یک عکس زندگی پسر یخی چینی را دگرگون کرد!

زندگی یک پسر خردسال چینی که با انتشار یک عکس توسط معلمش در این کشور به پسرک یخی معروف گردیده بود، ناگهان دگرگون شد.

یک عکس زندگی پسر یخی چینی را دگرگون کرد!

به گزارش خبرنگار، پسر یخی لقبی بود که کاربران شبکه های اجتماعی به یک پسر 9 ساله این کشور داده بودند. وانگ فومن پس از آنکه در ژانویه سال گذشته معلمش عکسی از او را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت، به این لقب معروف شد. در آن عکس او در حالی که برف روی مو های سرش قندیل بسته بود، دیده می شد.

این وضعیت و قندیل بستن برف های روی سر این کودک 9 ساله به علت آن بود که او مجبور بود برای رسیدن به مدرسه یک مسیر 4.5 کیلومتری را بپیماید. منزل پسر یخی در منطقه ای کوهستانی در جنوب غربی استان یون نان چین قرار داشت که دمای هوا در فصل زمستان به 9- درجه سانتی گراد نیز می رسید.

اما انتشار این عکس موجب تغییری بزرگ در زندگی این پسر و خانواده اش شد. او پس از این شهرت در تبلیغات بسیاری حضور یافت، هدیه های بسیاری را دریافت کرد و روزنامه نگاران زیادی برای مصاحبه با او و خانواده اش راهی محل زندگی اش شدند. پس از انتشار یک مصاحبه تصویری تغییرات بزرگ در زندگی وانگ شروع شد. حالا او به همراه خانواده اش منطقه کوهستانی را ترک نموده اند و در یک آپارتمان 2 طبقه در روستای شوان بائوشان زندگی می نمایند. به علاوه او اکنون به جای طی بیش از یک ساعت برای رفتن به مدرسه اش تنها با طی 10 دقیقه به مدرسه اش می رسد. پدرش در یک شرکت ساختمانی در کانمینگ، مرکز استان یون نان مشغول بکار گردیده و روزانه 200 یوان (29 دلار) دریافت می نماید.

وانگ گانگ کوئی، پدر پسر یخی در این باره گفت: حالا زندگی بهتر گردیده است. در مقایسه با دیوار های گلی و جاده گل آلود حالا ما پناهگاهی بهتر در برابر باد و باران داریم.

وانگ نیز در مورد رویای آِینده می گوید دوست دارد در آینده یک پلیس گردد تا آدم های بد را دستگیر کند.

لازم به ذکر است؛ داستان وانگ مسئله فقر روستایی در چین را تبدیل به مسئله ای داغ کرد و موجی از هدایای نقدی و سایر وسایل از جمله تجهیزات ورزشی، لباس و وسایل گرمایشی را برای مدرسه ای که او پیش تر در آن درس می خواند سرازیر کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "یک عکس زندگی پسر یخی چینی را دگرگون کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک عکس زندگی پسر یخی چینی را دگرگون کرد!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021