گرجستان فقط با ایرانی ها سختگیر نیست

به گزارش آوای بورالان، دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران در عین حال که قوانین حاکم در مبادی ورودیِ گرجستان را تنها شامل حال اتباع ایرانی ندانست، به افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، توصیه کرد که با مدارک کامل به گرجستان سفر نمایند.

گرجستان فقط با ایرانی ها سختگیر نیست

مرتضی قربانی به آوای بورالان گفت: با توجه به شرایط خاص گرجستان توصیه می گردد مسافران حتما مدارک کامل و معتبر همراه داشته باشند. ورود به گرجستان بدون ویزاست اما این دلیل نمی گردد که مسافران با بلیت یک طرفه اجازه ورود به این کشور را دریافت نمایند. بنابراین ضروری است علاوه بر گذرنامه معتبر، بلیت دوطرفه با تاریخ برگشت تعیین، برگه رزرو هتل و بیمه نامه را همراه داشته باشند.

او در عین حال یادآور شد: همراه داشتن همه این مدارک، تضمینی برای ورود به خاک گرجستان نیست، چرا که در هفته های اخیر مواردی بوده اند که با مدارک کامل و معتبر اجازه ورود به این کشور را به دست نیاورده اند. از طرفی مسافرانی هم بوده اند که مدارکشان ناقص بوده اما جواز ورود به این کشور را دریافت نموده اند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران که حدود پنج سال چارترنماینده پروازهای مستقیم گرجستان بوده است، درباره مسافرانی که با بلیت یک طرفه به این کشور سفر نموده اند و در هفته های اخیر دیپورت گردیده اند، گفت: برخی گمان می نمایند چون گرجستان مثل ترکیه لغو ویزا گردیده، پس می توان با بلیت یک طرفه به این کشور سفر کرد، درحالی که اینطور نیست. دولت گرجستان مدت ها پیش به مسافران متذکر گردیده باید بلیت دو طرفه با تاریخ تعیین برای برگشت به کشور خود، پیش از ورود به خاک این کشور همراه داشته باشند و در مبادی ورودی ارائه دهند.

قربانی با بیان اینکه پروازهای گرجستان همچنان برقرار است و هیچ تغییری در برنامه سفر از ایران به این کشور در دستور کار آژانس ها قرار نگرفته است، تاکید نمود: مسافران، ملاحظات و شرایط گرجستان را هنگام سفر به این کشور در نظر بگیرند تا با مشکل روبرو نشوند.

گرجستان پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، روزهای ملتهبی را سپری می نماید. هزاران نفر از مردم این کشور علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری گرجستان هر شب در خیابان های تفلیس دست به تظاهرات می زنند.

برخی رسانه ها ممانعت گرجستان از ورود اتباع ایرانی به این کشور را به تحولات سیاسی این کشور و رویکرد دولت جدید گرجستان در برخورد با مهاجران نسبت داده اند. این درحالی است که قربانی - دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی - قوانین و سختگیری های گرجستان را عمومی دانست و گفت: قوانین اتخاذگردیده برای ورود به این کشور و برخوردهایی که هفته های اخیر در مبادی ورودی گرجستان گردیده، همه اتباع خارجی را در بر گرفته است و تنها به ایرانی ها مربوط نمی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گرجستان فقط با ایرانی ها سختگیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرجستان فقط با ایرانی ها سختگیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021