یونان مدعی نقض گسترده حریم هوایی خود از سوی ترکیه شد

وزارت دفاع یونان از نقض مکرر حریم هوایی خود از سوی جنگنده ها و هواپیماهای تجسسی ارتش ترکیه در روزهای گذشته اطلاع داد.

یونان مدعی نقض گسترده حریم هوایی خود از سوی ترکیه شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقام های نظامی یونان شنبه از نقض حریم هوایی خود از سوی جنگنده های نیروی هوایی ترکیه در روزهای گذشته خبر دادند.

به نوشته وبگاه اکاثیمرینی بعد از نقض حریم هوایی یونان ازسوی جنگنده های ترکیه ای، مقام های دفاعی یونان در روزهای گذشته در آماده باش بودند.

بر اساس این گزارش، یک هواپیمای تجسسی سی ان-235 نیروی هوایی ترکیه آدینه گذشته وارد حریم هوایی یونان در جنوب شرقی اژه شد و منطقه اطلاعات پرواز آتن را نقض کرد. این هواپیمای ترکیه ای بر اساس قوانین بین المللی توسط جنگنده های یونانی رهگیری شد.

هواپیمای تجسسی سی ان-235 ارتش ترکیه

آنطور که این رسانه یونانی گزارش نموده پنجشنبه گذشته نیز هواپیماهای نظامی ترکیه بارها حریم هوایی یونان را نقض کردند. به نوشته این منبع خبری، دو فروند جنگنده ارتش ترکیه در 15 اوت (پنجشنبه 24 مرداد) سه بار منطقه اطلاعات پرواز آتن و 33 مورد حریم هوایی یونان در شمال شرقی، مرکز و جنوب شرقی اژه را نقض کردند.

یونان و ترکیه بر سر مالکیت بر تعدادی از جزایر سنگی و فلات قاره بین مرزهای آبی در دریای مدیترانه و اژه اختلاف دارند و بارها همدیگر را به کارشکنی در روند مذاکرات حل مساله قبرس متهم نموده اند. این دو کشور در سال های گذشته مرتب یکدیگر را به نقض حریم هوایی یکدیگر متهم نموده اند و تنش میان یونان و ترکیه با وجود کوشش های بین المللی برطرف نشده است. ترکیه بارها اعلام نموده که مرزهایش با یونان نیازمند بازنگری است و قرارداد لوزان دارای مشکلاتی است. یونان نیز بارها مرزهای خود را مرزهای اتحادیه اروپا معرفی و از سران این اتحادیه خواسته که در قبال اقدام های تحریک کننده آنکارا سکوت نکنند.

وزارت دفاع یونان اخیرا نیز مدعی شد که 6 فروند هواپیمای ترکیه، با پرواز بر فراز منطقه شمال شرقی، مرکز و جنوب شرقی دریای اژه، در مجموع 42 بار حریم هوایی این کشور را نقض کردند.

به "یونان مدعی نقض گسترده حریم هوایی خود از سوی ترکیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونان مدعی نقض گسترده حریم هوایی خود از سوی ترکیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021