349 میلیون برای زمین سرگردان ، رکورد تاریخ سینمای چین شکست

فیلم سینمایی زمین سرگردان در نخستین هفته اکران در چین 349 میلیون دلار فروخت و پس از گیشه 390 میلیون دلاری جنگ های ستاره ای: نیرو برمی خیزد در رده دوم پردرآمدترین فیلم های تاریخ در هفت روز نمایش ایستاد.

349 میلیون برای زمین سرگردان ، رکورد تاریخ سینمای چین شکست

به گزارش خبرنگاران به نقل از فوربس، زمین سرگردان در شرایطی رکورد سینمای چین را شکست که سال پیش کارآگاه چایناتاون 2 با 338 میلیون دلار و دو سال پیش گرگ جنگجوی 2 با 307 میلیون دلار (هر دو در هفت روز اول اکران) به فاصله ای کوتاه رکوردشکنی نموده بودند. ضمن اینکه فروش هفته اول آن در چین بیش از مجموع درآمد 338 میلیون دلاری فیلم سینمایی انتقام جویان: جنگ ابد در آمریکای شمالی در آوریل 2018 بود.

کارآگاه چایناتاون 2 با 541 میلیون دلار و عملیات دریای سرخ با 575 میلیون دلار پرفروش ترین فیلم های سینمای چین در سال گذشته بودند و گرگ جنگجوی 2 با 854 میلیون دلار فروش در سال 2017 بالاتر از دیگر فیلم ها ایستاد. حالا به نظر می رسد زمین سرگردان به عنوان نخستین فیلم علمی خیالی سینمای چین با موضوع زندگی فرازمینی بتواند این رکوردها را بشکند. فیلم فضا و داستانی خانوادگی دارد و همین در موفقیت تجاری آن بسیار موثر بوده است.

فرانت گو زمین سرگردان را بر اساس داستانی کوتاه از لیو کی زین ساخته است؛ پروژه ای که شاید بتواند عنوان پرفروش ترین فیلم سال 2019 را حتی در مصاف با رقیبان هالیوودی از آن خود کند. نیرو برمی خیزد با 937 میلیون دلار فروش در آمریکای شمالی همچنان پرفروش ترین فیلم در گیشه داخلی است و گرگ جنگجوی 2 با 854 میلیون دلار فروش در چین در رده دوم است. هر چند از نظر تعداد تماشاگران، این دو فیلم پایین تر از دیگر رقیبان قرار می گیرند.

زمین سرگردان با بودجه 50 میلیون دلاری ساخته گردیده و کارشناسان معتقدند با گیشه 600 میلیون دلاری به کار خود در سینماها سرانجام خواهد داد. با این حال، فقط دو فیلم می توانند رکورد فروش هفت روز اول آن را به خطر بیندازند؛ انتقام جویان بعدی و جنگ های ستاره ای بعدی.

منبع: همشهری آنلاین

به "349 میلیون برای زمین سرگردان ، رکورد تاریخ سینمای چین شکست" امتیاز دهید

1 کاربر به "349 میلیون برای زمین سرگردان ، رکورد تاریخ سینمای چین شکست" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "349 میلیون برای زمین سرگردان ، رکورد تاریخ سینمای چین شکست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021