50 تور گردشگری ایتالیا به لرستان سفر می نمایند

به گزارش آوای بورالان، خبرنگاران: استاندار لرستان گفت: حدود 50 تور گردشگری و مدیر تورهای توریستی از ایتالیا به لرستان سفر می نمایند.

50 تور گردشگری ایتالیا به لرستان سفر می نمایند

به گزارش آوای بورالان از خرم آباد، هوشنگ بازوند ظهر امروز در دیدار با سفیر اسپانیا، بابیان اینکه در حوزه گردشگری تفاهم نامه ای با شرکت های ایتالیایی تنظیم شده است، گفت: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد که تا خاتمه سال 94 حدود 50 تور گردشگری و مدیر تورهای توریستی به مدت پنج روز در لرستان حضور پیدا نمایند.

وی اقلیم چهارفصل را ازجمله جاذبه های گردشگری لرستان برشمرد و اضافه کرد: زیرساخت های حمل ونقل هوایی، ریلی و زمینی استان برای گردشگران و سرمایه گذاران حوزه گردشگری فراهم شده است.

استاندار لرستان بابیان اینکه باوجود کثرت جاذبه های طبیعی و مصنوعی استان بدون شک این جاذبه ها مورد استقبال عموم قرار می گیرد، مطرح کرد: موقعیت توپوگرافی منحصربه فرد، میراث فرهنگی و به عبارتی سازه های شهرنشینی به جامانده از تمدن های نخستین استان لرستان را به قطب گردشگری تبدیل می نماید.

وی آبشارهای منحصربه فرد استان لرستان را از دیگر ظرفیت های گردشگری این استان برشمرد و اعلام کرد: استان لرستان با میانگین بارندگی 470 تا 500 میلی متر درسال، پس از استان های ساحلی بیشترین میزان بارندگی را دارد.

بازوند با اشاره به اینکه استان لرستان پایتخت پل های تاریخی ایران است، اعلام کرد: لرستان با داشتن ژئوپارکهای طبیعی بسیار بزرگ و علمی در زمینه ژئوتوریسم مقام نخست کشور را دارد.

وی گفت: با وجود اینکه استان لرستان ظرفیت های زیادی دارد و از استان های ثروتمند کشور است اما متأسفانه تاکنون ظرفیت های آن عملیاتی نشده است.

استاندار لرستان در راستای شکوفایی توانمندی های استان لرستان بر حضور بخش خصوصی تأکید کرد و اضافه کرد: با حفر و مطالعه اولیه شش حلقه چاه نفت و گاز در استان حجم میادین نفتی و گاز آن ها معین شده است.

وی وجود معادن قیر طبیعی را یکی دیگر از ظرفیت های ارزشمند استان لرستان دانست و توضیح داد: کار مطالعات امکان سنجی این معادن صورت گرفته کما اینکه ظرفیت این معادن قیر ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری در استان است.

بازوند اعلام کرد: استان لرستان ازنظر معادن سنگ نیز بسیار غنی است به طوری که 22 درصد ظرفیت سنگ نمای ساختمان مربوط به استان لرستان است.

ب

منبع: تسنیم

به "50 تور گردشگری ایتالیا به لرستان سفر می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 تور گردشگری ایتالیا به لرستان سفر می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021