گلایه تورگردان ها از تاثیر قطع اینترنت بر صنعت گردشگری، جامعه تورگردان ها به شورایعالی امنیت ملی نامه نوشت

خبرنگاران: جامعه تورگردانان ایران در نامه به شورایعالی امنیت ملی تاثیر قطعی اینترنت بر صنعت گردشگری ایران را به اطلاعه آن شورا رسانده است. در همین رابطه ابراهیم پورفرج رییس جامعه تورگردانان ایران به ایسنا خبر داده است که در این نامه به شورایعالی امنیت ملی نوشته اند، ارتباط تورگردان ها با توریست ها و شرکت های خدمات گردشگری خارج از کشور کاملا قطع شده و به همین دلیل تورگردان ها خبر ندارند گردشگران خارجی چه تصمیمی برای سفر به ایران گرفته اند.

گلایه تورگردان ها از تاثیر قطع اینترنت بر صنعت گردشگری، جامعه تورگردان ها به شورایعالی امنیت ملی نامه نوشت

پورفرج گفته است: با خارج از کشور نمی توانیم مکاتبه داشته باشیم و از نتایج تصمیمات آن ها درباره سفر ایران اطلاع نداریم. همه رایزنی های قبلی با آژانس ها و توریست های خارجی نیز بدون جواب مانده است و نمی دانیم پیشنهاد سفر به ایران را پذیرفته اند یا منصرف شده اند.

به گفته رییس جامعه تورگردانان ایران، رویه کار معمولا این طور بود که به وسیله پیغام رسان های اینترنتی با توریست ها و آژانس های خارجی ارتباط برقرار می کردیم و کمتر ارتباط مستقیم تلفنی یا فکسی برقرار می شد. حالا با قطع اینترنت همه دسترسی ها نیز قطع شده است.

او ادامه داد: ایران در میانه فصل گردشگری به سر می برد و معمولا بعضی گردشگران وقتی کشوری با شرایط اضطراری روبرو می گردد، در دقیقه آخر تصمیم می گیرند سفر خود را لغو نمایند. ما نیز نمی دانیم تکلیف تورهایی که در راه ایران هستند چه می گردد. آیا آن ها قرار است به ایران سفر نمایند یا تصمیم شان متوقف شده است؟

چندروز پس از شروع ناآرامی ها در کشور اینترنت به دستور شورایعالی امنیت ملی کشور براساس آنچه وزیر ارتباطات اعلام نموده است قطع شد. تداوم قطعی اینترنت در کشور طی روزهای گذشته موجب شد تا اصناف مختلف از زیان قطع اینترنت بر کسب وکارهای خود سخن بگویند و حالا گلایه از قطه اینترنت در ایران به حوزه گردشگری نیز کشیده شده است.

فعالان صنعت گردشگری به خبرگزاری های داخلی خبر داده اند که به دلیل قطع اینترنت در ایران بسیاری از شرکت های خدمات مسافرتی کشور به دلیل ناتوانی در انجام مکاتبات و پیگیری وضعیت تورها تعطیل شده اند. بعضی نیز اعلام نموده اند که اینترنت محدود به بعضی خدمات گردشگری ایران ارایه شده است اما به دلیل نبود دسترسی عمومی به فضای مجازی امکان خرید تورهای گردشگری در کشور با کاهش شدید روبرو شده است و حتی این کاهش به خرید بلیت های پرواز نیز رسیده است.

لازم به ذکر است براساس آنچه مقامات مسئول در دولت اعلام نموده اند، ممکن است در روزهای آینده امکان اتصال به اینترنت سراسری فراهم گردد. در روزهای گذشته نیز امکان دسترسی محدود موسسات و بعضی شرکت ها به اینترنت امکانپذیر شده است.

به "گلایه تورگردان ها از تاثیر قطع اینترنت بر صنعت گردشگری، جامعه تورگردان ها به شورایعالی امنیت ملی نامه نوشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه تورگردان ها از تاثیر قطع اینترنت بر صنعت گردشگری، جامعه تورگردان ها به شورایعالی امنیت ملی نامه نوشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021