشان برسانند؛ مردمی که هنوز فکر می نمایند ایران یک کشور عرب و سراسر بیابان است، مردمش به زبان عربی سخن می گویند و زنانش بُرقع به صورت می زنند.

26 آبان 1397
تعداد: (112)
تلفن: 75284-021